Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seks przedmałżeński u świadków Jehowy - kobiety


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

Ankieta: Jaka część znanej Ci młodzieży żeńskiej ŚJ przestrzega(ła) zakazu seksu przed ślubem?

Jaka część znanej Ci młodzieży żeńskiej ŚJ przestrzega(ła) zakazu seksu przed ślubem?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-04-28, godz. 17:56

""Grzech jest zawsze grzechem, a to co piszesz nie jest głosem Kościoła, lecz twoją bracie prywatną interpretacją.""

Miałem rekolekcje.Ksiądz prowadził z młoedziezą i rozmawialismy na takie tematy, stąd to wiem.

""Znałem takich cwaniaczków, co chcieli się z każdą żenić, lecz do momentu oddania się dziewczyny. Ach te głupie baby.""

No ja chciałem naprawde sie ożenić.Ale to długa historia.To ona akurat zrezygnowała.Chce poszaleć jeszcze z innymi chłopakami, sie pobawić siostrzyczka :D Swoim zachowaniem to napewno dobrego śJ nie znajdzie hehe

Nie wierzę, iż Kapłan może powiedzieć na rekolekcjach że "jak się kochacie i chcecie wziąść ślub, to jest OK i możecie uprawiać sex." - takie twierdzenie podpada pod poważne naruszenie Magisterium Kościoła, i jako takie jest grzechem i to poważnym, podpadającym pod Biskupa. A to z tej przyczyny iż nie jest ono adekwatne do nauczania KRzK.

Nie będę się rozpisywał co w tej sprawie KRzK dokładnie mówi, bo to nie miejsce na takie rozprawy, a może rozpocznij nowy wątek, to zobaczymy.

Powinieneśm bracie zanim rozpoczniesz dyskutować o Magisterium Kościoła, nieco poznać Jego nauczanie, a nie jakieś pobożne życzenia. :blink:

#22 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-04-28, godz. 20:16

A czy ja powiedziałem że jest OK?Mówie że jest grzechem ale nie takim mocnym jezeli z kimś sie kochasz nie kochając tej osoby.I robisz to tylko dla swojej przyjemności.Sam pomyśl jaki grzech jest mocniejszy :

-kachasz dziewczyne, ona cie też, chcecie wziąść slub i tp. i uprawiacie sex

- nie kochasz dziewczyny, ona do ciebie też nic nie czuje, byłeś z nią w łóżku jednorazowo, przypadkowo np po pijaku i tp.

I który grzech w tym wypadku jest mocniejszy?

#23 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-30, godz. 11:10

Oba grzechy są jednakowe. Za jeden i drugi idzie się do piekła. Wybór mniejszego zła zawsze jest wyborem zła. Co byś wolał: żebym Cię zabił nożem, czy z pistoletu?

Mała dygresja: nie piszcie KRzK (Kościół rzymskokatolicki) tylko KK (Kościół katolicki), bo wszystkich katolików obowiązuje jedno prawo moralne a podział na Kościoły zachodnie i wschodnie dotyczy tylko obrzędów.

#24 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-30, godz. 11:24

A mi się wydaje, że Tomaszowi chodzi o seks z "premedytacją", typu zaliczyć jak największą ilość partnerów/parnterek bo tak się komuś podoba. A seks, który wynikł sam z siebie z ukochaną parterką/partnerem z którym chodziło się już kilka lat.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#25 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-30, godz. 12:05

Dobrze, faktycznie im więcej "zaliczonych" partnerek, tym więcej grzechów.

A seks, który wynikł sam z siebie

Seks wynikł sam z siebie? O w mordę :)!

#26 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-04-30, godz. 13:40

Terebint właśnie o to mi chodziło.Sorry ja jeszcze dobrego słownictwa polskiego niemam i czasami ciężko mi sie wypowiedzieć, dopiero 4 lata polskiego się uczę.
Jest chyba różnica kiedy uprawiasz sex i masz zamiar być z tą osobą na zawsze i drugi wypadek kiedy z tą osobą teges i z rana juz niechcesz jej nawet znać...

A co zmieni ten papierek z USC? To tylko papierek, nic więcej, czy on zwiększy miłość? Rozumiem kiedy w kosciele przy ołtarzu, przy Piśmie Świętym i Ciele Chrystusa przysięgasz ze będziesz zawsze z ta osobą i nigdy jej nie zostawisz...

#27 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-04-30, godz. 17:06

A mi się wydaje, że Tomaszowi chodzi o seks z "premedytacją", typu zaliczyć jak największą ilość partnerów/parnterek bo tak się komuś podoba. A seks, który wynikł sam z siebie z ukochaną parterką/partnerem z którym chodziło się już kilka lat.

pzdr. :)

Czyli jednak "cel uświęca sierodki, ale taka logika nie jest zgodna z Magisterium Kościoła.

Do wszystkich: Proszę trzymać się głównego tematu dyskusji. Moderator

#28 wiki

wiki

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 50 Postów

Napisano 2006-08-23, godz. 18:10

Witam!
A ja Was zaskoczę!
Znam wiele siostrzyczek, które mają już spore doświadczenie po ślubie. Często te, które "to zrobiły" ochrzciły się tuż po swoich doświadczeniach. Wydaje się, ze niektóre specjalnie chciały się "wyszumieć" przed podjęciem decyzji o chrzcie. Ci, co wierzą w takie "święte panienki" u ŚJ są w błędzie, gdyż to zależy głównie od charakteru i wychowania dziewczyny lub chłopaka kiedy i z kim idzie spać.
Wiele jest też katoliczek, które czekają do ślubu bo tak chcą bo to jest też efekt silnej woli a nie religii.

A tak poza tym która dziewczyna jest wg Was wartościowsza:
1. ta która czeka do ślubu bo żyje w świecie pełnym zakazów i szpiegów
2. czy ta, która z własnej woli czeka do ślubu wśród rozwiązłego narodu?

Co wymaga większego wysiłku?

Głosowałam 40-50%

P.S.

Myślę, ze nawet czasem chłopcy potrafią być bardziej wstrzemięźliwi od dziewczynek u ŚJ.
Również takich znam.
Matrix, matrix, wszędzie matrix....
jak odłączyć te kabelki, żeby później nie bolało???

#29 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-23, godz. 21:19

Słuszna obserwacja, Wiki. Dodam jeszcze dla jasności, że dla wielu dziewcząt u SJ nie ma znaczenia, czy są już głosicielkami przed chrztem... Natomiast sam okres "przed zanurzeniem" wiele z nich traktuje jako ostatni dzwonek przed zniewoleniem. Co ciekawe, osóbki o wątpliwej reputacji przed chrztem, później przechodzą gwałtowną metamorfozę, jakby chciały komuś coś udowodnić :) . Parafrazując Kochanowskiego, można powiedzieć, że jeśli są bez grzechu, jak powiadają, czemu tak często się spowiadają :P :D . Oj znałem takie cięzkie przypadki "nawiedzenia" :) tuz po chrzcie...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#30 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-08-24, godz. 01:55

A tak poza tym która dziewczyna jest wg Was wartościowsza:
1. ta która czeka do ślubu bo żyje w świecie pełnym zakazów i szpiegów
2. czy ta, która z własnej woli czeka do ślubu wśród rozwiązłego narodu?
Co wymaga większego wysiłku?

Witaj Wiki, jakby była trzecia opcja, to powiedziałbym ta, z którą można zaszaleć w łóżku i nie tylko w łóżku.
No ale mamy do wyboru Twoje dwie opcje, więc powiedzmy, że jest tendencja do drugiej opcji.
Oczywiscie to tylko tak czysto seksualnie oceniając sprawe, bez wnikania w inne szczegóły.
Wysiłek chyba prawie zawsze jest potrzebny. :) Pozdrawiam.

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2006-08-24, godz. 02:05


#31 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-24, godz. 09:25

Czy wysiłek nie wynika z wyboru, nawet gdyby to miał być konformizm?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#32 wiki

wiki

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 50 Postów

Napisano 2006-08-24, godz. 14:47

Słuszna obserwacja, Wiki. Dodam jeszcze dla jasności, że dla wielu dziewcząt u SJ nie ma znaczenia, czy są już głosicielkami przed chrztem... Natomiast sam okres "przed zanurzeniem" wiele z nich traktuje jako ostatni dzwonek przed zniewoleniem. Co ciekawe, osóbki o wątpliwej reputacji przed chrztem, później przechodzą gwałtowną metamorfozę, jakby chciały komuś coś udowodnić :) . Parafrazując Kochanowskiego, można powiedzieć, że jeśli są bez grzechu, jak powiadają, czemu tak często się spowiadają :P :D . Oj znałem takie cięzkie przypadki "nawiedzenia" :) tuz po chrzcie...


Dzięki braciszku.
Zgadzam się z Tobą w 100% z tą metamorfozą i "spowiadaniem".

Pozdrowionka!!!
Matrix, matrix, wszędzie matrix....
jak odłączyć te kabelki, żeby później nie bolało???

#33 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-06, godz. 20:07

bardzo trafne spostrzeżenia... wiele dziewcząt u ŚJ brało chrzest dopiero gdy się wyszalało...

część natomiast przeżywała ożywienie duchowe czy "nawiedzenie" tuż po upomnieniu ich przez starszych zboru za seks przedmałżeński. Nie nazywam tego komitetem sądowniczym, bo nie były to komitety (osób nie ochrzczonych, o ile wiem, się nie sądzi ale się upomina). Wtedy krótki okres "niebycia głosicielką" i różnych szykan w domu, a potem próba udowodnienia rodzicom i sobie samej, że jest się dobrą chrześcijanką...

#34 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2006-12-25, godz. 15:32

ja byłam swiadkiem i seks przedmałzęnski nie był mi obcy!! przyznaje sie :D

#35 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-26, godz. 14:15

a ja mysle ze sa takie i takie
znam super dziewice, ktore donosza wianuszek do slubu i to jest cool. Sam doswiadczylem jak to jest. moja kobieta byla czysta i ja tez. (prawie)
fakt ze sa i takie, ktore lawiruja od komitetu do komitetu jak to sie mowi: `porzadne sa tylko maja pi...dy lajdaczki.... samo zycie
mysle ze SJ jednak mimo to odstaja pozytywnie od normy w spoleczenstwie
[font=Tahoma]

#36 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-26, godz. 14:23

powiedzmy sobie uczciwie: jeśli już poznajesz mierniki, a mimo wszystko postępujesz inaczej i do tego w ukryciu, to taki z ciebie świadek, jak z koziej... swoją drogą zasadnicze pytanie brzmi: przed kim chcesz się ukryć ? przed Bogiem ? bo to, że zrobisz to przed ludźmi to chyba mała pociecha :(

#37 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-26, godz. 14:26

co racja to racja
wiec nie wiem o co krzyk??? ze ktos dal komus a nie tobie??? pamietajcie: Milosc nie zazdrosci!!! (kor 13)
hihiih
[font=Tahoma]

#38 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-12-26, godz. 19:00

Macieju, a Ty znasz mierniki w kwestii rozmów z odstępcami ;) I z nimi rozmawiasz ;) I pewnie po chrzcie już Cię tu nie zobaczymy... ;)

Jedno małe pytanie: co to znaczy: "być prawie czystym"?
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#39 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-12-26, godz. 19:37

Ja też chciałbym wiedzieć, co to znaczy, no chyba,ze kolega hubert doszedł do siebie po fali ostatnich postów sugerujacych iz był pod wpływem......
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#40 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-26, godz. 20:42

caro, obstawiam następujące wyjaśnienie bycia "prawie czystym": młodzi uprawiali zaawansowany petting ale błonka nie pękła




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych