Skocz do zawartości


Zdjęcie

1-sza, 2-ga, .... n-ta śmierć?


  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#21 Kot

Kot

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 122 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 09:39

Każde prawo fizyki czy te odkryte czy nie odkryte ma lub będzie miało swoje ograniczenia w taki czy inny sposób. Nie wyobrażam sobie Raju w oparciu o ograniczone prawa fizyki gdyz wszędzie może się wkraść błąd - jak długo byśmy nie kombinowali i chcieli stworzyć idealnej rzeczywistości.

Zauważcie, że wykorzystujemy zaledwie 10% naszego mózgu. Ja bym sobie tak nie ufała ;)

#22 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-08, godz. 09:44

Co do udawadniania że człowieka stworzył Bóg to powiem krótko, że: Każde dzieło ma swojego projektanta, a złożone inteligentne systemy same się nie pobudują. Tu musisz sobie to sam udowadniać, a do tego posłuży ci otaczający świat, dzieła na nim i zgromadzona wiedza ludzka, oraz twój logicznie myślący mózg.


Napisz lepiej, że to Ty uważasz iż wszystko ma swojego projektanta. Uważasz tak na podstawie biblii i wyciągania z niej, a raczej powielania, wniosków.

A co do np spalin i zanieczyszczania ziemi to nie myśl krótkowzrocznie, jak ci co byli przerażeni o problemie zas***ia miasta Nowy York przez konie od bryczek, gdy jeszcze nie wymyślono innych pojazdów.


Porównanie nie na temat

Przecież są alternatywne źródła energii. Nie wspominając o nieodkrytych jeszcze przez ludzi jak telekineza. (Napędy telekinetyczne)


Telekineza nie jest źródłem energii tylko nazwa zjawiska, tzn. poruszania przedmiotów przy pomocy sił psychicznych. Natomiast nie spotkałem się nigdy z określeniem "napędy telekinetyczne". Możesz coś objaśnić szerzej.

Właśnie tak myślę, że napewno Sachara będzie umniejszona jakieś tam lasy zagospodarowane, a nie dzikie, a i wzgórza porośnięte jakimiś uprawami. Może kombajny do uprawy ryżu? Bo przy ręcznej jego produkcji to sakramencka robota. Wszystko da się pozałatwiać, tylko potrzeba inteligentnego pokierowania całością tego zadania.


Rozumiem, że wiesz jak to będzie wyglądało, a jako wyjaśnienie używasz argumentu: "jakoś się to pozałatwia"?

Kto to może zrobić odpowiedz sobie sam.


Nie jesteś zbyt tajemniczy, bo zgaduję że Ty wstawiasz w to miejsce Boga?

Zaufasz że zrobi to USA? A jak nie oni to kto? Może Totaliźci? A może samo się zrobi, albo dzięki Matce Naturze? Może Radzie Kosmicznej?


Napewno zrobią to "Totaliźci".

Sądzę, że jeśli w Nowym Świecie poznamy pełną wiedzę o budowie materii, stanie się dla nas zarazem jasne to jak działa przywracanie do życia po śmierci.


Masz na to jakieś dowody? A może chociaż jakaś poszlaka?

Wtedy Projektant będzie powszechnie znany i szanowany.


Jeśli zostanie poznany, a raczej ustalony to napewno będzie szanowany.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#23 Colargol

Colargol

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 319 Postów
  • Lokalizacja:południe Polski

Napisano 2007-03-09, godz. 17:18

Już wyjaśniam co do tych darmowych energii. Słusznie Padre Antonio powiedziałeś, że telekineza to tylko zjawisko. Niemniej jednak chodziło mi tu o to, aby energię od telekinetycznego ruchu zaprząc do użytecznej pracy. To są właśnie te napędy telekinetyczne. Już jest to poznane, że silniki magnetyczne nie pobierające prądu, a wykonujące pracę, energię pobierają z ciepła otoczenia. Podobnie ogniwa telekinetyczne wytwarzające prąd. Materię mało znamy, bo obecnie fizycy dyskutują, czy w kosmosie jest próżnia, czy inna materia (ciemna) Jak badano prędkość światła w 19 wieku to zakładano tzw. eter. (zalegającą substancję) Wychodzi na to że ponownie próbuje się szukać pełniejszego wyjaśnienia budowy materii, bo są zjawiska jak choćby ta telekineza, które nie da się wyjaśniać na podstawie obecnych założeń naukowych. Nie jest zrozumiana również grawitacja, magnetyzm, jeśli chodzi o elementarne przyczyny które by to wywoływały. Ta wiedza jest w posiadaniu stwórcy człowieka, bo wiadomo, że go nadzoruje. Dzieje się wiele rzeczy wokół nas które nie zależą od nas samych, tylko od nadzorcy albo Boga. Możesz sobie rozumować jak chcesz i tych władców nazywać na różne sposoby, ale jedno jest pewne, że nie jestyeśmy sami. Są lepsi bo z większą wiedzą od naszej (w domyśle ludzi). Nowy Świat Ś.J. daje dużo nadzieji na to, że wiedza ludzka wzrośnie nie tylko od naszych własnych dociekań, ale choćby dlatego, że będzie ona też i odsłonięta. To tak jak gdyby Bóg podpowiadał i nakierowywał ku lepszemu rozeznaniu. Obecnie Szatan też praktykuje te metody podsuwając projekty wstępne co do wiedzy technicznej. Są na to przykłady, ja o tym już czytałem. Może się Padre z tym też spotkałeś?

Użytkownik Colargol edytował ten post 2007-03-09, godz. 17:27


#24 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-03-09, godz. 20:25

Faaacet, za dużo Archiwum X oglądasz.
[db]

#25 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-03-09, godz. 22:11

...Wspomniałeś o upadku ze schodów i uduszeniu pestką...


Najskuteczniejszą metodą usunięcia problemu jest spojrzenie do źródła/zarodku takowego a nie ´leczenie´symptomów.
a ) zdrowego chodzenia po schodach można się nauczyć - wow!
b ) wiarą w nadzór Duchem Bożym można wykluczyć lub zminimalizować ryzyko upadku
Ale upaść na pyszczek i tak zawsze można...a reszta do wyklepania u dentysty.
Pozdrawiam

#26 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-03-10, godz. 15:58

...Zauważcie, że wykorzystujemy zaledwie 10% naszego mózgu...


Przelatując żwawo przez łąki i pola okazuje się, że może nawet troszkę mniej niż 1/10 masy mózgownicy jest w stanie pracującym.
Pozdrawiam

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-03-10, godz. 16:01


#27 Colargol

Colargol

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 319 Postów
  • Lokalizacja:południe Polski

Napisano 2007-03-10, godz. 16:59

Też czasem dopuszczałem taką wersję na problem śmierci w wypadku na Rajskiej Ziemi na jaką tu w wypowiedzi zwraca uwagę Oko rentgen cyt:"b ) wiarą w nadzór Duchem Bożym można wykluczyć lub zminimalizować ryzyko upadku"
Ja sądzę, że przy nieograniczonej ilości zasobów anielskich, które zawsze chyba Bóg jest w stanie uzupełniać, może być prowadzony ciągły dozór nad każdym ziemianinem, aby np nie zmiażdrzyła go walcarka do blach w hucie. Jeśli nawet to byłoby zadanie niesamowicie nudne dla aniołów, to mogliby nawet pracować na zmiany przy nieograniczonych ich ilościach np po 10min dziennie wg naszego czasu. co to jest w porównaniu do ilości elektronów w wszechświecie. Bóg wszystko ogarnia organizacyjnie no nie? Oj, ciekawie będzie jak nastanie Nowy Świat.


#28 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-03-12, godz. 09:07

Oj, ciekawie będzie jak nastanie Nowy Świat.


A najbardziej zdziwieni będą ŚJ...
[db]

#29 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-12, godz. 09:23

Już wyjaśniam co do tych darmowych energii. Słusznie Padre Antonio powiedziałeś, że telekineza to tylko zjawisko. Niemniej jednak chodziło mi tu o to, aby energię od telekinetycznego ruchu zaprząc do użytecznej pracy. To są właśnie te napędy telekinetyczne. Już jest to poznane, że silniki magnetyczne nie pobierające prądu, a wykonujące pracę, energię pobierają z ciepła otoczenia. Podobnie ogniwa telekinetyczne wytwarzające prąd. Materię mało znamy, bo obecnie fizycy dyskutują, czy w kosmosie jest próżnia, czy inna materia (ciemna) Jak badano prędkość światła w 19 wieku to zakładano tzw. eter. (zalegającą substancję) Wychodzi na to że ponownie próbuje się szukać pełniejszego wyjaśnienia budowy materii, bo są zjawiska jak choćby ta telekineza, które nie da się wyjaśniać na podstawie obecnych założeń naukowych. Nie jest zrozumiana również grawitacja, magnetyzm, jeśli chodzi o elementarne przyczyny które by to wywoływały. Ta wiedza jest w posiadaniu stwórcy człowieka, bo wiadomo, że go nadzoruje. Dzieje się wiele rzeczy wokół nas które nie zależą od nas samych, tylko od nadzorcy albo Boga. Możesz sobie rozumować jak chcesz i tych władców nazywać na różne sposoby, ale jedno jest pewne, że nie jestyeśmy sami. Są lepsi bo z większą wiedzą od naszej (w domyśle ludzi). Nowy Świat Ś.J. daje dużo nadzieji na to, że wiedza ludzka wzrośnie nie tylko od naszych własnych dociekań, ale choćby dlatego, że będzie ona też i odsłonięta. To tak jak gdyby Bóg podpowiadał i nakierowywał ku lepszemu rozeznaniu. Obecnie Szatan też praktykuje te metody podsuwając projekty wstępne co do wiedzy technicznej. Są na to przykłady, ja o tym już czytałem. Może się Padre z tym też spotkałeś?


Podaj dowolny link, który opisuje ideę napędu telekinetycznego.
Podaj dowolny link do dysputy naukowców odnośnie wątpliwości związanych z próżnią.
Podaj jeden powód na to, że "Dzieje się wiele rzeczy wokół nas które nie zależą od nas samych, tylko od nadzorcy albo Boga."
Podaj jeden dowód na to, że "że nie jestyeśmy sami".
Podaj dowód na podstawie Biblii na przedstawione twierdzenie: "Nowy Świat Ś.J. daje dużo nadzieji na to, że wiedza ludzka wzrośnie nie tylko od naszych własnych dociekań, ale choćby dlatego, że będzie ona też i odsłonięta. To tak jak gdyby Bóg podpowiadał i nakierowywał ku lepszemu rozeznaniu."
Poproszę o te przykłady:"Obecnie Szatan też praktykuje te metody podsuwając projekty wstępne co do wiedzy technicznej. Są na to przykłady, ja o tym już czytałem. Może się Padre z tym też spotkałeś?"
bo przyznaję, że się z nimi nie spotkałem.
Rozumiem, że mikrofakówka, teflon i goretex to szatańskie wynalazki?
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#30 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-03-12, godz. 15:37

...Rozumiem, że mikrofakówka, teflon i goretex to szatańskie wynalazki?


No i oczywiście słynna, straszna i legendarna suszarka do włosków na... powiedzmy główce - toć to minismok wypuszczający gorące tchnienie a na dodatek coś się może w środku na czerwono świecić!

P.S.: oczywiście miałeś na myśli mikrofalówkę, bo mikrofakówki jeszcze nie poznałem...ale przyznam, że brzmi nawet bardzo zachęcająco : )

#31 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-12, godz. 15:39

No i oczywiście słynna, straszna i legendarna suszarka do włosków na... powiedzmy główce - toć to minismok wypuszczający gorące tchnienie a na dodatek coś się może w środku na czerwono świecić!

P.S.: oczywiście miałeś na myśli mikrofalówkę, bo mikrofakówki jeszcze nie poznałem...ale przyznam, że brzmi nawet bardzo zachęcająco : )


Mikrofakówka to najnowszy wymysł szatana, więc jeszcze o nim nie słyszałeś ;)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#32 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-12, godz. 16:05

Największymi ofiarami głupoty człowieka są zwierzęta, to jaszczurce odrasta ogon, to dżdżownica po przecięciu żyje w dwóch ciałach, to krokodylowi rosną zęby do śmierci ... proszę kontynuować.... może znajdziemy odpowiedź jak to będzie... choć oko nie widziało ....

#33 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-12, godz. 16:20

Największymi ofiarami głupoty człowieka są zwierzęta, to jaszczurce odrasta ogon, to dżdżownica po przecięciu żyje w dwóch ciałach, to krokodylowi rosną zęby do śmierci ... proszę kontynuować.... może znajdziemy odpowiedź jak to będzie... choć oko nie widziało ....


Jeśli przyjmiemy teorię ewolucji za klucz do odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie odrastają nam ręce, nie rosną nam zęby "do skutku", etc. to dowiemy się, że wyróżnia nas mózg. To ten organ sprawił, że jesteśmy najlepiej przystosowani. Potrafimy zrobić przeszczep, implant, etc. Latamy samolotem, jeździmy samochodem, pływamy statkiem. Nie potrzebujemy mieć czegoś z sokoła, wieloryba i geparda.

Jeśli przyjmiemy stwarzanie przez Boga, zadajemy sobie pytanie: Po co Bóg stworzył pasożyty? Dlaczego jesteśmy tacy słabi, powolni? Dlaczego nie mamy futra? Dlaczego nie potrafimy latać? Dlaczego nie jesteśmy tacy zwinni jak małpy? Tak silni jak goryle? Dlaczego mamy tylko 2 komplety zębów? Dlaczego na wiosnę nie odrastają urwane kończyny?

Zadajemy te pytania bo wyróżnia nas mózg, który chcąc, nie chcąc wykształcił się na drodze ewolucji. W drodze przeciwności, udręk, problemów i jako klucz do celu jakim jest poznawanie świata.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#34 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-03-12, godz. 16:25

Największymi ofiarami głupoty człowieka są zwierzęta, to jaszczurce odrasta ogon, to dżdżownica po przecięciu żyje w dwóch ciałach, to krokodylowi rosną zęby do śmierci ... proszę kontynuować.... może znajdziemy odpowiedź jak to będzie... choć oko nie widziało ....


Ależ wszyscy grzecznie ustępujemy Tobie miejsca i skuleni w fotelach nadziei czekamy na Twoje logiczne wywody.
Pozdrawiam

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-03-12, godz. 16:59


#35 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-12, godz. 16:30

Największymi ofiarami głupoty człowieka są zwierzęta, to jaszczurce odrasta ogon, to dżdżownica po przecięciu żyje w dwóch ciałach, to krokodylowi rosną zęby do śmierci ... proszę kontynuować.... może znajdziemy odpowiedź jak to będzie... choć oko nie widziało ....


Nie wiedziałam, że zwierzęta stworzył człowiek..........w dodatku ponoć głupi.... :D

#36 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-12, godz. 19:10

Nie wiedziałam, że zwierzęta stworzył człowiek..........w dodatku ponoć głupi.... :D

Nie zrozumiałaś mnie Nikito, to przez głupiego człowieka zwierzęta musiały opuścić Raj, i nie wiem czy zauważyłaś, dla zbawienia człowieka Bóg zabił dwoje zwierząt aby odziać swoje nieposłuszne dzieci przed wypędzeniem z Raju. W tym sensie są ofiarami.

#37 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-12, godz. 19:13

Nie zrozumiałaś mnie Nikito, to przez głupiego człowieka zwierzęta musiały opuścić Raj, i nie wiem czy zauważyłaś, dla zbawienia człowieka Bóg zabił dwoje zwierząt aby odziać swoje nieposłuszne dzieci przed wypędzeniem z Raju. W tym sensie są ofiarami.



Zwierzęta giną codziennie i nie jest to słuszne ale co możemy w tej kwestii zrobić??
Gdyby chodziło o ludzi sprawa miałaby się inaczej i nie mówię tu o wojnach...
Pozdrawiam.

#38 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-03-12, godz. 19:53

Witaj Anowi.

...to przez głupiego człowieka...

Jeśli jest tutaj mowa o Adamie i Ewie, to ciekawe masz zdanie o nich. To mówi praktycznie za siebie.

...zwierzęta musiały opuścić Raj...

Oj...

...dla zbawienia człowieka Bóg zabił dwoje zwierząt aby odziać...

O zabiciu raczej nic nie wiadomo, o odzianiu/ubraniu owszem.
1Moj. 3:21 Bw „I uczynił Pan Bóg Adamowi i jego żonie odzienie ze skór, i przyodział ich.”

...W tym sensie są ofiarami...

Wszędzie ofiary po świecie chodzą.

Pozdrawiam

#39 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-03-12, godz. 21:06

...to [jaszczurce odrasta ogon], to [dżdżownica po przecięciu żyje w dwóch ciałach], to [krokodylowi rosną zęby do śmierci] ...


Co do kroko i jaszczurki, to można tak powiedzieć.
Ale co do dżdżownicy, to nie takie zwyczajnie proste.
Pozdrawiam

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-03-12, godz. 21:20


#40 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-03-12, godz. 22:10

...Już wyjaśniam co do tych darmowych energii. Słusznie Padre Antonio powiedziałeś, że telekineza to tylko zjawisko. Niemniej jednak chodziło mi tu o to, aby energię od telekinetycznego ruchu zaprząc do użytecznej pracy...


Ależ nie trzeba się od razu łapać takich abstrakcyjnych spraw, wystarczy spojrzeć w tył historii.
Jest jeszcze parę ciekawych, niezbadanych i ´normalniejszych´ zjawisk.
Dwa przykłady pionierów (nie tych a-la śJ) do poczytania, którzy wyprzedzali pomysłami tamtejszy świat:
Nikola Tesla i Leonardo da Vinci

"Leonardo da Vinci na prawie sześciu tysiącach stron notatek wykonał znacznie więcej projektów technicznych, aniżeli prac artystycznych, co wskazuje na to, iż inżynieria była niezmiernie ważną dziedziną jego zainteresowań." - cytat z wiki

"Koncepcja wolnej energii była rodzajem obsesji Tesli, który pod koniec życia wykorzystywał każdą wolną chwilę na jej poszukiwanie." - też cytat z wiki


Pozdrawiam

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-03-12, godz. 22:27





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych