Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę"


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#21 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-03-29, godz. 14:35

Najwyraźniej „Zważajcie...” niedługo przejdzie do historii:


Jeden z użytkowników forum JWD poinformował właśnie o liście do wszystkich gron starszych (na pewno dotyczy USA, czy dotyczy innych krajów – o tym brak informacji), datowanym na 2 marca 2010.

Tematem listu jest program Kursu Służby Królestwa dla starszych zboru oraz sług pomocniczych, który będzie prowadzony w okresie między listopadem 2010 roku a styczniem 2011 roku.

W treści pisma wspomniano, iż podczas tego kursu wykorzystywany będzie już nowy podręcznik dla starszych.

Bliższych szczegółów jeszcze nie przedstawiono.
.jb

#22 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-03-29, godz. 20:39

Mam nadzieję, że nowy podręcznik szybko znajdzie się w internecie po jego udostępnieniu. Z miłą chęcią poczytam :)

Użytkownik ble edytował ten post 2010-03-29, godz. 20:43


#23 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-03-30, godz. 19:59

Ze strony internautów już w tej chwili pojawiają się różne pomysły w kwestii zawartości nowego podręcznika.

Niektórzy sądzą, że podręcznik opracowywano przy bardziej (niż do tej pory) zaawansowanej współpracy z Działem Prawnym – aby w ten sposób, na przykład, zminimalizować możliwość kierowania:


– oskarżeń o podejmowanie przez starszych zboru działań dyskryminujących w kontekście procedury związanej z wykluczaniem,

– zarzutów o nadużycia (na przykład przez podejmowanie działań nieuprawnionych lub też odstąpienie od działań wymaganych przez prawo) w związku z procedurami dotyczącymi przypadków zajmowania się podczas komitetów sądowniczych podejrzeniami przestępstw seksualnych lub innych.


Ponadto mówi się, że podręcznik ten może będzie zawierał jedynie pewien ogólny zarys, podstawowe treści, a konkrety będą na bieżąco dostarczane w listach kierowanych do gron starszych lub w charakterze zaleceń oraz instrukcji przekazywanych ustnie podczas kursów czy spotkań z nadzorcami – w ten sposób osobom niepowołanym można ograniczyć wgląd do szczegółów różnych wytycznych i procedur, a to oczywiście znacząco ogranicza także możliwości co do szerokiego rozpowszechniania i komentowania tego typu informacji.


Jeszcze inne przypuszczenia sugerują natomiast, że nowy podręcznik będzie zawierał liczne szczegóły i zostaną do niego dodane nowe pozycje, zawierające schematy postępowania podczas komitetów sądowniczych w sprawach odnoszących się do korzystania z nowych technologii oraz utrzymywania relacji z odstępcami.


Tak właśnie wyglądają aktualne spekulacje na ten temat. Czas pokaże, czy zmierzały one we właściwym kierunku.
.jb

#24 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-03-30, godz. 20:20

Najlepiej gdyby w końcu uporządkowali sprawę "dwóch naocznych świadków". Bo w pewnych sytuacjach to jest teokratyczny bezsens.

Użytkownik ble edytował ten post 2010-03-30, godz. 20:23


#25 Jozek

Jozek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 151 Postów

Napisano 2010-04-02, godz. 15:03

Być może zostanie w jakiś sposób zmieniona "polityka" dt. KS. Bardziej będzie w grę wchodziła postawa Chrystusowa, przy rozpatrywaniu spraw, niż sztywne trzymanie się (niestety nie zawsze Biblii) ich podręcznika.

#26 Jozek

Jozek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 151 Postów

Napisano 2010-04-10, godz. 12:46

Tak sobie myślę, że:

"Ponadto mówi się, że podręcznik ten może będzie zawierał jedynie pewien ogólny zarys, podstawowe treści, a konkrety będą na bieżąco dostarczane w listach kierowanych do gron starszych lub w charakterze zaleceń oraz instrukcji przekazywanych ustnie podczas kursów czy spotkań z nadzorcami – w ten sposób osobom niepowołanym można ograniczyć wgląd do szczegółów różnych wytycznych i procedur, a to oczywiście znacząco ogranicza także możliwości co do szerokiego rozpowszechniania i komentowania tego typu informacji."

raczej nie o to chodzi. Dlaczego? Już teraz widzimy swego rodzaju "dowolność" w procedurach jak i interpretowaniu rad, nie mówiąc już o szukaniu poparcia w publikacjach tylko dla decyzji własnych KS. Takie zubożenie wytycznych może ten problem jeszcze pogłębić, bo nie każdy starszy byłby na tyle wnikliwy, że systematycznie by kompletował dodatkowe dane. Bardziej byłbym skłonny do większego ujednolicenia "prawa" TS. Chociaż oczywiście zobaczymy jak to będzie i miejmy nadzieję, że ten nowy podręcznik szybko będzie można przeanalizować :)

#27 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-04-17, godz. 22:42

W sieci udostępniono list z 14 kwietnia 2010 roku, kierowany do hiszpańskich gron starszych. List zawiera zapowiedź Kursu Służby Królestwa oraz kilka innych informacji, dotyczących nowego podręcznika dla starszych.

Pierwsza część listu to wstępne ogłoszenie o planach w kwestii Kursu Służby Królestwa: w Hiszpanii będzie się on odbywał wiosną przyszłego roku, w większości przypadków będą to weekendy (dla starszych w piątek i sobotę, a dla sług pomocniczych – w niedzielę). Dalszych szczegółów, w tym informacji o konkretnych datach i miejscach, na przestrzeni kilku miesięcy ma dostarczyć nadzorca obwodu.

Pod treścią pisma znajdują się obszerne uwagi, w których już na początku wskazano, że tylko ta powyżej opisana część listu ma zostać odczytana podczas następnego zborowego zebrania wszystkich starszych oraz sług pomocniczych. Jednocześnie, zaznaczono, że dopiero po wyjściu sług pomocniczych, należy przeczytać dalszy fragment (pod listem), w którym poinformowano o nowym podręczniku dla starszych.

Podano tam, iż nowy podręcznik trafi do zborów w odpowiednim czasie. Dostępne będą: wydanie zwykłe (wiadomo, że będzie zawierało szerokie marginesy na osobiste notatki) oraz wydanie dużym drukiem (dla osób mających problemy z odczytaniem zwykłej czcionki, należy je zamawiać wyłącznie jeżeli rzeczywiście jest taka potrzeba). Każdy starszy będzie musiał z góry określić swój wybór co do wydania, które chce otrzymać. Nie ma możliwości, by otrzymać po egzemplarzu w każdym wydaniu. Nie można także zamawiać egzemplarzy na zapas, dla starszych, którzy będą zamianowani w przyszłości. W liście znajduje się formularz zamówienia, który należy wypełnić zgodnie z zapotrzebowaniem na podręcznik i przed 28 kwietnia br. odesłać. Zaznaczono, że liczba zamawianych podręczników musi odpowiadać liczbie zamianowanych w danym zborze starszych.

Podręczniki zostaną wysłane w języku zboru składającego wniosek – pod warunkiem, że są w tym języku dostępne. W odpowiednim czasie podane zostaną informacje na temat sposobu uzyskania podręczników w języku innym niż język zboru. Ponadto wspomniano, że później pojawią się także informacje o tym, co zrobić z podręcznikiem, który starsi posiadają obecnie.

W liście napisano, że publikacja tego podręcznika powinna zostać zachowana w ścisłej tajemnicy.
.jb

#28 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2010-04-18, godz. 08:06

W liście napisano, że publikacja tego podręcznika powinna zostać zachowana w ścisłej tajemnicy.

- To będzie taka nasza tajemnica - odrzekł na to Poliszynel.
[db]

#29 Jozek

Jozek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 151 Postów

Napisano 2010-04-18, godz. 10:34

No nieźle "polałem" z tego ostatniego zdania ;) Ciekawe jaka będzie reakcja, że to jest też innego grona ludzi wielka tajemnica ;) Ciekawe za ile będzie podobny list w Polsce :)

Użytkownik Jozek edytował ten post 2010-04-18, godz. 10:35


#30 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2010-04-20, godz. 08:15

No nieźle "polałem" z tego ostatniego zdania ;) Ciekawe jaka będzie reakcja, że to jest też innego grona ludzi wielka tajemnica ;) Ciekawe za ile będzie podobny list w Polsce :)

W tajemnicy mogę powiedzieć, że nie mogę już powiedzieć :)

ale gratuluję dobrych i sprawdzonych źródeł informacji :)
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#31 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2010-04-21, godz. 11:11

No nieźle "polałem" z tego ostatniego zdania ;) Ciekawe jaka będzie reakcja, że to jest też innego grona ludzi wielka tajemnica ;) Ciekawe za ile będzie podobny list w Polsce :)

Listu nie ma ale chyba na zgromadzeniu byla mowa o KSK jak sie nie myle.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#32 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2010-04-21, godz. 16:29

Listu nie ma ale chyba na zgromadzeniu byla mowa o KSK jak sie nie myle.

kto ze zrozumieniem i wnikliwością czytał mój ostatni post to wie czy list jest i czy jest zgodny z tym co na stronie jest napisane.

Niech moc będzie z Wami :)
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#33 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-04-21, godz. 18:52

W liście napisano, że publikacja tego podręcznika powinna zostać zachowana w ścisłej tajemnicy.


Co by zwykły szeregowy głosiciel nie mógł pouczać starszych, ewentualnie przeczytać im fragment z tego podręcznika którego pewnie w ogóle nigdy nie przeczytali.

Mam nadzieję, że podręcznik po jego dostarczeniu do starszych dość szybko znajdzie się w sieci. Mam nadzieję, że ktoś udostępni. Jak nie starszy zboru to może ktoś z jego rodziny.

Użytkownik ble edytował ten post 2010-04-21, godz. 19:19


#34 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-04-21, godz. 19:23

W tajemnicy mogę powiedzieć, że nie mogę już powiedzieć :)


A w tajemniczym liście nie było przypadkiem zaleceń w sprawie korzystania starszych z dobrodziejstw internetu, zwłaszcza wchodzenia na podejrzanie wątpliwe strony odstępców? ;)
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#35 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2010-04-21, godz. 19:29

ble: masz rację. Uważam tak samo jak ty. Przecież w podręczniku nie ma nic czego nie można znaleźć w innych publikacjach (często nawet wytyczne dla KS są przycytowane ze strażnic z lat 70). Wg mojej oceny ok 70% starszych i tak nie bardzo "zważa" na ten podręcznik. Są tacy, którzy nie znają procedur teokratycznych (wciąż się o nie pytają). Ale ogólnie podręcznik to takie wyróżnienie, podniesienie własnej wartości wśród zboru. Ja go traktuję jak każdy inny, jest na półce z innymi publikacjami. Żona go nie czyta, ale gdyby chciała to mogłaby.

Ida: Co ja mam zrobić że tak was lubię :) Tyle razy próbowałem zerwać z tym podłym i odstępczym forum - niestety bez rezultatów. Niech więc tak pozostanie - ku pożytkowi moich owieczek :) Paradoksalnie dzięki analizie tego forum jestem lepszym starszym, bo unikam postępowania "starszych" które często tu opisujecie.

Niech moc będzie z Wami

Użytkownik skywalker edytował ten post 2010-04-21, godz. 19:30

Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#36 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-04-21, godz. 19:35

Niech Duch Święty będzie z Tobą Drogi Bracie Sky i niech Cię prowadzi we właściwym kierunku. :)
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#37 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2010-04-21, godz. 19:36

Niech Duch Święty będzie z Tobą Drogi Bracie Sky i niech Cię prowadzi we właściwym kierunku. :)

Siostro Ido, i wzajemnie :)
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#38 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-08-25, godz. 15:17

Z forum JWD: kolejne doniesienia na temat nowego podręcznika pochodzą z ostatniego listu do gron starszych. List zawiera następujące informacje:

– podręcznik będzie miał miękką oprawę,
– starsi zboru będą mogli, jeśli zechcą, zachować swój egzemplarz starej wersji,
– podkreślono, że podręcznik jest przeznaczony tylko dla starszych i ostrzeżono, by starsi nigdy nie pozostawiali nowego podręcznika tam, gdzie inni mogliby go zobaczyć,
– wprowadzono nowe określenie „brazen conduct” (co można tłumaczyć jako odnoszące się do postępowania bezczelnego, bezwstydnego czy zuchwałego), które będzie występować wraz z określeniem „loose conduct” lub też będzie to określenie zastępować. Ma to być bardziej precyzyjne tłumaczenie greckiego określenia tłumaczonego w NWT jako „loose conduct” („wyuzdanie”).
.jb

#39 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-09-25, godz. 14:10

Z forum JWD: kolejne doniesienia na temat nowego podręcznika pochodzą z ostatniego listu do gron starszych. List zawiera następujące informacje:

– podręcznik będzie miał miękką oprawę,
– starsi zboru będą mogli, jeśli zechcą, zachować swój egzemplarz starej wersji,
– podkreślono, że podręcznik jest przeznaczony tylko dla starszych i ostrzeżono, by starsi nigdy nie pozostawiali nowego podręcznika tam, gdzie inni mogliby go zobaczyć,
– wprowadzono nowe określenie „brazen conduct” (co można tłumaczyć jako odnoszące się do postępowania bezczelnego, bezwstydnego czy zuchwałego), które będzie występować wraz z określeniem „loose conduct” lub też będzie to określenie zastępować. Ma to być bardziej precyzyjne tłumaczenie greckiego określenia tłumaczonego w NWT jako „loose conduct” („wyuzdanie”).


Zdobycie tej wyjątkowej pozycji nie jest niemożliwe.. :)

Na przykład "Zorganizowani.." dostałem mimo iż jestem tylko
zainteresowany a "Zważajcie.." przeglądałem dobrą godzinkę
w domu Starszego,który wyjaśnił mi oczywiście że ta książka
jest tylko do użytku wewnętrznego..itd.

Może mam jakieś fory a może nie wszyscy traktują ową pozycję
z takim pietyzmem -

Użytkownik oskar edytował ten post 2010-09-25, godz. 14:13


#40 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-10-16, godz. 16:29

Na forum JWD wspomniano o datowanym na 7 października 2010 r. liście do wszystkich gron starszych, w którym zawarta została instrukcja dotycząca dokonywania na własną rękę bindowania nowego podręcznika.

Starsi zboru mogą swój podręcznik poddać takiej oprawie i jeżeli podejmą się tego osobiście, to nie ma w tej kwestii przeciwwskazań. Natomiast jeżeli praca ta ma zostać wykonana przez innego ochrzczonego brata, który nie jest starszym zboru, to starszy zboru musi widzieć przebieg tego procesu. Ponadto zabronione jest powierzanie tej pracy przedsiębiorstwom zewnętrznym, osobom niewierzącym oraz siostrom. Materiał zawarty w podręczniku jest poufny i poufność musi zostać zachowana. Na stronie tytułowej podręcznika należy także zrobić określoną adnotację odsyłającą do wspomnianego listu.

Sądziłam, że powyższe informacje to żart, ale podobno nie.

--
Tytuł nowego podręcznika: „Shepherding the Flock of God”

Użytkownik jb edytował ten post 2010-10-16, godz. 19:46

.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych