Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika tomek30

Odnotowano 7 pozycji dodanych przez tomek30 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-01 )


Sort by                Order  

#129815 zbawienie.com

Napisano przez tomek30 on 2010-01-29, godz. 12:28 w Strony neutralne

pewnie kiedyś był, ale zrozumiał :)



#129755 CENZURA NA FORUM

Napisano przez tomek30 on 2010-01-27, godz. 18:01 w Oceń forum

Niestety potwierdzam, że cenzura ma miejsce na tym forum; na sobie odczułem jej wpływ w wątku „Pan Lewandowski - Jakieś wyjaśnienia?"

Poniżej z przykrością publikuję mój „list otwarty ” (już teraz) do Administratora tego forum.





Wysłano wczoraj, 19:01
Witam,

Jak pewnie zauważyłeś, dyskusja "Pan Lewandowski - Jakies wyjasnienia?" została przeniesiona do działu moderowanego. W związku z tym oczekuje się wypowiedzi merytorycznych i w wartościowy sposób realizujących główne zagadnienia tematu. Tak więc wymianę zdań, która wyniknęła wcześniej jako poboczna, obecnie można uznać za zakończoną.

Pozdrawiam
.jb



Wysłano dziś, 08:11
Witam,
sorry ale czegoś nierozumiem. Czy jak niezgadzam się z Twoim tokiem rozumowania to oznacza, że możesz niepublikować moich postów? Takie zasady są tego forum?

Głownym zagadnieniem tematu było Boże Narodzenie. Podałem przykład z moich przemyśleń (nawet nie strażnicowych) dotyczący właśnie tego tematu; czy dobrze myślę czy źle mogą to ocenić użytkownicy forum, ale po opublikowaniu postu.

Pozdrawiam
tomek30






Wysłano dziś, 12:18

Ależ już wyjaśniam: w dyskusji należy w należyty sposób brać pod uwagę te kwestie, do omawiania których zaproszono na początku tematu (w przypadku naszego tematu te zagadnienia dotyczą konkretnie symbolicznego terminu Bożego Narodzenia w kontekście warunków klimatycznych oraz pogodowych w Izraelu). Ponadto, nasz wartościowy udział w dyskusji zapewni również merytoryczne odnoszenie się do materiałów i źródeł, które są nam wskazywane w odpowiedzi na nasze zapytania. Tak więc nie pozostaje już nic innego, jak tylko realizować te oto zasady.

Pozdrawiam
.jb



Wysłano dziś, 15:24
????????????????????

Myślę, że należy w należyty, uczciwy i na tych samych zasadach dopuszczać wszystkich zainteresowanych do głosu. W tej chwili czuję się jak w reżimie (jesteś z nami- to ok, ale jak przeciwko to my cię uciszymy).
Teraz wątek zakończy się jak zwykle w duchu podkpiewania z śJ, z lub bez merytoryki ?

(patrz poniżej)


Napisano wczoraj, 11:06

Zgadza się.
Tego typu argumentacja przypomina mi tą z skryptorni w 'Imieniu róży'. Ewangelie opisują, iż Pan Jezus się nie śmiał. Więc my jako jego uczniowie...nigdy, przenigdy - nie powinniśmy się śmiać.

woks


Kolejna "walka- post", wygrany (to nic że uciszyliśmy oponetów, to dla ich dobra), można odłożyć temat uznając za przedyskutowany i zamknięty na "półkę" z napisem "WTS-u sprawy przegrane"...

Myślę że trzeba być choćby względem siebie uczciwym; niema co się bać o "prawdę" - ostoi się sama, nie trzeba jej pomagać kneblując "naszych" rozmówców....

tomek30



#129630 Pan Lewandowski - Jakies wyjasnienia?

Napisano przez tomek30 on 2010-01-24, godz. 23:56 w Dyskusje moderowane

i uwierz mi, ze predko mi nie zejdzie :lol: :lol: :lol:


(klakierom dziekujemy)

odnosze wrażenie że ktoś inny nie zauważył żartobliwego tonu mego postuMnie wystarczy, że na urodziny Jezusa zwrócili uwage aniołowie. Im wolno śpiewać z radości to mnie, Sebastianowi, również.



zauwazylem, ze jak "zartujemy z kogos" to jest OK, jednak jak zarty robia sobie "ze mnie" to juz nie OK.

Poza tym, spiewaj sobie spiewaj, tylko zastanawiam sie czy (jesli juz mowimy o grudniu) to niema znaczenia dla Ciebie, ze urodziny Pana Jezusa byly tak jakies 2 miesiace wczesniej...



#129618 Pan Lewandowski - Jakies wyjasnienia?

Napisano przez tomek30 on 2010-01-24, godz. 21:00 w Dyskusje moderowane

natrafiliśmy na "drobny problem techniczny": ;) kiedy świetować świeto przypadające na 30 lutego? :P



hmmmm......niezauwazyles i dopiero w Watykanie zwrocili uwage ?

Nawet gdyby tę datę ustalić w okolicach października to nic by to nie zmieniło, Walens pisał w 150 roku, że poganie mieli na każdy dzień święto ku czci jakiegoś bożka (Anthologiarum, 5,10). Jak głosi motto na stronie Pagan Institute "Każdy dzień to święto jeśli jesteś poganinem" http://www.paganinst...red_times.shtml I masz tam podany kalendarz na pierwsze trzy miesiące roku z opisem kilku świąt pogańskich na każdy z tych dni.

Zaraz by Strażnica lub ktoś inny znalazła jakieś święto pogańskie na dany dzień października, gdyby KrK wtedy ustanowił Boże Narodzenie. Jak podawała kiedyś Strażnica na początku października poganin „Baltazar urządził w mieście wspaniałą ucztę (...) w Babilonie obchodzono święto” (Strażnica Rok CIX [1988] Nr 11 s. 23; por. „Wnikliwe poznawanie Pism” 2006 t. I, s. 204). Ang. Strażnica z 15.10 1980 s. 18 nazwała nawet te święto „religious festival”. I już by było coś do dopasowania. A jeśli ktoś uważa, że Jezus urodził się dokładnie 1 października to i na tę datę mamy stosowne pogańskie święto - „Wielkie Misteria Eleuzyńskie”, ku czci Demeter. Obok Panatenajów i Dionizjów święta te były największym świętem państwowym w Rzymie. Ponadto 1 października poganie mieli rzymskie święto „honor fides” a Egipcjanie świąteczną wizytację w świątyni boga Ra.

Tu jest cała lista starożytnych świąt pogańskch na październik.

http://www.cs.utk.ed...A/SF/FallEq.txt

Tu jest ciekawy artykuł o tym jak można podpasować pod październikowe święta pogańskie Strażnicowe daty

http://www.piotrandr...ty/WniNaro2.DOC

Jak widać, jak chcesz uderzyć to kij zawsze się znajdzie.




Moze miedzy innymi dlatego Pan Jezus Chrystus nie zwraca uwage na swoj dzien narodzin...



#129616 Pan Lewandowski - Jakies wyjasnienia?

Napisano przez tomek30 on 2010-01-24, godz. 20:45 w Dyskusje moderowane

tylko po to przyszedles, zeby po argumentacji "nie do zbicia" zaczac sie smiac z czego innego?


Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Widzisz gdzies powyzej moj smiech ?????????????????????????
bo ja twoj tak



#129614 Pan Lewandowski - Jakies wyjasnienia?

Napisano przez tomek30 on 2010-01-24, godz. 20:34 w Dyskusje moderowane

mam, mam, mam! Może 30 lutego nie ma żadnego pogańskiego świeta! :P
jutro zadzwonię do Watykanu i przedstawię B16 moją propozycję! :P
jak sie zgodzi, będziemy mieli pierwsze niepogańskie świeta :P



I jak z telefonem ? Przyjal propozycje? Moze podpowiedzialbys tez zmiane Wielkanocy na sierpien za jednym zamachem (w koncu zgadzalaby sie roznica 6ciu miesiecy)



#129537 Pan Lewandowski - Jakies wyjasnienia?

Napisano przez tomek30 on 2010-01-23, godz. 01:01 w Dyskusje moderowane

Witam,
jak Pan Jan potwierdzil, data jest umowna. Tylko czemu takiej daty umownej niemozna bylo ustalic w okolicach pazdziernika ??? Jesli wziac pod uwage wywody Pana Jana dotyczace grudnia, to pytanie brzmi, czy dla kosciola katolickiego to powod do dumy (laczac poganskie swieta z urodzinami Zbawiciela ludzkosci) ?
Moze chcialby wypowiedziec sie w tym temacie ktos lojalny Benedyktowi XVI...