Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa Wersja Forum


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
61 replies to this topic

#1 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-08-05, godz. 23:01

Jak wcześniej napisałem, 23 lipca 2006 jakiś debil włamał się na forum i skasował tabelę z postami w bazie MySQL. Stare forum nie miało żadnego wsparcia technicznego, a nowe jest płatne. Ze względu na dobro forumowiczów podjąłem decyzję o zakupie nowej wersji Power Invision Board. W cenie $185 jest roczne wsparcie techniczne i nieskończona możliwość aktualizacji w miarę pojawiania się nowych wersji.

Podziękowałem też poprzedniemu providerow, firmie Etap.pl, bo to skandal że nie robili kopii bezpieczeństwa bazy. Zwodzili mnie przez półtora tygodnia po to aby ostatecznie wyznać, że nie mają żadnej kopii. Z takim lamerstwem nie chcę mieć nic wspólnego. Forum już jest na innym serwerze.

Aktualny stan postów w forum odzwierciedla stan z 18 czerwca. Zmodyfikowałem też regulamin forum. Trwają jeszcze drobne prace przy konfiguracji nowego oprogramowania.

#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-08-06, godz. 17:13

dobrze by było poinformować innych użytkowników – ja osobiście trafiłem przez przypadek :D stary adres dalej działa z komunikatem o wyłączeniu forum, brooklyn jak zwykle ma prędkość kosmiczną z przekazywaniem świeżych danych;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-08-06, godz. 17:25

dobrze by było poinformować innych użytkowników – ja osobiście trafiłem przez przypadek :D stary adres dalej działa z komunikatem o wyłączeniu forum, brooklyn jak zwykle ma prędkość kosmiczną z przekazywaniem świeżych danych;-)


Jaki stary adres? Adres jest ten sam co zawsze http://watchtower.org.pl/forum. Forum przeniosłem na inny serwer i wpisy w DNS jeszcze pewnie nie wszędzie się poprzenosiły. To może potrwać teoretycznie do 72 godzin.

#4 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-08-06, godz. 18:21

chodziło mi o http://www.watchtower.org.pl/forum/ ale jest juz ok! czyli chciałem byc bardziej papieski od papieza ;)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#5 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2006-08-06, godz. 19:02

I nawet "Edytuj" znow dziala. :rolleyes:

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#6 Asiunia

Asiunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów

Napisano 2006-08-06, godz. 19:14

Ale dziwnie jest troche... i ten brak ostatnich tematow.... :)
pozdr
asia

#7 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-08-06, godz. 19:39

Nareszcie w domu.

Ale Nadarzyniacy zrobili swoje
:lol:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#8 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-08-06, godz. 19:58

Nareszcie w domu.

Ale Nadarzyniacy zrobili swoje
:lol:


Kloo jezeli coś wiesz, to powiedz...........
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#9 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-06, godz. 20:25

Aaaa to tak bedzie wygladac po armagedonie :)
jak to mawiaja w litereturze taki przedsmak :)

#10 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-08-06, godz. 22:17

Jak wcześniej napisałem, 23 lipca 2006 jakiś debil włamał się na forum i skasował tabelę z postami w bazie MySQL.



Odnośnie tego "wykasowywania"
Zaraz po "crashu" z forum, wszedłem na Google chcąc odszukać nasze forum. Ja jestem w sumie abnegatem jeśli chodzi o komputeryzację.
Tam jednak na google, jak się odszuka stronę to jest taka opcja "KOPIA". I jak się wpisało np. Polarm, czy innego użytkownika i kliknęlo na "KOPIA", to google odnajdywało na bieżąco, wpisy z dopiero co "padłego" forum. Czyli kopia forum była i przyznam się, że w odruchu paniki, metodycznie (jeszcze tego samego dnia) odzyskiwałem po kolei moje wpisy. Oczywiście nie byłem w stanie "odzyskać" materiału, bo to była mrówcza robota. Resztę więc zostawiłem sobie na potem. Lecz już po dwóch dniach z tych "KOPII" nie zostało prawie nic. Należy więc stwierdzić że czynności wykasowywania zawartości forum dokonywano systematycznie i było to celowe.

#11 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-08-06, godz. 22:29

W cenie $185 jest roczne wsparcie techniczne i nieskończona możliwość aktualizacji w miarę pojawiania się nowych wersji.


To spora kwota. Dla dobra wspólnego, moglibyśmy jak sądzę partycypować w kosztach. Oczywiście co łaska i bez "żadnych zbiórek pieniędzy" i oczywiście za zgodą administratora.

#12 ghs

ghs

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 Postów

Napisano 2006-08-06, godz. 22:47

Tam jednak na google, jak się odszuka stronę to jest taka opcja "KOPIA". I jak się wpisało np. Polarm, czy innego użytkownika i kliknęlo na "KOPIA", to google odnajdywało na bieżąco, wpisy z dopiero co "padłego" forum. Czyli kopia forum była i przyznam się, że w odruchu paniki, metodycznie (jeszcze tego samego dnia) odzyskiwałem po kolei moje wpisy. Oczywiście nie byłem w stanie "odzyskać" materiału, bo to była mrówcza robota. Resztę więc zostawiłem sobie na potem. Lecz już po dwóch dniach z tych "KOPII" nie zostało prawie nic. Należy więc stwierdzić że czynności wykasowywania zawartości forum dokonywano systematycznie i było to celowe.

Ej, nie dajmy się zwariować. Google przechowuje kopię zawartości indeksowanych stron, ale też kopie te odświeża. I gdy forum zamknięto, to z czasem Google zaktualizowało swoją kopię do zamkniętego forum.

Poza tym jeśli odkryję, że Świadkowie Jehowy przejęli Google, to stwierdzę, iż zaprawdę Armageddon bliski jest.

#13 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-08-07, godz. 04:35

To spora kwota. Dla dobra wspólnego, moglibyśmy jak sądzę partycypować w kosztach. Oczywiście co łaska i bez "żadnych zbiórek pieniędzy" i oczywiście za zgodą administratora.


to będzie jak najbardziej rozsądne
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#14 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-07, godz. 05:50

Cóż, dziura po postach wygląda faktycznie mało imponująco, ale widać tak już musi być... Teraz nastał, jak to mówią nasi braci po Brooklynie, "nowy porządek" :) . A jeśli nowy, to i lepszy. W zasadzie Admin mógłby sobie napisać: "Oto wszystko nowym czynię" ;) :) . No to do dzieła, siostrzyczki i braciszkowie.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#15 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2006-08-07, godz. 07:56

Stare, czy nowe- ważne że jest. Strasznie mi go brakowało :)
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#16 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-08-07, godz. 08:18

Nie kochani, to poprostu moja teoria spiskowa :) Sprobojmy zamiescic jeszcze raz te same kompromitujace materialy ( czesc jest na sasiednich forach ) i jak się taka awaria powtorzy to wszystko będzie jasne :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#17 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-08-07, godz. 10:15

smutno mi, bo straciłam (zreszta nie ja jedyna) wiekszośc swoich postów, ehhh to jakies fatum, ze najwiecej wysmoliłam po 18 czerwca :(

inna sprawa, wogóle nie umiem sie odnaleźc, tematy sa jakby "poucinane" i oczywiscie nie mam do nikogo pretensji, bardzo sie cieszę, ze forum znowu dziala no ale...jakos nie umiem wdrozyc sie znowu w te same tematy :angry:

niech mnie ktos przytuli :blink: :o :P


ps: wogóle nie moge nigdzie znaleźc mojego avatara, jest stary a starego nie kcem.....teraz znowu trzeba bedzie poszukiwac kolejnego ..... no dobrze, wiem wiem, marudze, ale musiałam :(

a jak sie okaże że jeszcze musze aktualizowac dane mailowe i kontaktowe to siem zeźlę porzadnie :angry:
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#18 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-08-07, godz. 10:52

smutno mi, bo straciłam (zreszta nie ja jedyna) wiekszośc swoich postów, ehhh to jakies fatum, ze najwiecej wysmoliłam po 18 czerwca :(

inna sprawa, wogóle nie umiem sie odnaleźc, tematy sa jakby "poucinane" i oczywiscie nie mam do nikogo pretensji, bardzo sie cieszę, ze forum znowu dziala no ale...jakos nie umiem wdrozyc sie znowu w te same tematy :angry:

niech mnie ktos przytuli :blink: :o :P
ps: wogóle nie moge nigdzie znaleźc mojego avatara, jest stary a starego nie kcem.....teraz znowu trzeba bedzie poszukiwac kolejnego ..... no dobrze, wiem wiem, marudze, ale musiałam :(

a jak sie okaże że jeszcze musze aktualizowac dane mailowe i kontaktowe to siem zeźlę porzadnie :angry:

Odnajdziesz sie napewno, jak ktos walnie extra temat. No faktycznie fatum.
Pozdrawiam :)

#19 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-08-07, godz. 23:33

Radze wszystkim na początku zaznaczyć wszystkie posty jako przeczytane, wtedy kolorki się będa zmieniac jak będzie coś nowego. Ułatwi to wyszukiwanie postów.

#20 W SZOKU8-0

W SZOKU8-0

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 57 Postów

Napisano 2006-08-08, godz. 12:39

smutno mi, bo straciłam (zreszta nie ja jedyna) wiekszośc swoich postów, ehhh to jakies fatum, ze najwiecej wysmoliłam po 18 czerwca :(





............a co JA mam powiedzieć jak jak zostały może z 2 moje komentarze ;P ...POZDRO :angry:
[B][COLOR=blue]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych