Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kim są II owce ??


  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#1 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-08, godz. 22:00

[COLOR=blue]Kochani

Czy macie jakieś własne biblijnie oparte na ten temat przemyślenia ??

Jakie jest stanowisko organizacji to wszyscy dobrze wiemy.

Ale czy jest w/g Was ono mocno postawione na prawdzie ze Słowa Bożego ?

Piszcie prosze bo to ew. ostatni gwóźdź do trumny nauk teokracji

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#2 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-08, godz. 22:18

II rozdział listu do Efezjan Kloo, wszystko ładnie wyjaśnia.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#3 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-08, godz. 23:10

zwłaszcza od 11 wersetu

wiem,wiem ale szukam dobrego ,,naszego,, mało agresywnego i nie zjadliwego opracowania dla NO , ktory po rozmowach ze mną zaczyna myslec

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#4 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2006-04-08, godz. 23:37

A do kogo był posłany Jezus? Jak sam mówi - 'do owiec zaginionych z domu Izraela'. To więc te pierwsze owce. A drugie jak słusznie zauwazono - to opisani w liście Pawła do Efezjan - chrześcijanie pochodzenia pogańskiego.
Zresztą...
nauczanie WTS odnośnie 'dwu owczarni' jest zupełnie odwrotne od nauczania Jezusa...
Jezus mówi: mam i drugie owce, które nie są z tej owczarni, ale ostetecznie będzie 'jedna owczarnia i jeden pasterz'. A w nauczaniu ŚJ? Teraz jest jedna owczarnia - bo przecież tzw. pomazańcy są w jednych zborach z tzw. drugimi owcami. A w przyszłości?
Jedni w niebie - drudzu na ziemi - czyli zupełnie inaczej niż uczył Jezus - teraz - jedna owczarnia - a w przyszłości - dwie...
"W nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#5 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 00:11

Wspomniany werset według różnych przekładów, zwróćcie uwagę na tłumaczenie w NS:

J 10:16 Bg „A mam i drugie owce, które nie są z tej owczarni, i teć muszę przywieść; i głosu mego słuchać będą, a będzie jedna owczarnia i jeden pasterz.”
--------------------------------------------------------------------------------
J 10:16 Br „Lecz mam także owce inne, nie znajdujące się w tej owczarni. I te muszę sprowadzić ku sobie, by słuchały mojego głosu i by nastała jedna owczarnia i jeden pasterz.”
--------------------------------------------------------------------------------
J 10:16 BT „Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.”
--------------------------------------------------------------------------------
J 10:16 Bw „Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą, i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz.”
--------------------------------------------------------------------------------
J 10:16 Bb „I drugieć też owce mam, które nie są z tej obory, a potrzeba żebych też i ony przywiódł, bo głosu mego słuchać będą i będzie jedna owczarnia i jeden pastyrz.”
--------------------------------------------------------------------------------
J 10:16 Bp „Mam też inne owce, które nie są z tej owczarni, muszę je też przyprowadzić. I będą słuchać mojego głosu, i powstanie jedna owczarnia i jeden pasterz.”
--------------------------------------------------------------------------------
J 10:16 NS „"A mam drugie owce, które nie są z tej owczarni; te również muszę przyprowadzić i będą słuchać mego głosu, i będzie jedna trzoda, jeden pasterz.”
--------------------------------------------------------------------------------

J 10:16 WH „και αλλα προβατα εχω α ουκ εστιν εκ της αυλης ταυτης κακεινα δει με αγαγειν και της φωνης μου ακουσουσιν και γενησονται μια ποιμνη εις ποιμην”


tłumaczenie dosłowne z greckiego:

J 10:16 "I inne owce mam, ktore nie (są) z - dziedzińca tego. I_tamte trzeba mi poprowadzić, i - głosu mego słuchać_będą, i stanie_się jedna trzoda, jeden pasterz."
--------------------------------------------------------------------------------
Przekład NS wydaje się najwirniejszy bo rozróżnia te słowa i tłumaczy dokładnie słowo TRZODA

Według wykładni SJ jest tak że są pierwsze owce (144000), drugie owce (z ziemską nadzieją).

Zwroćcie też uwagę na rozróżnienie - owczarnia / trzoda. Chodzi o to że jak są pierwsze i drugie owce, jest też kilka owczarni (chyba trzy według aktualnej wykładni) ale JEDNA trzoda i jeden pasterz.

To tak jakbyście jako właściciele owiec mieli naprzykład jedną owczarnie w Zakopanym a drugą w Nowym Targu, ale wszystkie tworzą waszą JEDNĄ trzodę. Proste nie ? :)

:)

ps. nie mam możliwości namierzyć sprawy co do owczarni bo tak jak powiedziałem są trzy owczarnie, żydzi, samarytanie, poganie, ale mogę się mylić.

#6 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 07:15

A dlaczego reszta ludzkości nie może być „Drugimi owcami”?
W jakim celu jest postanowione tysiąc lat?
Dz.Ap. 3:19-24
19. Przeto upamiętajcie i nawróćcie się, aby były zgładzone grzechy wasze,
20. Aby nadeszły od Pana czasy ochłody i aby posłał przeznaczonego dla was Chrystusa Jezusa,
21. Którego musi przyjąć niebo aż do czasu odnowienia wszechrzeczy, o czym od wieków mówił Bóg przez usta świętych proroków swoich.
22. Wszak Mojżesz powiedział: Proroka, jak ja, spośród braci waszych wzbudzi wam Pan, Bóg; jego słuchać będziecie we wszystkim, cokolwiek do was mówić będzie.
23. I stanie się, ze każdy, kto by nie słuchał owego proroka, z ludu wytępiony będzie.
24. I wszyscy prorocy, począwszy od Samuela, którzy kolejno mówili, zapowiadali te dni.
(BW)
Obj. 20:3
3. I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.
(BW)

#7 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 07:21

[COLOR=blue]Kochani

Czy macie jakieś własne biblijnie oparte na ten temat przemyślenia ??

Jakie jest stanowisko organizacji to wszyscy dobrze wiemy.

Ale czy jest w/g Was ono mocno postawione na prawdzie ze Słowa Bożego ?

Piszcie prosze bo to ew. ostatni gwóźdź do trumny nauk teokracji

Zajmujesz się teraz tylko wbijaniem gwoździ do trumny bracie Kloo ?
Wymień kilka pozytywów jakie niesie Organizacja:
1) przekuwają miecze na lemiesze ? - przekuwają
2) pomagają sobie nawzajem ? - pomagają
3) zachęcają do czytania Biblii ? - zachęcają
Błędy są wszędzie. To że ty szukasz już tylko potknięć WTS świadczy o tobie, że patrzysz tylko jednym okiem.
Co do pewnych głosów w kwestii wieku:
Nie sądzę aby było to najważniejszym argumentem na rzecz prawdziwości lub nie danych poglądów. Zasada: "im starszy tym mądrzejszy" nie zawsze ma rację bytu ( Patrz przykład Salomona ).
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#8 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-09, godz. 09:18

WD, nie zaprzeczam, że organizacja ŚJ posiada pozytywy, ale po pierwsze, akurat niektóre z tych, co przytoczyłeś, bywają problematyczne.

ot, choćby przekuwanie mieczy na lemiesze. Wg aktualnej doktryny, ŚJ nie może być portierem w wojsku, ale może być uzbrojonym pracownikiem agencji ochrony mienia. A więc, portier wojskowy, zanim zostanie ŚJ, powinien zwolnić się z pracy w której nie używa broni i zatrudnić się gdzie indziej, np. jako uzbrojony ochraniarz. Czyż nie jest to niekonsekwencja?

po drugie, nie ma obowiązku, aby ciągle mówić o pozytywach (po co powielać argumenty strażnicowe?). Jeśli ktoś wyczyta w strażnicy argumenty za, a na tym forum argumenty przeciw, to chyba wystarczy.

wracając do drugich owiec, sam w innych wątkach przyznawałeś, że nie zgadzasz się z nauczaniem dot. drugich owiec jako sierotek i pasierbic. Czyż nie jest to jedna z podstawowych nauk? A jeśli podstawowe nauki są niebiblijne, to czy taka religia może podobać się Bogu?

#9 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 09:22

zwłaszcza od 11 wersetu

wiem,wiem ale szukam dobrego ,,naszego,, mało agresywnego i nie zjadliwego opracowania dla NO , ktory po rozmowach ze mną zaczyna myslec



Trochę "starego światła"...
Tak pisał Sedzia w 1921 r. - "Harfa Boża".
576 Jako dalszy dowód, że wszyscy mają mieć sposobność, Święty Jan napisał: "On jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, ale też za grzechy wszystkiego świata." (1 Jana 2:2) Wyraz "nasze", tu użyty, oznacza klasę, do której Święty Jan należał, to jest kościół — Chrystusa; zaś "świat" obejmuje cały rodzaj ludzki, zatem, jak Święty Jan twierdzi, okup dany był za wszystkich. Nadto, gdy Jezus się urodził, aniołowie niebiescy ogłosili: "Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie wszyst-kiemu ludowi." (Ew. Łukasza2:10) Dalej obietnica Boża dana Abrahamowi zapewniała, że w nim i w jego nasieniu wszystkie rodzaje ziemi mają być błogosławione. (1 Mojżeszowa 12:3; Do Galatów 3:8) Dlatego wszyscy otrzymają sposobność do korzystania z tych błogosławieństw.

577 To, że nie wszyscy zbawieni mają odziedziczyć niebo, udowodniają następujące słowa Jezusa: "Mam drugie owce, które nie są z tej owczarni, i teć muszę przyi-wieść i głosu mego słuchać będą." (Ew. Jana 10:16) "Z tej owczarni" odnosi się do kościoła; a gdy ta klasa zostanie zebrana, reszta ludzkości przyjdzie do owczarni Chrystusowej. To jest prawdą dlatego, że Chrystus odkupił wszystkich Swą drogocenną krwią.

Czyż nie jest to piękne? :)

#10 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 09:27

Dużo nad tym myslę. I zadaję sobie takie pytanie:
Mamy szanować wszystkich ludzi naokoło nas ? OK
Mamy uznawać że Bóg kocha także calą światową społeczność mającą inne niż my poglądy religijne ? OK
Zgodnie z takimi poglądami że Bóg jest jest miłoscią i kocha tych co plują na sJ ( ok, niech kocha czemu nie ? ) To czemu odmawiać miłości Bożej blądzącym ludziom z CK ?
Tu widzę maxymalną niekonsekwencję na tym forum.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#11 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 09:46

WD tutaj masz racje gdy mówisz:

To czemu odmawiać miłości Bożej blądzącym ludziom z CK ?
Tu widzę maxymalną niekonsekwencję na tym forum.


Bo to brzmi w ustach niektórych tak jakby tylko CK popełniało błędy.

Ale! Ktoś może powiedzieć że to forum jest tylko o błedach SJ bo to o nich forum. Jest to słuszny wniosek. I myślę że wielu pisze pod tym kontem, mówi o błedach CK ( w swoim mniemaniu) niezapominając (chociaż tego nie mówią, bo nie muszą) o błędach innych autorytetów duchowych. Owszem czasem zdaży się ktoś kto w wypowiedzi zdaje się całe zło świata skupiać na CK a to już jest nierozsądne.

Ale uważam że taka reakcja, która czasem generalizuje wszystkich krytykujących CK wypływa stąd że wszyscy SJ są uczeni że CK to coś świętego, nietykalnego, niekrytykalnego. Dlatego najmniejszy głos sprzeciwu jest odbierany jako "bunt załogi" wiem to bo sam tak reagowałem przez wiele lat.

Ja uważam też że każdy pokorny człowiek, nie będzie się obawiał krytyki nawet tej niesłusznej, ale jeżeli ktoś nerwowo reaguje na krytykę to sami wiemy jak odbieramy takie osoby w życiu. Nikt pokorny nie domaga się posłuszeństwa, ale postawą wykazuje że oskarżyciel nie ma racji.

:) piss bracia

#12 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-09, godz. 09:58

Henryku - dla mnie to jest kłamstwo, więc piekne być nie
Żaden apostoł ani Jezus Chrystus nigdzie nie powiedzieli, że śą dwie klasy ludzi. Jedyny podział to podział na Żydów i pogan któy wedłu św pawła został zniesiony.

To wasze doszukiwanie się kiedy będzie tysiąc lat, co to znaczy tysiąc lat itp, doprowadziło do tego co mamy dzisiaj. oto z odstępstwa narodziło się zło w postaci Strażnicy.

A przy okazji. Myślałem, ze Badacze badają pisma, a nie przyjmuja bezkrytycznie dogmaty Russela.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#13 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 10:24

Żaden apostoł ani Jezus Chrystus nigdzie nie powiedzieli, że śą dwie klasy ludzi. Jedyny podział to podział na Żydów i pogan któy wedłu św pawła został zniesiony.


Kim może być ta klasa:? :huh:
Izaj. 35:5-10
5. Wtedy otworzą się oczy ślepych, otworzą się też uszy głuchych.
6. Wtedy chromy będzie skakał jak jeleń i radośnie odezwie się język niemych, gdyż wody wytrysną na pustyni i potoki na stepie.
7. Rozpalona ziemia piaszczysta zmieni się w staw, a teren bezwodny w ruczaje; w legowisku szakali będzie miejsce na trzcinę i sitowie.
8. I będzie tam droga bita, nazwana Drogą Świętą, Nie będzie nią chodził nieczysty; będzie ona tylko dla jego pielgrzymów. Nawet głupi na niej nie zbłądzi.
9. Nie będzie tam lwa i zwierz drapieżny nie będzie po niej chodził, tam się go nie spotka. Lecz pójdą nią wybawieni.
10. I wrócą odkupieni przez Pana, a pójdą na Syjon z radosnym śpiewem. Wieczna radość owionie ich głowę, dostąpią wesela i radości, a troska i wzdychanie znikną.
Jan. 5:25-28
25. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, zbliża się godzina, owszem już nadeszła, kiedy umarli usłyszą głos Syna Bożego i ci, co usłyszą, żyć będą.
26. Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, by miał żywot sam w sobie.
27. I dał mu władzę sądzenia, bo jest Synem Człowieczym.
28. Nie dziwcie się temu, gdyż nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos jego;
Obj. 15:4
4. Któż by się nie bał ciebie, Panie, i nie uwielbił imienia twego? Bo Ty jedynie jesteś święty, toteż wszystkie narody przyjdą i oddadzą ci pokłon, ponieważ objawiły się sprawiedliwe rządy twoje.
(BW)
Sof. 3:9
9. Potem jednak przemienię ludom ich wargi na czyste, aby wszystkie mogły wzywać imienia Pana i służyć mu jednomyślnie.
(BW)

"A przy okazji. Myślałem, ze Badacze badają pisma, a nie przyjmuja bezkrytycznie dogmaty Russela."
Słowo „dogmat” znam jedynie z KrK... :lol:

#14 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-09, godz. 10:50

no i co z tych tekstów ma niby wynikać?

Pierwszy to opowieść albo o powrocie z wygnania albo o triumfalnym powrocie dusz na zakonczenie swiata gdy będzie już nowa ziemia i nowe niebo.

Umarli usłyszeli głos, gdy ten wstapił do otchłani, gdyż wtedy potwierały się groby i wielu powstało ukazując się ludowi...

Na koncu świata, wszyscy mu oddadzą pokłon ci co uwierzyli i co nie nie wierzyli.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#15 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 11:14

Arturze.
Zbyt różnie rozumiemy Słowo i nie porozumiemy się. – Niestety.
Uważam, że duszom nie są potrzebne oczy, uszy, nogi, woda, ziemia...
Poza tym, skąd one powracają, skoro „zawsze” są.
Werset z Mat. 27:52-53 jest bardzo niepewny (jego tłumaczenie), na pewno nie było to wzbudzenie...

Jan. 3:13
A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy.

1 Kor. 15:20
A jednak Chrystus został wzbudzony z martwych i jest pierwiastkiem tych, którzy zasnęli.
(BW)

#16 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-09, godz. 11:19

Przyjacielu - Jana cytujesz

Nikt nie wstąpił....a anioł Gabriel?

Tych co zasneli jest pierwiastkiem oczywiście,ze tak.
Ja nie doszukuje się w pismie niczego. Ja wierzę i staram się poznać Boga. Co ma się wypełnic to się wypełni. Czy będzie to tysiąc lat czy nie, to inna sprawa
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#17 Daniel Z.

Daniel Z.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 72 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-09, godz. 11:35

Odsyłam do książki "Największy ze wszystkich ludzi", rozdział 80.
Jest tam mowa o trzech owczarniach:
"Pierwszą owczarnię można utożsamić z postanowieniem przymierza Prawa Mojżeszowego". "Jezus woła je po imieniu i wyprowadza, żeby je w końcu wpuścić do drugiej owczarni,...". "Ponieważ "drugie owce nie są "z tej owczarni", muszą należeć do innej, do trzeciej".
Ważny jest kontekst Jana 10:16, Jezus mówi o tych owcach i o innych. Są więc dwie grupy owiec - te i inne. Według interpretacji z powyższej książki 'inne' (drugie) są dzielone na dwie grupy - dlaczego?!
Okazuje się więc że tzw. pierwsze owce są drugimi, a drugie trzecimi(sic)!

#18 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 12:05

Nikt nie wstąpił....a anioł Gabriel?


Arturze.
Nie tylko Gabriel, ale i każdy inny Anioł, który posłany został z jakąś „misją” na ten nasz „padoł” łez.
- Ktoś taki, jak „anioł Stróż” – oni także powracają – wstępują (jakby to nie rozumieć) do Nieba. Na chwilę tylko opuśili swe mieszkanie, swą naturę...
Ps: Trochę inaczej pojmuję funkcję „stróża” niż to przyjęto w KK. :(

#19 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-09, godz. 20:55

c.d.n..............

( .......) Mam i drugie owce

Mam i drugie owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą, i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz. (Jana 10:16)

O jakich owcach, inaczej mówiąc o jakim narodzie mówił Pan Jezus? Odpowiedź na to pytanie znajdujemy w Ewangelii Mateusza 15:24: "Jestem posłany tylko do owiec zaginionych z domu Izraela" .

Pan Jezus zburzył przegrodę, która dzieliła pogan od Izraela i od Boga. Apostoł w liście do zboru w Efezie pisze:

"Byliście w tym czasie bez Chrystusa, dalecy od społeczności izraelskiej i obcy przymierzom, zawierającym obietnicę, nie mający nadziei i bez Boga na świecie. Ale teraz wy, którzy niegdyś byliście dalecy, staliście się w Chrystusie Jezusie bliscy przez krew Chrystusową. Albowiem On jest pokojem naszym, On sprawił, że z dwojga jedność powstała, i zburzył w ciele swoim stojącą po środku przegrodę z muru nieprzyjaźni. On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka. I pojednać obydwóch z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, zniweczywszy na nim nieprzyjaciół. I przyszedłszy, zwiastował pokój wam, którzyście daleko, i pokój tym, którzy są blisko. Albowiem przez niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy w jednym Duchu". (Ef. 2:12-18)

Poganie przypominali owce bez pasterza,. Apostoł Piotr pisał o nich: "Byliście bowiem zbłąkani jak owce, lecz teraz nawróciliście się do pasterza i stróża dusz waszych". (1 Piotra 2:25)

Podczas nawrócenia się Pawła Pan Jezus powiedział do Ananiasza, aby przekazał skruszonemu prześladowcy, że:

(...) ten jest moim narzędziem wybranym, aby zaniósł imię moje przed pogan i królów, i synów Izraela; (Dz. Ap. 9:15)

Nawróceni Izraelici mieli problem z zaakceptowaniem postanowienia Bożego dotyczącego pogan. Kiedy nawrócił się Korneliusz i cały jego dom. Rodowici Żydzi stawiali Piotrowi zarzuty:

"Mówiąc: Poszedłeś do mężów nieobrzezanych i jadłeś z nimi". (Dz. Ap. 11:3)

Kiedy Piotr wyjaśnił jak wielkie rzeczy czyni Bóg, i jak go doświadczał:

"A gdy to usłyszeli, uspokoili się i wielbili Boga, mówiąc: Tak więc i poganom dał Bóg opamiętanie ku żywotowi (Dz. Ap. 11:18)

Żydzi bluźnili i przeciwstawiali się temu, co głosił Paweł. Wtedy Paweł i Barnaba odpowiedzieli odważnie i rzekli:

"Wam to najpierw miało być opowiadane Słowo Boże, skoro jednak je odrzucacie i uważacie się za niegodnych życia wiecznego, przeto zwracamy się do pogan. Tak bowiem nakazał nam Pan: Ustanowiłem cię światłością dla pogan, Abyś był zbawieniem aż po krańce ziemi. Poganie słysząc to radowali się i wielbili Słowo Pańskie, wszyscy ci, którzy byli przeznaczeni do życia wiecznego, uwierzyli". (Dz. Ap. 13:46-48)

Na ten temat można by jeszcze wiele pisać, ale nigdzie nie znajdziemy w Biblii takiego podziału jaki znajdujemy w naszej nauce. Biblia mówi o zbawionych i potępionych, Żydach i poganach, ale trudno dopatrzyć się tych, którym by nie wolno było narodzić się z Ducha, tylko muszą być ochrzczeni chrztem wodnym i uwierzyć w to, co głosi grupa ludzi, która nazwała się Ciałem Kierowniczym, czy „niewolnikiem”. Zechciejmy teraz zapoznać się z tą nauką, aby pomóc tym, którzy stali się niewolnikami tej drogi.....

c.d.n.....

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#20 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 22:45

Jak to wspaniale, że udało się Panu wbić ostatni gwóźdź do trumny organizacji!!! Jakże radosny to dzień! Teraz juz nie mogą się podnieść, po smiertelnym ciosie zadanym im na tym forum przez kloo! Szkoda tylko, ze tak ciezko będzie Panu dotrzeć na zgromadzenie organizowane przez tych zadufanych w sobie buraków z centrali. A skoro już zabito organizację, to jest takie małe pytanko: Co mówi Pan w służbie na temat życia na ziemii i w niebie, na temat drugich owiec i małej trzódki? A może nie chodzi Pan już do służby Panie Kloo? Może zrezygnował Pan z kolportażu gazetek z Ameryki? Dlaczego jest Pan, aż tak przesiąknięty fałszem? Czy bierze Pan na siebie krew tych, którzy przez przypadek natkną się na to forum i pod wpływem Pana tekstów zrażą się do prawdziwego wielbienia? Czy wie Pan jeszcze, co Pan robi, Panie kloo?
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych