Skocz do zawartości


Zdjęcie

kawały inne


  • Please log in to reply
628 replies to this topic

#21 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-03, godz. 13:47

Premier Miller odwiedza wzorowe gospodarstwo rolne. Gdy znalazł się w chlewni, pośród stada dorodnych świń, towarzyszący grupie oficjeli fotoreporterzy natychmiast strzelają fotki. Na to Miller:
- Żeby mi tam nie było jakiegoś głupiego podpisu pod zdjęciem! Typu "Miller i świnie" czy coś takiego.
- Ależ skąd panie Premierze! - odpowiadają reporterzy. Wszystko będzie cacy.
Nazajutrz ukazuje się gazeta ze zdjęciem Millera wśród świn, podpis:
"Miller (drugi od lewej)". :D


Wykoleił się pociąg wiozący polskich posłów. Na miejsce pędzą ekipy ratownicze, karetki i śmigłowce. Gdy przybyli okazało się, że nie ma żadnych ciał. Szef ratowników pyta okolicznych mieszkańców:
- Gdzie się podziali wszyscy z tego pociągu?
- Pochowalim.
- Wszyscy zginęli, co do jednego?
- No niektórzy mówili, że jeszcze żyją, ale kto by tam, panie, politykom wierzył... :D

- Co Jakubowska może przynieść mężowi do więzienia?
- Gazety lub czasopisma. :D

Po podpisaniu paktu stabilizacyjnego.
W restauracji sejmowej siedzą Jarek, Romek i Andrzej.
- Co panom podać? - pyta kelner.
- Dla mnie... schabowy - rzuca Jarek.
- A przystawki? - indaguje kelner.
- A przystawki też zamawiają schabowe, prawda chłopaki? - rzecze Jarek
klepiąc towarzyszy po plecach... :D

Tony Blair i George W. Bush omawiają plany III wojny światowej. Podchodzi dziennikarz i pyta ich, co ustalili. Tony:
- Zabijemy 20 milionów islamistów i jednego dentystę.
- A czemu dentystę? - pyta dziennikarz.
Tony:
- Widzisz George, mówiłem ci, że nikt nie zapyta o te 20 milionów. :D

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#22 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-03, godz. 14:05

Prezydent Rzeczypospolitej wizytuje zakład zamknięty w Tworkach. Wariaci stoją posłusznie pod ścianą. Prezydent chce być przyjazny (prasa robi zdjęcia), więc podchodzi do jednego z pacjentów, podaje mu rękę i mówi:
— Witam serdecznie, jestem Lech Kaczyński, prezydent Rzeczyspospolitej!
— Cześć stary — odpowiada wariat. — Tak bardzo się nie przejmuj. Jak mnie tu przyjęli, to byłem napoleonem :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#23 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-03, godz. 16:14

mnie ostatnio rozbawił cytat ze strażnicy nr 6 z 15 marca 2006, s. 31, par. 17:

"Jako Świadkowie Jehowy, nie chcemy odnosić się do wyznawców innych religii niegrzecznie ani wyniośle. Nie używamy wobec nich obraźliwych określeń"

zgłaszam ten cytat do nominacji na najlepszy kawał roku 2006

nawiasem mówiąc, od razu przyszedł mi na myśl pewien polski internauta z Francji

#24 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-03, godz. 17:08

Sebciu,wczoraj tez go podkreslilem na czerwono. Jeszcze pare jest ciekawych tam cytatow ;)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#25 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-03-03, godz. 19:30

lata siedemdziesiąte (wojsko prowadziło działalność gospodarczą) w jednostce wojskowej inspekcja
- ile macie świń w jednostce - pyta konrolujący
- 120 w chlewni i trochę w sztabie by się znalazło - odpowiada kwatermistrz.
pozdrawiam Andrzej

#26 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-03-04, godz. 10:40

Po moich doświadczeniach z zadawaniem pytań śJ tę zachętę z książki „Czego naprawdę uczy Biblia” s. 17 postanowiłem zamieścić w tym wątku. Moim zdaniem jest to najlepsze miejsce z zarazem komentarz do tej zachęty


„23 Oczywiście na początku nie wszystko będziesz rozumiał. Nie wstydź się prosić o pomoc. Na pewno potrze-1 ba do tego pokory, ale Jezus zachęcał, żeby być pokornym jak małe dziecko (Mateusza 18:2-4). A dzieci, jak wiemy, zadają mnóstwo pytań. Bóg chce, byś ty także znalazł odpowiedzi na swoje pytania. W Biblii z uznaniem wypowiedziano się o osobach, które pilnie się o Nim uczyły i sprawdzały w Pismach, czy zdobywana przez nich wiedza jest zgodna z prawdą (Dzieje 17:11).
24 Badanie Biblii to najlepszy sposób poznawania Jehowy. Księga ta różni się od innych książek. Pod jakim względem? Omówimy to w następnym rozdziale.”


Pytanie:
„23, 24. (a) Dlaczego powinieneś zadawać pytania dotyczące zdobywanej wiedzy? (B) Co jest tematem następnego rozdziału?”
Czesiek

#27 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-04, godz. 12:45

mnie ostatnio rozbawił cytat ze strażnicy nr 6 z 15 marca 2006, s. 31, par. 17:

"Jako Świadkowie Jehowy, nie chcemy odnosić się do wyznawców innych religii niegrzecznie ani wyniośle. Nie używamy wobec nich obraźliwych określeń"

zgłaszam ten cytat do nominacji na najlepszy kawał roku 2006

nawiasem mówiąc, od razu przyszedł mi na myśl pewien polski internauta z Francji

internauta z Francji sledzi te madre wypowiedzi :lol: ale stara sie byc grzeczny :rolleyes: i nie wypowiadac sie wyniosle

A co do kawalow roku 2006 ? radze poczytac i posluchac Radia ..... , moge wyslac kilka wesolych kawalkow na priv :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#28 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2006-03-04, godz. 14:10

Zona do męża:-coś takiego,tu napisali ,że wrony zalicza się do ptaków śpiewających. - No ico z tego?Ciebie też zalicza się do płci pięknej. Zona do pijanego męża: -czy ty nie masz sumienia? -mam,ale się z nim dogadałem.

#29 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-03-10, godz. 21:06

czy Żydzi mogą jeść wieprzowinę?
nie mogą ale pewne drobne frakcje mogą!
pozdrawiam Andrzej

#30 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-10, godz. 21:49

To akurat jest na serio, ale pasuje do działu humor.

Jak wiadomo, do wykrywania materiałów wybuchowych używa się psów. Jednak świnie mają znacznie lepszy węch niż psy i też dają się tresować. Dlatego Żydzi używają świń do wykrywania palestyńskich samobójców obwieszonych dynamitem. Dodatkowa zaleta jest taka, że muzułmański samobójca po dotknięciu świni może pożegnać się z nagrodą w niebie. Dla Żydów świnia też jest wprawdzie nieczysta, ale żołnierze dostają specjalną dyspensę od rabina. Czyli jednak Żydzi nauczyli się czegoś od Jezusa - życie ludzkie jest ważniejsze niż sztywne trzymanie się litery Prawa.

#31 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-11, godz. 10:19

Facet wyjeżdżając na wczasy zostawił swojemu przyjacielowi kota, żeby ten nim się opiekował. Wczasowicz dzwoni po tygodniu z wakacji i pyta się przyjaciela jak tam jego kot.
- No stary... Niestety przykro mi, ale Twój kot zdechł.
- Ehhh, musiałeś tak walić prosto z mostu? Przez ciebie będę miał zepsutą resztę urlopu. Mogłeś mi powiedzieć, że kot siedzi na dachu i nie chce zejść. Później zadzwoniłbym za dwa dni i Ty byś powiedział, że spadł z dachu i leży u weterynarza połamany, a kiedy zadzwoniłbym za kolejne dwa dni powiedziałbyś, że mimo największych wysiłków weterynarza mój kociak zdechł... No ale cóż stało się, powiedz mi lepiej co tam u mojej mamy?
- No więc widzisz... Mama siedzi na dachu i nie chce zejść... :D

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#32 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-11, godz. 17:13

mnie ostatnio rozbawił cytat ze strażnicy nr 6 z 15 marca 2006, s. 31, par. 17:

"Jako Świadkowie Jehowy, nie chcemy odnosić się do wyznawców innych religii niegrzecznie ani wyniośle. Nie używamy wobec nich obraźliwych określeń"

zgłaszam ten cytat do nominacji na najlepszy kawał roku 2006

nawiasem mówiąc, od razu przyszedł mi na myśl pewien polski internauta z Francji

internauta z Francji sledzi te madre wypowiedzi :lol: ale stara sie byc grzeczny :rolleyes: i nie wypowiadac sie wyniosle

A co do kawalow roku 2006 ? radze poczytac i posluchac Radia ..... , moge wyslac kilka wesolych kawalkow na priv :lol:

doceniam Twoje starania, Stefanie... przez ostatni rok zmieniłeś się dużo na plus...

drugi raz w życiu spotykam ŚJ, który zachęca innych do słuchania Radia Maryja... :P :D

a co do Radia ....., którego nazwa nie przeszła Ci przez klawiaturę, to przyznaję,
że sam niejednokrotnie zrywam boki ze śmiechu, gdy słyszę to i owo na antenie.

Ale mnie, jako katolikowi wolno sie śmiać z Radia Maryja. Mnie proboszcz nie urządzi z tego powodu komitetu sądowniczego. W latach minionych, za ew. obśmiewanie artykułu ze strażnicy mógłbym wylecieć na zbity pyszczek. I taka jest różnica między religią a .... (autocenzura), "nowym ruchem religijnym", jakim są świadkowie Jehowy... :P

#33 graczysko

graczysko

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 14 Postów

Napisano 2006-03-12, godz. 10:40

Nie pamiętam początku, więc go zmyślę, ale to i tak o końcówkę chodzi :)
Dziennikarz trafia do nieba i prosi świętego Piotra, żeby go oprowadził. Święty Piotr bierze go pod rękę i ruszają.
Podchodzą do pierwszych wrót, św. Piotr otwiera je, a tam pólnagie hurysy, winogorna, leżanki - święty Piotr mówi: "tu są muzułmanie, chodźmy dalej"
Idą dalej, kolejne drzwi - dzwony, nastrój skupienia, łyse głowy - święty Piotr mówi "tutaj są buddyści. Teraz przejdziemy koło kolejnych drzwi, ale proszę, żebyś zachował absolutną ciszę"
Dlaczego? - pyta dziennikarz.
Bo tam są świadkowie Jehowy, a oni myślą, że są tu sami.

#34 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-12, godz. 11:21

Ale mnie, jako katolikowi wolno sie śmiać z Radia Maryja. Mnie proboszcz nie urządzi z tego powodu komitetu sądowniczego.

A co zrobi ojciec dyrektor ?? zaprosi jeszcze swoja gwiazde medialna do wypowiedzi ?? ;)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#35 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-12, godz. 12:03

a co? zmartwiłeś się, że mógłbym już nie występować w Radiu Maryja?

#36 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-12, godz. 12:24

Sebciu,Bracie Moj Drogi

Masz szanse byc narzedziem w reku Pana.Czy mozesz przy kazdej okazji medialnej zachecac wszystkich szczerych Bogu oddanych SJ do zapoznania sie ze wspaniala ksiazka R.F. czlonka CK, ktora opisuje bezstronnie powstawanie swiatla ludzkiego a nie Bozego?? Wykonasz potezne dzielo. Nowa wersja ksiazki ze wszystkimi kopiami dokumentow ktorych nie podwazylo w zaden sposob CK, ani nie wytoczylo za nie procesow Rayowi jest juz na ukonczeniu naklad moze dzieki Tobie odniesc prawdziwy sukces i przyprowadzic wielu braci do Pana Jezusa.
Pomysl o tym prosze.
:rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#37 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-12, godz. 12:55

nie nazywam się Sylwio Belruckoni i nie posiadam żadnych mediów na własność, :P ale pomyślę o tym, żeby coś wspominać o R.Franzu
Czasami dziennikarz ma wizję artykułu i interesują go konkretne informacje pod określonym kątem i trzeba suię trzymać określonego tematu. Innym razem widać dużo większą dowolność, wtedy mogę powiedzieć coś o Ray Franzu ale też nie zawsze. W każdym razie, robię co mogę.

#38 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-12, godz. 13:22

Na to licze.Co potrafia pismaki i media wiemy lepiej ,gorzej chyba wszyscy,natomiast sam czynie wielkie wysilki ku temu i Ciebie rowniez zachecam.Dziekuje ;) Cappo di tuttii ;)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#39 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-12, godz. 13:31

Ech.. jakieś układy tu czuję..

bo mnie wykluczyli sposrod exSJ i traktuja jako takiego :lol: "wykluczonego"
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#40 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-12, godz. 13:57

miałbyś rację Stefanie, gdyby wykluczeni z organizacji mogli nie tylko pojawiać się na zebraniu, ale nawet wypowiadać się publicznie na forum zboru.

druga mozliwosc: gdybyśmy Cię stąd wykopali i zabanowali na amen, to mógłbyś porównać taki czyn do wykluczenia.

A to, że zarówno "prawomyślny" Terebint jak i "nieprawomyślny" Stefan traktowani są podobnie (tzn. są moderowani) świadczy o czymś zupełnie przeciwnym, niż sugeruje nam "prześladowany" Stefan




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych