Skocz do zawartości


Zdjęcie

komitet sądowniczy -w jakich przypadkach?


  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#101 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-10-21, godz. 10:00

Napisano nawet, że należy unikać niepotrzebnego przedłużania sprawy, ponieważ może to powodować stres u oskarżonego.


Większy stres może wywołać to co się dzieje po wykluczeniu przez komitet.

Napisano, że jeżeli to możliwe, to należy wysłać zaproszenie w sposób, który umożliwi uzyskanie informacji, czy adresat otrzymał wspomnianą korespondencję. Jeżeli (mimo poczynionych wysiłków) nie uda się zaprosić takiej osoby i nie będzie też potwierdzenia o otrzymaniu przez nią zaproszenia, to należy pozostawić sprawę w zawieszeniu.


Czyli można będzie zwodzić starszych ile się chce. Wystarczy unikać spotkania z nimi oraz nie odbierać żadnych poleconych przesyłek. Od razu wiedziałem, że to powiadamianie listowne to kiepski pomysł bo przecież ludzie nie są głupi i też myślą. Szukali skutecznego sposobu na zaproszenie na komitet nieposłusznych którzy nie są w łączności ale nie za bardzo im to wyszło.

Użytkownik ble edytował ten post 2010-10-21, godz. 10:02


#102 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-10-21, godz. 10:24

Napisano nawet, że należy unikać niepotrzebnego przedłużania sprawy, ponieważ może to powodować stres u oskarżonego.



Napisano, że jeżeli to możliwe, to należy wysłać zaproszenie w sposób, który umożliwi uzyskanie informacji, czy adresat otrzymał wspomnianą korespondencję. Jeżeli (mimo poczynionych wysiłków) nie uda się zaprosić takiej osoby i nie będzie też potwierdzenia o otrzymaniu przez nią zaproszenia, to należy pozostawić sprawę w zawieszeniu.


Czyli jakiś postęp jest.. :)

Tak za 100 latek może to być całkiem fajna Organizacja? ..hii

#103 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-21, godz. 10:52

Czyli jakiś postęp jest.. :)

Tak za 100 latek może to być całkiem fajna Organizacja? ..hii



Oskar Kościół przechodził transformację i modyfikację przez ponad 19 wieków i chciałbyś,żeby WTS tylko po 100 latach był "fajny"???.Prędzej za sto lat jej nie będzie - organizacji -,jeżeli nie zniesie ze swojego statutu instytucji komitetów sądowniczych i wykluczeń,bo jest to hańba i hucpa,która poniewiera Człowieka i ... jego etos.

Użytkownik caius edytował ten post 2010-10-21, godz. 10:54

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#104 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-10-21, godz. 21:05

Czyli można będzie zwodzić starszych ile się chce. Wystarczy unikać spotkania z nimi oraz nie odbierać żadnych poleconych przesyłek. Od razu wiedziałem, że to powiadamianie listowne to kiepski pomysł bo przecież ludzie nie są głupi i też myślą. Szukali skutecznego sposobu na zaproszenie na komitet nieposłusznych którzy nie są w łączności ale nie za bardzo im to wyszło.


Nie wierzę że to napisał dorosły mężczyzna.
Powiedz jakiemu celowi ma służyć unikanie starszych, kłamanie i zwodzenie?
Umiesz podejmować męskie i odważne decyzję czy kulejesz na dwie nogi?

#105 Jozek

Jozek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 151 Postów

Napisano 2010-10-21, godz. 21:20

Oj jak ja lubie takie posty :) Oby więcej takowych jb :) Nie bardzo chce mi się męczyć na angielską wersją tej książki więc mam nadzieję, że szybko będzie po polsku ;)

Nowy podręcznik, który zastąpi „Zważajcie…”, zawiera różne szczegółowe wytyczne – o niektórych z nich poniżej:

Jeżeli oskarżony grozi wystąpieniem na drogę sądową przeciw starszym zboru, to starsi powinni zawiesić postępowanie i natychmiast zatelefonować do Biura Oddziału.

Coś musi być na rzeczy z tą podstawą prawną komitetów, że zaczynają się "ubezpieczać" pod tym względem...

W sprawach sądowniczych, gdzie oskarżony grozi samobójstwem, najlepszym dla komitetu będzie zawieszenie przesłuchania, by skoncentrować się na pomocy takiej osobie w odzyskaniu równowagi. Jednocześnie starsi mają zapewnić taką osobę (zważywszy na jej stan – najlepiej dzień czy dwa dni później), że komitet pragnie udzielić jej pomocy. Posługując się Biblią oraz opartymi na Biblii publikacjami należy także poruszyć temat depresji i samobójstwa. Dodam, że artykuły TS jako źródło wiedzy muszą tu wystarczyć, bo w innym miejscu nowego podręcznika stwierdzono, iż nie jest koniecznym przeznaczanie czasu na czytanie świeckich publikacji dotyczących światowej psychologii czy psychiatrii. (Mamy kilka dyskusji na temat podejścia do leczenia psychiatrycznego i takich problemów u ŚJ, więc raczej nie chciałabym tu tego bardziej rozwijać.)

A to przepraszam... człowiek ma dwie psychiki?! ^^ Organizacyjną i świecką? Jasne, może poczytać, że nie należy się gniewać na starszych, że są powołani z pomocą Ducha, że chcą dobrze, że należy się podporządkować grzecznie itd... Wracając do tematu, to jest to super sposób na "przerwanie" komitetu, na danie sobie czasu. Oczywiście 99.9 % ŚJ nie będzie wiedzieć o tej możliwości więc tych których czeka komitecik czekają trudne chwile.

#106 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-21, godz. 21:28

Czyli jakiś postęp jest.. :)

Tak za 100 latek może to być całkiem fajna Organizacja? ..hii



zgodnie z zasadą ewolucji i doboru naturalnego tak się może stać jeśli twór zmutuje i przystosuje sie do srodowiska, wtedy to bedzie taki zwykly, przyjemny kosciolek, w ktorym mozna pogadac o lwach i owieczkach w raju i o żmii, ktora jak ugryzie to tylko zaswędzi.

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2010-10-21, godz. 21:31

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#107 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-10-22, godz. 02:18

Kwestia dodatkowej "publiczności" podczas komitetu:

Nowy podręcznik podaje, iż w przypadku, kiedy oskarżoną jest zamężna siostra, to najlepszym będzie obecność jej wierzącego męża (jako jej "głowy" oraz ze względu na pomocne starania z jego strony). Jeżeli wchodzą w grę wyjątkowe okoliczności czy sytuacja, kiedy starsi odczują, że dla bezpieczeństwa siostry lepiej będzie męża nie zapraszać, to starsi powinni skontaktować się z Biurem Oddziału.

W przypadku, kiedy oskarżonym jest żonaty brat, wytyczne przewidują (i prawdopodobnie jest to nowość), że jeżeli mąż zechce obecności żony, to będzie ona mogła być obecna, ale nie na całym spotkaniu, a na jego części. (Zaznaczono, że komitet sądowniczy powinien zachować poufność.)
.jb

#108 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-10-22, godz. 07:40

Umiesz podejmować męskie i odważne decyzję czy kulejesz na dwie nogi?


Gdzie ja napisałem, że ja chcę tak robić? Wykazałem tylko luki w przepisach ustalonych przez organizację.

To nie wiesz, że mężczyzna może kuleć na dwie nogi ale nie może być kaleką? ;)

Użytkownik ble edytował ten post 2010-10-22, godz. 07:43


#109 smile

smile

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 12 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2011-09-07, godz. 18:42

Odświeżę temat:
Mam pytanie troszkę z innej beczki. Jeśli jestem "wiecznie zainteresowana" to nie mogą mi zupełnie nic zrobić, niezależnie od tego, jakie fora i książki czytam? Nic? Trochę dziwne by było, gdyby tolerowaliby moje "złe" zachowania przez cały czas... W końcu mogą mieć obawy, że moje poglądy zagrożą zborowi? Starsi jakoś nie garną się do tego by ze mną rozmawiać czy w jakikolwiek sposób napominać. Czego mogę się po nich spodziewać?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych