Skocz do zawartości


Zdjęcie

"To Jehowa prowadził samochód..."


  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#21 quster

quster

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 47 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-16, godz. 09:00

:D

#22 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 11:43

Albo czytanie odstepczej literatury

tak samo mi sie udalo udowodnic to stwierdzenie jak wam wasze



Chyba tej "odstępczej" jak ty to nazywasz literatury sie nie naczytała, bo na pamiątkę jechała i wierzyła w Jehowę.

Chyba że chodzi ci o literaturę odstępczą którą masowo produkuje Towarzystwo Straznica i mąci ludziom w głowie, do tego stopnia, że nie wiedzą co czynią.
Efektem psychomanipulacji moga byc różne czyny.Po tym co ta kobieta mówiła można stwierdzić że była bardzo zmanipulowana, była wręcz ofiarą psychomanipulacji.
Gorzej tylko ze tych ofiar jej zmanipulowania jest więcej, bo młody człowiek poniósł śmierć, inni znaleźli się w szpitalu.
Bardzo mi ich zal, tej co to zrobiła również, bo nie wiedziała co robi.
Do czego może jeszcze doprowadzić czytanie tych waszych przesiąkniętych psychomanipulacją czasopism?
Ma

#23 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-04-16, godz. 14:34

Ryszard Zmaczyński, rzecznik prasowy szczecińskich świadków Jehowy

„Nie możemy brać odpowiedzialności za to, co się stało. Świadkowie Jehowy szanują życie swoje i innych ludzi. Ta pani od dwóch lat jest poza społecznością - została wykluczona za czyny, które nie licują z chrześcijańskimi zasadami. Nie jest więc świadkiem Jehowy. Owszem, mogła starać się, żeby wrócić. Na uroczystość Pamiątki może przyjść każdy, również osoby wykluczone. Nic by się nie stało, gdyby się spóźniła.”


To ciekawe co mówi pan Ryszard. „Nic by się nie stało, gdyby się spóźniła.” Dla osób mało zorientowanych może to brzmieć jak prawda, tylko jest małe ale. Zebranie jest zaplanowane co do minuty i nikt nie może się wychylić z tego planu, tyle na pieśń, tyle na wykład, itd. Pani Katarzyna wiedziała o tym i chcąc aby podstępem zaproszeni przez nią goście mogli w pełni skorzystać z wykładu musiała się spieszyć. Natomiast o stosunku śJ do spóźniania się , kręcenia się po sali małych dzieci i innych zachowaniach odbiegających od przyjętej normy wiem tylko z drugiej ręki, więc może to skomentują inni.

„Ta pani od dwóch lat jest poza społecznością - została wykluczona za czyny, które nie licują z chrześcijańskimi zasadami.” – z wypowiedzi tej pani nie wynika, jakoby wiedziała, że jest wykluczona, wręcz przeciwnie podkreśla swoją wiarę w to, czego nauczyła się z publikacji WTS (Przykro mi z tego powodu. Ale wiem, że zmartwychwstanie w raju. To wszystko wola Jehowy.)
Natomiast pewna nauka WTS (kiedy śJ okłamuje osobę niewierzącą, to nie kłamie, tylko stosuje teokratyczną strategię walki) czyni wypowiedź rzecznika niewiarygodną. Skąd można mieć pewność, że dla wybielenia obrazu „organizacji” nie ucieka się do jawnego kłamstwa, tak jak zrobiło to np. CK w stosunku do zapowiedzi na rok 1975, zwalając całą winę na jakichś mitycznych braci?
W tym momencie to Cara może mieć rację pisząc :
„Na marginesie, wcale bym się nie zdziwiła, gdyby została wykluczona dopiero teraz, po tym, co nagadała”

„Świadkowie Jehowy szanują życie swoje i innych ludzi.” – jak bardzo szanują widać w utrzymywaniu zakazu transfuzji pełnej krwi, oraz podstawowych jej frakcji, natomiast dopuszczając możliwość przetaczania tejże krwi po całkowitym rozfrakcjonowaniu jej na najdrobniejsze składniki. To zakrawa na śmiech z hipokryzji CK, która w ten sposób pokazuje, że sama do końca nie wierzy w to co naucza na temat transfuzji krwi, a ślepo posłuszni temu nauczaniu śJ pokazują, jak bez zastanowienia się przyjmują wszystko, co podaje CK. W tym wypadku pan Ryszard lepiej zrobiłby, gdyby powstrzymał się od komentarza.

„Nie możemy brać odpowiedzialności za to, co się stało.” – ciekawe po co takie podkreślenie na samym początku wypowiedzi? Czyżby nieuświadomiona wina za to co zazwyczaj robią śJ? Kiedy ksiądz zrobi coś złego – to od razu powód do oskarżenia całego KK. Czyżby strach przed odpłatą pięknym za nadobne, że tak ostro trzeba się odciąć od tej kobiety?
Zamiast prostych słów współczucia i żalu z powodu tragedii, jakiej doświadczyła rodzina zabitego, takie wybielanie „organizacji”. A gdzie proste ludzkie odruchy, czyżby „organizacja” doszczętnie je niszczyła?

Jeśli kogoś z śJ uraziło to, co napisałem, niech podziękuje HC. Gdyby nie jego post to przeszedłbym spokojnie koło tej informacji, nie komentując jej, mimo, że przykro oglądać swoje miasto przy takiej smutnej okazji.
Czesiek

#24 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-16, godz. 15:24

no własnie mnie osobiście zdenerwowała, ta wypowiedz rzecznika! moze i ona była wykluczona, wina zabicia tego człowieka jest bezdyskusyjna, ale perfidna wypowiedz tego nieuka z Nadarzyna jest tutaj najbaradziej oburzająca.

ps. teraz tylko współczuć SJ, którzy bedą "głosić" w mieście gdzie doszło do tej tragedi.
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#25 uciekinier

uciekinier

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 99 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 15:28

Po pierwsze za ten wypadek ŚJ jako organizacja nie może brać odpowiedzialności, bo niby z jakiej racji? Wypadek jak sama nazwa wskazuje jest zdarzeniem nagłym i nieprzewidzianym
Po drugie jak ksiądz spowodował wypadek i zginęło w nim 5 ludzi to jakoś nikt tak nie gardłował.

TVN-Rozmowy w toku


uciekinier

#26 Grzegorz Z.

Grzegorz Z.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 22 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-04-16, godz. 15:58

Po pierwsze za ten wypadek ŚJ jako organizacja nie może brać odpowiedzialności, bo niby z jakiej racji? Wypadek jak sama nazwa wskazuje jest zdarzeniem nagłym i nieprzewidzianym


Przywaliła w siedem samochodów, przejechała kawał drogi po trawniku i uderzyła w blok. Coś za dużo tu owej "nieprzewidywalności" i "nagłości". Mi to się raczej z grami z serii "Carmagedon" kojarzy, a nie z nieprzywidywalnością. :-/

A co do odpowiedzialności brooklynu to zastanawiam się czy kobiecina była psychicznie chora przed zostaniem śJ czy zachorowała już w trakcie ?

I w pierwszym i w drugim przypadku brooklyn umywać rąk nie może - bo albo ktoś nie zauważył że coś z nią jest nie tak przy okazji "pytań do chrztu" i innych przygotowań, albo życiodajna brooklyńska prawda bywa na dłużsą metę szkodliwa dla psychiki.

#27 Grzesiek2

Grzesiek2

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 17:14

Nie wiem czy wiesz SEBOL ale w RPA ksiądz zgwałcił dziewczynkę i powiedział że bóg tak chciał, a dziecko nazwał zrodzonym z ducha! Czy to jest skandal? Moim zdaniem nie. Nie ma to jak od czasu do czasu zgwałcić sobie dziewczynke w imię Boga. To był aktywny KSIĄDZ a nie jakaś nawiedzona kobieta bez kontaktu ze świadkami.

#28 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 17:33

Ludzie, Bracia, Przyjaciele (Niech każdy wybierze sobie co chce).
Nie pastwijmy się nad tą tragedią.
Również dobrze można mówić, że każca sprzątaczka ma kłopoty z psychiką.
Nie odwróci się biegu wypadku.
„Nawiedzonych” ludzi nie brakuje nigdzie.
Żadna z religii nie jest wolna od tego.
Mamy przykład tu...
Może i ja sam też... :blink:

#29 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 17:37

Jak to dobrze że są inne, moderowane fora gdzie chrzescijanie mogą dzielić się swoimi rozterkami i radościami bez takiej ilosci jadu jak tutaj.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#30 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-16, godz. 18:18

Nie wiem czy wiesz SEBOL ale w RPA ksiądz zgwałcił dziewczynkę i powiedział że bóg tak chciał, a dziecko nazwał zrodzonym z ducha!  Czy to jest skandal? Moim zdaniem nie. Nie ma to jak od czasu do czasu zgwałcić sobie dziewczynke w imię Boga. To był aktywny KSIĄDZ a nie jakaś nawiedzona kobieta bez kontaktu ze świadkami.

no i co ? a co mnie to obchodzi ! i chyba postępki księży i KK to nie jest temat tego forum ;-) tu się pisze o SJ ;-) i ich błędach !

Wy SJ pławicie się w radości, kiedy dziennikarze piszą o Was lub pokazują w superlatywach, a gdy troche Was łajają to od razu podnosicie alarm o nietolerancji i takich tam .... zero samokrytyki! zero pokory!

a jak się ten "jad" tu nie podoba, to po co jesteście tu na tym forum. Nie wiem czy wiecie, ale czytając nasze posty, to tak jak by z nami przebywalibyście te ta te ! a wiecie co WTS pisze o odstępcach ;-)?! jesteście współwinni naszych grzeszków heheheh
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#31 Grzegorz Z.

Grzegorz Z.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 22 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-04-16, godz. 18:19

Nie wiem czy wiesz SEBOL ale w RPA ksiądz zgwałcił dziewczynkę i powiedział że bóg tak chciał, a dziecko nazwał zrodzonym z ducha! Czy to jest skandal? Moim zdaniem nie. Nie ma to jak od czasu do czasu zgwałcić sobie dziewczynke w imię Boga. To był aktywny KSIĄDZ a nie jakaś nawiedzona kobieta bez kontaktu ze świadkami.

Bez kontaktu ze świadkami ? To skąd wiedziała kiedy ma się odbyć pamiątka i w jakiej sali ?

#32 Grzesiek2

Grzesiek2

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 22:56

OK przepraszam troche mnie poniosło. Po drugie nie wiem do kogo mówisz bo ja świadkiem! nie jestem chcę to powiedzieć jednoznacznie, a na tym temacie nie tylko ja zauważyłem paranoizm autora.

"tu się pisze o SJ ;-) i ich błędach !" - No właśnie, sam sobie odpowiedziałeś. To pisz o SJ i ich błędach a nie jakieś bzdety.

#33 Grzesiek2

Grzesiek2

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 23:01

DO GRZEŚKA Z
Przejrzyj to forum to sie dowiesz - WYKLUCZONY = ODSTĘPCA, zniezawidzony, a dodam jeszcze

Nie wiem czy wiecie, ale czytając nasze posty, to tak jak by z nami przebywalibyście te ta te ! a wiecie co WTS pisze o odstępcach ;-)?! jesteście współwinni naszych grzeszków heheheh



O to mi chodziło! Czytaj uważnie bo więcej dla ciebie nie będe tracił czasu.

#34 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 23:38

Dobrywieczro lub tez jak kto woli dziendobry...
pozwolilem sobie przeczytac caly post i wydaje mi sie:

- to nie byłą wina ŚJ ze miał miejsce ten wypadek - zgadzam się, że wpływu na wypadki nikt nie ma... i winienie ŚJ za to jest nie na miejscu

- skandaliczne jest zachowanie rzecznika ŚJ... zamiast skoncentrować się na tragedi gdzie zginął człowiek... on skupił się na zachowaniu "kryształowości" sekty... świadczyć to może o wielu rzeczach... o tym, że sekta istotnie (jak ktoś wcześniej zauważył) boi się rewanżu za prawie codzienne opluwanie katolików (stanowiących bezwzględną większość w Polsce), zaś biorąc pod uwagę kryteria wyboru na starszych to być może podobne są w przypadku rzczników (choć nie wierzę, że rzecznik nie jest jednym ze starszych) to może coraz bardziej zdają oni sobie sprawę z tego w czym uczestniczą i z tego się bierze reakcja obronna...
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#35 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-04-17, godz. 05:29

A czy nie trafia do waszych małych główek, że ten rzecznik prawie na pewno powiedział więcej (np. że jest mu przykro), ale gazeta tego nie opublikowała? Czy wy nie znacie prasy i zwyczajów tam panujących? Autora interesowało w wypowiedzi rzecznika akurat to co opublikował a resztę zapewne wyciął. Tak trudno to sobie wyobrazić?!

#36 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-17, godz. 05:42

Autora interesowało w wypowiedzi rzecznika akurat to co opublikował a resztę zapewne wyciął.

być moze tak się stało, więc może lepiej by zrobił gdyby się wcale nie wypowiadał w tej sprawie ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#37 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-04-17, godz. 05:45

Fly

Piszesz:
„A czy nie trafia do waszych małych główek, że ten rzecznik prawie na pewno powiedział więcej (np. że jest mu przykro), ale gazeta tego nie opublikowała? Czy wy nie znacie prasy i zwyczajów tam panujących? Autora interesowało w wypowiedzi rzecznika akurat to co opublikował a resztę zapewne wyciął. Tak trudno to sobie wyobrazić?!”

Fly, moja „mała główka” (chociaż jak kiedyś chciałem kupić sobie kapelusz, to miałem kłopot, bo wszystkie były za małe) wie, że pewne wypowiedzi są autoryzowane przez osobę, która tego sobie życzy. Dotyczy to szczególnie wypowiedzi rzeczników, którzy raczej pilnują, aby to, co jest publikowane, było zgodne z intencją rzecznika. Gdyby rzecznik chciał aby opublikowano coś więcej, to autor albo opublikowałby to, albo w ogóle nie przytaczałby słów rzecznika.
A jeśli rzecznik nie zadbał o autoryzację, to powinien poszukać innej służby i nie błaźnić się
Czesiek

#38 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-04-17, godz. 09:22

trafia do mojej glowki malej ;) - rzeczywiscie gazety maja 3 rodzaje przwdy... sam kiedys nawet cos im kiedys gadalem i oczywiscie wydrukowali zupelnie co innego...
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#39 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-04-17, godz. 09:47

Przepraszam za ton swojej wypowiedzi. Ale jak widać poskutkowało :rolleyes:

#40 MadHamish

MadHamish

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 139 Postów
  • Lokalizacja:z dziada pradziada

Napisano 2006-04-17, godz. 12:23

Moi drodzy, alescie sie tu wszyscy niezdrowo podniecili. Jestem zniesmaczona! <_< Zwlaszcza, ze sprawa dotyczy tak swiezej tragedii.
Przepraszam bardzo, czy to ja napisałam? Nie wiem, czy się z tym zgadzam...:-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych