Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biuro w Selters (Niemcy) zamknięte przez fiskusa?!


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-31, godz. 21:36

Słyszałem taką wiadomość. Niemcy, to kraj praworządny. Tam kanty podatkowo-ubezpieczeniowe kończą się surowymi sankcjami.

Niestety, nie znam niemieckiego.

Brooklyn_huntera i innych germanistów proszę o przeszukanie niemieckojęzycznego internetu i dokonanie dla nas jakiegoś tłumaczenia albo chociaż streszczenia tego, co naprawdę się stało...

#2 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2006-02-01, godz. 11:51

Niestety nie mogę potwierdzić tej wiadomości. Nie wygooglowałem nic na ten temat. ;)

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#3 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-02, godz. 20:43

Wiec dla spostrzegawczych, juz od mniej wiecej roku Straznice i Przebudcie sie nie sa drukowane w Selters. Byc moze i dlatego Przebudzcie sie ukazuje sie rzadziej.
Bo moce przerobowe bardzo mocno sie skurczyly - Selteres bylo druga co do wielkosci drukarnia WTS na swiecie.

Dlaczego ?

Otoz sprawa rozbila sie jak to czesto bywa o kase :)

Zaczelo sie od przypadku pewnego brata ktory po odejsciu z organizacji (przybywal w Selters pare dobrych lat) zostal bez jakichkolwiek srodkow do zycia. Co wiecej okazalo sie ze oficjalnie nikt mu nie moze pomoc bo nigdy nie odprowadzal skladek rentowych czy emerytalnych.
No i zaczelo sie - po poruszeniu paru instytucji doszlo to do uszu odpowienich urzedow i jak na niemcy przystalo jakis urzad zwrocil sie do WTS Niemcy :) z nakazem zeby za kazdego zatrudnionego przy pracach w Biurze Selters odprowadzano skladki na ubezpieczenie rentowe, emerytalne itd.

Urzad wyszedl z zalozenia ze jest to praca na rzecz zwiazku wyznaniowego, prawie zawsze przekraczajaca 8 godzin dziennie, wiec praca etatowa.

W Niemczech w przeciwienstwie do Polski, duchowni - pastorzy , ksieza i inni sa zobowiazani oplacac swoje skladki. Wiec z gory bylo wiadomo ze nie uda sie sztuka jaka w Polsce przechodzi ze zglasza sie pracujacych w Nadarzynie jako osoby duchowne (SJ pracujacy w nadarzynie, maja nawet odpowiednie legitymacje - takie same jak ksieza katoliccy :), wspolne jarzmo - wspolna legitymacja :lol:

Obrona WST w Niemczech polegala na tym, ze wszystkie osoby zatrudnione w Selters zglosily sie jak wolontariusze i tym samym zrzekaly sie z gory skladek !!!.

Niestety dla WST i stety dla poszczegolnych osob odrzucono ten argument podajac, ze statystycznie osoby zartudnione pracuja cala dniowke i zgodnie z przepisami powinny byc objete ubezpieczeniem spolecznym.
Do tego dochodzil przyklad podany wyzej z ktorego wynikalo ze po dobrowolnym odejsciu z organizacji WTS, czlowiek moze zostac pozostawiony samemu sobie a nawet byc potepiany przez pracodawcow na rzecz ktorych pracowal.

Podobno byly nawet kombinacje wymiany czesci personelu i pracy na zmiany kilkugodzinne (nie objete ubezpieczeniem), ale pomysl okazal sie malo realny.

Biuro Oddzialu pozegnalo wiec wieksza czesc personelu (wolac jednak nie placic skladek).
Specjalnie nie nadano tez sprawie rozglosu bo jak sami widzicie ciezko bylo to podciagnac pod haslo "Jestesmy przesladowani" a haslo "Sami sobie jestesmy winni bo zalezy nam na kasie" nie jest przez SJ propagowane.

Od tego czasu pokarm na czas sluszny drukuje sie rzadziej (przebudcie sie). I to w kilku drukarniach, wg mocy przerobowych.
Selters czeka wiec zeby zgodnie z wola Jehowy zmienily sie rzady tego swiata i odblokowali ten glupi przepis o placeniu skladek na doczesne potrzeby :)

Zrodlo: D.K. byly pracownik w Selters dalej aktywny Swiadek Jehowy - prywatnie moj kuzyn :)

#4 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-02-02, godz. 20:57

Ehhh... a ja byłem w 1994 na specjalnym kongresie poświęconym oddaniu nowego kompleksu drukarni w Selters.
Carrey Barber z CK tak pieknie mówił o tym, że wybudowaliśmy to dla wieczności i że ta drukarnia będzie działała nawet w nowym świecie, aż wszystkim łzy ciekły po rozpromienionych twarzach...
Obiecywał, że prędzej szatański system ulegnie zagładzie, że prędzej Babilon upadnie, niż te obiekty przestaną służyc zamierzeniu Jehowy... No i poarmagedonowe Strasznice miały być tam drukowane... zasugerował, że może nawet "nowe zwoje" wyjdą spod pras MANa w Selters... A tu masz ci los...
Żałosne.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#5 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-02, godz. 21:07

Toć to być może Armagedon kroczy chyżym krokiem?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#6 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-02, godz. 22:04

a jak Armagedon przyjdzie, to kierownictwo WTS Niemcy usłyszy słowa: "nakazałem wam płacić podatki cezarowi, a Wy co zrobiliście?!" :D

#7 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-03, godz. 16:10

trzeba przeniesc drukarnie do Polski, nie bedzie trzeba placic podatków, swoją drogą jak to wszystko idzie, kiedyś jak ktoś odszedł z jedynej słusznej organizacji to miał ogonek podkulony i nawet nie pisnął tylko do końca zycia leczył rany....... teraz Ludzie odchodzą z Podniesioną Głowa i jeszcze jak mają podstawy to skarżą jedyną słuszną o odszkodowanie...... tak se kiedyś myślałam, czy nie zaskarżyć jedynej słusznej za prześladowania psychiczne dokonywane na mojej osobie po odejsciu od jedynej słusznej powołując sie na zagwarantowaną w konstytucji wolnośc sumienia i wyznania.........co myślicie jakie szanse?
nie potrafiłam uwierzyć.......

#8 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-02-03, godz. 17:15

Zerowe. To nie jest niestety Ameryka.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#9 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-03, godz. 19:18

Ale z poparciem O. Rydzyka, kto wie? :D

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#10 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-03, godz. 21:44

z rydzykiem czy bez rydzyka, nie masz szans w sadzie

#11 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-03, godz. 23:23

Szkoda bo bym też sobie z chęcią sprawę wytoczył. ;)

Ale mam pytanie. Pewnie przede wszystkim do Artura. Gdybym powiedzmy za jakiś czas zdobył obywatelstwo amerykańskie, to czy bym mógł wtedy wytoczyć sprawę w USA mimo, że byłem świadkiem jedynie jako Polak?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#12 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-05, godz. 12:10

............................

Użytkownik homme_curieux edytował ten post 2006-09-02, godz. 14:09

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#13 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-05, godz. 12:18

................................

Użytkownik homme_curieux edytował ten post 2006-09-02, godz. 14:08

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#14 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2006-02-05, godz. 13:09

Panie Homme czy jakos tam. Nie odpowiada pan na zarzuty tylko chce Pan tu pokazać jedynie, że inne religie tez maja cos na sumieniu albo są jeszcze gorsze. Czy w ten sposób mozna obronić "jedynie słuszną religię", która to mówi o sobie że jest jedynie słuszna i tylko ona pogoba się Bogu itp. Panie Homme kościół katolicki czy inna religia mogą sobie robić co im sie podoba chociażby dlatego że nie są tą właśnie "jedynie słuszna i podobającą sie Bogu". Ale od religii, która stawia się na takim miejscu można czegoś wymagać. A poza tym kochany Panie jest to forum o świadkach Jehowy więc poruszamy tu tematy z tą religia związane a nie z innymi religiami. Chce Pan rozmawiać na temat nieprawidłowości w kościele katolickim to powinien Pan wejść na forum, które jest na ten temat a nie tu. Pozdrawiam. Ma
Ma

#15 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-07, godz. 12:31

...............

Użytkownik homme_curieux edytował ten post 2006-09-02, godz. 14:10

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#16 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-07, godz. 14:19

Stefanie, widzę, że Ma już Tobie odpowiedziała, ale ja dopowiem od siebie. Z niezapłacenia podatków lub składek ubezpieczeniowych nie wynikają żadne wnioski o prawdziwości lub nieprawdziwości czy to ŚJ czy Kościoła Kat.

Każdy z nas usłuszy na sądzie to, co Sędzia może mu zarzucić. Jeden usłyszy zarzut o niepłąceniu podatków, inny o zaniedbywaniu żony, jeszcze inny o kradzieży. Jest to sąd nad jednostkami, a nie nad religiami.

Wielu szefów różnych fundacji katolickich, które ssaja budżet państwa zamiast pomagać ubogim, będzie odpowiadać za to przed Bogiem podobnie, jak oszuści wyznania ŚJ czy też oszuści bezwyznaniowi. Ale to nie jest powód do wartościowania calej religii.

W komentowanej przez Ciebie mojej wypowiedzi, nie było "dowodu na nieprawdziwość" ŚJ (bo ten należy dokumentować doktrynalnie, a nie fiskalnie), a było zawarte jedynie potępienie obłudy i faryzeizmu.

#17 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-07, godz. 23:57

http://www.watchtowe.../article_01.htm

Użytkownik homme_curieux edytował ten post 2006-09-02, godz. 14:12

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#18 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-05-21, godz. 19:25

Jezeli ktos ma niemiecki tekst co do Selters/Taunus i podatki to postaram sie go przetlumaczyc.
Ciekawe to napewno jest.

#19 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-06-01, godz. 09:43

Ale zamknięto biuro oddziału czy drukarnię (bo to nie to samo)? A może jedno i drugie?
[db]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych