Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika edd

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez edd (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-04 )



Sort by                Order  

#141143 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez edd on 2010-11-25, godz. 07:27 w Świadkowie Jehowy i prawo

[...] Czyli zrobiłem więcej dla byłych ŚJ w Polsce niż oni do tej pory zrobili dla siebie. [...]


Przegiales pale. Tak odpowiem na Twoim poziomie: "w d...ie byles i gowno widziales".



#140920 Zbór Gdańsk - Matarnia nr 18390

Napisano przez edd on 2010-11-22, godz. 08:00 w Szukam kontaktu

szukam adresu sali królestwa, lista odstępców też byłaby ok, co do nadużywania przemocy ... hmmmm chodzi tu o mojego ojca który nadgminnie wszczyna kłotnie i dochodzi do rękoczynów. Rozmawiałem z jednym z braci strszych i nic nie wskórał to chyba norma u św jehowych takie zachowania


Sala Królestwa
ul. Barniewicka 54
80-299 GDAŃSK
Lokalizacja GPS: 54.42415, 18.45669





#140716 ŚJ i prawo do wglądu do S-79

Napisano przez edd on 2010-11-19, godz. 07:33 w Świadkowie Jehowy i prawo

W Polsce Koscioly i zwiazki wyznaniowe sa po za kontrola, wiec czcze Twe starania. A nic w tej kwestii nie zmienisz, bo "rzadzacy" tym krajem wchopdza w d...e takim instytucjom.



#140673 ŚJ i prawo do wglądu do S-79

Napisano przez edd on 2010-11-18, godz. 07:15 w Świadkowie Jehowy i prawo

A czym sie ma decyzja sadu finskiego do polskiego prawa? :blink:



#140089 Almanach Forum Watchtower

Napisano przez edd on 2010-11-08, godz. 07:29 w Oceń forum

ile to już czasu upłynęło od powstania naszego forum ?

2003-03-30



#139028 Spontaniczna inicjatywa formą rehabilitacji?

Napisano przez edd on 2010-10-20, godz. 06:01 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Błędy językowe istotnie zaburzają wiarygodność napisanych słów i w wątpliwość podają szacunek nadawcy do odbiorcy komunikatu. Oskar jednak zaznaczył, że przedstawił wersję roboczą ulotki, bez korekty.

Ido, Oskar nie powiedzial, ze jest to robocza wersja w poscie do ktorego sie odnioslem.

Są działania znacznie bardziej uszczuplające przesłanie naszych wypowiedzi i świadczące o dalekim od neutralnego stosunku do osoby, z którą prowadzimy dyskusję. Edd skąd tyle wrogości u Ciebie skierowanej do inicjatywny sympatycznego Oskara? Skąd tyle negatywnych emocji? Słuszne uwagi wyrażone w niemiły sposób tracą na sile przekazu.

U mnie nie ma wrogosci do inicjatywy. Jest wrogosc co do formy i wygladu. Gdyby mi cos takiego w rece wpadlo, to z miejsca bym wyrzucil, bo wyglada jak dzielo gimnazjalisty, ktorego kontakt z pisaniem ogranicza sie do gadu-gadu. EOT z mojej strony.



#138960 I ty możesz wygłosić wykład

Napisano przez edd on 2010-10-19, godz. 13:20 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Wg. listu jaki dotarl do polskich zborow ten wyklad zostal wycofany z obiegu i kazano zniszczyc wszystkie kopie szkocow.


Wspomniany przeze mnie wczesniej wyklad nr 76 "dwa oblicza zazdrosci" zostal zastapiony nowym, ktory bedzie wyglaszany w zborach po 25 kwietnia 2011. TUTAJ szkic.



#138958 "Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę"

Napisano przez edd on 2010-10-19, godz. 12:59 w Obowiązki teokratyczne

Na forum JWD wspomniano o datowanym na 7 października 2010 r. liście do wszystkich gron starszych, w którym zawarta została instrukcja dotycząca dokonywania na własną rękę bindowania nowego podręcznika.

Starsi zboru mogą swój podręcznik poddać takiej oprawie i jeżeli podejmą się tego osobiście, to nie ma w tej kwestii przeciwwskazań. Natomiast jeżeli praca ta ma zostać wykonana przez innego ochrzczonego brata, który nie jest starszym zboru, to starszy zboru musi widzieć przebieg tego procesu. Ponadto zabronione jest powierzanie tej pracy przedsiębiorstwom zewnętrznym, osobom niewierzącym oraz siostrom. Materiał zawarty w podręczniku jest poufny i poufność musi zostać zachowana. Na stronie tytułowej podręcznika należy także zrobić określoną adnotację odsyłającą do wspomnianego listu.

Sądziłam, że powyższe informacje to żart, ale podobno nie.

--
Tytuł nowego podręcznika: „Shepherding the Flock of God”



Oto tresc listu do polskich zborow:

Drodzy Bracia!
Po wydaniu nowego podręcznika "Paście trzodę Bożą’ sporo starszych pytało o możliwość oprawienia go w oprawę spiralną. Nie mamy nic przeciwko temu, jeśli jakiś starszy samodzielnie tak oprawi swój własny podręcznik albo zrobi to dla innych starszych. Jeśli chce tą pracę zlecić innemu ochrzczonemu bratu, który nie jest starszym, to powinien cały czas być przy tym obecny.
Nie wolno prosić o taką usługę świeckich firm, osób niebędących Świadkami Jehowy, a także sióstr. Materiał zawarty w tym podręczniku jest poufny i należy o tym zawsze pamiętać.

Obok ramki na stronie tytułowej podręcznika "Paście trzodę Bożą’ każdy starszy powinien umieścić następującą notatkę: „Zobacz list z 7 października 2010 roku do wszystkich gron starszych, dotyczący podręcznika "Paście trzodę Bożą w oprawach spiralnych”.
Serdecznie Was pozdrawiamy i przesyłamy najlepsze życzenia.
Wasi bracia




#138936 "Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę"

Napisano przez edd on 2010-10-19, godz. 06:03 w Obowiązki teokratyczne

Czyli polskie fragmenty też będą pewnie niedługo dostępne.


Paczki z ksiazkami juz sa w zborach (wyliczone po jednym egzemplarzu dla starszego). Zostaly zaadresowane na koordynatora grona starszych. Koordynator ma rozdac po jednym egzemplarzu kazdemu ze starszych. Sa tez plakietki dla starszych i slug pomocniczych na KSK, bez nich nikogo nie wpuszcza.



#138935 Spontaniczna inicjatywa formą rehabilitacji?

Napisano przez edd on 2010-10-19, godz. 05:57 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Tylko tyle masz do powiedzenia edd..?

Wyobraż sobie,że to wersja robocza jeśli tak serce Cię boli :)


Tylko tyle i aż tyle. Jak ktoś wali takie byki, to nie jest wiarygodny. Po za tym czytac sie tego nie da z takimi bledami. Litosci!



#138934 Plotki, Mity, Legendy, Czyli...

Napisano przez edd on 2010-10-19, godz. 05:52 w Zwyczaje Świadków Jehowy

[....]

[....]


Wy to na powaznie? :blink:



#138873 Spontaniczna inicjatywa formą rehabilitacji?

Napisano przez edd on 2010-10-18, godz. 06:29 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Poczytaj o zasadach polskiej interpunkcji.

Dołączona grafika



#138436 Organizacja w liczbach: Statystyka 2009

Napisano przez edd on 2010-10-11, godz. 09:30 w Obowiązki teokratyczne

Czy juz mozna znalezc informacje odnosnie statystyki z 2010,
a w szczegolnosci liczbe spożywających emblematy w 2010?
(w 2009: 10.857)


Jak tylko dostane rocznik to podam.



#137903 TS i fundusze hedgingowe?

Napisano przez edd on 2010-10-02, godz. 11:23 w Świadkowie Jehowy i prawo

Polskie wydania PS i S sa drukowane w UK. Natomiast NSK i ksiazki w Niemczech.

Z tego co sie orientuje Kanada przejela produkcje na rynek amerykanski.



#137804 "Żywot Briana" - scena kamienowania i inne

Napisano przez edd on 2010-10-01, godz. 06:04 w Humor

a to zawsze poprawia mi humorek ;)
http://www.youtube.com/watch?v=eUOjBKD6mtg


Monty Python to klasyka :) A Life of Brian to chyba najlepsza z produkcji :)
"-Dal nam swoj sandal!
-Ten sandal to znak! Wezmy z niego przyklad. tak jak on uniesmy jeden sandal ku gorze a drugi zostawmy na nodze. To znak ze jego wyznawcy musza tak robic."

Mistrzostwo :D



#137726 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez edd on 2010-09-30, godz. 06:28 w Seksualność

O. Widzę, że nie tylko ja zauważyłem :)

Nie tylko Ty :P

rhundz mówiliśmy o moralności a raczej o niemoralności, o dotykaniu piersi a ogólnie to temat mówi o seksualności.
Czyżbyś uważał że dotknięcie kobiety to przestępstwo? Szerzysz Islam?

Zatem Iam Ty jestes islamista, bo SJ nauczaja ze nie wolno dotykac kobiety. 1 Kor 7:1 ;)



#137725 TS i fundusze hedgingowe?

Napisano przez edd on 2010-09-30, godz. 06:19 w Świadkowie Jehowy i prawo

Dobrze jesteś poinformowany.
Mówiliśmy o datkach. Jak zauważyłeś zapewne większość z nich trafia do kasy zboru mniej do centrali.

Z twoich wyliczeń wynika że zostaje ponad 10 mln. ZAPOMNIAŁEŚ o danych z rocznika w nim jest informacja:

"W roku służbowym 2009 Świadkowie Jehowy wydali ponad 140 milionów dolarów na zaspokojenie potrzeb pionierów specjalnych, misjonarzy i nadzorców podróżujących , pracujących na przydzielonych im terenach"

Dzięki and za wyliczenia, nigdy ich nie robiłem ale zbudowałeś mnie. :)


Widzisz, stad wniosek ze do ich kasy wplywa znacznie wiecej niz zalozylem, skoro jeszcze im zostaje na inwestycje w fundusze...



#137646 TS i fundusze hedgingowe?

Napisano przez edd on 2010-09-29, godz. 06:48 w Świadkowie Jehowy i prawo

Co miesiąc w zborze jest odczytywane dokładne sprawozdanie finansowe.

Ponadto zadałem pewne pytania, one są celowe i ważne dla tej dyskusji a wy je pomijacie.


Ty sobie zarty robisz?

1. Dzis juz sie nie odczytuje sprawozdania finansowego zboru tylko wiesza sie na tablicy ogloszen.

2. Sprawozdanie dotyczy wydatkow zboru i przekazania datkow do WTS. Nic po za tym.

Ja pisalem o bilansie Centrali a nie lokalnego zboru i wydatkow lokalnych.

Czy nigdy Cie nie zastanawialo jak duzo kasy wplywa do Centrali i co oni z nia robia?
Na swiecie jest ok. 103267 zborow. Niech kazdy przeleje do WTS 150$, co jest realna kwota to daje Ci miesieczny przychod 15 490 050$!!! A w roku 185 880 600$!!!

Jak myslisz ile kosztuje produkcja jednej partii Straznicy? Przecietny naklad 39 601 000 dla jednego wydania Strazniczy, a PS 38 451 000. Zakladajac ze przy produkcji masowej koszt jednej publikacji to 0,25$ (co wg. mnie jest to kwota o wiele zawyzona) to na produkcje jednej parti tych czasopism w miesiacu WTS wydaje 7 805 200. Dochodzi jeszcze koszt produkcji artykulow do studium. Przyjmijmy naklad jako najwyzsza liczba glosicieli + 20% co daje naklad 1 424 888,6 (7 124 443 + 20%) i koszt 142 488,86$.

Odejmujac to wszystko od miesiecznego przychodu zostaje jeszcze 15 347 561,14!!! Dolicz jeszcze utrzymanie biur i wydanie ksiazek, niech bedzie ok 5 000 000$ miesiecnie. To i tak w danym miesiacu sotaje na czysto 10 347 561,14$.

Jak myslisz co WTS robi z taka kasa i dlaczego nie jest na tyle uczciwy wobec swoich wyznawcow, ze nie rozlicza sie chocby z grubsza z takich kwot?



#137521 TS i fundusze hedgingowe?

Napisano przez edd on 2010-09-27, godz. 12:09 w Świadkowie Jehowy i prawo

A powiedz mi ile jest inwestowane w te fundusze środków a ile wpływa do centrali. Może wtedy uda ci się zrozumieć lepiej kwestię o której mówimy.


Jakby WTS bylo uczciwe wobec swoich podwladnych, to by publikowalo roczny bilans wplywow i wydatkow - nawet tylko wewnetrznie podajac z grubsza ile wplynelo i ile na jakie cele wydali. A tak lipa. Robia w balona wszystkich, ktorzy sla im datki.



#137310 Spontaniczna inicjatywa formą rehabilitacji?

Napisano przez edd on 2010-09-24, godz. 06:11 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Nadal brakuje znaków interpunkcyjnych. I dlaczego stawiasz spacje przed znakiem zapytania?



#137294 Czy Jb, mogłaby wytłumaczyć o co chodzi, bo ja się gubię.

Napisano przez edd on 2010-09-23, godz. 06:30 w Do administratorów...

Piaskownica. :huh:



#137211 Napisz, jeżeli potrzebujesz wsparcia na ogłoszeniu Twojego odłączenia/wyklucz...

Napisano przez edd on 2010-09-21, godz. 11:55 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Raczej chyba na zebraniu służby w sprawach lokalnych.


Nie. Na koniec zebrania wychodzi starszy i podaje komunikat.



#137209 Łódź: Zabójstwo i samobójstwo

Napisano przez edd on 2010-09-21, godz. 11:51 w Nowości z kraju i zagranicy

Czesc
Taka wiadomosc to szok kogokolwiek by nie dotyczyła ...
Ale jest jakas niescislosc:
Dziecko SJ moze chodzic do katolickiego gimnazjum ?
BC

Zapomniało mi się dodać że bez Padre i Draba... :)

Ale czy koniecznie zło ? W przyrodzie może być zbawiennym
czynnikiem regulującym środowisko i gatunki...także zatem
homosapiens -

No to może jednak nie byli?

Ktoś ma jakieś pewne informacje, jak to w końcu było? Jest tu ktoś z Łodzi?

<_< hmmm...to jest dopiero zagadka :) Dzieci ŚJ nie mogą chodzić do katolickiego gimnazjum. Może oni byli zainteresowanymi? <_<
Za wiele pytań...
Zostaliśmy wybici z rytmu :blink:

Może faktycznie byli zainteresowanymi, a może to nie było katolickie gimnazjum, tylko rozmówcy coś pokręcili albo media ;)


Chodzil do Publicznego Gimnazjum nr 31 w Lodzi.

Niedowierzanie i szok także w Gimnazjum nr 31, do którego chodził Natan. - Trudno się z tym pogodzić. Jeszcze wczoraj po południu dostałam od niego SMS-y - mówi Patrycja, koleżanka. "Przepraszam, że przeszkadzam, ale chcę prosić o lekcje z języka polskiego i z fizyki" - napisał Natan (przez kilka dni nie było go w szkole - przyp. red.). A w ostatnim, z czwartku z godz. 16.45, chłopiec napisał: "Dzięki, czekam. A czy jutro jest kartkówka?". - Czyli wtedy jeszcze żył - zamyśla się dziewczynka

Zrodlo: Gazeta Lodz

To zdjecie z jego klasy na NK na ktorym tez sam widnieje: LINK



#137181 Napisz, jeżeli potrzebujesz wsparcia na ogłoszeniu Twojego odłączenia/wyklucz...

Napisano przez edd on 2010-09-21, godz. 06:23 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Oczywiście pomysł jak najbardziej odjazdowy :D Lecz co do tych braw czy gratulacji, to poczekałbym na koniec zebrania, bo takie zachowanie moze sprowokować "porządkowych", którzy mogą poprosić o opuszczenie sali ;)

jak sie bedzie czekac dlugo z wiwatami to nie bedzie wiadomo o co chodzi..... a po ogloszeniu i tak sie wyjdzie i tak


Zazwyczaj ogloszenie o tym, ze ktos juz nie jest SJ odbywa sie na koniec zebrania - przed ostatnia piesnia i modlitwa.



#137180 Nieoficjalnie, zawsze i wszędzie!

Napisano przez edd on 2010-09-21, godz. 06:10 w Humor

O jasny gwint! :blink: SJ w otoczeniu black metalu i Halloween?!? :blink: