Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tekst dzienny,


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2011-10-18, godz. 12:34

TEKST DZIENNY

Wtorek 18 października

Jeden człowiek umarł za wszystkich (2 Kor. 5:14).


Co czułeś, gdy się dowiedziałeś, czego dokonał dla ciebie Syn Boży? (2 Kor. 5:15). Na pewno byłeś mu niezmiernie wdzięczny. Postanowiłeś wtedy oddać się Bogu i ‛nie żyć już dla samego siebie, lecz dla tego, który za ciebie umarł’. A zatem chrzest w imię Syna oznacza uznawanie tego, co Jezus dla nas zrobił, i zaakceptowanie jego pozycji jako „Naczelnego Pełnomocnika w sprawie życia” (Dzieje 3:15; 5:31). Przed poznaniem prawdy nie łączyła nas ze Stwórcą żadna więź i w zasadzie nie mieliśmy realnej nadziei na przyszłość. Ale dzięki temu, że uwierzyliśmy w przelaną krew Jezusa Chrystusa i daliśmy się ochrzcić, nawiązaliśmy bliską więź z niebiańskim Ojcem (Efez. 2:12, 13). Apostoł Paweł napisał: „Was, którzy niegdyś byliście obcymi i nieprzyjaciółmi, gdyż wasze umysły były przy niegodziwych uczynkach, on [Bóg] teraz na nowo pojednał za sprawą jego [Jezusa] ciała cielesnego przez jego śmierć, żeby was stawić przed sobą jako świętych i nieskalanych” (Kol. 1:21, 22). w10 15.3 1:11

#2 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2011-10-18, godz. 18:18

TEKST DZIENNY

Wtorek 18 października



Co czułeś, gdy się dowiedziałeś, czego dokonał dla ciebie Syn Boży? (2 Kor. 5:15). Na pewno byłeś mu niezmiernie wdzięczny. Postanowiłeś wtedy oddać się Bogu i ‛nie żyć już dla samego siebie, lecz dla tego, który za ciebie umarł’. A zatem chrzest w imię Syna oznacza uznawanie tego, co Jezus dla nas zrobił, i zaakceptowanie jego pozycji jako „Naczelnego Pełnomocnika w sprawie życia” (Dzieje 3:15; 5:31). Przed poznaniem prawdy nie łączyła nas ze Stwórcą żadna więź i w zasadzie nie mieliśmy realnej nadziei na przyszłość. Ale dzięki temu, że uwierzyliśmy w przelaną krew Jezusa Chrystusa i daliśmy się ochrzcić, nawiązaliśmy bliską więź z niebiańskim Ojcem (Efez. 2:12, 13). Apostoł Paweł napisał: „Was, którzy niegdyś byliście obcymi i nieprzyjaciółmi, gdyż wasze umysły były przy niegodziwych uczynkach, on [Bóg] teraz na nowo pojednał za sprawą jego [Jezusa] ciała cielesnego przez jego śmierć, żeby was stawić przed sobą jako świętych i nieskalanych” (Kol. 1:21, 22). w10 15.3 1:11

"Naczelny Pełnomocnik w sprawie życia" - coraz wymyślniejsze te tytuły i stanowiska
dla ewangelicznego Jezusa.. :)

#3 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2011-10-19, godz. 09:17

TEKST DZIENNY

Środa 19 października


Nikomu nie oddawajcie złem za złe. Starajcie się o to, co szlachetne w oczach wszystkich ludzi. Jeśli możliwe, o ile to od was zależy, zachowujcie pokój ze wszystkimi ludźmi (Rzym. 12:17, 18).



Zachowywanie dobrych manier w trudnych sytuacjach przynosi piękne wyniki. W Japonii pewien brat usłyszał od domownika i jego gościa drwiące uwagi, więc grzecznie odszedł od drzwi. Kontynuując głoszenie, dostrzegł, że mężczyzna będący gościem obserwuje go z niewielkiej odległości. Gdy brat do niego podszedł, mężczyzna powiedział: „Przykro mi z powodu tego, co zaszło. Zauważyłem, że pan mimo cierpkich słów usłyszanych od nas ciągle się uśmiechał. Co musiałbym zrobić, żeby też mieć takie nastawienie?”. Człowiek ten stracił pracę i niedawno zmarła mu matka, toteż przestał się spodziewać, że jeszcze kiedyś zazna szczęścia. Brat zaproponował mu studium biblijne, na które ów mężczyzna przystał. Wkrótce odbywało się ono dwa razy w tygodniu. w09 15.11 5:12, 13

#4 głosiciel-dręczyciel

głosiciel-dręczyciel

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 102 Postów

Napisano 2011-10-19, godz. 16:43

Katoliczka studiująca tekst dzienny WTS ! A różaniec już zmówiony ?????!!!!!

#5 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2011-10-19, godz. 17:18

Katoliczka studiująca tekst dzienny WTS ! A różaniec już zmówiony ?????!!!!!



Dręczus Ty się ciesz,że przynajmniej Katoliczka ( bo żaden z świadków się nie kwapi),aby zapoznac wszystkich o tekście dziennym świadków Jehowy i nic raczej nie zrozumiałeś :

Nikomu nie oddawajcie złem za złe. Starajcie się o to, co szlachetne w oczach wszystkich ludzi. Jeśli możliwe, o ile to od was zależy, zachowujcie pokój ze wszystkimi ludźmi
(Rzym. 12:17, 18).


Czy starasz się zachowac pokój ze wszystkimi??? (pokój oznacza również słowny bez ataków i wycieczek personalnych)
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#6 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2011-10-19, godz. 18:44

Dręczus Ty się ciesz,że przynajmniej Katoliczka ( bo żaden z świadków się nie kwapi),aby zapoznac wszystkich o tekście dziennym świadków Jehowy i nic raczej nie zrozumiałeś :

Nikomu nie oddawajcie złem za złe. Starajcie się o to, co szlachetne w oczach wszystkich ludzi. Jeśli możliwe, o ile to od was zależy, zachowujcie pokój ze wszystkimi ludźmi
(Rzym. 12:17, 18).


Czy starasz się zachowac pokój ze wszystkimi??? (pokój oznacza również słowny bez ataków i wycieczek personalnych)


Dręczuś dobrze zrozumiał intencje strażnicy, starajcie się zachować pokój ze wszystkimi i zaproponuj studium "biblijne aby ono "Wkrótce odbywało się ono dwa razy w tygodniu."

A jak nie przyjmie studium to będzie jak gnój ...
pozdrawiam Andrzej

#7 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2011-10-19, godz. 18:58

Dręczuś dobrze zrozumiał intencje strażnicy, starajcie się zachować pokój ze wszystkimi i zaproponuj studium "biblijne aby ono "Wkrótce odbywało się ono dwa razy w tygodniu."

A jak nie przyjmie studium to będzie jak gnój ...



No... ja - jak stawałem się neofitą,to studiowałem dwa razy w tygodniu,tylko,że ja tego chciałem :D ,a jak później słabłem,to jeszcze gnojem nie byłem,ale w ich oczach powoli się stawałem,a kiedy stałem się protagonistą słusznych i sprawiedliwych spraw,to już naznaczony sie stałem. :)



Pozdrawia "zryty beret" caius - Jacek i żyjący na tyle wolno,aby myślec "wolno",ale na tyle szybko,aby zdecydowanie wolnościowo :)

Użytkownik caius edytował ten post 2011-10-19, godz. 19:02

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#8 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2011-10-20, godz. 19:23

TEKST DZIENNY

Czwartek 20 października

Złe towarzystwo psuje pożyteczne zwyczaje (1 Kor. 15:33).


Gdy człowiek studiujący Biblię zaczyna dokonywać w swym życiu zmian, staje nieraz przed sporym wyzwaniem. Zapewne do tej pory przyjaźnił się z ludźmi, którzy nie kierują się biblijnymi zasadami moralnymi, i często spędzał z nimi czas. Teraz jednak rozumie, że ich zachowanie mogłoby wywierać na niego zły wpływ i że powinien ograniczyć te kontakty. Ale mogą go wtedy dręczyć obawy, czy taka zmiana nie będzie wyrazem nielojalności. Jeśli stoisz przed takim dylematem, pamiętaj, iż prawdziwi przyjaciele ucieszą się z tego, że starasz się ulepszyć swoje życie. Mogą nawet zechcieć dołączyć do ciebie w poznawaniu Jehowy. Natomiast fałszywi przyjaciele będą ‛mówić o tobie obelżywie’, gdyż ‛nie biegniesz z nimi do tego samego dołu rozwiązłości’ (1 Piotra 4:3, 4). To właśnie oni okazują się wówczas nielojalni wobec ciebie, a nie na odwrót. w09 15.10 4:12, 13

#9 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2011-10-21, godz. 11:05

TEKST DZIENNY

Piątek 21 października

Wy, mężowie, podobnie mieszkajcie z [żonami] (...), darząc je szacunkiem (1 Piotra 3:7).




Jak mąż może okazywać żonie szacunek, gdy sprawuje zwierzchnictwo? Oznaką szacunku dla żony jest uważne wysłuchiwanie jej opinii i uwzględnianie jej uczuć przed podjęciem decyzji dotyczących spraw rodzinnych. Może chodzić o przeprowadzkę lub zmianę pracy albo o rzeczy mniejszej wagi, na przykład gdzie pojechać na wakacje lub jak dostosować budżet domowy do rosnących kosztów utrzymania. Ponieważ tego typu kwestie mają wpływ na całą rodzinę, mąż postąpi mądrze i życzliwie, gdy weźmie pod uwagę punkt widzenia żony. Dzięki temu może znaleźć wyważone i przemyślane rozwiązanie, a żonie łatwiej będzie je poprzeć (Prz. 15:22). Chrześcijańscy mężowie, którzy darzą swe partnerki szacunkiem, zyskują sobie nie tylko ich miłość i respekt, ale co najważniejsze, uznanie Jehowy (Efez. 5:28, 29). w09 15.7 2:6, 7

#10 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2011-10-21, godz. 16:01

TEKST DZIENNY

Piątek 21 października




Jak mąż może okazywać żonie szacunek, gdy sprawuje zwierzchnictwo? Oznaką szacunku dla żony jest uważne wysłuchiwanie jej opinii i uwzględnianie jej uczuć przed podjęciem decyzji dotyczących spraw rodzinnych. Może chodzić o przeprowadzkę lub zmianę pracy albo o rzeczy mniejszej wagi, na przykład gdzie pojechać na wakacje lub jak dostosować budżet domowy do rosnących kosztów utrzymania. Ponieważ tego typu kwestie mają wpływ na całą rodzinę, mąż postąpi mądrze i życzliwie, gdy weźmie pod uwagę punkt widzenia żony. Dzięki temu może znaleźć wyważone i przemyślane rozwiązanie, a żonie łatwiej będzie je poprzeć (Prz. 15:22). Chrześcijańscy mężowie, którzy darzą swe partnerki szacunkiem, zyskują sobie nie tylko ich miłość i respekt, ale co najważniejsze, uznanie Jehowy (Efez. 5:28, 29). w09 15.7 2:6, 7


Dobrze powiedziane. Mąż zawsze powinien być przekonany, że brał pod uwagę sugestie żony, ale ostatecznie to on podjął decyzję.
A nasza w tym głowa, żeby zawsze podejmował taką, jakie były nasze sugestie. ;)

#11 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2011-10-21, godz. 16:15

Dobrze powiedziane. Mąż zawsze powinien być przekonany, że brał pod uwagę sugestie żony, ale ostatecznie to on podjął decyzję.
A nasza w tym głowa, żeby zawsze podejmował taką, jakie były nasze sugestie. ;)



No Dosiu,to już feministyczna arytmetyka diabelska :lol: ,jak w powiedzeniu :głową żony jest mąż,a żona jest szyją,która kieruje głową,tylko,że w głowie jest rozum i mądrośc,która decyduje,aby ta szyja kierowała się w lewo,czy w prawo :D ,ot taka sugestywna wzmianka biblijnego podporządkowania się ;)
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#12 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2011-10-22, godz. 08:37

TEKST DZIENNY

Sobota 22 października


Proście zatem Pana żniwa, aby wysłał pracowników na swe żniwo (Mat. 9:38).




Jezus nie poprzestał na tych słowach. ‛Wezwał swych dwunastu uczniów’ i wysłał ich ‛na żniwo’, czyli do działalności kaznodziejskiej (Mat. 9:35-38; 10:1, 5). Później ‛wyznaczył siedemdziesięciu innych i posłał ich po dwóch’, by wykonywali to samo dzieło (Łuk. 10:1, 2). Również obecnie bardzo potrzeba głosicieli Królestwa. W roku 2009 na całym świecie na uroczystość Pamiątki przybyły 18 168 323 osoby, czyli ponad 10 milionów więcej, niż wynosi ogólna liczba Świadków Jehowy. Pola rzeczywiście są dojrzałe do żniw (Jana 4:34, 35). Powinniśmy zatem prosić w modlitwach o większą liczbę pracowników. Ale jak takie prośby możemy popierać czynami? Gorliwie głośmy o Królestwie i czyńmy uczniów, starając się prowadzić tę działalność coraz skuteczniej (Mat. 28:19, 20; Marka 13:10). w10 15.2 2:1, 2

#13 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2011-10-22, godz. 10:22

TEKST DZIENNY
Sobota 22 października

Proście zatem Pana żniwa, aby wysłał pracowników na swe żniwo (Mat. 9:38).

ŚJ starają się nawiązywać rozmowy na tematy biblijne z ludźmi o innym poglądach, szczególnie odwiedzając ich, w ich domach - to wiem. W praktyce jest to, poniekąd szukanie okazji wpraszając się. Ale jak ten tekst rozumieją inni niż ŚJ-owy? Wiem też, że wysyła się misjonarzy do innych krajów, którzy byli przygotowani do tej misji. Ale czy ci misjonarze starali się najpierw szukać ludzi chętnych do rozmów o Bożym zamierzeniu, wchodząc osobiście do ich po domów? Z przytoczonych odsyłaczy do Biblii wynika, że powinni. O ile wiem, to podobną metodą posługują się również "Mormoni".

Dlaczego inne wyznania tej metody odwiedzania domów, nie stosują w praktyce? Jakie ewentualnie są ku temu przeciwwskazania? Wiadomym jest też to, że Polska jest ponad 90% katolicka, więc zrozumiałym jest, że swój, swojego nie będzie szedł przekonywać. Ale czy są podejmowane próby katolickie wyjścia na przeciw, i przynajmniej raz na jakiś czas wejść do tej mniejszościowych osób, by upewnić się, czy nie mają potrzeb duchowych?
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#14 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2011-10-22, godz. 10:49

Dlaczego inne wyznania tej metody odwiedzania domów, nie stosują w praktyce?


Gambitku, a widzisz gdzieś w omawianym wersecie, że chodzi o odwiedzanie dwójkami domów? Chodzi o ewangelizację, o głoszenie Słowa Bożego, i to robią misjonarze wszelkich wyznań. Niekoniecznie muszą we dwójkę zapukac do domu, i wręczyć "Strażnicę". Wielu misjonarzy zaczyna ewangelizację od zbudowania kuchni polowej, a potem szkoły.
Zapoznaj się może na początek z działalnością misyjna baptystów, i ich sposobem ewangelizacji.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#15 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2011-10-22, godz. 11:21

Gambitku, a widzisz gdzieś w omawianym wersecie, że chodzi o odwiedzanie dwójkami domów?

To jak wytłumaczysz Łuk 10:1 BT Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, 5 Gdy do jakiego domu wejdziecie, Myślisz, że Jezus zabronił, metody proponowania dzielenia się "strawą" duchową w każdym domu? Pokaż mi w Biblii, że taki sposób jest niewskazany? Oczywiście w samym tekście dziennym niema wszystkich potwierdzeń, ale są też inne, które tą metodę pomocy ludziom zalecają. Ja nie twierdzę, że jest to obowiązkowe dla każdego naśladowcy Jezusa. Jeśli chodzi o obowiązek nakładany przez WTS na każdego by uczestniczył w odwiedzaniu domów, to z tym się nie zgadzam. Natomiast nie widzę przeciwwskazań przynajmniej dla pewnej części osób. Natomiast kto, to już odrębny temat. Co ty na to?
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#16 Warmianka

Warmianka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 155 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2011-10-22, godz. 11:35

Może to nie będzie za bardzo w temacie, ale mniej więcej chodzi o głoszenie.
Od jakiegoś czasu znajduję u siebie w skrzynce pocztowej Strażnice i u sąsiadów również - czy to jest raportowane.
Jeśli tak to głosiciel obsługujący mój blok ma niesamowite "zejście" z literatury.
Tylko, że efekt tego "głoszenia" będzie taki sam, gdy wyrzuci kilka worków literatury do zsypu....
Dodam jeszcze, że ta osoba nigdy nie zawitała do moich drzwi, tylko do mojej skrzynki pocztowej :lol:

#17 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2011-10-22, godz. 13:16

Może to nie będzie za bardzo w temacie, ale mniej więcej chodzi o głoszenie.
Od jakiegoś czasu znajduję u siebie w skrzynce pocztowej Strażnice i u sąsiadów również - czy to jest raportowane.
Jeśli tak to głosiciel obsługujący mój blok ma niesamowite "zejście" z literatury.
Tylko, że efekt tego "głoszenia" będzie taki sam, gdy wyrzuci kilka worków literatury do zsypu....
Dodam jeszcze, że ta osoba nigdy nie zawitała do moich drzwi, tylko do mojej skrzynki pocztowej :lol:



To się nazywa głoszenie na chypcika - sztuka dla sztuki,a raportowanie,to u nie których tylko po to,aby nie byc oficjalnie nieczynnym,także wielu swój owoc wyolbrzymia,albo po prostu zapisuje nieistniejące godziny,czasopisma,broszury,książki,studium czy odwiedziny.


Życie świadków nie jest usłane różami,także prowadząc podwójne życie (bo znają już WTS od podszewki ),ale mając rodzinę i "przyjaciół" w "prawdzie" ,muszą jakoś przetrwac,aby nie zostac naznaczonym jako złe towarzystwo.
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#18 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2011-10-23, godz. 12:42

TEKST DZIENNY

Niedziela 23 października


Prowadził z nimi rozważania na podstawie Pism (Dzieje 17:2).



Prawdziwi naśladowcy Chrystusa przyznają sprawom Królestwa Bożego pierwsze miejsce w swym życiu i z pomocą ducha Jehowy rozgłaszają wieść o tym rządzie po całym świecie (Zach. 4:6). Czy regularnie bierzesz udział w tej działalności? Czy jako głosiciel Królestwa starasz się robić postępy, na przykład spędzać w służbie więcej czasu lub pełnić ją bardziej skutecznie? Niektórzy podnoszą jej jakość, robiąc lepszy użytek z Biblii. Apostoł Paweł, który miał zwyczaj ‛prowadzić rozważania na podstawie Pism’, oświadczył: „Słowo Boże jest żywe i oddziałuje z mocą” (Dzieje 17:3; Hebr. 4:12). Jeśli wcześniej nie miałeś zwyczaju regularnie posługiwać się w służbie Biblią, postanów to zmienić. Mógłbyś na przykład wybrać kilka kluczowych wersetów, które objaśniają, czym jest Królestwo Boże i jak rozwiąże konkretne problemy trapiące mieszkańców twojego terenu. Potem w czasie głoszenia staraj się je odczytywać. w10 15.1 3:7, 9

#19 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2012-04-27, godz. 20:20

Piątek 27 kwietnia

„ Stańcie się jedni dla drugich życzliwi, tkliwie współczujący, wspaniałomyślnie przebaczając sobie nawzajem
jak i wam Bóg przez Chrystusa wspaniałomyślnie przebaczył ” Efez. 4:32.


Ponieważ jesteśmy niedoskonali wszyscy musimy podejmować wysiłki, by kontrolować swe myśli i czyny.
Gdybyśmy pozwalali sobie na „ złośliwą gorycz i gniew, i srogie zagniewanie ”, zasmucalibyśmy ducha Bożego.
Efez. 4:30, 31

Podobny efekt miałoby rozpamiętywanie wyrządzonych nam krzywd żywienie urazy albo niechęć do pogodzenia się z winowajcą.
Choćby ktoś nas głęboko zranił naśladujmy Boga, zdobywając się na przebaczenie.
Łuk. 11:4
Załóżmy, że współwyznawca wyraził się o nas krytycznie. Aby wyjaśnić sytuację, postanawiamy z nim porozmawiać. Winowajca okazuje szczerą skruchę i prosi o przebaczenie. Ale nie możemy poprzestać na samym wybaczeniu.
W Księdze Kapłańskiej 19:18 czytamy:
„ Nie wolno ci wywierać pomsty ani żywić urazy do synów swego ludu i masz miłować swego bliźniego jak samego siebie . Jam jest Jehowa ” .
w10 15.5 4:14, 15

Użytkownik Noc_spokojna edytował ten post 2012-04-27, godz. 20:30


#20 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2012-04-28, godz. 19:02

Sobota 28 kwietnia

„ Żniwo jest wielkie, ale pracowników mało ” .

Mat. 9:37

Wyobraź sobie, że masz dokument, który musi zostać rozpatrzony przez pewną osobę jeszcze dzisiaj. Co więc robisz? Piszesz na nim „ PILNE ! ”. Albo wyobraź sobie, że jedziesz taksówką na ważne spotkanie i jest już bardzo późno. Co robisz ? Ponaglasz kierowcę: „ Proszę się pośpieszyć, to PILNE! ”. Rzeczywiście, gdy trzeba wykonać jakieś zadanie, a czas nieubłaganie ucieka czujemy napięcie i podenerwowanie. Wzrasta nam poziom adrenaliny i maksymalnie zwiększamy wysiłki oraz tempo pracy . Rozumiemy, że sprawa jest pilna ! Obecnie prawdziwi chrześcijanie nie mają pilniejszego zadania niż głoszenie dobrej nowiny o Królestwie i czynienie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów . Mat. 24:14; 28:19, 20

Według relacji ewangelicznej Marka Jezus oznajmił, że praca ta musi zostać wykonana „ najpierw ” to znaczy przed nadejściem końca . Marka 13:10

I nic dziwnego. Syn Boży powiedział: „ Żniwo jest wielkie, ale pracowników mało ”. Żniwo nie może czekać ; plon trzeba zebrać w odpowiednim terminie . Mat. 9:37

<blockquote class="cytat odcien">




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych