Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika [db]

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez [db] (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-22 )



Sort by                Order  

#128839 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez [db] on 2010-01-02, godz. 23:21 w Boże Narodzenie & Sylwester

Ble, dlaczego nieprawda. Piszę to co dotyczy mojej rodziny. Nie chodzi tylko o Boże narodzenie ale też o inne święta. Organizacja oficjalnie nie zabrania, ale nadgorliwi nie odwiedzają rodzin w inne święta.

No i oczywiście jak zwykle na więcej sobie pozwalają starziki, a neofici są bardziej święci od papieża. Ale to dość uniwersalna zasada.



#80669 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez [db] on 2007-12-06, godz. 08:42 w Boże Narodzenie & Sylwester

Razu jednego dopuściłem się prowokacji i na jakimś świadkowskim czacie pożyczyłem "dużo zdrowia i pomyślności" w Wigilię.


Też nie przyjąłbym życzeń składanych w celu prowokacyjnym.



#80681 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez [db] on 2007-12-06, godz. 09:23 w Boże Narodzenie & Sylwester

Pytanie: skąd wiedziałbyś czy to prowokacja?


Intuicja.



#110596 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez [db] on 2009-01-08, godz. 19:03 w Boże Narodzenie & Sylwester

taka reklama powinna być karana finansowo i to bardzo surowo...

Sam możesz tę karę wymierzyć - poprzez bojkot produktu.

Pierwszy raz słyszałem o nieświętowaniu na sali słyszeliście coś, może to był odosobniony przypadek, bo w Toruniu to różne rzeczy się dzieją.

Nie spotkałem się z tym nigdy.



#113760 Święte obrazki, nie koniecznie Świadków Jehowy

Napisano przez [db] on 2009-02-17, godz. 08:31 w Humor

Prawdopodobnie luckowi chodzi o to, ze usuneli to zdjecie z Panoramio.

Spryciarze. Ciekawe, czym postraszyli admina.



#113705 Święte obrazki, nie koniecznie Świadków Jehowy

Napisano przez [db] on 2009-02-16, godz. 08:57 w Humor

:lol:
No niech skonam, Strażnica ocenzurowała fotkę z Betel na Panoramio :lol: Ale w necie nic nie ginie Dołączona grafika :lol:

Co konkretnie ocenzurowali?



#74882 Światowe absurdy

Napisano przez [db] on 2007-08-21, godz. 14:02 w Humor

Kilka z tych przepisów jest bardzo sensownych. Pozostałych kilka wynika wprost z wybryków turystów. A prawie wszystkie wynikają z anglosaskiej tradycji opierania prawa na precedensach (zakazywanie konkretnych wykroczeń) niż ogólniejszych zasadach. Większość z nich jest pewnie od dawna martwa.

Gdyby w Polsce obowiązywała anglosaska kultura prawna to idę o zakład, że mielibyśmy np. zakazy obnażania się w czasie wieczorów kawalerskich albo masturbowania się w taksówce. Oba oczywiście dzięki turystom z Albionu...



#96519 Światowe absurdy

Napisano przez [db] on 2008-07-13, godz. 06:54 w Humor

A to Allah też stworzył szpinak?

Allah też [anything]



#96216 Światowe absurdy

Napisano przez [db] on 2008-07-09, godz. 22:20 w Humor

Hehehe, ale przegięcie. :D :lol: :D Ja nienawidzę szpinaku, a więc do kogo mam uprzedzenia? Do jakiej rasy? A może do Boga, bo to On ponoć wymyślił szpinak. :P

Do Boga to możesz mieć. Ale spróbuj do Allaha. A podobno on też wymyślił szpinak ;-)



#128292 Świadkowie stosują sztuczki z dziedziny socjotechniki

Napisano przez [db] on 2009-12-17, godz. 19:57 w Tematyka ogólna

Dokładnie tak jak mówisz.

No nie dokładnie. Samo słowo "technika" sugeruje jakąś celowośc, więc to wyklucza ludzi, którym gęba kłapie bez żadnego celu ani namysłu :lol:



#116269 Świadkowie Samoobrony

Napisano przez [db] on 2009-03-31, godz. 10:30 w Humor

Życiowe ;-)



#126393 Świadkowie Jehowy,o jakiej tematyce filmy są zalecane?

Napisano przez [db] on 2009-10-26, godz. 19:25 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Kiedyś Marek Perepeczko zapytany o sukces "Janosika" odpowiedział, że serial odniósł sukces, bo ludzie tak bardzo lubią wierzyć w bajki ... ;)

Ale ten serial, o ile mnie pamięć nie myli, to chyba nie miał happy endu?



#106434 Świadkowie Jehowy,o jakiej tematyce filmy są zalecane?

Napisano przez [db] on 2008-11-22, godz. 01:36 w Zwyczaje Świadków Jehowy

/me parsknal smiechem

Starzy IRCowcy pozdrawiają starych IRCowców ;)



#106409 Świadkowie Jehowy,o jakiej tematyce filmy są zalecane?

Napisano przez [db] on 2008-11-21, godz. 22:32 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Świadkowie Jehowy,o jakiej tematyce filmy mogą oglądać?

Budującej.



#112129 Świadkowie Jehowy,o jakiej tematyce filmy są zalecane?

Napisano przez [db] on 2009-01-22, godz. 08:40 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Tolkien zaczerpnął nieco motywów do Władcy pierścieni z Biblii.

Tylko dla jednego to będzie rekomendacja, dla drugiego - bluźniercza parodia ;)



#111921 Świadkowie Jehowy,o jakiej tematyce filmy są zalecane?

Napisano przez [db] on 2009-01-20, godz. 08:45 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Same "pismo święte" mówi przecież że "nadgorliwość jest gorsza od braku gorliwości."

W którym miejscu?



#115764 Świadkowie Jehowy wydają to czasopismo od 1879

Napisano przez [db] on 2009-03-24, godz. 14:38 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Joachimie i Arturze co jest nazywane "wrogim przejęciem" spółki akcyjnej?


Wrogie przejęcie (ang. hostile takeover) – sytuacja w transakcjach kupna i sprzedaży przedsiębiorstw mająca miejsce wtedy, gdy transakcja kupna odbywa się wbrew woli zarządu lub rady nadzorczej kupowanej spółki. Odbywa się poprzez wykup akcji lub zamianę akcji przejmowanego przedsiębiorstwa po cenie znacznie niższej od rynkowej lub ze znaczną premią.



http://pl.wikipedia....ogie_przejęcie



#25664 Świadkowie Jehowy i Biblia Tysiąclecia...

Napisano przez [db] on 2006-04-24, godz. 17:34 w Świadkowie Jehowy i prawo

Przez pewien czas na rynku można było spotkać Tysiąclatkę z usuniętymi księgami deuterokanonicznymi. Nie wiem kto to wydał, ale możliwe, że byli o to oskarżeni śJ.
Może o to chodzi


No właśnie. Może ktoś wydał. Może ktoś zobaczył i skojarzył ze ŚJ.
Mój kolega kiedyś dostał za darmo Biblię od gedeonitów. Przyniósł do szkoły i mówi do mnie: "patrz co dostałem od twoich". Ja patrzę i mówię: "taką to nie od moich" ;-) I chyba była to nawet Tysiąclatka.



#24271 Świadkowie Jehowy i Biblia Tysiąclecia...

Napisano przez [db] on 2006-04-13, godz. 10:38 w Świadkowie Jehowy i prawo

ŚJ lubili używać tysiąclatki wyd. II, bo zawierała imię Jahwe co w połączeniu z przedmową autorstwa prymasa Wyszyńskiego było mocnym argumentem propagandowym. A że w małych miasteczkach nie było księgarni biblijnych, to niektórzy ŚJ kupowali hurtem przy okazji wizyty np. w Warszawie i potem odsprzedawali w zborze albo wysyłkowo.

Pomysły, że WTS robił dodruk może nawet zmodyfikowany to w ówczesnych warunkach (lata 1960-90) science fiction. Przy pracochłonności przygotowania do druku pozycji tych rozmiarów opłacałoby im się pokusić od razu o tłumaczenie.

Poza tym III wydanie wyszło w 1976, więc czyli do tego czasu zapewne nie było żadnego problemu z zakupem II wydania drogą oficjalną a w 1975 wyszła Biblia Warszawska, która zdobyła wśród ŚJ największą popularność i była w tym czasie praktycznie ich "oficjalnym" tłumaczeniem.



#26023 Świadkowie Jehowy i Biblia Tysiąclecia...

Napisano przez [db] on 2006-04-27, godz. 19:04 w Świadkowie Jehowy i prawo

Przez pewien czas na rynku można było spotkać Tysiąclatkę z usuniętymi księgami deuterokanonicznymi. Nie wiem kto to wydał, ale możliwe, że byli o to oskarżeni śJ.
Może o to chodzi

Mój znajomy taką miał, ale ,jeśli dobrze pamiętam, to on chyba mówił mi, że te biblie były robione w ten sposób, że z normalnej tysiąclatki były usuwane apokryfy i potem oprawiano w nowe okładki, robiono to chyba u introligatora.

W ogóle ŚJ często oprawiali Biblie w introligatorniach, bo w miękkich okładkach szybko się niszczyły przy tak intensywnym użytkowaniu. Te Biblie w nowych okładkach wyglądały inaczej niż dostępne w sklepie więc to może być kolejne źródło plotki, że ŚJ je drukowali.



#111573 Świadkowie Jehowy dopuszczają antykoncepcję!

Napisano przez [db] on 2009-01-15, godz. 22:43 w Seksualność

zdaniem KK wszelkie rodzaje współżycia gdzie sperma nie ląduje w macicy są nienaturalne ;)

Ale to nie jest forum o KK :P



#111971 Świadkowie Jehowy dopuszczają antykoncepcję!

Napisano przez [db] on 2009-01-20, godz. 11:11 w Seksualność

Wydaje mi się, że jeśli ktoś nazywa coś takiego "klopsem" to kojarzy mu się to z wypadkiem, którego by nie chciał (być może dlatego, że pozostaje w nielegalnym związku z kobietą)

Jaki to jest "nielegalny związek z kobietą"? Tzn. oprócz bigamii, kazirodztwa i pedofilii coś jeszcze jest w Polsce nielegalne w tej kwestii?



#111975 Świadkowie Jehowy dopuszczają antykoncepcję!

Napisano przez [db] on 2009-01-20, godz. 11:27 w Seksualność

"Nielegalny" to nie termin odnoszący się do terminologi kodeksu prawa cywilnego w Polsce, ale termin ten odnosi się raczej do tego, jak Bóg patrzy na dany związek mężczyzny i kobiety.

Łojej. Ale który bóg?



#111312 Świadkowie Jehowy dopuszczają antykoncepcję!

Napisano przez [db] on 2009-01-13, godz. 22:36 w Seksualność

Przynajmniej od lat 20 antykoncepcja jest u ŚJ kwestią pozostawioną osobistej decyzji. Jak było wcześniej - nie wiem, ale podejrzewam że tak samo.

Z wyłączeniem oczywiście tzw. antykoncepcji wczesnoporonnej. Ale poza tym jest - tak jak mówisz - wolna ręka co najmniej od dwudziestu lat.



#111354 Świadkowie Jehowy dopuszczają antykoncepcję!

Napisano przez [db] on 2009-01-14, godz. 10:17 w Seksualność

To skąd takie zakazy stosowania antykoncepcji? Czyżby wpływ "babilonu wielkiego"?

Ale jakie zakazy?