Skocz do zawartości


Zdjęcie

Serwis ujawniający niewygodne fakty o forum Watchtower.


  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-04-29, godz. 20:01

W sieci można znaleźć serwis ujawniający niewygodne fakty o forum Watchtower. Oto jego adres:
http://badacz.sfera....tchtower.org.pl

Autor zamieścił też tam opracowania o imieniu Bożym i ewolucyjnym pochodzeniu nauki o Trójcy Świętej będących mego autorstwa. Zamieszczone tutaj:

http://badacz.sfera....o-tam-nie-bylo-
http://badacz.sfera....-trojcy-swietej

Zaznaczam jednak, ze miał do tego wszelkie prawo, gdyż wyraziłem na to zgodę na mojej stronce w stopce redakcyjnej pod kazdym artykułem.

http://theos.republika.pl/index.html

Strona zdaje się być ciekawa. Co sądzicie na jej temat?
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#2 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-29, godz. 20:05

Pierwszy link to subtelne odczucie rmx'a, pozostałe 3 rozpaczliwa fantasmagoria.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#3 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-29, godz. 20:25

W sieci można znaleźć serwis ujawniający niewygodne fakty o forum Watchtower.

Sprawa była już parokrotnie komentowana, np. tutaj, ale dorzucę parę groszy:

1) MANIPULACJE tekstem.



Wypowiedź osoby która pyta się dlaczego zabanowano Sebastiana jest tak wkomponowana, żeby czytelnik pomyślał sobie, że wyrzucono gorliwego ŚJ. później jest jednak mowa, że jestem odstępcą, a więc autor wie, jaki jest mój status i poglądy, ale mimo autor to pisze tylko to, co mu wygodne.


2) tekst NIEAKTUALIZOWANY.

Mój ban dawno minął, a tam dalej stoi jakobym udzielał się na forum rozłamowym

3) autor udaje że nie zauważa iż nadany przez użytkownika obraźliwy tytuł wątku "zgwałcona pijana jehowitka" został zmieniony przez moderatorkę. Nie chce też zrozumieć, że tytuł "mordercy Jehowy" jest tytułem z prasy zachodniej, który był cytowany. Nie ma ani słówki o tym, że użytkownicy swobodnie dyskutowali i wyrażali krytyczne uwagi o cytowanym artykule prasowym.



Sumując: autor ZAKŁAMUJE rzeczywistość dla taniego efektu a potem bezczelnie nazywa to "ujawnianiem prawdy" o naszym forum.



Owszem, przypomina to "prawdę": ;) gazetę pod tym tytułem wydawaną kiedyś w radzieckiej Moskwie. ;)

Użytkownik Sebastian Andryszczak edytował ten post 2007-04-29, godz. 21:32


#4 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-04-29, godz. 20:56

Pierwszy link to ... pozostałe 3 rozpaczliwa fantasmagoria.

I Ty to mówisz. Te linki nie dotyczyły forum watchtower tylko były dygresją o powieleniu moich przemyśleń. Jednak i tego nie mogłaś przetrawić. Ciekaw jestem czy teraz udowodnisz postawiony zarzut. Czy tylko okażesz się czczym oszczercą.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#5 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-04-29, godz. 21:15

Autor zamieścił też tam opracowania o imieniu Bożym i ewolucyjnym pochodzeniu nauki o Trójcy Świętej będących mego autorstwa. Zamieszczone tutaj:

http://badacz.sfera....o-tam-nie-bylo-
http://badacz.sfera....-trojcy-swietej

Zaznaczam jednak, ze miał do tego wszelkie prawo, gdyż wyraziłem na to zgodę na mojej stronce w stopce redakcyjnej pod kazdym artykułem.

http://theos.republika.pl/index.html


Jednak po napisaniu tego postu autor w ciągu godziny usunął moje opracowania. Dziwi mnie to i jest mi przykro. Bo zdaje się stanowiły w swej treści pewną wartość w jego oczach. A tu nagle ze względu na moją osobę usuną te artykuły. To tak jakby ktoś dał mi w twarz, mimo iż najpierw skorzystał z mojej pomocy. Dziwne. :huh:

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-04-29, godz. 21:23

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#6 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-04-29, godz. 22:50

Jak najbardziej pasuje do rmx'a strona poprostu na innej nazwie www ale to już było...

Ale jak poleca na swojej stronce Mijana Obserwatora to sam sobie "wyrabia" poziom :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#7 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-29, godz. 22:58

a masz jakies zastrzeżenia do Mijana?
Bo nie rozumiem co jest złego albo "nisko opoziomowanego" w polecaniu Mojana Obserwatora?

#8 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-04-29, godz. 23:04

Przejrzyj sobie jego dokonania...

http://brooklyn.org....ks.php?cat_id=6
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#9 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-29, godz. 23:33

chodzi o tę erotykę z wrzutapl?

#10 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-04-30, godz. 05:28

Chodzi o wszystko kilka(naście?) blogów rozpoczętych, nagrania piesni wobec których sami ŚJ protestują wobec "poziomu" prezentacji ich religii, jego wpisy "ewangelizacyjne", kilka wpisów niczym wyznania męczennika XX wieku tyranego przez KK, etc Nie będe już wklejał karykatur które się pojawiły jako protest wobec teko co robi Mijan... No oczywiście kolejne prześladowanie... Tak samo na wikipedii faceta prześladowanie KK dopadło...

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-04-30, godz. 05:31

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#11 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-30, godz. 19:32

Faktycznie, temat już był wałkowany. Cóż, poczuł koleś rozgoryczenie z jakichś powodów; być może jego kosmiczny świat nie znalazł tutaj akceptacji i zrozumienia. Toteż postanowił ogłosić "PRAWDĘ". W dobie wolności słowa należy się liczyć również i z takimi akcjami... A z ich oceną nie powinni mieć kłopotu ludzie myślący...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#12 wyspa

wyspa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 241 Postów

Napisano 2007-04-30, godz. 21:27

Ja stanowczo protestuję!!!


Manipulacja tekstem jest oczywista. Cytowane posty są wyrwane z kotekstu,
przez co straciły znaczenie, jakie zawarł w nich autor.

Zdecydowanie lepiej byłoby podać link i każdy sam by przeczytał o czym była mowa.
Niestety jest to na tyle niewygodne, że ŚJ sam by mógł zacząć myśleć,
a tego przecież czynić mu nie wolno.
Przecież to, jak ŚJ ma myśleć, wyraźnie zostało NAPISANE w tekście!

Trzeba przyznać, że "autor" tekstu, żeby nadać mu trochę wiarygodności, podaje imiona
lub nicki osób , które cytuje. Ale robi to po to, żeby wszyscy wiedzieli,
że są to odstępcy "opętani przez szatana" .

Kiedy natomiast cytuje mnie (Wyspę), nie podaje nicku. Przecież łatwo jest sprawdzić,
że jestem katoliczką, a nie ExŚJ, czyli odstępcą.
Nie pasowałby więc komentarz napisany pod moim postem...:



"i kolejna wypowiedź

Jesli tu nie ma Maryhny i Sebastiana to ja mam w "d...ie" takie forum!
Slowo "d...a" to cytat za Administratorem (patrz powyzszy link).
Ja w kwestii formalnej.
Czy wolno mi poslugiwac sie takimi samymi slowami jak Admin?
Czy może w tym temacie tez jest podzial na tych co duzo moga i na tych co musza sluchac?


Oto dowody na to że ta grupa odstępców się rozsypuje, ale cóż zrobić, oni także muszą poznać drogę prawdy i muszą wiedzieć że wolność jaką wybrali jest po prostu zniewoleniem przez szatana, a prawdziwa wolność to wybranie drogi prawdy i bycie Świadkiem Boga. Gdy będziemy sie do Boga modlić, wtedy nigdy nas żadne nerwy nie poniosą a Bóg będzie nas chronił przez roztropnymi działaniami jak odstępwanie od jego organizacji."


Macie więc szanowni Forumowicze "DOWÓD" :D na to, że należę do "grupy odstępców" :blink:
Moja "wolność" jest po prostu "zniewoleniem przez szatana" :o

Jeśli szanowny "autor" przytoczy mi więcej takich "dowodów" na to "zniewolenie przez szatana", to będę wdzięczna :) .
No nie żebym zaraz weszła do organizacji, bo zbyt mocno cenię wolność osobistą
i wyznaniową ... zarówno swoją , jak i innych.

Nie daje mi jednak spokoju to, że cytując mój post nie podano mego nicku, dlaczego?
Znając sposób myślenia autora, czyli osoby żyjącej "w prawdzie" musi być jakiś haczyk.
Przeczytam tekst jeszcze raz.

Znalazłam haczyk :D . Oto on:

"wypowiedzi jednoznacznie świadczą że ci ludzie są nastawieni z wojowniczo do każdego wyznania, ponieważ katolików wyzywają od maryjowców a Świadków Jehowy od jehowitów."

Nie zauważyłam tu złego traktowania ani katolików, ani Świadków Jehowy, jak również wyznawców
innych religii.

Na tym Forum każdy znajdzie dla siebie miejsce. Są tu osoby, które mają dużą wiedzę merytoryczną
jak i takie, które "zaśmiecają" temat. Wszystkich jednak w miarę cechuje wysoki stopień kultury osobistej.

Czasem emocje biorą górę i od tego jest Administrator.

To, że Maryhna i Sebastian dostali bana, sprawiło mi przykrość. Miałam świadomość,
że w związku z tym nie będą mogli pisać, a ja bardzo chciałam ich czytać...

W tekście pisze, że panoszy się tu "nienawiść i skakanie sobie do gardeł"...
zarówno ja , jak i inne osoby okazują sobie nawzajem sympatię, empatię
i wzajemne zrozumienie.
Jestem tu od wielu lat, dlatego, że jest to dla mnie rozrywka intelektualna i towarzyska.

Zastanawiam się, co "autor" chciał osiągnąć pisząc ten tekst?

Znalazłam odpowiedź.
Osoba, która weszła na to Forum, odeszła od organizacji.
Wróciła jednak skruszona... i co zrobiła?
Oto odpowiedź:

"Od tego czasu ta osoba jest w zborze śJ (i przeprosiła wszystkich) i powiedziala sobie że już nigdy nie wyjdzie po za jego obszar, bo to tak jakby wyjść z klatki która chroni Cię przez stadem tygrysów, żmij i groźnego stworzenia, na tym świecie, które to wogóle nie mają w sobie prawa Boskiego. "

No cóż... swoista inerpretacja "prawa Boskiego"
Najlepiej jest zamknąć ludzi w klatce i straszyć stadem tygrysów i żmij!
Mnie "autor" tylko połowicznie przekonał.
Wierzę, że Świadkowie Jehowy są zamknięci w klatce.
Jeśli chodzi o tygrysy i żmije, to można je zobaczyć w ZOO i nie mależy się ich bać.

"Autorze" Świadku Jehowy, otwórz swoją klatkę i... zobacz , jaki Bóg jest dobry, jaki świat jest piękny ! :)
Jacy są cudowni ludzie.

NAPRAWDĘ WARTO ŻYĆ POZA KLATKĄ

Pozdrawiam :)
Wyspa

#13 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-01, godz. 06:09

Co zrobić po prostu RMX'owi odbiło i chwycił się wszystkich sposobów by obrzydzić to forum bo normalnych argumentów znaleźć nie potrafi...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#14 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-05-01, godz. 06:10

Jednak po napisaniu tego postu autor w ciągu godziny usunął moje opracowania. Dziwi mnie to i jest mi przykro. Bo zdaje się stanowiły w swej treści pewną wartość w jego oczach. A tu nagle ze względu na moją osobę usuną te artykuły. To tak jakby ktoś dał mi w twarz, mimo iż najpierw skorzystał z mojej pomocy. Dziwne. :huh:

Olo
Sam sobieś winny, po co na tym forum reklamowałeś, że to twoje artykuły? Jakbyś tu siebie nie reklamował, to tam nadal by one były. Przeciez koleś mimo, że pała nienawiścią do tego forum, to jest tu cały czas i czyta (uzależnił się czy co?). i natychmiast reaguje na to, co jest dla niego niewygodne.
Czesiek

#15 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-01, godz. 07:34

Strona znów w zawieszeniu - czyżby RMX planował skakać z adresu www na adres i chować się przed nami? :P

RMX bądź facetem i nie chowaj się.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#16 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-01, godz. 08:31

nasz "brat w odstępstwie" RMX wiele jeszcze musi się nauczyć
np. uświadomić sobie, że jego działalność w internecie (nawet jeśli będzie lizał cztery litery niewolnikowi) traktowana jest na równi z odstępstwem.
Druga rzecz, to nietrafione porównania. Pisze, że ja jestem "wiernym odstępcą" który mimo tego został "tak bardzo odrzucony"
Jak na odstępcę, to jestem (jeśli tak można ironicznie powiedzieć) dość "niewierny" bo od czasu do czasu pochwalę świadków Jehowy za coś tam. Oczywiście kwestia wierności lub niewierności nie była w żaden sposób powiązana z 30 dniowym bananem.
Kolejna rzecz to bulwersowanie się najzwyklejszymi i wręcz oczywistymi reakcjami ludzi i histeryzowanie z tego powodu.
Komentując wątek, w którym rozważano dyskryminację ŚJ w pracy, przejął się strasznie wypowiedzią sebola że ten nie zatrudniałby ŚJ. A przecież to jest normalny rachunek ekonomiczny i nie ma nic wspólnego z wrogością. Kobiety w ciąży też są chronione prawnie i też pracodawcy z tego powodu nie chcą zatrudniać kobiet w wieku rozrodczym bo się boją że będzie to nieopłacalne. I co? Mamy uwierzyć że to jest "prześladowanie kobiet"?
Wiele jeszcze bym napisał. Ale czy warto?
"Ujawniający prawdę" RMX nie lubi prawdy, podaje tylko jednostronnie zredagowaną informację nie dając możliwości polemiki (nie mogę wpisać komentarza na jego stronie) więc musimy komentować tutaj a to z kolei będzie poczytane za "prześladowania" itd.

#17 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-01, godz. 09:32

Niektóre tezy RMX-a są przezabawne.
Stawia na równi określenie "maryjowiec" i "jehowita".
Nie spotkałem się na forum z określeniem "maryjowiec".

Czytałem i sam używałem określenia "radiomaryjcy" czyli ludzie związani z Radiem Maryja.

Mimo ciepłego choć nieco zdystansowanego stosunku do tej rozgłośni (budzi ona moją sympatię, choć zauważam niekiedy zabawne wpadki a niekiedy jednostronność) kontekst moich wypowiedzi napewno nie wskazywał na chęć poniżania słuchaczy radia Maryja.

proszę o nie pisanie w tym wątku nt. radia Maryja. Były odpowiednie wątki na forum i tam należy dyskutować o tej rozgłośni radiowej.

tutaj wspomniałem sprawę jedynie dlatego, aby ukazać manipulacje RMX-a który mnie, moherowego bereta, ;) uczynił "prześladowcą świadków Jehowy i radia Maryja jednocześnie"

#18 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-05-01, godz. 09:46

Jak na razie ukazuje się taki komunikat:

Z powodow technicznych
(braku obsługi przez serwer niektorych skryptow),
serwis znajduje sie obecnie pod adresem:

http://badacz.yoyo.pl/


natomiast pod podanym adresem można przeczytać:


Taka strona nie istnieje,
jej nazwa jest zarezerwowana
lub jest w trakcie modyfikacji.


Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-05-01, godz. 09:48

Czesiek

#19 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-05-01, godz. 09:54

Niektóre tezy RMX-a są przezabawne.
Stawia na równi określenie "maryjowiec" i "jehowita".
Nie spotkałem się na forum z określeniem "maryjowiec".

może chodzi mu o mariawitów?

mam pytanie o co chodzi z tym RMX-em? jakoś uleciało mi to ! prosze o skrót "afery RMXgate" ;-)

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-05-01, godz. 09:56

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#20 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-05-01, godz. 12:48

może chodzi mu o mariawitów?

mam pytanie o co chodzi z tym RMX-em? jakoś uleciało mi to ! prosze o skrót "afery RMXgate" ;-)

Poszukaj sobiew użytkownikach i poczytaj jego posty, jak masz ochotę coś więcej sobie o nim przypomnieć.
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych