Skocz do zawartości


Zdjęcie

Google sucks


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 replies to this topic

#1 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-12-06, godz. 11:26

Jak zauważyliście, pozdejmowałem wszystkie reklamy Googli. Powodem jest to, że zablokowali mi możliwość uczestnictwa w programie AdSense, gdyż uznali że w "moim serwisie" były generowane "nieważne kliknięcia". Próbowałem to reklamować i domagałem się wyjaśnień co rozumieją przez "mój serwis" )bo ten program podpinałem do wielu, różnych serwisów), co konkretnie rozumieją przez owe "nieważne kliknięcia", gdzie i kiedy to się stało abym mógł to zbadać, bo nie wiem w czym był błąd.

Niestety, dostałem automatycznie wygenerowaną odpowiedź nie zawierającą żadnych konkretów. Napisali tylko że "potwierdzają" swoją wersję wydarzenia. Ale o tym gdzie, kiedy i co konkretnie się stało, to już nic nie napisali. Była za to dodatkowa informacja, że kolejnych odpowiedzi może nie być i mogą na tym zerwać wszelką komunikację. Napisałem, aby odpowiedzieli lepiej na pytanie o jaki serwis chodzi i co konkretnie, ich zdanie, się stało, bo ja nie mam pojęcia o co im chodzi. Od tego czasu milczą. Rozumiem zatem, że sprawę olewają.

Muszę przyznać, że firma Google swoją arogancką postawą bardzo mnie do siebie zraziła. Mają "głęboko w organizmie" podawanie jakiekolwiek wyjaśnień dla klientów. Dowiedziałem się przy okazji od innych, że oni tak zachowują się w stos. do wielu osób. Nikt nie zna dnia ani godziny, nagle w jednej chwili blokują serwis i człowiek traci wszystkie pieniądze jakie wygenerowały kliknięcia na jego stronie. Na razie nie mam czasu, ale potem podepnę jakąś ich konkurencję.

(I jak znajdę czas (pewnie po nowym roku) to może napiszę skrypt który automatycznie będzie generował kliknięcia dla tego ich mechanizmu za pomocą anonimowych proxy i blokowanych cookies. Jestem ciekaw jakie będą mieli miny jak taki kod zostanie publicznie udostępniony na licencji GNU Open Source. Wkurzyli mnie na maksa.)

#2 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-06, godz. 12:20

Oni się w ten sposób próbują bronić tylko przed generowaniem "sztucznych" kliknięć. Jeśli np. forumowicze "klikają" aby pomóc forum zarobić na reklamach automatycznie zawyża to CTR strony i łatwo wychwycić, że ktoś próbuje oszukać system. Oczywiście jest to niedoskonały system, bo naraża na różnego rodzaju przekłamania, ale oni w ten sposób próbują dbać o interes swoich klientów-reklamodawców (a tym samym o swój interes). Dzięki m.in. takiej polityce można u nich dostać więcej za "click" niż w innych programach - bo reklamodawcy są skłonni zapłacić więcej, bo wiedzą, że kliknięcia będą dość "prawdziwe" a nie nabite.

Jedyny sposób na Google to pełna współpraca z nimi - przesyłanie im logów oraz uprzedzanie ich przez zgłaszanie samemu podejrzanego ruchu w reklamach na stronie. Są aroganccy... ale taki już ich biznes.

#3 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-12-06, godz. 12:35

Tylko, że w ten sposób można zniszczyć każdego. Żaden problem aby na nielubianej stronie wyklikać zablokowanie konta AdSense. Po co dają ludziom możliwość zgłaszania reklamacji jak oni jej w ogóle nie czytają?

#4 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-12-06, godz. 12:55

a ja tam będe wysylała kasiorke na opłaty dot. forum :) google i inne pierdoły niech turlają dropsa :D

buźka!
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#5 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-12-06, godz. 13:00

...Muszę przyznać, że firma Google swoją arogancką postawą bardzo mnie do siebie zraziła...


Ja kiedyś, wczytując się w "paragrafy regulaminu" googla-adsensa, musiałem krótko po tym iść do ubikacji i konkretnie się "wyeksponować".
Praktycznie to każdy zwykły trollik-x-pajacyk może wpaść i narobić takiego klik-zamętu, że zablokują (cyk-raczej nieodwracalnie!) adsensa.
Pozdrawiam :)

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2006-12-06, godz. 13:15


#6 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-06, godz. 17:51

(I jak znajdę czas (pewnie po nowym roku) to może napiszę skrypt który automatycznie będzie generował kliknięcia dla tego ich mechanizmu za pomocą anonimowych proxy i blokowanych cookies. Jestem ciekaw jakie będą mieli miny jak taki kod zostanie publicznie udostępniony na licencji GNU Open Source. Wkurzyli mnie na maksa.)

Administratorze, czy to nie podpada pod jakiś paragraf? Co zamierzasz zrobić? Opublikować kod mechanizmu AdSense? Bo nie wierzę, że jesteś pierwszą osobą, która chce robić klikaczkę przez anonimowe proxy.

#7 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-12-07, godz. 08:14

Co zamierzasz zrobić? Opublikować kod mechanizmu AdSense? Bo nie wierzę, że jesteś pierwszą osobą, która chce robić klikaczkę przez anonimowe proxy.

Jak są, to dobrze.

#8 komik

komik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 81 Postów

Napisano 2006-12-17, godz. 02:34

A mnie ten brak odpowiedzi i jakichkolwiek wyjaśnień kojarzy się z pewnym towarzystwem pewnej strażnicy;) Żadnych wyjaśnień, żadnej pewności. Ale co tu się spodziewać - Google ma zaj***stą wyszukiwarkę, z czym trudno się spierać, ale na czymś musi zarabiać - najlepiej na takiej "drobnicy" (wybacz Administratorze, ale pewnie tak postrzegana jest ta strona) - przecież Gazeta.pl nie oszuka! A z tym zarabianiem to znowu kojarzy mi się to rzeczone "towarzystwo", o którym de facto traktuje niniejsze Forum:) "W głowie się nie mieści, ile zboczeń na tym świecie". Dobranoc:)

#9 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-12-27, godz. 00:45

Opisałem swoje uwagi odnośnie sposobu postępowania Googli z AdSense w swoim blogu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych