Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metody uśmiercania przestępców w I wieku


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-22, godz. 09:43

Pomóżcie mi odpowiedzieć na pytanie, które zaczęło mnie nurtować!
- czy Jezus został przybity do krzyża metalowymi gwoździami czy może drewnianymi kołkami?
- a może został tylko przywiązany do tego krzyża, jeżeli tak to czym (np. rzemieniem skórzanym?)
- a może w rzeczywistości tak jak za czasów Juliusza Cezara przywiązywano skazańców do pala wbitego w ziemię?
- czy to jest możliwe, że Jezus na miejsce kaźni dźwigał krzyż, skoro był to symbol bóstwa słońca?
- a może tak jak przedstawiono w filmie "Pasja" M. Gibsona dźwigał tylko kawał pnia, do którego później został przybity z rozpostartymi rękoma co dało wizerunek krzyża?
- a czy przybita tabliczka nad Jego głową: "Jezus Nazarejczyk król Żydów" w trzech językach, nie daje obrazu krzyża wiary Grekokatolików lub wiary prawosławnej?

#2 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-09, godz. 17:20

Pomóżcie mi odpowiedzieć na pytanie, które zaczęło mnie nurtować!
- czy Jezus został przybity do krzyża metalowymi gwoździami czy może drewnianymi kołkami?
- a może został tylko przywiązany do tego krzyża, jeżeli tak to czym (np. rzemieniem skórzanym?)
- a może w rzeczywistości tak jak za czasów Juliusza Cezara przywiązywano skazańców do pala wbitego w ziemię?
- czy to jest możliwe, że Jezus na miejsce kaźni dźwigał krzyż, skoro był to symbol bóstwa słońca?
- a może tak jak przedstawiono w filmie "Pasja" M. Gibsona dźwigał tylko kawał pnia, do którego później został przybity z rozpostartymi rękoma co dało wizerunek krzyża?
- a czy przybita tabliczka nad Jego głową: "Jezus Nazarejczyk król Żydów" w trzech językach, nie daje obrazu krzyża wiary Grekokatolików lub wiary prawosławnej?


Temat krzyż/pal był omawiany na forum. Zadaj więc sobie nieco trudu i poszukaj.

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-04-09, godz. 17:21

Czesiek

#3 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-04-09, godz. 17:40

Pomóżcie mi odpowiedzieć na pytanie, które zaczęło mnie nurtować!

Historia krzyża
Dołączona grafika

#4 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-04-09, godz. 19:54

Te pytania podyktowała mi przyjaciółka, ucieszy się z odpowiedzi. Ja też dziękuję, mam teraz na piśmie to w co wierzyłam na Słowo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych