Skocz do zawartości


Zdjęcie

Antykoncepcja oraz planowanie rodziny


  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#41 Amazonka

Amazonka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 51 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2007-08-24, godz. 20:51

Już miałam dostawę "Przebudźcie się" z września. Rzeczywiście, artykuł b. pobieżny i wyłącznie w odniesieniu do jednego Kościoła. Mało medyczny, a przecież tematy medyczne bywają poruszane.

Zauważyłam typowe sprzeczności.
1. Życie człowieka zaczyna się od poczęcia.
2. Większośc metod anty nie działa wczesnoporonnie, tj. nie działa po poczęciu.

Najpopularniejsze metody działają po poczęciu, ale niewiele osób o tym wie. Już producenci dbają o właściwą niewiedzę.
Jest też komentarz, że Biblia nie zakazuje regulacji poczęć. Nie zakazuje, ale wiedza o początkach życia oraz prawdziwych mechanizmach działania anty pochodzi z XX w. Dopiero teraz można ocenić, co działa wczesnoporonnie, a co nie.

Zmiana definicji ciąży z zapłodnienia na zagnieżdżenie zarodka w macicy jest inicjatywą z lat 60. XX w. Warto o tym pamiętać.

Czy na ulotce Escapelle nie jest napisane, że mechanizm działania jest nieznany? :-)
Nikita, coś Ci się pomieszało. Escapelle może nie zadziałać na juz zagnieżdżony zarodek (obecnie tak defniuje się ciążę), ale zanim on się zagnieździ, to środek ma pełne pole do popisu i usunięcia niechcianego tworu przez wpływ na błonę śluzową macicy.

Użytkownik Amazonka edytował ten post 2007-08-24, godz. 20:55

Dołączona grafika

#42 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-08-24, godz. 22:06

Czyli inaczej mówiąc zmieniając definicję zmienia się podawane informacje ludziom którzy moga być święcie przekonani, że na ulotkach może chodzi o moment połączenia się komórki jajowej z plemnikiem ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#43 Amazonka

Amazonka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 51 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2007-08-25, godz. 12:40

Racja. Ta zmiana definicji miała głęboki wpływ na antykoncepcję i jej akceptację przez użytkowniczki.

W artykule jest wspomniane, że katoliczki często w swym sercu nie uważają anty za grzech i używają np. po urodzeniu zaplanowanej liczby dzieci. Jeśli SJ w swoim sercu nie uważa transfuzji krwi czy obchodzenia urodzin za grzech, to już mu tak łatwo nie będzie...
Można stąd wyciągnąć wniosek, że owe "nieposłuszne" katoliczki (a raczej małżeństwa) postępują zgodnie ze Strażnicowym punktem widzenia, dopuszczającym anty.

Teksty typu "każde małżeństwo może samo podjąć decyzję, czy mieć dzieci, a jeśli tak, to ile i kiedy" b. się kojarzą z ideologią proaborcyjnych organizacji typu Planowane Rodzicielstwo czy jej polska odnoga Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Te organizacje używają takich samym wyrażeń.
Dołączona grafika

#44 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-08-26, godz. 12:04

Czy na ulotce Escapelle nie jest napisane, że mechanizm działania jest nieznany? :-)
Nikita, coś Ci się pomieszało. Escapelle może nie zadziałać na juz zagnieżdżony zarodek (obecnie tak defniuje się ciążę), ale zanim on się zagnieździ, to środek ma pełne pole do popisu i usunięcia niechcianego tworu przez wpływ na błonę śluzową macicy.

Nic mi się nie pomieszało Amazonko. To co piszesz jest prawdą oczywiście ale mam jedno zastrzeżenie- jeżeli dochodzi do zagnieżdżenia zarodka czyli ciąży tabletka nie powoduje poronienia a wspiera zarodek. Tylko to chciałam zaznaczyć ponieważ to ją odróżnia od Postinoru.

Użytkownik Nikita25 edytował ten post 2007-08-26, godz. 12:05


#45 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-08-26, godz. 12:20

Do tego czy ją wspiera czy nie wspiera trzeba wiedzieć czy wcześniej wpływała i jak wpływała na łozyska...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#46 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-08-26, godz. 16:38

Do tego czy ją wspiera czy nie wspiera trzeba wiedzieć czy wcześniej wpływała i jak wpływała na łozyska...

Być może słusznie zauważyłeś Pawle, ja nie jestem ekspertem od Escapelle. O jej działanie należałoby spytać producenta a to może nie być łatwe....

#47 Amazonka

Amazonka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 51 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2007-08-26, godz. 21:35

?
Nikita, czy Postinor nie działa tak samo jak Escapelle? Nie wiem w końcu, jaka jest różnica.

Co za problem w spytaniu producenta? Im więcej zapytań, tym lepiej, np. tu: :-)
Producent i zawoalowane info o produkcie
Masz 72 h


Producent zwykłych pigułek na stronie-reklamie produktu (brak nazwy) ujawnia, że najpopularniejszy środek anty utrudnia implantację zarodka:
Najczęstsze pytania dotyczące antykoncepcji hormonalnej - pytanie 13.

Pigułki anty są jednym z najpopularniejszych środków anty i mogą działać po poczęciu.
Jak to się ma tez zawartych w artykule w Przebudźcie się"?

Użytkownik Amazonka edytował ten post 2007-08-26, godz. 21:50

Dołączona grafika

#48 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-08-26, godz. 22:12

Osobiście wątpie w szczerość odpowiedzi producentów. Byłem kiedyś na forum antykoncepcyjnym prowadzonem pod patronatem jednej z firm farmaceutycznych i naprawde niewiele napisałem o naturalnym planowaniu rodziny i dostałem bana... Praktycznie nie napisałem nic ani wulgarnego ani personalnego a nawet treści...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#49 Amazonka

Amazonka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 51 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2007-08-27, godz. 07:40

Jakie to było forum?

Widzę, że to popularne podejście do niewygodnej dla producentów i promotorów antykoncepcji prawdy.

Banowanie autorów poprawnych wypowiedzi na temat NPR to ulubiona metoda działania młodzieżówki Federy. Owa organizacja ma na celu zachęcanie młodzieży do wczesnej inicjacji, masowego używania antykoncepcji, w tym "awaryjnej" ("awaryjna" w kosmetyczce każdej uczennicy!). Jawnie i oficjalnie nazywa się to edukacją seksualną i neutralnym światopoglądowo informowaniem o dojrzewaniu i antykoncepcji. Młodzież edukują specjalnie wydukowani młodzi edukatorzy seksualni na zasadzie tzw. edukacji rówieśniczej. Prowadzą pogadanki w szkołach w okolicach Wawy, organizują happeningi promujące używanie prezerwatyw, udzielają seksporad telefonicznie, przez SMS, e-mail i swoje forum.

Ich forum do zadawania pytań roiło się propagandowych porad typu: "metody naturalne są zawodne, trudne, nieskuteczne", "zdarza się 20 nieplanowanych ciąż rocznie u 100 kobiet stosujące te metody","wymagają nawet 9 miesięcy nauki", "mimo prowadzenia drobiazgowych obserwacji kobieta nie jest w stanie stwierdzić, co się z nią dzieje", "metody naturalne powodują, że płodność kobiet jest niekontrolowana", "można ich używać wyłącznie w celu zajścia w ciążę", "ich jedyną zaletą jest popieranie przez Kościół".

Edukatorzy przyznawali się do niewiedzy na temat metod naturalnych i że ich zadaniem jest zniechęcanie młodych ludzi do takich zainteresowań, ew. odsyłanie do innych źródeł, których nie podawali.

Wypowiedzi osób stosujących NPR były odpierane powyższymi informacjami propagandowymi z WHO. Po pewnym czasie konta osób prostujących kłamstwa edukatorów zostały zablokowane i uniemożliwiono im dostęp na stronę. Prawdę skutecznie uciszono jak za dawnych czasów.

Nie muszę nawet dodawać, że edukatorzy wciskają młodym ludziom wiedzę niezgodną z biologią na poziomie szkoły podstawowej, że do zapłodnienia dochodzi po zagnieżdżeniu połączonych komórek rozrodczych (już nawet nie nazywają tego zarodkiem).

Użytkownik Amazonka edytował ten post 2007-08-27, godz. 07:42

Dołączona grafika

#50 Amazonka

Amazonka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 51 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-07-10, godz. 17:25

Na jakim forum byłeś zbanowany?
Dołączona grafika

#51 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-07-10, godz. 18:52

Na jakim forum byłeś zbanowany?

A przepraszam pytania nie zauważyłem. To było bodaj forum tego serwisu http://antykoncepcja.pl tam masz zakładkę z forum. Zablokowali mi nawet wtedy IP że nie mogłem w ogóle widzieć nic na forum. Od tego czasu już kilka razy się przeprowadzałem więc mi to zwisa. W ogóle mi ich "rzetelność" zwisa. ;) Teraz tam patrzę i albo mi zdjęli bana albo nie wiem... Nie znam tych wszystkich skrótów przy profilu. Mi tam parę postów usunęli. Zresztą mam ich w czterech literach... PZPR :P
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#52 Amazonka

Amazonka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 51 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-07-11, godz. 16:59

Takie same metody stosuje grupa młodzieżowych doradców seksualnych przy Federze na swoim forum, zachęcając młodzież do wczesnego pierwszego razu i określając stosowanie anty mianem odpowiedzialnego zachowania i chwaląc nastoletnich konsumentów za to.

Użytkownik Amazonka edytował ten post 2008-07-11, godz. 16:59

Dołączona grafika

#53 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-07-11, godz. 19:44

Dla mnie to debilizm - za przeproszeniem. Młodzież przez to idzie do łóżka "bo taka moda", "bo powinni w tym wieku", "bo im się mówi że to normalne", "bo antykoncepcja wystarczy i to odpowiedzialność". Zaczynają to co najdelikatniejsze w człowieku wystawiać pod hasłem: róbta co chceta (nie mam nic do Owsiaka a wręcz przeciwnie super gostek) byle z antykoncepcją - ot i recepta. Tyle, że na zachodzie się to nie sprawdza, a my mamy iść za tym "postępowym" zachodem bo niby oświecony! :D A w zasadzie większość nawet nie raz w szkole średniej to prawiczki i dziewice ale na siłę im się wciska ten światopogląd. I zamiast umacniać w tych 60-95% młodzieży dobre postanowienia wstrzemięźliwości (a czemu by nie?) to zachęca się ich do "postępu". Jak ja przypominam sobie w ogólniaku te postępowe 'wychowanie seksualne' to za przeproszeniem byłem najbardziej uświadomiony z całej klasy i to jako katolik. :) W zasadzie oprócz technik to o wartościach między kobietą a mężczyzną (a przecież to najważniejsze) było tyle że "jeśli obojgu to sprawia przyjemność"... Błazenada. To ma być postęp i cywilizacja? Sorki ja wysiadam.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#54 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-07-11, godz. 23:39

Amazonko, Pawle, jeśli Wam lepiej z takim myśleniem to ok. :) Fakt faktem, głośne mówienie o antykoncepcji to większa szansa na niezaistnienie niechcianych ciąż, a zatem mniej aborcji/samobójstw/innych skutków wpadek. Ja na sobie presji nie czułam, a uświadamiałam się szybko i intensywnie, właśnie m.in. na takich forach. Nie znam też z mojego liceum NIKOGO, kto pod wpływem takiej "propagandy" zdecydowałby się na podjęcie życia seksualnego szybciej niżby się czuł do tego gotowy. Moda, wiek, normalnosc - to nie są kategorie, wg których myślą licealiści, naprawdę. Dodam jeszcze, że w moim ogólniaku wychowanie seksualne stało na naprawdę fajnym poziomie, a prowadząca dbała o to, by umieć odpowiedzieć na każde pytanie.

I, Pawełku, tak naprawdę jest - co obojgu sprawia przyjemność, jest dla nich najpewniej najlepsze, a innym nic do tego :)
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#55 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-07-12, godz. 05:38

cara ja nie jestem przeciwnikiem informowania o antykoncepcji, wręcz przeciwnie - mimo że nie jestem jej zwolennikiem. A co do Twoich danych to ja bym polemizował. ;)

I, Pawełku, tak naprawdę jest - co obojgu sprawia przyjemność, jest dla nich najpewniej najlepsze, a innym nic do tego :)

I jak rozumiem to jest najważniejsze w związku tak? Bo o niczym więcej nie usłyszałem podczas mojej obowiązkowe "edukacji" :P
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#56 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-07-12, godz. 09:10

Bo o niczym więcej nie usłyszałem podczas mojej obowiązkowe "edukacji"


Jeśli to było wychowanie seksualne, to tylko o tym aspekcie życia miałeś się dowiedzieć. Tak samo, jak na matematyce nie mówi się o organizmach żywych ;) W moim gimnazjum też było wychowanie seksualne - i tam mieliśmy już powyżej uszu słuchania o metodach rozwiązywania konfliktów, nawiązywaniu dobrych relacji z otoczeniem i tym podobne.

Łatwo wpaść w mentorski ton, właściwy z reguły ludziom trochę starszym od dzisiejszej młodzieży i prorokować: dziś przez to i przez to oni są tacy a tacy. Moje doświadczenia są przeciwne Twoim, empiryczne a nie statystyczne, więc danych poza tym wielkim zaprzeczającym zaimkiem podać nie mogę. Licealista ma swój rozum, a wokół seksu świat kręci się tylko w gadaniu. ;)

Ja też nie jestem przeciwniczką NPR, tyle że do młodych ciężko go przyłożyć, bo wymaga chociażby regularnych cykli, by złapać rytm obserwacji. A nawet gdy są w miarę regularne, to każdy wygląda inaczej, inaczej się czuje etc. (sam wiesz, ile zmiennych wpływa na cykl: alkohol, stres, inny dobowy rytm życia niż zazwyczaj itd.), więc są to raczej metody właśnie zaplanowania dziecka, niż ominięcia go.
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#57 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-07-12, godz. 18:30

Jeśli to było wychowanie seksualne, to tylko o tym aspekcie życia miałeś się dowiedzieć. Tak samo, jak na matematyce nie mówi się o organizmach żywych ;) W moim gimnazjum też było wychowanie seksualne - i tam mieliśmy już powyżej uszu słuchania o metodach rozwiązywania konfliktów, nawiązywaniu dobrych relacji z otoczeniem i tym podobne.

Jeśli ktoś podejmuje się odpowiedzialności wchodzenia w wychowywanie młodych ludzi w kwestii seksualności to wchodzi również w wartości a te wymagają by zacząć od najważniejszego a nie od najmniej istotnego. Wszystko ma swoje ręce i nogi ale bez tułowia to się wtedy kupy nie trzyma.

Łatwo wpaść w mentorski ton, właściwy z reguły ludziom trochę starszym od dzisiejszej młodzieży i prorokować: dziś przez to i przez to oni są tacy a tacy. Moje doświadczenia są przeciwne Twoim, empiryczne a nie statystyczne, więc danych poza tym wielkim zaprzeczającym zaimkiem podać nie mogę. Licealista ma swój rozum, a wokół seksu świat kręci się tylko w gadaniu. ;)

Ja natomiast wyraziłem swę zdanię z moich doświadczeń. ;)

Ja też nie jestem przeciwniczką NPR, tyle że do młodych ciężko go przyłożyć, bo wymaga chociażby regularnych cykli, by złapać rytm obserwacji. A nawet gdy są w miarę regularne, to każdy wygląda inaczej, inaczej się czuje etc. (sam wiesz, ile zmiennych wpływa na cykl: alkohol, stres, inny dobowy rytm życia niż zazwyczaj itd.), więc są to raczej metody właśnie zaplanowania dziecka, niż ominięcia go.

Caruś kochanie ja Cię wery lubiu, ale niestety muszę napisać, że bzdury powielasz. NPR nie wymaga regularnych cykli, to jest mit powielany od 40 lat. Nawet we współczesnych książkach niektórych ginekologów czy poradników podobne bzdury również piszą. I mnie nie razi to, że bzdury piszą tylko to, że oni jeszcze za to biorą kasę! :P Metody NPR mają skuteczność podaną tym lepszym środkom antykoncepcyjnym, ale o tym nigdy nie usłyszy się na kursach wychowania seksualnego tylko jakieś zasłyszane treści zahaczające o kalendarzyk... jedyna rzecz co niektórych może zrazić to okresowa wstrzemięźliwość. Pozwolę sobie tylko na małą dygresję wobec tych postępowych metod. Otóż proszę zauważyć jak wiele tematów i wątków poświęca się na innych forach kwestią "zapomniałam tabletki", "wzięłam nie tę", "pomyliłam się..." etc a ich 'łatwość' w stosowaniu nabiera innego oblicza. Nie neguję skuteczności żadnych z metod tylko czasami jedne zbyt obrosły w piórka a inne marginalizuje się i to często przez osoby które takie mają o nich pojęcie jak o moich dziurach na pięcie.

Caruś ja Cię lubiu :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#58 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-07-13, godz. 22:29

Być może jest tak, jak mówisz - ja się nie kłócę. Musiałabym grzebać głębiej, ale strony, na których mówi się o NPR, z reguły podają takie kłamstwa o innych rodzajach antykoncepcji, że im po prostu nie wierzę. W wolnej chwili się zainteresuję.
Wciąż pozostaje kwestia choróbsk różnego rodzaju, nie mówię już o wenerycznych, ale nawet żółtaczką można się zarazić. Choć oczywiśćie ta kwestia nie dotyczy tylko tych metod.
Wiem jedno - dzięki metodom naturalnym jestem tu dziś i mogę Ci odpisywać w tym temacie :P

Jeśli ktoś podejmuje się odpowiedzialności wchodzenia w wychowywanie młodych ludzi w kwestii seksualności to wchodzi również w wartości a te wymagają by zacząć od najważniejszego a nie od najmniej istotnego. Wszystko ma swoje ręce i nogi ale bez tułowia to się wtedy kupy nie trzyma.


To już zależy od prowadzącego. Sporo u nas zależało od pytań, jakie my stawialiśmy - wtedy się na czymś skupiało bardziej, na czymś mniej. Były osoby totalnie w lesie z tą wiedzą, a były i takie, co odpowiadały z własnego doświadczenia. Ciężko na lekcji w szkole dostosować się do tych 30 osób, z których każda wyszła z innego domu, gdzie różnie do tematu podchodzono. Najłatwiej skupić się na faktach, wiedzy praktycznej, do wykorzystania. Nie miałam w klasie żadnej mamusi, mimo że nas było 30 bab. ;)
Co jeszcze, na tych zajęciach się dowiedziałam, że NPR to nie jest kalendarzyk. I że w przypadku stałych par, które dobrze się znają, sprawdza się całkiem nieźle. Ale to wciąż nie zmienia faktu, że wystarczy zarwać noc, wypić więcej alkoholu i sprawa się zaciemnia.
Każda metoda ma swoje plusy i minusy - a ludzie wybierają podług własnych upodobań.

Natomiast wciąż nie wiem, na ile akurat fakt, że prezerwatywy są w każdej aptece (od jakichś 40 lat?) wpływa na to, że właśnie teraz młodzież idzie szybciej do łóżka. :P Wydaje mi się wręcz, że to kiedyś (=dwa/trzy pokolenia wstecz), usankcjonowane w dodatku przez obyczaj, były śluby 16,17-latek ze starymi capami ;) Chyba że z błogosławieństwem góry to trzeba rozpatrywać w innej kategorii. ;)
Świat się nie zmienia, to my patrzymy na te same sprawy za każdym razem inaczej ;)

PS. Też Cię lubię :)
PS2 Może się spotkamy w końcu na jakimś zlocie? ;)
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#59 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-07-14, godz. 05:22

Być może jest tak, jak mówisz - ja się nie kłócę. Musiałabym grzebać głębiej, ale strony, na których mówi się o NPR, z reguły podają takie kłamstwa o innych rodzajach antykoncepcji, że im po prostu nie wierzę. W wolnej chwili się zainteresuję.
Wciąż pozostaje kwestia choróbsk różnego rodzaju, nie mówię już o wenerycznych, ale nawet żółtaczką można się zarazić. Choć oczywiśćie ta kwestia nie dotyczy tylko tych metod.
Wiem jedno - dzięki metodom naturalnym jestem tu dziś i mogę Ci odpisywać w tym temacie :P

Zapomina się często w dyskusji o NPR, że z zasady jest to metoda dla par o pewnym stażu (min. 3 mies), a z punktu myślenia KK jest są to metody dla małżeństw. Tak więc, kiedy nie ma małżeństwa dyskusja przynajmniej z punktu KK się kończy gdyż najpierw jest sprawa czy jest czy nie jest kontakt dwojga ludzi grzechem a nie to jaką oni metodę stosują :P Jak jest A to nie rozważa się już B - czasami 'fanatycznie' zwolennicy jednak wyliczają wszystko - bywa.

Natomiast wciąż nie wiem, na ile akurat fakt, że prezerwatywy są w każdej aptece (od jakichś 40 lat?) wpływa na to, że właśnie teraz młodzież idzie szybciej do łóżka. :P Wydaje mi się wręcz, że to kiedyś (=dwa/trzy pokolenia wstecz), usankcjonowane w dodatku przez obyczaj, były śluby 16,17-latek ze starymi capami ;) Chyba że z błogosławieństwem góry to trzeba rozpatrywać w innej kategorii. ;)
Świat się nie zmienia, to my patrzymy na te same sprawy za każdym razem inaczej ;)

Chodziło mi o to, że od 40 lat powiela się mity o metodach NPR. A i jeszcze jedno. Owszem prezerwatywy chronią przed niektórymi chorobami wenerycznym (może nawet większością), ale jak już podałem przed NIEKTÓRYMI. Są takie, że prezerwatywa nic nie daje. Baaa są nawet badania sprawdzające w Afryce czy obrzezanie nie jest skuteczniejszą metodą niż prezerwatywa przed zarażeniem się HIV i to pod egidą ONZ - jeśli dobrze pamiętam. Poza tym chciałbym zauważyć fakt że w kilku krajach zachodnich liczba chorób wenerycznych wzrosła :P


PS2 Może się spotkamy w końcu na jakimś zlocie? ;)

Pomyślimy i rozpatrzymy ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#60 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-07-14, godz. 07:48

PS2 Może się spotkamy w końcu na jakimś zlocie? ;)


Tylko dlaczego ta propzycja padła w wątku o antykoncepcjii <_< ?
Teraz na zlocie, jako fanatyczna katoliczka, będę spała na korytarzu między waszymi pokojami :angry: !!!! :P

Pozdrawiam cieplutko

Przyzwoitka Dosia




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych