Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zbawienie w "organizacji" Świadków Jehowy


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-19, godz. 17:17

Tak, jestem przekonamy ze nie ma zbawienie po za zborem SJ ale to nie znaczy zepo za zborem sa sami glupcy lub ludzie bez poziomu ( uklon w Twoja stone Lantis)


Mam pytanie, czy stwierdzenie Huberta, że zbawienie człowieka jest możliwe tylko w zborze śJ jest zgodne z nauczaniem WTS i czy też jest zgodne z tym co naucza Biblia?

Czy jest wogóle możliwe aby człowiek został zbawiony poprzez przynależność do jakiegokolwiek kościoła czy organizacji?
Czesiek

#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-19, godz. 18:07

Wg nauczania WTS do zbawienia muszą być spełnione cztery warunki:
1) przynależność i całkowita lojalność wobec organizacji
2) brak ukrytych grzechów podlegających wykluczeniu
3) gorliwość w darmowym kolportażu gazet
4) odpowiednio silna więż z Jehową i Jego Synem

na taryfę ulgową łapią się jedynie maleńkie dzieci osób spełniających powyższe cztery warunki
oraz być może Hindusi i Chińczycy...

A zatem, wg nauczania WTS sama przynależność do organizacji nikogo nie zbawi.

#3 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-19, godz. 18:17

zapomniałeś jeszcze o koreańczykach z północy...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#4 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-19, godz. 19:05

wychodzi na to że Kin Dzon Il może uratować przed gniewem Jehowy równie skutecznie co don Adams ;)
no i równie skuteczni mogą być talibowie z Afganistanu ;)

#5 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-19, godz. 19:25

nie Czesiu. sama przynależność do jakiejkolwiek organizacji lub Kościoła nie jest "zbawienna". ważne jest to, czy człowiek uwierzy w ofiarę Jezusa oraz czy żyje zgodnie z bożymi miernikami. oczywiście w Piśmie Św. jest mowa o wspólnych zebraniach, "jednym chrzcie oraz jednej wierze". to jest jak najbardziej dowodem, że taka zorganizowana społeczność chrześcijan powinna istnieć i zapewne istnieje :). o to, która nią jest juz od lat toczą się zaciekłe dyskusje :)

#6 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-19, godz. 19:37

Macieju a czy taki katolik i protestant np zielonoświątkowiec czy luteranin może być zbawiony? według nauczania WTS? :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#7 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-01-19, godz. 20:00

nie Czesiu. sama przynależność do jakiejkolwiek organizacji lub Kościoła nie jest "zbawienna". ważne jest to, czy człowiek uwierzy w ofiarę Jezusa





Chodzi Ci o biblijną wiarę w ofiarę Jezusa, że Jezus umarł za wszystkich? Jeśli tak, to masz pecha, bo akurat Świadkowie Jehowy w to zupełnie nie wierzą.

#8 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-19, godz. 20:16

Macieju a czy taki katolik i protestant np zielonoświątkowiec czy luteranin może być zbawiony? według nauczania WTS? :D

Pawle. odpowiedź jest chyba oczywista. jeżeli któryś z w/w poznał "orędzie" organizacji, a mimo to dalej pozostaje w Babiloniku, to... chyba tylko czapa :P

Chodzi Ci o biblijną wiarę w ofiarę Jezusa, że Jezus umarł za wszystkich? Jeśli tak, to masz pecha, bo akurat Świadkowie Jehowy w to zupełnie nie wierzą.

ależ naturalnie Iszbinie, że Jezus umarł za wszystkich ludzi. nie wszyscy jednak ludzie, a byłbym skłonny stwierdzić, że zdecydowana większość nie jest zainteresowana, aby z tej ofiary skorzystać. i tu jest piesek pogrzebany

#9 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-01-19, godz. 20:19

ależ naturalnie Iszbinie, że Jezus umarł za wszystkich ludzi. nie wszyscy jednak ludzie, a byłbym skłonny stwierdzić, że zdecydowana większość nie jest zainteresowana, aby z tej ofiary skorzystać. i tu jest piesek pogrzebany







No ależ naturalnie, że Świadkowie Jehowy w to nie wierzą, że Jezus umarł za wszystkich. Zatem wg Twoich własnych kryteriów czeka Cie, że Cie zacytuje: ''czapa'', jesli uwierzysz Świadkom Jehowy.

#10 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-19, godz. 20:20

w co zatem w tym konkretnie przypadku wierzą ŚJ. proszę wyprostuj mnie jeśli się mylę ?

#11 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-01-19, godz. 20:27

w co zatem w tym konkretnie przypadku wierzą ŚJ. proszę wyprostuj mnie jeśli się mylę ?





No nie wierzą dokladnie w to, co Ty uznajesz aby wierzyć, by w ogóle móc mieć jakąkolwiek szansę być zbawionym. Masz kolejnego pecha Macieju. Podobno jesteś ,,wiecznym studentem'', więc zapytaj się swego ''guru'' o te sprawę, a nie mnie. Jak mawia znane przysłowie: ,,Strażnica prawdę Ci powie''

#12 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-19, godz. 20:36

rozumiem Iszbinie. normalka. jak się nie ma nic do powiedzenia (np. nie zna odpowiedzi) to się mówi niewyraźnie.

#13 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-19, godz. 21:19

Pawle. odpowiedź jest chyba oczywista. jeżeli któryś z w/w poznał "orędzie" organizacji, a mimo to dalej pozostaje w Babiloniku, to... chyba tylko czapa :P


Czyli Macieju, jeśli zapoznałem się z orędziem WTS-u i mając wątpliwości co do zgodności z Biblią tego orędzia, nie przyjąłem go, a śJ jakoś nie potrafią mi wyjaśnić dlaczego ich nauki stoją w jawnej sprzeczności z Biblią, to według ciebie zginę, tak? Dlaczego mam więc ponosić odpowiedzialność za nieumiejętność głoszenia śJ?


ależ naturalnie Iszbinie, że Jezus umarł za wszystkich ludzi. nie wszyscy jednak ludzie, a byłbym skłonny stwierdzić, że zdecydowana większość nie jest zainteresowana, aby z tej ofiary skorzystać. i tu jest piesek pogrzebany


A czy śJ korzystają z tego, co dzięki ofierze Chrystusa jest dostępne dla wszystkich ludzi z Bożej łaski? Czy są zainteresowani tym aby w pełni skorzystać z miłości Boga i Jego miłosierdzia okazanego w śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa Chrystusa?

Poza tym Macieju piszesz

nie Czesiu. sama przynależność do jakiejkolwiek organizacji lub Kościoła nie jest "zbawienna". ważne jest to, czy człowiek uwierzy w ofiarę Jezusa oraz czy żyje zgodnie z bożymi miernikami.



O jakich miernikach Bożych piszesz, tych zawartych w Biblii, czy tych nauczanych w "organizacji" śJ? Bo jak ocenić człowieka, który zgodnie z miernikami biblijnymi twoich nauczycieli nazywa fałszywymi prorokami i fałszywymi nauczycielami, skoro ty w zgodzie z miernikami WTS-u nazywasz ich pokornymi sługami Jehowy? Czy taki człowiek postępuje w zgodzie z Bożymi miernikami?
Czesiek

#14 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-01-19, godz. 21:23

rozumiem Iszbinie. normalka. jak się nie ma nic do powiedzenia (np. nie zna odpowiedzi) to się mówi niewyraźnie.





Ja odpowiedź znam, ale ja juz sie nastudiowałem, teraz Twoja kolej. Nie jestem zwolennikiem informatodebilizmu, czyli bo chcesz to Ci podam na ławe. Interesuje Cie? Jeśli tak to: Grzeb, szukaj, dociekaj, a nie zakładaj, że ktoś inny czegoś nie wie, z tego powodu, że Ty tego nie wiesz.

#15 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-20, godz. 00:44

Pawle. odpowiedź jest chyba oczywista. jeżeli któryś z w/w poznał "orędzie" organizacji, a mimo to dalej pozostaje w Babiloniku, to... chyba tylko czapa :P

A co jeśli w świetle Biblii ktoś stwierdzi że nauki WTS są kłamstwem? :)

Jest jeszcze ciekawsza rzecz - co jeśli WTS naucza że Ci co nie będą w organizacji zgina w armagedonie i nie ma dla nich zbawienia :P Bo zbawienie zapewnia organizacja WTS :excl: która nazywa siebie organizacja Jehowy. Jestem Ciekaw Twojej odpowiedzi zanim zaserwuję zestawem cytatów. Czekam na odpowiedź bo z reguły zbyt często milkniesz Macieju w wielu tematach kiedy wątek się rozwija co mnie zaczyna śmieszyć takie skakanie z kwiatka na kwiatek... B)

Bo poza organizacją nie ma zbawienia... :) Szkoda że Jezus miał odmienne zdanie co? :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#16 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-31, godz. 19:12

Chciałbym dorzucić jeden wyrywek z użytych już na tym forum wątków:

Sama ceremonia pogrzebowa odprawiana w kościele jest w rzeczywistości nabożeństwem religijnym. Najczęściej też obejmuje wygłoszenie kazania broniącego takich niebiblijnych poglądów, jak nauka o nieśmiertelności duszy ludzkiej bądź o tym, że wszyscy dobrzy ludzie idą do nieba.

Czyli kolejny raz potwierdza się, że szeregowi śJ nauczając iż można być zbawinym poza organizacją - bo tak im podpowiada sumienie - jeśli jest się dobrym jest mżonką w kontekście doktryny WTS. B)

Zaczerpnięty fragment z Link
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych