Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biblia Internetowa 5.0beta7


25 replies to this topic

#1 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2007-05-08, godz. 23:15

Dodano kolejne dwa polskie przeklady: (1) Nowy Testament w przekładzie ks. Seweryna Kowalskiego oraz (2) Nową Biblię Gdańską (NT) będącą uwspółcześnioną wersją Biblii Gdańskiej.

#2 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-13, godz. 21:26

Mam prośbę. Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej ale czy jest możliwe by dodać Biblię Jerozolimską?

http://jerozolimka.r...ka.pl/index.htm
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#3 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2007-05-15, godz. 13:23

Mam prośbę. Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej ale czy jest możliwe by dodać Biblię Jerozolimską?

http://jerozolimka.r...ka.pl/index.htm


Właśnie się przyjrzałem. Na szczęście tekst nie jest kodowany. Nie widzę przeszkód. Dodam wkrótce.

#4 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2007-05-15, godz. 15:55

Mam prośbę. Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej ale czy jest możliwe by dodać Biblię Jerozolimską?

http://jerozolimka.r...ka.pl/index.htm

Słuchaj, nie ma jakiegoś kontaktu do autorów tej strony? Bez sensu ręcznie tworzą coś co łatwo zautomatyzować. Tworzyli miesiącami coś co można 15 sekund wygenerować! Na dodatek wybrali jakiś beznadziejny format tekstu którego oczyszczenie wymaga trochę wysiłku. Chciałbym z nimi pogadać ale nie podali nawet maila. Nic.

#5 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-05-15, godz. 16:57

Widzę adres e-mail:

Chcielibyśmy podziękować wszystkim za zainteresowanie naszym programem oraz stroną WWW. Czekam na wszelkie opinie dotyczące strony.
[email protected]


.jb

#6 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-05-15, godz. 21:01

Mam prośbę. Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej ale czy jest możliwe by dodać Biblię Jerozolimską? http://jerozolimka.r...ka.pl/index.htm

Tekst jest wg Biblii Tysiąclecia...
Dołączona grafika

#7 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2007-05-15, godz. 23:04

Tekst jest wg Biblii Tysiąclecia...

Jakiej znowu Biblii Tysiąclecia? Tekst źródłowy upodobniono do tekstu drukowanego? Większego nonsensu w życiu nie widziałem. Tekst samej Biblii Jerozolimskiej namierzyłem w pliku "testo" gdzie jest on wymieszany z różnymi tytułami, środtytułami, wtrąconymi przypisami i to wszystko w archaicznym kodowaniu cp852 otoczone niespójnymi znakami (moje skrypty Pythona wyłapały tu brak konswekwencji). Kompletnie bez sensu. Wersety powinny być zapisane oddzielnie, przypisy tytuły (jeśli już) też. Mają takie dane można wygenerować dowolny wygląd, BT lub czegokolwiek innego i to automatycznie. A tak to jest istny groch z kapustą.

Dane źródłowe należy trzymać w plikach tekstowych XML albo w formacie Bible Works , CSV lub relacyjnej bazie danych. Jednym słowem czymkolwiek spójnym pozwalającym na dalsze przetwarzanie danych. Walczę trochę z tym plikiem "testo". Straszny nam bajzel. Jeśli to jedyny format w jakim stworzono tekst tego przekładu to jeszcze trochę potrwa zanim się z tym uporam. Napisałem maila do autorów, może jednak mają coś lepszego. Jak nie to trudno, po prostu kompletnie źle to rozwiązali. Danych nigdy nie należy mieszać ze sposobem ich prezentacji. Jedno nie ma nic wspólnego z drugim. Dane powinny być uniwersalne (najlepszy format tu to XML) pozwalając na wielokrotne ich użycie do automatycznego wygenerowanie różnych prezentacji, widoków.

#8 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-16, godz. 06:06

Wow dzięki za zainteresowanie :) Swoją drogą nie jestem znawcą tych dziedzin wiedzy więc nie wiedziałem w co Cię pakuję B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#9 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-16, godz. 14:35

Danych nigdy nie należy mieszać ze sposobem ich prezentacji. Jedno nie ma nic wspólnego z drugim. Dane powinny być uniwersalne (najlepszy format tu to XML) pozwalając na wielokrotne ich użycie do automatycznego wygenerowanie różnych prezentacji, widoków.

Widzę w Tobie podobnego wojownika o rozdział prezentacji od treści, jakim ja jestem :).

#10 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-05-16, godz. 15:03

Jakiej znowu Biblii Tysiąclecia?

Znajdujesz się na stronie poswięconej programowi "Biblia Jerozolimska".
Strona powstała dość dawno temu, najpierw w wersjii Flash, teraz w HTML - Ma to na celu poprawne jej wyświetlanie, z czym ostatnio były kłopoty :)
W górnej części ekranu znajduje się menu pozwalające na poruszanie się po serwisie.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim za zainteresowanie naszym programem oraz stroną WWW. Czekam na wszelkie opinie dotyczące strony.
[email protected]

Pozdrawiamy wszytskich braci i siostry ze wspólnot, mamy nadzieję iż program przyda się do skrutacji słowa.

27.03.2007: !!! UWAGA !!! - W dniu dzisiejszym uroczyście ogłaszamy premierę nowej wersji BIBLII JEROZOLIMSKIEJ v5.0 !!!

Zmiany wprowadzone w wersjii 5.0, to przedewszystkim przetłumaczone na język polski przypisy do tekstu Biblii. Tekst zaczerpnięty jest nadal z Pisma Świętego - tzw. Tysiąclatki.
- myślę, że program będzie doceniony zwłaszcza przez wspólnoty Neokatechumenalne.
ZAPRASZAMY DO POBIERANIA

07.01.2007: Trwają intensywne prace nad przypisami do tekstu Biblii w naszym programie. Za 2-3 miesiące pojawią się przypisy w języku Polskim

Stanisław i Andrzej K.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-05-16, godz. 16:11

Dołączona grafika

#11 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2007-05-17, godz. 22:53

27.03.2007: !!! UWAGA !!! - W dniu dzisiejszym uroczyście ogłaszamy premierę nowej wersji BIBLII JEROZOLIMSKIEJ v5.0 !!!

Zmiany wprowadzone w wersjii 5.0, to przedewszystkim przetłumaczone na język polski przypisy do tekstu Biblii. Tekst zaczerpnięty jest nadal z Pisma Świętego - tzw. Tysiąclatki.

Moment, czegoś tu nie rozumiem. Skoro to zwykła Tysiąclatka to po kiego piszą że to Biblia Jerozolimska? Bez sensu i zawracanie głowy. BT już mam dodaną i to prosto z BW7.

#12 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-18, godz. 05:17

Też tego nie rozumiem. Może administratorze zanim się pomęczysz nad tym zapytaj mailowo co jest grane bo szkoda w takim razie Twego wysiłku ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#13 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-05-18, godz. 11:40

Moment, czegoś tu nie rozumiem. Skoro to zwykła Tysiąclatka to po kiego piszą że to Biblia Jerozolimska? Bez sensu i zawracanie głowy. BT już mam dodaną i to prosto z BW7.

Tylko przypisy itp. są przetłumaczone na język polski. Podobnie jest z protestanckim NT z komentarzem, który jest z angielskiego, a sam tekst wg Biblii warszawskiej wstawiono.
Dołączona grafika

#14 Guest_Guest_hESCymil_*_*

Guest_Guest_hESCymil_*_*
  • Goście

Napisano 2007-07-24, godz. 16:02

Moment, czegoś tu nie rozumiem. Skoro to zwykła Tysiąclatka to po kiego piszą że to Biblia Jerozolimska?


Pisałem o tym na Kosciol.pl:

http://www.kosciol.p...060326232731656

#15 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-25, godz. 08:54

Pytanie do Admina czy da się wrzucić te przypisy w wersji elektronicznej?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#16 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2007-07-26, godz. 23:42

Pytanie do Admina czy da się wrzucić te przypisy w wersji elektronicznej?

Tak, ale musiałbym dostać je w jakiejś sensownej formie.

#17 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-09-16, godz. 13:23

Drobna sprawa -czasami bym chciał by wersety nie były ponumerowany, ale w nowej wersji zakładka dot. tego nie działa. ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#18 Guest_Parsifal_*

Guest_Parsifal_*
  • Goście

Napisano 2008-12-18, godz. 14:36

1)
Przeszukując Biblię Poznańską natrafiłem na informację:
J 4:10 bp There is no verse!

2)
Kilka polskich przekładów online - może coś z nich da się wykorzystać w programie:
Ewangelia Marka, przekład Węcławskiego: http://www.graniczne...=EwangeliaMarka
Nowy Testament, przek. Goetze: http://www.czytelnia.jezus.pl/biblia/
Słowo Życia: http://www.bibleserver.com/index.php
Tanakh Cylkowa: http://www.pardes.pl/pliki_gratis.html

#19 Guest_gość na krótko_*

Guest_gość na krótko_*
  • Goście

Napisano 2009-02-03, godz. 23:58

źle się otwiera na nowej przeglądarce Google Chrome. Nie widać biblii

Pozdrawiam

#20 stanislaw

stanislaw

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2010-05-09, godz. 14:38

Ta wyszukiwarka jest super, ale ma pewiem mankamenty. 1.Przeciętny Kowalski się gubi gdy szuka nazwy jakiejś księgi. Pisownioa każdej księgi Biblijnej powinna być polska, żeby zwykły robotnik chodząc po tej wyszykiwarce nie musiał się podpierać inną osobą, lub szykać 15min jakiegoś wersetu. 2. Gdy wpisujemy nazwę wyszukiwanego tekstu , powinno też wpisywać się skruty w polskim języku , a gdy wpisujemy np 1Jan 1 ; to powinna wyszukiwarka wyświetlić cały roździał z 1Jana, a tego nie robi. To tyle pozdrawiam. Stanislaw



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych