Skocz do zawartości


Zdjęcie

"To Jehowa prowadził samochód..."


  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-04-15, godz. 17:37



Katarzyna Świerczyńska, 14-04-2006 17:45

To Jehowa prowadził samochód - twierdzi sprawczyni wypadku w Zdrojach


Chciałam dojechać na czas na modlitwę - tak Katarzyna J. tłumaczy powód szaleńczej jazdy samochodem, która zakończyła się śmiercią 18-letniego przechodnia. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa


Katarzyna J. leży w szpitalu w Zdunowie. Jak sama mówi - czuje się dobrze.

- Pamięta pani co się stało w środę? - pytam.

Katarzyna J. (29 lat, sprzątaczka) opowiada spokojnie, uśmiecha się: - Chciałam dojechać na czas na modlitwę. Wiedziałam, że jeżeli będę zważać na ludzkie prawo, nie zdążę. Zaczęłam modlić się do Jehowy. Poczułam ogromną siłę. To Jehowa prowadził samochód. Rodzina mówiła mi, że puściłam kierownicę, a samochód zaczął przyspieszać. Gdyby nie Grzesiek [szwagier kobiety - red.], który złapał za kierownicę, dojechalibyśmy szczęśliwie do celu. Nie pamiętam tego, że potrąciłam człowieka i że uderzyliśmy w budynek. Wiem tylko, że samochody na drodze rozsuwały się przed nami.

W trakcie rozmowy okazało się, że wie już o śmierci przechodnia. - Przykro mi z tego powodu. Ale wiem, że zmartwychwstanie w raju. To wszystko wola Jehowy.

Katarzyna J. powiedziała, że rodzeństwo jej męża dopiero w aucie dowiedziało się, jaki jest cel ich podróży. Nie są świadkami Jehowy, więc J. podstępem chciała zawieźć ich na modlitwę.

- Chciałam ich uratować - tłumaczy.

Wczoraj sprawą zajęła się prokuratura na prawobrzeżu. - Śledztwo jest prowadzone w sprawie zabójstwa pieszego i usiłowania zabójstwa pasażerów, których wiozła Katarzyna J. - mówi Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej.

Z uwagi na stan zdrowia kobiety zarzuty nie zostały jej jeszcze przedstawione.

W miejscu, gdzie zginął 18-letni Tomasz O, cały czas palą się znicze ułożone w jego imię. W sobotę o godz. 10 w kościele w Zdrojach rozpocznie się nabożeństwo żałobne.

Do tragedii doszło w środę ok. 19.20 w Zdrojach. Katarzyna J., wyjechała oplem astra z os. Bukowe. Cel: Dom Kultury Hetman na Pomorzanach. Tego dnia wynajęli tam salę świadkowie Jehowy. O godz. 19.30 miało rozpocząć się nabożeństwo z okazji jedynego święta, jakie obchodzą w roku, tzw. Pamiątki. Katarzyna J. wiedziała, że nie zdąży w niecały kwadrans dojechać na miejsce. Na ul. Pszennej rozpoczęła szaleńczą jazdę. Wyprzedzała na trzeciego, zjeżdżała na lewy pas. Uderzając w kolejne samochody, coraz bardziej przyśpieszała. Otarła się bądź zderzyła z siedmioma samochodami. Na koniec, na łuku ul. Walecznych, nie skręciła w prawo, tylko pojechała prosto. Auto wjechało na trawnik, potem na chodnik wprost na przechodzącego tamtędy Tomasza O. Ścięło drogowskaz i uderzyło w wieżowiec przy ul. Walecznych 7. Razem z kierującą w samochodzie jechało rodzeństwo jej męża - 13-letnia dziewczynka i 25-letni mężczyzna. Oboje są w szpitalu. Tomasz O. nie przeżył wypadku - zmarł w czwartek rano.

Ryszard Zmaczyński, rzecznik prasowy szczecińskich świadków Jehowy

Nie możemy brać odpowiedzialności za to, co się stało. Świadkowie Jehowy szanują życie swoje i innych ludzi. Ta pani od dwóch lat jest poza społecznością - została wykluczona za czyny, które nie licują z chrześcijańskimi zasadami. Nie jest więc świadkiem Jehowy. Owszem, mogła starać się, żeby wrócić. Na uroczystość Pamiątki może przyjść każdy, również osoby wykluczone. Nic by się nie stało, gdyby się spóźniła.



źródło: Gazeta.pl - Szczecin, link


.jb

#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-15, godz. 17:57

hmm a juz myślałem, że nic mi nie popsuje humoru świątecznego !? JB jak mogłas to dzis umieścić!

laska, beznadziejna ! a ten rzecznik prasowy i jego wypowiedz to totalny skandal! i jak zwykle to nie SJ sa winni (osobva wykluczona|) !!!

nawet barany nie umieją z pokorą pochylic czoła !!!!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-15, godz. 17:58

relacja wskazuje że ta kobieta chyba nie w pelni jest poczytalna...

przykre to, ale tacy ludzie są we wszystkich wyznaniach i są ex-ami wszystkich wyznań...

#4 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-04-15, godz. 18:07

Co też fanatyzm robi z ludźmi- nie zabiłam, a zapewniłam mu życie wieczne w raju... Tragedia.
Na marginesie, wcale bym się nie zdziwiła, gdyby została wykluczona dopiero teraz, po tym, co nagadała ;)
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#5 rafal66

rafal66

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 78 Postów
  • Lokalizacja:zabrze

Napisano 2006-04-15, godz. 18:49

No coments :(

#6 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-04-15, godz. 18:53

Sebol, o co jeszcze oskarżysz świadków? Dlaczego ktokolwiek miałby brać odpowiedzialność za to co zrobiła jakaś wariatka?!
Co nazywasz skandalem? Skandalem jest ten tendencyjny artykuł.

#7 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-15, godz. 19:23

Fly daj spokój ! bo bede niegrzeczny i mnie moderator złaja ! Skandalem jest to, ze te d...ki z Nadarzyna nie umieją cicho siedzieć ! i nie ma wytłumaczenia, że była wykluczona czy nie ! jechała na Pamiątke, więc coś ją z ta sektą dalej łączyło! mnie przeraża ta ignorancja ! i artykuł nie jest tendencyjny, poprostu jest to relacja z morderstwa dokonanego na młodym człowieku ! a tak na marginesie, aby być SJ to niestety w większości przypadkach trzeba mieć trochę pomieszane w głowie !

ps. a dla nas też to jest ostrzeżenie, aby nie miec za cięzką noge na gazie!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#8 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-04-15, godz. 19:45

Jak myślisz, kto zadzwonił do kogo - gazeta do rzecznika z prośbą o komentarz czy na odwrót?
Jakie ma znaczenie dokąd jechała ta kobieta? Przekaz artykułu jest oczywisty - świadek Jehowy zabił człowieka bo się śpieszył na jakieś swoje sekciarskie zebranie. Z treści artykułu widać, że ta pani nie jest zdrowa na umyśle, co u wielu czytelników wzbudzi skojarzenie, że to pewnie też przez tę sektę. Daltego uważam, że artykuł jest tendencyjny.

#9 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-04-15, godz. 19:58

To kazdemu moze się zdazyć, katolikom tez często sie zdaza. W tamtym roku jezeli pamietacie w moim miescie (Białystok) i akurat z mojej szkoły dzieciaki pojechali do Częstochowy autokarem i autokar się zdezył z ciezarówką.Kilkanascie osób zgineło i się spaliło w autokarze. Ale my nie mówimy że autokar prowadził Bóg!!! To dzieło szatana. Ta kobieta "oskarża" Pana Boga (Jehowe) o zabójstwo Tomasza O. i ze to Bóg przyspieszył ten samochód. Czy ona taka religijna ze oskarża Boga o takie coś?

#10 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-15, godz. 20:01

hmm a juz myślałem, że nic mi nie popsuje humoru świątecznego !? JB jak mogłas to dzis umieścić!

Taki jest los wielu odstepcow :(
Wydaje im sie ze to Jehowa ich prowadzi :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#11 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-15, godz. 20:06

Fly daj spokój ! bo bede niegrzeczny i mnie moderator złaja !

opowiadasz bzdury Waszmosciu , na dzisiejszym studium Straznicy radzono aby nie odpowiadac na glupie zarzuty od razu bo mozna byloby stracic opanowanie .
Zastosuje sie do tej rady ..........

Aczkolwiek zastanawiam sie czy czasem nie mial ktos kiedys za zle Swiadkom Jehowy 2 lata temu ze ja wykluczono ?

Widocznie juz wtedy trzeba bylo na nia uwazac , a swiadcza o niej jej idiotyczne wypowiedzi ( podobne w tonie do wypowiedzi wielu odstepcow ) :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#12 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-15, godz. 20:07

Z treści artykułu widać, że ta pani nie jest zdrowa na umyśle,

A moze jest nienormalna odkad opuscila Organizacje Jehowy ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#13 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2006-04-15, godz. 20:10

"Taki jest los wielu odstepcow
Wydaje im sie ze to Jehowa ich prowadzi "


Pewnie tobie też się tak wydaje. ma
Ma

#14 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2006-04-15, godz. 20:12

Dołączona grafika
Niezle namieszala ta szalona kobieta.

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#15 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-15, godz. 20:34

h_c : nie wiem jak inni, ale ja czasami naprawde nie kumam o czym Ty piszesz !?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#16 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-04-15, godz. 21:01

Sebol, ja nie lubię tak osobiscie.. ale czytam twoje posty czasami.. i jestem przerazony, bracie, myślałeś o jakimś konstruktywnym leczeniu ?
przecież ta kobieta byla exem takim jak ty..
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#17 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-16, godz. 05:26

przecież ta kobieta byla exem takim jak ty..

hmm a jakim ona była exem !? przecież uczestniczyła w zabobonach SJ, oprócz tego przyznała się do wiary w Jehowe ! a jeżeli chodzi o mnie: to o ile mi wiadomo religią jaką przekazali mi rodzice i w niej mnie wychowali jest katolicyzm! i pewne wartości na dzień dzisiejszy tej religii wyznaje, nie identyfikuje się w całości z czymś takim jak "ex" a raczej skłaniam się do stwierdzenia, że BYŁEM w sekcie! leczyć sie raczej nie muszę! bo nie jestem uzależniony od sekty ! a reszta mojego życia jest jak w najlepszym porządku ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#18 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-16, godz. 07:15

Panowie!

Zdarzyła sie tragedia. Rzeczywiście moderator mógł zamieścić ten artykuł po świętach, bo wywołał on dość burzliwe dyskusje.

Moim zdaniem to co się wydarzyło było wypadkową wielu czynników. Jednym z nich i to widać był wpływ nauk Strażnicy na osobowość tej kobiety. Tego faktu nie da się podważyć. Czy był to czynnik decydujący? Nie wiem. Nie czytałem akt sprawy........

Okażmy więc współczucie ofiarom i módlmy się. To najlepsze co możemy zrobić.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#19 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-16, godz. 07:52

Moim zdaniem to co się wydarzyło było wypadkową wielu czynników. Jednym z nich i to widać był wpływ nauk Strażnicy na osobowość tej kobiety.

właśnie tego stwierdzenia mi zabrakło, ale podpisuje się pod nim w 100 %
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#20 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 08:56

Jednym z nich i to widać był wpływ nauk Strażnicy na osobowość tej kobiety. Tego faktu nie da się podważyć. Czy był to czynnik decydujący? Nie wiem. Nie czytałem akt sprawy........

Albo czytanie odstepczej literatury :(

tak samo mi sie udalo udowodnic to stwierdzenie jak wam wasze :)

A to ze jechala na pamiatke do SJ to moze dlatego ze wam juz sie jej nie chcialo urzadzic ? :(

Wiem ze to glupie co pisze , ale na nic wiecej wasze glupie posty nie zasluguja :(

Kiedy SJ wykluczaja to jest zle ................
Kiedy wykluczeni jada na zebrania to jeszcze gorzej ...................
A jesli SJ zamkna drzwi przed wykluczonymi tp podniesiecie lament ze sie ich/ was nie wpuszcza ................................

Plemie ....................... ...................................................
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych