Skocz do zawartości


Zdjęcie

Codzienne Badanie Pism


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-10-29, godz. 08:42

Codzienne badanie Pism:

http://xeno12.webpark.pl/

Strona wygląda na opuszczoną i raczej nie możemy liczyć, że będzie rozwijana. Szkoda.

--
aktualizacja:
zobacz także blog http://domi246.blog.interia.pl w temacie blogi, link

Użytkownik jb edytował ten post 2006-11-02, godz. 13:21

.jb

#2 Guest_Aneta_*

Guest_Aneta_*
  • Goście

Napisano 2006-02-08, godz. 09:38

codzienne badanie pism jast najleprze co moze być, codziennie czytamy z rodziną i jest bardzo przydatne! Np. w czwartek byłam na budowie Sali Świadków Jehowy i była tam jedna dziewczyna, ktorje nielubie a przed rozpoczęciem prac był tekst z Kolosan 3:13: "Dalej znoście jedni drugich i wspaniałomyślnie przebaczajcie sobie nawzajem, jeśli ktoś ma powód do uskarżania się na drugiego. Jak Jehowa wspaniałomyślnie wam przebaczył, tak czyńcie i wy." stosowałam się do tego cały dzień i byłam dla niej bardzo miła :)
:) :) :) :) :) :) :) z czego jestem bardzo dumna z siebie i Jehowy bo sie pomodlilam o pomoc!

#3 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-08, godz. 10:03

codzienne badanie pism jast najleprze co moze być, codziennie czytamy z rodziną i jest bardzo przydatne! Np. w czwartek byłam na budowie Sali Świadków Jehowy i była tam jedna dziewczyna, ktorje nielubie a przed rozpoczęciem prac był tekst z Kolosan 3:13: "Dalej znoście jedni drugich i  wspaniałomyślnie przebaczajcie sobie nawzajem, jeśli ktoś ma powód do uskarżania się na drugiego. Jak Jehowa wspaniałomyślnie wam przebaczył, tak czyńcie i  wy." stosowałam się do tego cały dzień i byłam dla niej bardzo miła :)
:)  :)  :)  :)  :)  :)  :) z czego jestem bardzo dumna z siebie i Jehowy bo sie pomodlilam o pomoc!

Budowy Sal Królestwa są wspaniałym miejscem gdzie pracuje wielu oddanych ludzi. Bylem na takich co najmniej czterech.
Nie żałuję ani sekundy z poświęconego tam czasu.
Czytanie "Codziennego" spełni swój cel jeśli stanie się zachętą do otwarcia samej Biblii a nie jej substytutem.
Jednak w tegorocznym wydaniu CBP we wstępie opowiedziano historyjkę o policjancie testującym wiedzę braci z czytania CBP.
Jestem zbulwersowany zamieszczeniem tego doświadczenia.
Ciekawym czy ktoś zgadnie dlaczego.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#4 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-02-08, godz. 14:17

gdzie to czytasz nie widze tego we wstepie :blink:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#5 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-08, godz. 14:22

gdzie to czytasz nie widze tego we wstepie :blink:

to się nazywa rozwinięcie tematu o własne obserwacje :)
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#6 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-02-08, godz. 20:54

White Death:

Budowy Sal Królestwa są wspaniałym miejscem gdzie pracuje wielu oddanych ludzi. Bylem na takich co najmniej czterech.
Nie żałuję ani sekundy z poświęconego tam czasu.

A ja byłem na jednej i wiele się dowiedziałem o ludziach tam pracujących (rozumie się ŚJ) . Sala owszem powstała, ale gdyby nie "spadochroniarze" z Nadarzyna, to różnie mogłoby być.
Towarzystwo migało się od roboty (szczególnie tej mniej wdzięcznej) jak tylko mogło. Patrzyli jedni na drugich i od niechcenia coś popchnęli jeden tu, drugi tam. Oddelegowani nadarzyniacy dwoili się i troili, aby mobilizować niezbyt pilnych, w budowie, jak by nie było najwspanialszej budowli na świecie.
Kiedy zbliżał sie dzień otwarcia a robota była w lesie. Radwan i reszta nadarzyniaków w końcu sami wzięli się do roboty i zaczęli coś tam przybijać , mocować itp.
Kiedy na oficjalnym otwarciu zobaczyłem wzrok stalina na licu jakiegoś ważniaka (pewnie z nadarzyna) odbierającego obiekt, a z drugiej strony, oczka przestraszonego króliczka u nadarzyniaków zrozumiłem wszystko.
Nawiasem mówiąc pan Radwan, niewiele później i tak poszedł precz z wygodnego mieszkanka w betel.
Podsumowując budowa tej Sali to towarzystwo… skłóciła. Animozje dotyczyły właśnie takich rzeczy jak: „...a dlaczego ja, a tamten to nic nie robi” „… ten czy tamta to ma robotę lżejszą, a ja ciągle tylko ten zmywak…” itp. itd.
Zaczęły się plotki, osobiste gniewy, ambicjonalne urazy. Zbór z przytulnej przystani na drodze do harmagieddonu zmienił się w gniazdo os. Pamiętam jak jedno przemówienie (stricte interwencyjne) poświęcone było właśnie plotkom, i wzajemnej niechęci. Od tego czasu minęło kilka lat. Rany pewnie się zabliźnily, ale to już nie moja sprawa.
Jednego gościa jednak zapamiętałem szczególnie. Uderzał wtedy do pewnej „siostrzyczki” z zawodu pielęgniarki, która wtedy akurat, pełniła dyżur na wspomnianej budowie. Otóż ten pan przychodził na tą budowę, (chyba pomagać) a lądował na fotelu naprzeciwko owej panienki i tak sobie siedział godzinami i pewnie było mu bardzo miło.
Już wtedy było widać, że nie będzie z niego zwykły szlifierz bruku i przeciętny kolporter. Znam jego historię. Nie czas tu oczywiście, ani nie miejsce.
Kiedyś w przypływie szczerości powiedział mniej więcej tak: „…bycie u świadków to taki mój sposób na życie…” I to jest kwintesencja tego człowieka. Obserwując jego „pochód” przez organizację, odnosiłem niejednokrotnie wrażenie, iż on w to wszystko kompletnie nie wierzy. Ale pomyślałem sobie, może się mylę, może jeszcze coś ? Okazuje się, że jednak nie. Niedawno spotkałem naszego wspólnego znajomego i… takie samo wrażenie. Dlaczego tyle o nim właśnie. No cóż dziś, ten ofiarny budowniczy Sali królestwa jest starszym nadzorującym (czy coś takiego) tego zboru.
Trzyma go żelazną ręką mocno za pysk. A tak mówiąc prywatnie, między nami to kanalia jakich mało, cham i karierowicz – to taki jego sposób na życie.

#7 Guest_karpisiu_*

Guest_karpisiu_*
  • Goście

Napisano 2006-02-08, godz. 22:25

Podsumowując budowa tej Sali to towarzystwo… skłóciła.


No właśnie, to daje się zauważyć...gdy ja zaczynałem studiowanie książki "Wiedza..." sJ wydawało mi się być społeczeństwem gdzie wogóle nie ma konfliktów, wszyscy są dla siebie mili, dosłownie jak w raju, a czytając różne historie na stronach anty-SJ myślałęm że ktoś wymyśla to wszystko żeby ich oczernić, dopiero potem przekonałęm się jak jest naprawdę. I tu nie chodzi mi o to że niektórzy ze świadków których znam lubią sobie często wypić albo zrobić jakieś lewe interesy, ale najgorsze jest to, że właśnie ci sami ludzie wmawiają innym że świadkowie absolutnie alkoholu nie nadużywają, wszystko ma być zgodnie z prawem i takie tam...

#8 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-02-28, godz. 14:57

Codzienne Badanie Pism (wersja audio).
Pliki przygotowane przez mijana-obserwatora:

http://mijan-obserwator7.wrzuta.pl/
.jb

#9 mijan-obserwator

mijan-obserwator

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 12 Postów
  • Gadu-Gadu:183331
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Austria

Napisano 2007-04-15, godz. 21:03

Zapraszam do ----->Codzienne Badanie Pism 2007<----->Marzec 2007 Codzienne Badanie Pism<----->Kwiecien 2007 Codzienne Badanie Pism

#10 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-04-15, godz. 21:55

mijan-obserwator - spamer...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#11 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2007-04-16, godz. 09:27

mijan-obserwator - spamer...

Nie mam naprawdę nic do tego człowieka (co za szczęście, że na zebraniach nie puszczają jego interpretacji pieśni ;))
ale mam wrażenie, że on chyba nawet nie wie co to słowo oznacza.
Z drugiej strony znając jego wiek, to i tak „nieźle” sobie radzi z netem.

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#12 mijan-obserwator

mijan-obserwator

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 12 Postów
  • Gadu-Gadu:183331
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Austria

Napisano 2007-12-09, godz. 11:04

Nie mam naprawdę nic do tego człowieka (co za szczęście, że na zebraniach nie puszczają jego interpretacji pieśni ;))
ale mam wrażenie, że on chyba nawet nie wie co to słowo oznacza.
Z drugiej strony znając jego wiek, to i tak „nieźle” sobie radzi z netem.


Czy tym stwiedzeniem chcesz dowiesc ze TY spiewasz lepiej? ( chcielibysmy tego chetnie posluchac ), Sala Krolestwa Bozego to nie Sala Kongresowa, na ktorej spiewaja artysci; Piesni Krolestwa Bozego spiewaja zwykli wyznawcy Boga Jehowy i czynia to najlepiej jak potrafia z glebi swego serca, bez otoczki obludy i pikanterii obliczonej na poklask innych ludzi. Moglbym w tym miejscu zyczyc TOBIE lepszego radzenia sobie ze zrozumieniem intencji PIESNI , chocby w takim stopniu jaj ja radze sobie z obsluga internetu ( dziekuje , ze to zauwazyles - a wiec jakis pozytywny krok) - pozdrawiam mijan-obserwattor i zapraszam na strone mojego bloga w " OPERZE " http://my.opera.com/mijan/blog/ <> Mijan-Obserwator Blog w OPERZE - zapraszam

#13 mijan-obserwator

mijan-obserwator

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 12 Postów
  • Gadu-Gadu:183331
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Austria

Napisano 2007-12-09, godz. 11:20

naleze do 144.....

mijan-obserwator - spamer...



Mysle ze TY nie nalezysz do grona 144... jak to podales w twoim tekscie - intuicja podpowiada mi, ze raczej nalezysz do grona tych, ktorych przedstawia liczba 666 - obym sie mylil. mijan-obserwator i zapraszam na strone : Moj blog w Operze

#14 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-12-09, godz. 14:06

Piesni Krolestwa Bozego spiewaja zwykli wyznawcy Boga Jehowy i czynia to najlepiej jak potrafia z glebi swego serca, bez otoczki obludy i pikanterii obliczonej na poklask innych ludzi.

Jeśli uważasz że ludzi muszą boleć uszy bo wtedy nie będzie poklasku i obłudy to ja wole milczenie i zero takiego śpiewu. Problem w tym, że świadkowie mogliby zadbać o jakość śpiewu tak by uszy nie bolały, ale jak widać nie chcą i mają do tego święte prawo. Takie samo mają inne osoby powiedzieć tudzież napisać że fałszowanie w ich oczach jest zabijaniem uroku tych pieśni i tortura dla uszu.

Mysle ze TY nie nalezysz do grona 144... jak to podales w twoim tekscie - intuicja podpowiada mi, ze raczej nalezysz do grona tych, ktorych przedstawia liczba 666 - obym sie mylil.

Jak najbardziej należę do grona 144 użytkowników Forum Watchtower :D Gdybyś zerknął na mój profil zrozumiałbyś aluzję i ironię. Natomiast nie należę do 144.000 wg nauki Towarzystwa Strażnica bo ta nauka jest fałszywie wykręcona wbrew Biblii. Wg Twojej religii powinieneś mnie nazywać "aktywnym światusem" albo "aktywnym fałszywym prorokiem" bo nie zgadzam się z naukami WTS i śmiem to dowodzić publicznie na podstawie Biblii. Moim Panem jest Jezus. ;) Czasami przeglądam Twoje wpisy drogi Janie :) Jesteś wręcz wzorowym przykładem spamu i pychy w internecie która promuje swoją osobę obok jakiejś ideologii. Zakładasz blogi tylko po to by wisiały i jest tego coraz więcej nie przynosząc nic poza powielaniem ciągle tego samego - swojej osoby i swoich treści. Zapewne jeszcze na niejednym forum (na którym jeszcze nie byłeś) zawitasz i niejeden blog stworzysz, w jakimś sensie żmudna jest praca spamera... ;)

Pozdrawiam serdecznie
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#15 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-02-05, godz. 23:26

Mijan-obserwator zakończył swoją internetową działalność:

Z dniem 31 Grudnia 2008 koncze gloszenie w Internecie (przerwa 2-3 lata) poniewaz czas , ktory przeznaczylem na codzienne wprowadzanie audycji spowodowal nadwyrezenie moich dobrych stosunkow rodzinnych i musze je naprawic, bo rzeczywiscie zaniedbalem swoja rodzine. Prosze o wyrozumialosc moich odwiedzajacych mnie Gosci za te decyzje.
Wszystkie moje programy ktore wprowadzalem w do internetu pozostana na swrverze tak dlugo jak dlugo bedzie istnial ten server i zawsze bedzie mozna te programy odsluchac , poniewaz sa one zawsze aktualne. (...)
--
źródło


.jb

#16 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2009-02-06, godz. 15:13

Mijan napisał:

Wszystkie moje programy ktore wprowadzalem w do internetu pozostana na swrverze tak dlugo jak dlugo bedzie istnial ten server i zawsze bedzie mozna te programy odsluchac , poniewaz sa one zawsze aktualne. (...)

Chyba nie jest w "prawdzie" dłużej jak 14 lat, co nie? :) ;)

#17 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-02-06, godz. 15:26

Myślę, że wielu świadków się ucieszy bo ja gdybym był świadkiem to bym się chował ze wstydu przy takim współbracie ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#18 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2009-02-09, godz. 13:42

ten koleś przynosi/ł więcej szkody Organizacji niż pożytku
destination: ..::SALSERO::..

#19 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2009-02-09, godz. 22:36

ten koleś przynosi/ł więcej szkody Organizacji niż pożytku

Niewątpliwie się zasłużył.
Popieram takich.

#20 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-03-15, godz. 20:24

Artykuł na temat działalności mijana-obserwatora:

Dołączona grafika
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych