Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolno: powiatowe "afery" z motywem ŚJ w tle


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-06-13, godz. 21:54



Natrafiłam na następujące doniesienie:




Szlaban na broszury


09 Marzec 2006, Czwartek


W poradni nie ma miejsca na religijną agitację - uznał kolneński starosta

Czasopisma Świadków Jehowy pojawiły się w poczekalni Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kolnie, co zbulwersowało niektórych rodziców. Stanisław Wiszowaty, starosta kolneński, zareagował błyskawicznie i wydał zakaz wykładania w podległej mu placówce pism jakichkolwiek związków wyznaniowych.
Wydawnictwa wykładane były w poczekalni poradni regularnie. Wzburzyło to niektórych rodziców, przychodzących z dziećmi na badania czy terapię. Na oficjalnej internetowej stronie Kolna pojawiły się komentarze na ten temat.
- Jak można w takiej placówce, która niesie pomoc dzieciom i ich rodzinom, coś takiego prezentować. Przecież to nie jest prywatna firma, ale pani dyrektor musi czuć się bezkarna - napisał jeden z rodziców.
Internauci zarzucali, że to dyrektorka placówki rozkłada broszurki i organizuje w poradni spotkania Świadków Jehowy.
- Żadnych pism nie wykładam, nie organizuję spotkań. Pozwoliłam tylko przedstawicielom tego związku wyznaniowego na wykładanie czasopism w poczekalni - tłumaczy Danuta Sutkowska, dyrektor poradni. - Wcześniej się z nimi zapoznałam. Były to pisma poruszające problemy wychowawcze. Moją intencją nie było agitowanie. Jak podkreśla dyrektorka, w poczekalni były też inne czasopisma. Jej zdaniem, nie ma w tym nic złego, że wśród nich znalazły się też te wydawane przez Świadków Jehowy.
- Konsultowałam się w tej sprawie z rzecznikiem praw obywatelskich. Nie ma przepisów, które tego zabraniają
- podkreśla Danuta Sutkowska. - Na terapię przychodzą do nas dzieci i rodzice tego właśnie wyznania. Obawiam się, czy
po tym całym zamieszaniu nie będą miały nieprzyjemności na przykład w szkole.

Sprawą zainteresował się starosta kolneński.
- Niektóre artykuły rzeczywiście poruszały problemy związane z działaniem poradni, ale tuż obok były te o zupełnie innej treści - przyznaje Stanisław Wiszowaty. - By uniknąć posądzania o agitację, uznałem, że żadne pisma wydawane przez stowarzyszenia czy związki wyznaniowe nie mogą być prezentowane w poradni.

Ryszard Pszczółkowski, p.o. podlaskiego kuratora oświaty.

- Tego typu czasopisma nie mogą być w żadnej placówce oświatowej i nawet jeśli zostawił je ktoś w poczekalni, to dyrekcja powinna je usunąć. Nie wyobrażam sobie, żeby wykładał je dyrektor poradni. Tego typu placówka nie ma i i w swoim statucie takich działań. Sprawdzimy, czy w poradni w Kolnie takie czasopisma były prezentowane. Jeżeli okaże się; że tak, to podejmiemy szybkie działania, by czasopisma Świadków Jehowy stamtąd zniknęły. Gdyby okazało się, że wykładała je dyrekcja poradni, to trzeba będzie ten problem rozwiązać.


Aleksandra Szyc-Kaczyńska

źródło: link




Pod artykułem można przeczytać komentarze internautów. Jeden z nich sugeruje związki dyrektorki poradni ze świadkami Jehowy:


Temat: : CYC kaznodzieja wysłany przez: : gość - 09 Marzec 2006, Czwartek

No i następna sprawa Cyc jako radny powiatowy kupił za bezcen pomieszczenie starego żłobka gdzie ma się znajdować ich świątynia.
A jak to jest możliwe że on bierze udział w życiu politycznym przecież tego zabraniają albo CYC w Kolnie zrobił Odłam religijny.


Wyjaśnienie do komentarza: "CYC" to przezwisko nadane przez internautę mężowi dyrektorki poradni, p. Sutkowskiej. Pan Artur Sutkowski również jest pracownikiem tej poradni i dlatego został właśnie odwołany z funkcji przewodniczącego rady powiatu :



Na piątkowej sesji nerwową atmosferę wywołała propozycja przewodniczącego, by podwyższyć pensję staroście. (...)

Artur Sutkowski jest pracownikiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej -jednostki podległej starostwu. Żona Sutkowskiego jest dyrektorem tej placówki.

źródło: link




Sprawa jest ciekawa, bo motyw świadków Jehowy w kontekście pracy urzędników z Kolna pojawił się raz jeszcze:


Wielki Tydzień bez dyskusji na forum


Zawiesiłem aż do Wielkanocy dyskusyjne forum internetowe i wszelkie komentarze na stronie naszego miasta. Niech to będzie dla nas wszystkich okres spokoju, refleksji oraz wzajemnej życzliwości – mówi Mieczysław Śniadach (SLD), burmistrz Kolna.


Wypowiedzi internautów na stronie www.kolno.home.pl wzbudzają gorące emocje. Pierwszy znieważony przez użytkowników forum poczuł się Artur Sutkowski, radny powiatu kolneńskiego. Dwukrotnie składał w Prokuraturze Rejonowej w Kolnie doniesienie o popełnieniu przestępstwa, ale sprawy zostały umorzone. Teraz w kolneńskiej prokuraturze pojawił się Marek Waszkiewicz, burmistrz Stawisk.
Internauci zarzucili mi, że zatrudniam świadków jehowy, a podane przykłady dotyczyły ludzi zatrudnionych przez poprzednika. Poza tym przynależność do wyznania to prywatna sprawa każdego z nas, chroniona konstytucją – tłumaczy burmistrz Waszkiewicz. – Poczułem się obrażony przez administratorów strony. O sprawie poinformowałem nie tylko prokuraturę, ale też rzecznika praw obywatelskich.
Burmistrz Kolna zapowiada, że po Wielkanocy internetowe forum zostanie odblokowane.
– Jestem tolerancyjny, ale niektóre z wpisów rzeczywiście mogły kogoś zranić. Ludzie dzwonią z pretensjami – przyznaje Śniadach. – Dlatego przez tydzień do świąt niech to się wszystko wyciszy.


Aleksandra Szyc-Kaczyńska

11.04.2006 r

źródło: link



Czyżby urząd w Kolnie opanowali sympatycy świadków Jehowy?

Czy to możliwe, by świadek Jehowy był przewodniczącym rady powiatu i wykorzystując swoje stanowisko pomógł przy zakupie budynku z przeznaczeniem na Salę Królestwa?


Nie znam odpowiedzi na te pytania i nie zakładam, że ww. zarzuty są uzasadnione. Trudno mi to zweryfikować. Jednakże cała sytuacja wydaje się dość intrygująca, więc postanowiłam ją tutaj opisać.
.jb

#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-06-14, godz. 04:32

dobre ;-) ja zwróciłem uwagę na to "zatrudnianie SJ" ;-) każda selekcja pracowników pod jakims względem wykraczającym umiejetności przydatności do określonej pracy jest niezgodna z prawem! i bardzo dobrze!

co ma wspólnego SLD ze SJ ;-) ? jak okazuje sie z powyższego przypadku duzo ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-06-14, godz. 05:06

co ma wspólnego SLD ze SJ ;-) ? jak okazuje sie z powyższego przypadku duzo ;-)

A oto dwa przyklady podejscia do sprawy :
JB pisze
"Nie znam odpowiedzi na te pytania i nie zakładam, że ww. zarzuty są uzasadnione. Trudno mi to zweryfikować. Jednakże cała sytuacja wydaje się dość intrygująca, więc postanowiłam ją tutaj opisać."

I jest to postawa dociekliwa i sluszna :)

sebol sie dopisuje :

"co ma wspólnego SLD ze SJ ;-) ? jak okazuje sie z powyższego przypadku duzo ;-) "

Typowa postawa "ex-a" oszczercy ktory pisze obojetne co byle bylo to zle na temat swoich bylych braci . jest to typowe dla kilku forumowiczow ktorzy zamiast pisania o rzeczach sprawdzonych i majacych zwiazek z rzeczywistoscia wymyslaja zarzuty byle jakie byle bylyby gorsze i ciezsze w swojej wadze bez zamiaru i zadnych mozliwosci udowodnienia swoich twierdzen . Forumowicz ten jest przykladem ludzi wiedzacych ze SJ nie "lataja" z byle czym do prokuratora wiec czuja sie odwazni i zachowuja jak maly pies ktory szczeka zza parkanu , to smutne ze nie starcza mu tej odwagi na tyle aby isc i glosic swoje madrosci otwarcie jak czynia to SJ .............
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#4 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-06-14, godz. 06:37

hc a dlaczego Ty jako ex-katolik (jak mniemam) szczekasz na swoich braci ?!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#5 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-06-14, godz. 06:47

Świadek przewodniczącym rady powiatu? Albo czasy baaaardzo się zmieniły, albo to kolejna kaczka dziennikarska...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#6 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2006-06-14, godz. 06:57

albo idzie "nowe" - tolerancyja pełnom gembom ;)
destination: ..::SALSERO::..

#7 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-06-14, godz. 07:18

hc a dlaczego Ty jako ex-katolik (jak mniemam) szczekasz na swoich braci ?!

To nie moja wina ze nim mnie kiedys uznano ..............

ja sie nie prosilem :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#8 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-06-14, godz. 07:40

a komunie miałes ?

ps. jak tak to fajnie było prezenty brać ? co ? ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych