Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kim dla Ciebie jest Pan Jezus?


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-02-28, godz. 07:50

Specjalnie dla wszystkich gorliwych Braci w Prawdzie Bożej

:)





w Strażnicy z 15 marca 2007 w artykule do studium "Jaki wpływ na ludzi mają aniołowie" ma str 21 możemy znleźć taki 'kwiatek' :

"Najznamienitszym i najpotężniejszym aniołem jest archanioł Michał (Judy 9). Miano to przysługuje samemu Jezusowi Chrystusowi (1 Tesaloniczan 4:16). Przed niezliczonymi wikami, gdy Jehowa postanowił zostać Stwórcą najpierw powołał do istnienia właśnie tego anielskiego Syna (Objawienie 3:14)"

Straszno i smutno się robi gdy czyta się tak jawne zaprzeczenie słowom Biblii. Dołączona grafika

pozdrawiam

woks



To już szybki kres WTBS nadchodzi, jest to jawne wystąpienie przeciwko Jezusowi :



9 Gdy zaś archanioł Michał tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział:Pan niech cię skarci!



Kiedy kiedykolwiek Jezus spierał się z diabłem?



16 Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi



14 Aniołowi Kościoła w Laodycei13 napisz:
To mówi Amen13,
Świadek wierny i prawdomówny,
Początek13 stworzenia Bożego:




Ten temat był już dokładnie omowiony na tym i innym forum. Nie mam już najmniejszych wątpliwości kto jest antychrystem i fałszywym prorokiem


Wszak Jan mówi :



21 Ja wam nie pisałem, jakobyście nie znali prawdy, lecz że ją znacie i że żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi.


22 Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna.


<A name=W23>23 Każdy, kto nie uznaje Syna, nie ma też i Ojca, kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca.





Użytkownik Kloo edytował ten post 2007-02-28, godz. 12:38

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#2 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-03-02, godz. 21:26

:) Jeszcze odnośnie tematu : Kim dla Ciebie jest Pan Jezus, czy Archaniołem Michałem, polecam wnikliwe studium brata Tadeusza na ten temat w tym miejscu :



http://www.sn.org.pl...nload/SN_26.pdf



szczególnie od strony 9-15



:rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#3 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-15, godz. 17:31

Ap 19:13 BT „Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boga.

#4 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-03-15, godz. 18:58

No właśnie - Jezus czy JHWH, jest Królem królów i Panem panujących - Bo dla mnie tymi tekstami sami (pewnie nie świadomie :D ) ŚJ coś pokręcili w swojej edycji Biblii NŚ

1Tm 6:13-16 NS
„W obliczu Boga, który zachowuje wszystko przy życiu, oraz Chrystusa Jezusa, który jako świadek złożył wspaniale publiczne wyznanie przed Poncjuszem Piłatem, nakazuję ci, żebyś przestrzegał tego przykazania w sposób niesplamiony i nieposzlakowany aż do ujawnienia się naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Owo ujawnienie w jego wyznaczonym czasie ukaże szczęśliwy i jedyny Mocarz ? Król królujących i Pan panujących, jedyny mający nieśmiertelność, mieszkający w niedostępnym świetle, ten, którego żaden z ludzi nie widział ani widzieć nie może. Jemu niech będzie szacunek i potęga wieczna. Amen.


Chciałbym zapytać się tych co nie wierzą w Bóstwo Jezusa, iż sami w swojej Bibli NS nadali Jezusowi atrybuty Boga JHWH - co wy na to?.

Pwt 10:17 NS
"Bo Jehowa, wasz Bóg, to Bóg bogów i Pan panów, Bóg wielki, potężny i wzbudzający lęk ? który nikogo nie traktuje stronniczo ani nie przyjmuje łapówki,"

Ap 19:16 NS
"A na swej szacie wierzchniej, mianowicie na udzie, ma napisane imię: Król królów i Pan panów."


I o kim jest poniższy tekst .....

1Tm 6:16 NS
"jedyny mający nieśmiertelność, mieszkający w niedostępnym świetle, ten, którego żaden z ludzi nie widział ani widzieć nie może. Jemu niech będzie szacunek i potęga wieczna. Amen


Czekam niecierpliwie na interpretację owych tekstw !. :)

#5 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-18, godz. 14:21

Podane przez Ciebie wersety a szczególnie te zaznaczone na niebiesko dotyczą Boga, który wyrusza na bój aby położyć nieprzyjaciół jako podnóżek pod nogi Syna (Ps 110:1)
Mieczem wychodzącym z ust Boga jest Jego Słowo.
1Kor 15:24 NS „Następnie koniec, gdy przekaże królestwo swemu Bogu i Ojcu, obróciwszy wniwecz wszelki rząd oraz wszelką władzę i moc.”

#6 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-03-18, godz. 15:41

Podane przez Ciebie wersety a szczególnie te zaznaczone na niebiesko dotyczą Boga, który wyrusza na bój aby położyć nieprzyjaciół jako podnóżek pod nogi Syna (Ps 110:1)
Mieczem wychodzącym z ust Boga jest Jego Słowo.
1Kor 15:24 NS „Następnie koniec, gdy przekaże królestwo swemu Bogu i Ojcu, obróciwszy wniwecz wszelki rząd oraz wszelką władzę i moc.”

To mam dla ciebie smutną wiadomość Anowi. Te wersety z NT mówią o Jezusie Chrystusie, a nie o Bogu Ojcu.
Czesiek

#7 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2007-03-18, godz. 17:38

Ale text z 1Tm 6 mowi o Ojcu. "Mieszkajacy w niedostepnym swietle, ten, ktorego zaden z ludzi nie widzial ani widziec nie moze" Czyli Ojciec, bo "Nie mozesz zobaczyc mego oblicza, gdyz zaden czlowiek nie moze mnie zobaczyc i pozostac przy zyciu";"Zaden czlowiek nigdy nie widzial Boga";"Boga nikt nigdy nikt nigdy nie widzial."(Wj 33,20;Jn 1,18; 1Jn 4,12) "A Krolowi Wiecznosci, niezniszalnemu, niewidzialnemu, jedynemu Bogu, szacunek i chwala na wieki wiekow. Amen."(1Tm 1,17)
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).

#8 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2007-03-18, godz. 18:40

CHRYSTUS I ARCHANIOŁ MICHAŁ

A Czy Maria miała urodzić Jezusa, czy Michała? Polecam wnikliwe przeanalizowanie tematu zwłaszcza od strony 11 w SN 49


http://www.sn.org.pl...nload/SN_49.doc

B)
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#9 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-03-18, godz. 19:27

To mam dla ciebie smutną wiadomość Anowi. Te wersety z NT mówią o Jezusie Chrystusie, a nie o Bogu Ojcu.





Oj to ja juz nic nie rozumie :(

Czytalem przeciez ze stanowia JEDNO .

:P
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#10 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-03-19, godz. 08:57

Oj to ja juz nic nie rozumie :(

Czytalem przeciez ze stanowia JEDNO .

:P


Masz rację, nic nie rozumiesz, a dyskutujesz jak najęty.
Czesiek

#11 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-03-19, godz. 10:43

1Tm 6:13-16 NS
„W obliczu Boga, który zachowuje wszystko przy życiu, oraz Chrystusa Jezusa, który jako świadek złożył wspaniale publiczne wyznanie przed Poncjuszem Piłatem, nakazuję ci, żebyś przestrzegał tego przykazania w sposób niesplamiony i nieposzlakowany aż do ujawnienia się naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Owo ujawnienie w jego wyznaczonym czasie ukaże szczęśliwy i jedyny Mocarz ? Król królujących i Pan panujących, jedyny mający nieśmiertelność, mieszkający w niedostępnym świetle, ten, którego żaden z ludzi nie widział ani widzieć nie może. Jemu niech będzie szacunek i potęga wieczna. Amen


Anowi, trzeba naprawdę dużo zlej woli, aby nie zobaczyć iż kontekst jasno wskazuje na Jezusia, który ukaże się w wyznaczonym czasie.

#12 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-19, godz. 15:53

1Tm 6:13-16 NS
aż do ujawnienia się naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Owo ujawnienie w jego wyznaczonym czasie ukaże szczęśliwy i jedyny Mocarz, Król królujących i Pan panujących, jedyny mający nieśmiertelność, mieszkający w niedostępnym świetle, ten, którego żaden z ludzi nie widział ani widzieć nie może. Jemu niech będzie szacunek i potęga wieczna. Amen
Anowi, trzeba naprawdę dużo zlej woli, aby nie zobaczyć iż kontekst jasno wskazuje na Jezusia, który ukaże się w wyznaczonym czasie.

Oczywiście, że kontekst wskazuje na Jezusa, którego ukaże KTO? "szczęśliwy i jedyny Mocarz, Król królujących i Pan panujących, jedyny mający nieśmiertelność, mieszkający w niedostępnym świetle, ten, którego żaden z ludzi nie widział ani widzieć nie może" Tak samo jak KTO? wskrzesił Jezusa? sam siebie czy BÓG go wskrzesił?

Rz 4:24-25 NS „lecz także przez wzgląd na nas, którym to ma być poczytane, ponieważ wierzymy w tego, który Jezusa, naszego Pana, wskrzesił z martwych.(25) Został on wydany ze względu na nasze wykroczenia i wskrzeszony ze względu na uznanie nas za prawych.”

Użytkownik Anowi edytował ten post 2007-03-19, godz. 16:00


#13 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-03-20, godz. 09:57

Rz 4:24-25 NS „lecz także przez wzgląd na nas, którym to ma być poczytane, ponieważ wierzymy w tego, który Jezusa, naszego Pana, wskrzesił z martwych.(25) Został on wydany ze względu na nasze wykroczenia i wskrzeszony ze względu na uznanie nas za prawych.”


A jednak Jezus o Sobie coś innego mówi.....


J 10:18 BT
"Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca."


#14 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-20, godz. 17:54

Mam moc je oddać

Kto mógł oddać życie za grzeszników? Tylko doskonały, nieskalany Baranek Boży.

i mam moc je znów odzyskać

Jezus dotrzymał warunków umowy, że jako syn nie splami imienia swego Ojca.
Bóg przyjął ofiarę, uznał nas za prawych ( Rz 4:25) i obdarzył syna nieśmiertelnością, bo nad Nim druga śmierć nie ma władzy (Obj 1:17-18)

J 10:18 Bp „Nikt Mi go nie odbiera, lecz Ja sam oddaję je z własnej woli. W mojej mocy jest oddać życie i w mojej mocy otrzymać je znowu. Taki rozkaz otrzymałem od Ojca.”
J 10:18 NS „nikt mi jej nie zabiera, lecz ja daję ją sam z siebie. Mam prawo ją dać i mam Prawo ją znowu otrzymać. Przykazanie co do tego otrzymałem od mego Ojca".”

Moc to siła, siła to władza, władza to prawo.

#15 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-03-20, godz. 19:05

Kto mógł oddać życie za grzeszników? Tylko doskonały, nieskalany Baranek Boży.

Jezus dotrzymał warunków umowy, że jako syn nie splami imienia swego Ojca.
Bóg przyjął ofiarę, uznał nas za prawych ( Rz 4:25) i obdarzył syna nieśmiertelnością, bo nad Nim druga śmierć nie ma władzy (Obj 1:17-18)

J 10:18 Bp „Nikt Mi go nie odbiera, lecz Ja sam oddaję je z własnej woli. W mojej mocy jest oddać życie i w mojej mocy otrzymać je znowu. Taki rozkaz otrzymałem od Ojca.”
J 10:18 NS „nikt mi jej nie zabiera, lecz ja daję ją sam z siebie. Mam prawo ją dać i mam Prawo ją znowu otrzymać. Przykazanie co do tego otrzymałem od mego Ojca".”

Moc to siła, siła to władza, władza to prawo.


Ciekawe spojżenie na 100% miłość, już widzę jak ją realizujesz tak jak Jezus?!.

Acha - miłość nie jest prawem, ani władzą , czy siłą, lecz czymś zupełnie innym!. Ty sprowadzasz MIŁOŚĆ do jakiejś prwniczej formółki, ato jest zupełna porażka, nie mająca uzasadnienia w życiu!. :lol:

#16 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-20, godz. 22:22

Ciekawe spojżenie na 100% miłość, już widzę jak ją realizujesz tak jak Jezus?!.

1J 4:10 BT „W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy.”

#17 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-21, godz. 18:59

Acha - miłość nie jest prawem, ani władzą , czy siłą, lecz czymś zupełnie innym!. Ty sprowadzasz MIŁOŚĆ do jakiejś prwniczej formółki, ato jest zupełna porażka, nie mająca uzasadnienia w życiu!. :lol:

J 10:18 Bp „Nikt Mi go nie odbiera, lecz Ja sam oddaję je z własnej woli. W mojej MIŁOŚCI jest oddać życie i w mojej MIŁOŚCI otrzymać je znowu. Taki rozkaz otrzymałem od Ojca.”

jeżeli lepiej brzmi?

#18 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-03-23, godz. 14:57

Ale text z 1Tm 6 mowi o Ojcu. "Mieszkajacy w niedostepnym swietle, ten, ktorego zaden z ludzi nie widzial ani widziec nie moze" Czyli Ojciec, bo "Nie mozesz zobaczyc mego oblicza, gdyz zaden czlowiek nie moze mnie zobaczyc i pozostac przy zyciu";"Zaden czlowiek nigdy nie widzial Boga";"Boga nikt nigdy nikt nigdy nie widzial."(Wj 33,20;Jn 1,18; 1Jn 4,12) "A Krolowi Wiecznosci, niezniszalnemu, niewidzialnemu, jedynemu Bogu, szacunek i chwala na wieki wiekow. Amen."(1Tm 1,17)


No jednak kłamiecie, a do tego nie znacie nauczania WTS, bo w Strażnicy nr.6 z 15 marca 2007r. na stronie nr 5 czytamy.

Ludzie nie zobaczą go literalnym wzrokiem, ponieważ od chwili wstąpienia do nieba Jezus jest bytem duchowym, "mieszkającym w nedostępnym świetle, (...) którego żaden z ludzi nie widział ani widzieć nie może". (1Tm 6;16)

Chyba nie macie teraz wątpliwości iż tekst ten jest o Jezusie, ale co gorsza WTS chyba nie dostrzegło w NIM zagrożenia, gdyż tekst ukazuje Jezusa jako Boga!.

anowi napisał:

Oczywiście, że kontekst wskazuje na Jezusa, którego ukaże KTO? "szczęśliwy i jedyny Mocarz, Król królujących i Pan panujących, jedyny mający nieśmiertelność, mieszkający w niedostępnym świetle, ten, którego żaden z ludzi nie widział ani widzieć nie może" Tak samo jak KTO? wskrzesił Jezusa? sam siebie czy BÓG go wskrzesił?


No więc co wobec tego powiesz na taki obrót sprawy?. Czy Wy naprawdę bez WTS nie możecie czytać i interpretować Biblii, a jak już się sami zabieracie bez Ducha Świętego to sami sobie przeczycie!. :lol: :P

#19 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-03-26, godz. 09:45

I co, kochni ŚJ zamórowało, że nie ma żadnego odzewu!?. Może jednak przyznacie się do błędnej interpretacji, co?. :P

#20 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-26, godz. 10:38

Tak z ciekawości. Czy jest tu na forum choć jeden śJ, który wierzy, że Pan Jezus to Michał?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych