Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proroctwa


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#21 slawo

slawo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 107 Postów

Napisano 2006-01-31, godz. 14:54

zaraz, zaraz, jak to jest? Powołanie państwa Izrael jest srodkiem zaradczym przeciwko bitwie Armagedonu?! Znaczy Armagedonu nie będzie, po państwo Izrael istnieje?!

chyba cos ci się poprzestawiało...

#22 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-31, godz. 20:27

nic mi się nie poprzestawiało.

Tytuł książki "walka Aarmageddonu"
Tytuł rozdziału: proponowane środki zaradcze

To ja się pytam, czy powstanie państwa Izrael jest środkiem zaradczym przeciwko Armagedonowi

#23 slawo

slawo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 107 Postów

Napisano 2006-01-31, godz. 20:29

przeczytaj a odpowiesz sobie sam

#24 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2006-01-31, godz. 21:38

Mówiąc szczerze - Russel miał parę trafionych przepowiedzni. Wspomniane juz wcześniej powstanie państwa Izrael. Poza tym wybuch wojny światowej, wybuch rewolucji. I tu niestety sie konczy - bo przewidywał ze rewolucja robotnicza (która wybuchła w 1917 r. a więc już po śmierci Russela) obejmie cały świat a następnie przekształci się w rewolucję anarchistyczną (anarchole by się ucieszyli , ale niestety Stalin Trockiego ubił) a nastepnie władzę obejmie Królestwo Chrystusa. Niestety, nasz Marszałek Piłsudski przeszkodził w realizacji tych przepowiedni i w 1920 zatrzymał masz rewolucji robotniczej na cały świat. A więc Polacy - wstydźcie się - przeszkodziliście spełnieniu się przepowiedni Pastora Russela. B)
"W nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#25 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-31, godz. 21:45

Na jakiej podstawie był w stanie przewidzieć takie rzeczy? Ellen White też ponoć coś przepowiedziała, ale to chyba kwestia objawienia w jej przypadku.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#26 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-31, godz. 21:54

Przepowiednia o powstaniu państwa Izrael...

Cóż, Żydzi w XIX w. wykupywali ziemię, urabiali opinię osób rządząch światem, nie trzeba być prorokiem, aby zgadnąć, że kiedyś zrealizują swoje plany.

To coś tak, jakby ktoś obecnie przepowiadał upadek Unii Europejskiej. Wcześniej czy później trafi, bo nic nie jest wieczne. A nawet jak Unia się nie rozleci, a tylko przekształci np. w Unię Wolnorynkowo-Europejską, to i tak prorok będzie święcił triumfy, że "zgadł"...

Co innego, gdyby np ktoś w 1940 zapowiedzial, że w 2005 w Polsce wygra wybory na prezydenta człowiek, który narodzi się po wojnie i będzie miał brata bliźniaka. Takie coś, byłoby możliwe do uznania za prawdziwe proroctwo.

#27 slawo

slawo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 107 Postów

Napisano 2006-02-01, godz. 07:00

Przepowiednia o powstaniu państwa Izrael...

Cóż, Żydzi w XIX w. wykupywali ziemię, urabiali opinię osób rządząch światem, nie trzeba być prorokiem, aby zgadnąć, że kiedyś zrealizują swoje plany.

To coś tak, jakby ktoś obecnie przepowiadał upadek Unii Europejskiej. Wcześniej czy później trafi, bo nic nie jest wieczne. A nawet jak Unia się nie rozleci, a tylko przekształci np. w Unię Wolnorynkowo-Europejską, to i tak prorok będzie święcił triumfy, że "zgadł"...

Co innego, gdyby np ktoś w 1940 zapowiedzial, że w 2005 w Polsce wygra wybory na prezydenta człowiek, który narodzi się po wojnie i będzie miał brata bliźniaka. Takie coś, byłoby możliwe do uznania za prawdziwe proroctwo.

tylko że idąc tym tokiem rozumowania mozna podważyć wszystkie proroctwa poczynając od starotestamentowych. na ile ja znam tamte prorctwa i późniejsze zapisane w nowym testamencie to mało które podawalo konkretne daty.
jeżeli chodzi o russella to ani on ani jego dzisiejsi wspólwyzacy(z którymi ja mam kontakt) nie nazywają go prorokiem. podałem przykłady które sie w jakiś sposób wypełniły, ale które w żadnym dziele nie są nazwane proroctwem. bardziej można je określić jako komentarze tego co wcześniej zostalo zapisane w Biblii. w wszelkich dostępnych publikacjach nigdzie nie spotkalem myśli aby to zostalo mu objawione w jakis cudowny sposób. chociaż jako człowiek wierzący uważam że stało się to z dopuszczenia Bożego i pod wplywem Ducha Św.

#28 smiglo00

smiglo00

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2009-07-20, godz. 19:46

Czesc jestem tu nowy jestem ŚJ. Znacie jakies proroctwa zapowiadane przez towarzystwo ktore spelnily sie za pierwszym razem lub ktore w ogole sie spelnily?

#29 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-07-20, godz. 21:04

Czesc jestem tu nowy jestem ŚJ. Znacie jakies proroctwa zapowiadane przez towarzystwo ktore spelnily sie za pierwszym razem lub ktore w ogole sie spelnily?

Nie znam. Dość osobliwe pytanie jak na... świadka...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#30 smiglo00

smiglo00

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2009-07-20, godz. 22:04

Nie wiem co to znaczy osobliwe, ale sam sie zastanawialem i nie moge nic wymyslec to moze wy mi pomozecie. Jedynei moglbym troszke podczepic czasy konca bo to dosc mobilan sprawa ale ito i tak nie bylo a pierwszym razem jesli wiecie o co mi biega :)

#31 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-07-21, godz. 05:29

Nie wiem co to znaczy osobliwe, ale sam sie zastanawialem i nie moge nic wymyslec to moze wy mi pomozecie. Jedynei moglbym troszke podczepic czasy konca bo to dosc mobilan sprawa ale ito i tak nie bylo [z]a pierwszym razem jesli wiecie o co mi biega :)

Nie przypominam sobie by Strażnicy za którymkolwiek razem udało się cokolwiek przewidzieć.

Poza tym jak Tobie możemy pomóc skoro może taka rzecz w ogóle nie istnieć?! ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#32 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-07-21, godz. 07:32

Kochani Bracia w Wierze

<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>Czy jestescie w stanie podac choc jedno proroctwo czy przepowiednie Ciała Kierowniczego,Niewolnika Wiernego i Rozumnego , ktore sie spelnilo??</span>_________________
Prawda nie obawia sie szczerych dyskusji




Na zgromadzeniu w niedzielne popołudnie omawiano chyba 9 proroctw, które się spełniły lub spełnią, czyli standard, ze gloszona dobra nowina po calym swiecie, ze czasy są gorsze i jest tak strasznie, ze wszyscy boją sie czy zona wroci z pracy i czy dzieci dojdą do szkoły (ja myslalem ze juz dawno rozminowano polskie drogi), ale, ale zastanowilo mnie jedno, z przyszlych proroctw podano, wrecz grzmialo z glosnikow jak to ONZ zniszczy religie, w domysle zaatakuje wszystkich wyznawców jakiegokolwiek boga, wiec rowniez SJ.


I tak sluchajac programu i patrząc na podniecony samooklaskujacy sie tłum, nie moglem uwierzyc, ze pamiec ludzka jest tak krotka i ze zrobi sie wszystko, aby zagrac na emocjach, ktore wedlug mnie są ostatnio w organizacji podstawą wiary, cos jak przyjazd JPII, wszyscy sie łączą, bo mają takie same powitalne chorągiewki (plakietki)

Ale wracając do tematu, nikt nie pamietał, zeby nie spekulowac, zeby nie grzmiec z glosnikow zapowiedzi co do ktorych biblia nie mowi jednoznacznie, kto, kiedy, jak. Czemu mają sluzyc takie objawienia publiczne, ze ONZ zaatakuje religie? Wydarzenie to w wyobrazni urasta do rangi globalnej przemiany, a zmiany jak zmiany, budzą niepokój.

A o czym zapomnieli mowcy na stadionie?:

Strażnica, 1 czerwca 2003, str. 20, ak. 11:

(Szatan)"Jakie wykorzysta do tego grupy czy też organizacje? Biblia nie podaje w tej sprawie szczegółów, ale zawiera wskazówki pozwalające nam się zorientować, kim Diabeł może się posłużyć. W miarę rozwoju wypadków spełniających proroctwa biblijne sytuacja będzie dla nas coraz jaśniejsza. Słudzy Jehowy wystrzegają się domysłów, lecz pozostają czujni duchowo, w pełni świadomi rozgrywających się wydarzeń politycznych i religijnych, które odpowiadają proroczym zapowiedziom Pisma Świętego.''


Reszty proroctw nie doslyszalem, bo bębniło w folie.

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2009-07-21, godz. 08:47

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#33 smiglo00

smiglo00

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2009-07-21, godz. 17:08

Dzieki za odpowiedzi ale jak widze to i tak powtorzylem w wiekszosci pytanie autora tematu. ;p

ps: jest tu ktos z Gdanska?

#34 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2009-07-22, godz. 04:18

Dzieki za odpowiedzi ale jak widze to i tak powtorzylem w wiekszosci pytanie autora tematu. ;p

ps: jest tu ktos z Gdanska?

ja, na przykład i kilku jeszcze :rolleyes:

#35 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-07-23, godz. 02:40

Czesc jestem tu nowy jestem ŚJ. Znacie jakies proroctwa zapowiadane przez towarzystwo ktore spelnily sie za pierwszym razem lub ktore w ogole sie spelnily?


Jedyne proproctwo zapowiedziane w Straznicy ktore wypelnilo sie w stu procentach to zapowiedz podwyzek cen papieru i materialow drukarskich :)
Umbre Summum




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych