Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teokratyczne Domy Starców


  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#41 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-04-19, godz. 01:50

Nie oczekiwałam w tym temacie żadnego newsa, niemniej jednak na forum JWD jeden z użytkowników właśnie poinformował, że holenderski Dom Betel w Emmen wystosował list dotyczący organizowania wspomnianych tutaj "teokratycznych domów starców". Datowany na 14 kwietnia br. 2008 roku list jest kierowany do starszych zboru. W liście negatywnie odniesiono się do inicjatywy otwierania przez członków zboru domów przeznaczonych dla starszych braci i sióstr. Ponadto podano tam, że osoby, które taką inicjatywę podejmą, utracą wszystkie swoje przywileje w zborze.
--
temat na forum JWD: link

*edycja, chodzi o list z 2008 roku
.jb

#42 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-04-19, godz. 04:44

Nie oczekiwałam w tym temacie żadnego newsa, niemniej jednak na forum JWD jeden z użytkowników właśnie poinformował, że holenderski Dom Betel w Emmen wystosował list dotyczący organizowania wspomnianych tutaj "teokratycznych domów starców". Datowany na 14 kwietnia br. list jest kierowany do starszych zboru. W liście negatywnie odniesiono się do inicjatywy otwierania przez członków zboru domów przeznaczonych dla starszych braci i sióstr. Ponadto podano tam, że osoby, które taką inicjatywę podejmą, utracą wszystkie swoje przywileje w zborze.
--
temat na forum JWD: link

Niezłe. Przypomina "Inny świat" Herlinga Grudzińskiego.
Czesiek

#43 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-19, godz. 09:40

Nie oczekiwałam w tym temacie żadnego newsa, niemniej jednak na forum JWD jeden z użytkowników właśnie poinformował, że holenderski Dom Betel w Emmen wystosował list dotyczący organizowania wspomnianych tutaj "teokratycznych domów starców". Datowany na 14 kwietnia br. list jest kierowany do starszych zboru. W liście negatywnie odniesiono się do inicjatywy otwierania przez członków zboru domów przeznaczonych dla starszych braci i sióstr. Ponadto podano tam, że osoby, które taką inicjatywę podejmą, utracą wszystkie swoje przywileje w zborze.
--
temat na forum JWD: link


Nieźle. Przynajmniej nie kryją się z tym, że zużyci głosiciele nadają się tylko do piachu. Gdyby takiego wapniaka można było gdzieś złomować za kasę... To kto wie.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#44 byłaM

byłaM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 158 Postów
  • Lokalizacja:W-awa

Napisano 2009-06-13, godz. 21:06

Wszystko jest takie śliczne na papierze i tak pięknie brzmi. Moja babcia od lat jest ŚJ, ale jakoś ledwie zipie i nie zauważyłam, żeby ktoś się nią interesował. Moja mama rzuciła pracę i się nią opiekuje, to wszystko.
"Twierdzenie, że wierzący czuje się szczęśliwszy od niewierzącego, nie znaczy nic więcej jak to, że pijany jest szczęśliwszy od trzeźwego."

#45 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-06-14, godz. 17:21

W mojej znajomej rodzinie świadków (trzy pokolenia) są dwie najstarsze (94 i 93 lat) którymi opiekuje się exśJ z rodziny bo inni nie mają czasu.
pozdrawiam Andrzej

#46 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-06-14, godz. 18:16

W mojej znajomej rodzinie świadków (trzy pokolenia) są dwie najstarsze (94 i 93 lat) którymi opiekuje się exśJ z rodziny bo inni nie mają czasu.


A jest jakis argument na brak czasu? Bo koniec juz tuz tuz? Bo skoro umra, to i tak koniec bedzie z nimi i klops? Albo wojny armageddonu i tak by nie przezyly?

Jaka tam jest wielka po prostu ...... ech :(

#47 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-06-14, godz. 20:07

mogę tylko jeszcze dodać, że mając po dziewięćdziesiąt lat obie głosiły po domach, lecz ich opiekun kategorycznie zabronił.
Sytuacji rodzinnej nie będę opisywał, dodam tylko, jest podobnie jak w innych podobnych rodzinach. Mógłby to być przykład owocu jaki wydają świadkowie.
pozdrawiam Andrzej

#48 qwaz

qwaz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 136 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-12-03, godz. 07:00


Jah-Jireh Charity Homes
– domy opieki przeznaczone wyłącznie dla ochrzczonych świadków Jehowy w podeszłym wieku. Pracownikami domów również są wyłącznie świadkowie Jehowy:

http://www.jah-jireh.org

http://jah-jireh.on.ca

Mieszkańcy mogą korzystać z wygodnych pomieszczeń wypoczynkowych oraz ogrodów.

Mają także do dyspozycji:
–salę przeznaczoną do teokratycznych spotkań, a wyposażoną dodatkowo w system odbioru dźwięku z pobliskiej Sali Królestwa,
–telewizyjne połączenie z Salą Królestwa (domy w Maryport i Blackpool),
–salony fryzjerskie (domy w Wigan, Blackpool i Leyland).

Wspomniane ośrodki zapewniają także opiekę pielęgniarską.



Z tego co wiem to nie wolno przekazywaĆ wideo tylko sam dźwięk.
Czy macie na to dowody, że w domach w Maryport i Blacpool jest telewizyjne połączenie z Salą Królestwa?
Jeżeli mają to nielegalnie i niezgodnie z wytycznymi CK.
Aktualna NSK ostrzega o zagrożeniach związanych z transmisją telefoniczną zebrań.
Tak więc system odbioru dźwięku z pobliskiej Sali Królestwa dom starców może posiadać ale nie wideotransmisję.

#49 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2009-12-05, godz. 17:45

Traktowanie osób jest problemem, który pozostawia się lokalnym zborom. Od jakości członków zboru od ich serca zależy los takich starszych osób. W tej sprawie akurat należy strzyc niewierzących krewnych wobec których dany głosiciel - wcześniej gdy był jeszcze sprawny - nie miał żadnych obowiązków. Liczyła się tylko rodzina duchowa. "No cóż, to tylko twój cielesny brat, a nie duchowy. Nie musisz przejmować sie jego opinią".
Za to kiedy głosiciel jest już niedołężny, wtedy okazuje się, że obowiązki wobec niego ma głównie cielesny brat, siostra, kuzyn, czy inny członek rodziny. I jest to zgodne ze statusem członka zboru. Jest on przecież głosicielem, a jak nie głosi...to klops!
Opieka nad starszymi członkami społeczności mogłaby obciązyć kosztami Organizację, a ona przecież nie będzie się zajmować przyzyiemnym praniem, myciem, czy karmieniem. Nawet werset na to wynaleziono stosowny...
Cóz uważam, że werset dotryczy innych okoliczności a Chrystus będzie rozliczać nas ( i Organizację również!)właśnie z tego jak - zgodnie z wymaganiem - pomagała potrzebującym.
Czy ktoś widział, żeby jakiś koncern wydawniczy zajmował się byłymi pracownikami?
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#50 qwaz

qwaz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 136 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-12-06, godz. 11:02

Kto mi sprawdzi który to dom opieki prowadzony przez Swiadków Jehowy?
Podaję adresy i telefony z Maryport:
http://www.ucareweca...-care-homes.php
Jak znałbym angielski to zapytałbym się czy to prawda , że w tym domu mają transmisję telewizyjną z pobliskiej Sali Królestwa.
Znalazłem jeszcze jedną stroną:
http://www.jah-jireh.org/
Może to są te domy opieki SJ?

Sorry, ale te strony podała już JB , a ja ponownie odkryłem Amerykę.

Na stronie podają:
"Live TV link to Kingdom Hall meetings"
to chyba znaczy "Na żywo połączenie TV do Sali Królestwa"
A jak jest w rzeczywistości?
Może tam rady CK są bardziej liberalne.

Użytkownik qwaz edytował ten post 2009-12-06, godz. 10:55


#51 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-12-06, godz. 11:46

Gdyby takiego wapniaka można było gdzieś złomować za kasę... To kto wie.

Przecież domy starców to właśnie "złomowanie za kasę" :P większość pensjonariuszy płaci w tym sensie, że przekazuje całość lub część emerytury. Aż dziw bierze że biznesmeni z brooklynu nie wyniuchali zysku z takowego przedsięwzięcia...

#52 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-01-09, godz. 17:35

A jak jest w rzeczywistości? Może tam rady CK są bardziej liberalne.

Możliwe. W przeszłości zdarzało mi się natrafiać w sieci na odnośniki do stron zapewniających transmisję zebrań z lokalnych, amerykańskich zborów.

Taka ciekawostka przy okazji: Anthony Morris III, członek Ciała Kierowniczego, miał 3 stycznia br. odwiedzić Brazylię. Wizyta miała związek z otwarciem nowej Sali. Już we wrześniu 2009 do tamtejszych zborów wystosowany został list na ten temat. W piśmie wspomniano między innymi o zapewnieniu wszystkim Salom Zgromadzeń w kraju satelitarnej transmisji z tego wydarzenia.
.jb

#53 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-01-12, godz. 15:15

Czy już wiadomo komuś o Domach Spokojnej Starości dla ŚJ w Polsce?


Informacja o takiej placówce w Bystrej: Dom Opieki Fundacji Sadyba

Ośrodek posiada własną Salę Królestwa i system audio-video pozwalający odbierać program zebrań w pokojach osobom obłożnie chorym.


.jb

#54 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-01-12, godz. 19:11

FUNDACJA SADYBA
pozdrawiam Andrzej

#55 qwaz

qwaz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 136 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-01, godz. 19:39

Powstaje drugi dom starców dla ŚJ, będzie w Skwirzowej.

Ten w Bystrej już działa, od czerwca 2010r.
nawet są filmiki na Youtubie:






Ten będzie otwarty w grudniu 2010r.

Tylko nie zważajcie na melodie, są jeszcze ze starego śpiewnika, trochę nie na czasie, ale liczy się intencja.

POLECAM!!!

Użytkownik qwaz edytował ten post 2010-11-01, godz. 19:40


#56 qwaz

qwaz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 136 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-01, godz. 20:12

A tu już dom czeka na gości:



Podoba mi się ta ławeczka na wodą - latem komary sobie poużywają ;)

A w kuchni cały stos kartofli, chyba wszystkie miejsca wykupione.

#57 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-02, godz. 17:15

A tu już dom czeka na gości:

http://www.youtube.com/watch?v=WKa6_o2GQVU&feature=player_embedded

Podoba mi się ta ławeczka na wodą - latem komary sobie poużywają ;)

A w kuchni cały stos kartofli, chyba wszystkie miejsca wykupione.



Popieram w całej rozciągłości,trzeba dbac o domowników wiary,a te preluduim ostatniej pieśni trochę mnie wzruszył - fakt 15 lat w org.i lubiałem pieśni słuchac i śpiewac - ale nie jest to zdrowa nostalgia jak do historii naszego Narodu,to reminescencja własnego zażenowania.
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#58 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-11-08, godz. 17:46

FUNDACJA SADYBA

Popieram w całej rozciągłości :)

Jednak mam obawy, że pionier z 30 letnim stażem głoszenia
nie wypracował rzetelnej emeryturki...i nie będzie go stać
na taki przytulny domek opieki -

Użytkownik oskar edytował ten post 2010-11-08, godz. 21:26


#59 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-11-08, godz. 20:38

a po co taki dom dla starych świadków przecież armagedon blisko i nie będą one potrzebne.
pozdrawiam Andrzej

#60 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-11-08, godz. 21:34

a po co taki dom dla starych świadków przecież armagedon blisko i nie będą one potrzebne.


Widać ktoś tam w Brooklynie pokapował, że skoro jesteśmy stworzeni
na podobieństwo boże, to Bóg może być również dowcipny... :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych