Skocz do zawartości


Zdjęcie

Z KK do Sali Królestwa


  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#21 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-06, godz. 21:49

' date='2007-03-06 22:40' post='54793']
Nieświadomie zaprzeczasz sam sobie ;) Niewidoczność można osiągnąć tylko kamuflażem, a jedyny kamuflaż możliwy na sali królestwa, to wyglądać jak wszyscy inni - czyli gajerek, krawat i teczka. No chyba, że umiesz się przebrać za kwietnik ;) Uwierz mi, w jakimkolwiek innym ubiorze (w przypadku faceta) choćby był niewiadomo jak skromny i nie rzucający się w oczy na tle zuniformizowanych świadków będziesz zwracał na siebie uwagę jakby Ci się d...a świeciła ;)

A jak masz choćby kilkudniowy zarost, dłuższe włosy albo jakiekolwiek kolczyki to już i tak pozamiatane ;) I tak od razu rozpoznają aliena ;)



Wiesz może jak na zebraniach są ubrane kobiety? Słyszałam pogłoski, że kiecunia jest obowiązkowa.
Swoją drogą ciekawe jak można przebrać się za kwietnik? :D :) :D

#22 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-06, godz. 21:53

Słyszałam pogłoski, że kiecunia jest obowiązkowa.

To nie pogłoski, tylko fakty. Przynajmniej niegdyś tak było.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#23 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-06, godz. 21:53

Swoją drogą ciekawe jak można przebrać się za kwietnik? :D :) :D

Och, łatwiej niż za głosiciela. :D Chociaż nie trzeba robić tych czary mary z krawatem. :D

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#24 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-06, godz. 22:02

Och, łatwiej niż za głosiciela. :D Chociaż nie trzeba robić tych czary mary z krawatem. :D


Czary mary z krawatem to pestka w porównaniu do kwietnika. No i wygląda się jakoś....


Słyszałam pogłoski, że kiecunia jest obowiązkowa.

To nie pogłoski, tylko fakty. Przynajmniej niegdyś tak było.


Do tego też teczuszka?

#25 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-06, godz. 22:05

Słyszałam pogłoski, że kiecunia jest obowiązkowa.

Ten biblijny nakaz z chęcią przeniósłbym do katolików. To jedna z rzeczy, które podobają mi się u Świadków.

#26 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-06, godz. 22:32

Ten biblijny nakaz z chęcią przeniósłbym do katolików. To jedna z rzeczy, które podobają mi się u Świadków.



Ach faceci, ci wzrokowcy.... :)

#27 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-03-06, godz. 22:49

To prawda, co napisał [db]. Łatwo na zebraniach rozpoznawało się kto brat, a kto nie. :D


A za to jak fajnie było na jakimś urlopie albo innej wycieczce jak się poszło do miejscowej sali na zebranko w dżinsach ;)

Słyszałem, że w Zakopanem miejscowi braciszkowie to się już wkurzali, że bracia turyści przychodzą na zebrania luzacko ubrani. Pewnie sobie wyobrażają, że brat ceper jak jedzie do Zakopca na tydzień to będzie ze sobą gajer i teczuszkę targał ;)
[db]

#28 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-03-07, godz. 04:05

...Słyszałam pogłoski, że kiecunia jest obowiązkowa.

To nie pogłoski, tylko fakty. Przynajmniej niegdyś tak było.

...Do tego też teczuszka?


Dla rodzaju żeńskiego jest inny asortyment ´teczuszek´...aaa...tak na marginesie, to spódnica nie musi być do kostek.
(choć jak z dobrym wycięciem, to też interesująca kombinacja okrycia ciała ludzkiego...)
No ale trzeba baaardzo dobrze wiedzieć, jak się w takiej spódnicy zachowywać (piszę oczywiście ogólnie).
(...przykład: schylić się [...i jak] po to, co spadło, czy lepiej już nie a poprosić jakieś dziecko braci obok?)

A dla braci: ...faktycznie trzeba się zastanowić nad ogoleniem...twarzyczka do Strażnicy musi być piękna i gładka
Pozdrawiam : ))

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-03-07, godz. 04:14


#29 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-07, godz. 07:46

tu sie nie zgodze. ja nosze hiszpanska brodke. Zasada jest taka. jak nie wygladasz jak rumcajs lub jak inny pener niedogolony to jest ogolnie o.k. dla braci.
Broda jest juz jak najbardziej w porzadku. Zdarzaja sie fanatycy z dawnych czasow ale to juz powoli wygasa. Naturalnie dla mowcow kongresowych nadal obowiazuja dawniejsze standarty a to z uwagi nasumiania sluchaczy, czyli by nikogo nie gorczyc.
na moim kongresie obwodowym w tamtym roku wyskoczyl tlumacz (NP z miasta N.....) z tzw. borsukiem czy jakos tak na glowie (sciecie pozostawiajace przez srodek glowy az do czyji nieco dluzsze wlosy) i to na dodatek okropnie popozona farba. i to byl jego koniec z wystepami na kongresie. Bracia byli zgorszeni i to nawet nie tym co on ma na glowie ale jak ma to zrobione.... partactwo....
[font=Tahoma]

#30 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-03-07, godz. 08:28

Świadkowie Jehowy w Sali Królestwa NIE gromadzą się w imię Chrystusa. Chrystus nie może być jednocześnie w wielu miejscach jednocześnie, no bo jak osoba może się podzielić :lol:


Proponuje bys powstrzymal sie od takich komenatrzy bo mozesz nimi kogos obrazic. To ze osobiscie masz taki stosunek do SJ nie znaczy ze nie zbieraja sie w imie Chrystusa - pomijajac fakt propagandy i oszustw WTS bo to juz inna bajka. A ludzie bywaja o szczerych sercach. Twoj kometarz jest w stylu mniej wiecej takim jakby protestant powiedzial o katoliku ze nie zbieraja sie w imie Chrystusa.

tu sie nie zgodze. ja nosze hiszpanska brodke. Zasada jest taka. jak nie wygladasz jak rumcajs lub jak inny pener niedogolony to jest ogolnie o.k. dla braci.
Broda jest juz jak najbardziej w porzadku. Zdarzaja sie fanatycy z dawnych czasow ale to juz powoli wygasa. Naturalnie dla mowcow kongresowych nadal obowiazuja dawniejsze standarty a to z uwagi nasumiania sluchaczy, czyli by nikogo nie gorczyc.
na moim kongresie obwodowym w tamtym roku wyskoczyl tlumacz (NP z miasta N.....) z tzw. borsukiem czy jakos tak na glowie (sciecie pozostawiajace przez srodek glowy az do czyji nieco dluzsze wlosy) i to na dodatek okropnie popozona farba. i to byl jego koniec z wystepami na kongresie. Bracia byli zgorszeni i to nawet nie tym co on ma na glowie ale jak ma to zrobione.... partactwo....

Hubert moze Cie zaskocze (co prawda nie wiem skad jestes) ale ja do dzis sie spotykam z krzywym patrzeniem na mezczyzn z broda na zebraniu co prawda w wielu miejscach udalo sie zaprowadzic bardziej liberalne myslenie ale to i tak z moich obserwacji mniejszosc
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#31 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-07, godz. 10:21

Proponuje bys powstrzymal sie od takich komenatrzy bo mozesz nimi kogos obrazic. To ze osobiscie masz taki stosunek do SJ nie znaczy ze nie zbieraja sie w imie Chrystusa - pomijajac fakt propagandy i oszustw WTS bo to juz inna bajka. A ludzie bywaja o szczerych sercach. Twoj kometarz jest w stylu mniej wiecej takim jakby protestant powiedzial o katoliku ze nie zbieraja sie w imie Chrystusa.

Właśnie, to jest słuszna uwaga. Będąc na zebraniu śJ okażcie im szacunek, mając świadomość, że jesteście tam tylko i wyłącznie gośćmi. Krzywda tam Wam się na pewno nie stanie. Myślę, że mile będziecie zaskoczeni duchowością braci śJ, choć, fakt, być może samym punktem zebrania nie.

Użytkownik Terebint edytował ten post 2007-03-07, godz. 10:23

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#32 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-07, godz. 10:32

Właśnie, to jest słuszna uwaga. Będąc na zebraniu śJ okażcie im szacunek, mając świadomość, że jesteście tam tylko i wyłącznie gośćmi. Krzywda tam Wam się na pewno nie stanie. Myślę, że mile będziecie zaskoczeni duchowością braci śJ, choć, fakt, być może samym punktem zebrania nie.



Każdy zasługuje na szcunek bez względu na to kim jest i w co wierzy. Idąc na zebranie idzie się tam po COŚ a nie od tak z nudów.

P.S. Choć na zebraniu nie byłam jakoś nie potrafiłam odnaleźć tej duchowości w rozmowach z ŚJ- raczej trafiałam na fanatyzm, ale to może przypadek. :)

#33 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-07, godz. 10:38

Oko Ty to Jesteś spec :)

Jakiej długości ta kieca? kolor też jaki?

Strażnica powinna dać Ci etacik........ wiesz taki od image'u :)
Pozdrawiam :)

#34 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-07, godz. 10:49

raczej trafiałam na fanatyzm, ale to może przypadek. :)

Może i przypadek, ale czasami dostrzegamy w ludziach to co sami chcemy w nich widzieć.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#35 urszula

urszula

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2007-03-07, godz. 11:28

Może i przypadek, ale czasami dostrzegamy w ludziach to co sami chcemy w nich widzieć.


Coś w tym jest ... :)

#36 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-07, godz. 11:34

Może i przypadek, ale czasami dostrzegamy w ludziach to co sami chcemy w nich widzieć.


Nie w tym wypadku; najpierw postrzegłam tą kobietę jako człowieka a potem dopiero jako ŚJ. I z pewnością nie zobaczyłam tego co ewentualnie chciałabym zobaczyć...
Pozdróweczka.

#37 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-03-07, godz. 19:10

...Jakiej długości ta kieca? kolor też jaki?...


Według dłuugości nogi a kolorystyka wedle karnacji i reszty szaty - to oczywiście żarty.
Oczywiście zdarzały i pewnie zdarzają się siostry w prawie-już-mini ale to zawsze był, jest i pewnie będzie mocno kontrowersyjny temat. Szczególnie te osoby, które nie mogą sobie na to z różnorodnych powodów pozwolić, mają niezwykle dużą tendencję do krytykowania tych pierwszych.
Pozdrawiam : )

(ale na punkt w szkole teokratycznej to raczej w mini lub w spodniach żadna siostra nie wyjdzie; a jeśli już, to po zebraniu będzie ´precyzyjna rozmowa´ z prowadzącym szkółkę na ten temat : )

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-03-07, godz. 19:19


#38 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-07, godz. 19:20

Według dłuugości nogi a kolorystyka wedle karnacji i reszty szaty - to oczywiście żarty.
Oczywiście zdarzały i pewnie zdarzają się siostry w prawie-już-mini ale to zawsze był, jest i pewnie będzie mocno kontrowersyjny temat. Szczególnie te osoby, które nie mogą sobie na to z różnorodnych powodów pozwolić, mają niezwykle dużą tendencję do krytykowania tych pierwszych.
Pozdrawiam : )

(ale na punkt w szkole teokratycznej to raczej w mini lub w spodniach żadna siostra nie wyjdzie; a jeśli już, to po zebraniu będzie precyzyjna ´rozmowa´ z prowadzącym szkółkę na ten temat : )


Ja mam baaaaaardzo długie nogi gdyż jestem wysoka dlatego preferowałabym zdecydowanie mini na takie zebranka :) ale do tego nigdy nie dojdzie :D
W każdym bądź razie dzięki za info.
Pozdrawiam

#39 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-03-07, godz. 19:29

...W każdym bądź razie dzięki za info...

Proszę, ja również dziękuję za przekaz informacji.
Pozdrawiam

#40 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-07, godz. 20:12

Nie przypominam sobie, żeby gdzieś była sprecyzowana dokładna długość spónic. Sistars nosiły zwyczajowo nie krótsze niż do kolan. A troszek mozna było się na kongresach napatrzyć :P ;) . Natomiast był taki wybieg, że wprawdzie siostrzyczki zakładały długie kiecki, ale za to z ogromnym rozcięciem albo obcisłe B) . Moja żona, gdy jeszcze była świadkiem, miała z powodu obcisłości spódnicy "poważną" rozmowę ;) . Zresztą, nie tylko ona.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych