Skocz do zawartości


Zdjęcie

"W raju nie będzie..."


  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#1 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-04, godz. 08:56

W raju nie będzie:
- trzęsień Ziemi,
- dziury ozonowej,
- komarów,
- kleszczy,
- glisty ludzkiej,
- turkucia podjadka w ogródkach,
- korników w domach (nie)z betonu,
- poparzeń słonecznych,
- pleśni na jedzeniu,
- chwastów na trawnikach,
- skwaśniałego mleka,
- tsunami,
- gradobicia,
- pijawek w kąpieliskach,
- stonki ziemniaczanej,
- etc, etc, etc ...

Czyli, nie wiemy jak tam będzie ale napewno nie będzie: ...
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-04, godz. 09:26

czego jak czego ale ziemskiego raju bez kwaśnego mleka nie potrafię sobie wyobrazić :P ono jest mniamuśne :P

a mówiąc poważnie, to naprawdę śmieszny temat do rozważać. Przecież w raju najważniejsza jest obecność Boga.

#3 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-04, godz. 11:29

czego jak czego ale ziemskiego raju bez kwaśnego mleka nie potrafię sobie wyobrazić :P ono jest mniamuśne :P

a mówiąc poważnie, to naprawdę śmieszny temat do rozważać. Przecież w raju najważniejsza jest obecność Boga.


A do kwaśnego mleka młode ziemniaczki z koperkiem ;) Mmmm ... pycha.

Może napisac do Strażnicy, czy będą młode ziemniaki z koperkiem? ;)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#4 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-04, godz. 11:55

- korników w domach (nie)z betonu,

Jeżeli nie będzie korników, to wyginą dzięcioły. Może napisać do Brooklynu petycję o nowe światło w sprawie korników, żeby ocalić te biedne ptaki?

#5 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-06-04, godz. 12:57

a mówiąc poważnie, to naprawdę śmieszny temat do rozważać.

Dzisiaj to wydaje się śmieszne, ale czy jako świadkowie Jehowy nie byliście zainteresowani takimi sprawami? Nie intrygowały Was warunki i możliwości człowieka w przyszłym Nowym Świecie?
.jb

#6 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-04, godz. 13:01

Jeżeli nie będzie korników, to wyginą dzięcioły. Może napisać do Brooklynu petycję o nowe światło w sprawie korników, żeby ocalić te biedne ptaki?


Dzięcioły będą jadły słomę. Lew może, to taki dzięcioł nie da rady?

--
Otwieram nową dyskusję: "Pytania czytelników", ich specyfika i tematyka, link | moderator

"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#7 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-06-04, godz. 16:55

w rozmowie o przyszłym raju zapytałem się, czy będę mógł jeździć samochodem, ale takim specjalnym na który mam pomysł. Otrzymałem odpowiedź, że każdy będzie mógł sobie zrobić co będzie chciał i wszystko będzie możliwe a taki samochód jak zrobię to na pewno będzie ekologiczny.
Teraz zastanawiam się na jakie paliwo go zrobię?
pozdrawiam Andrzej

#8 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-06-04, godz. 17:07

w rozmowie o przyszłym raju zapytałem się, czy będę mógł jeździć samochodem, ale takim specjalnym na który mam pomysł. Otrzymałem odpowiedź, że każdy będzie mógł sobie zrobić co będzie chciał i wszystko będzie możliwe a taki samochód jak zrobię to na pewno będzie ekologiczny.
Teraz zastanawiam się na jakie paliwo go zrobię?

And, na wode! Przecież wszystko będzie możliwe :P

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#9 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-04, godz. 17:39

a ja taką kiedyś wykładnie usłyszałem : że bedziemy mieli tak dużo czasu, ze wszedzie na piechotę ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#10 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-06-05, godz. 08:13

A do kwaśnego mleka młode ziemniaczki z koperkiem ;) Mmmm ... pycha.

Może napisac do Strażnicy, czy będą młode ziemniaki z koperkiem? ;)


Ziemniaki będą wiecznie młode. :lol:

#11 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-05, godz. 08:17

Ziemniaki będą wiecznie młode. :lol:


Hehehe :D Dobre, dobre!

Co do pojazdów, to po totalnej rozwałce wszystkiego pozostaną na początku zwierzętaq pociągowe i bryczki. Pózniej silniki parowe i jakoś to się będzie dalej kręciło :)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#12 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-06-05, godz. 09:13

Hehehe :D Dobre, dobre!

Co do pojazdów, to po totalnej rozwałce wszystkiego pozostaną na początku zwierzętaq pociągowe i bryczki. Pózniej silniki parowe i jakoś to się będzie dalej kręciło :)

Padre, :blink: no coś Ty, jak to się ma tak kręcić, to znowy bedziemy przerabiali benzynę nafaszerowana ołowiem...zatrucie środowiska....efekt cieplarniany <_< ...ło matko kochana!!! Ja chce od razu do nieba!!!

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#13 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-05, godz. 16:13

Padre, :blink: no coś Ty, jak to się ma tak kręcić, to znowy bedziemy przerabiali benzynę nafaszerowana ołowiem...zatrucie środowiska....efekt cieplarniany <_< ...ło matko kochana!!! Ja chce od razu do nieba!!!

Pozdrawiam cieplutko

Dosia


Nie no, Dosiu :) Może dzięki doskonałości da się jakoś ominąć paliwa kopalne i emisję gazów cieplarnianych, chodź jak przypomnę sobie doskonałych aniołów którzy schodzili na ziemię żeby pobzykać ... to nie jestem już tego taki pewien ;)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#14 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-06, godz. 16:09

Nie no, Dosiu smile.gif Może dzięki doskonałości da się jakoś ominąć paliwa kopalne i emisję gazów cieplarnianych, chodź jak przypomnę sobie doskonałych aniołów którzy schodzili na ziemię żeby pobzykać ... to nie jestem już tego taki pewien wink.gif

Ha! Jest nadzieja dla umarłych przed Armagedonem! Powszechnie wiadomo, że ci, którzy przeżyją Armagedon będą mogli sobie baraszkować, natomiast ci, którzy umrą i zmartwychwstaną, będą "jak aniołowie w niebie". Ale skoro nawet anioły mogą się bzykać, to nie widzę przeszkód, żeby zmartwychwstali też nie mogli.

#15 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-06, godz. 16:25

wielu kawalerów było poważnie zmartwionych wizją raju bez bzykania. Kiedyś wieczorem po kongresie na polu namiotowym kilka osób namiętnie dyskutowało tę kwestię. Ja ich podsumowałem, że "nie ma biblijnych przeciwskazań do obecności pszczół na rajskiej ziemi". :P

Chcieli się na mnie obrazić. I nie dowierzali mi, że nie mam żony...

#16 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-06, godz. 19:46

Dzisiaj to wydaje się śmieszne, ale czy jako świadkowie Jehowy nie byliście zainteresowani takimi sprawami? Nie intrygowały Was warunki i możliwości człowieka w przyszłym Nowym Świecie?

tak, dla mnie wizja raju była przerażająca, no bo jeśli ma być cały czas tak jak jest u sj, czyli wiecznie czułam się przymuszana do głoszenia do chodzenia na zebrania do zadawania się z odpowiednimi ludzmi, zero wolności w mysleniu i działaniu, to wizja takiej wieczności napawała mnie mega strachem :) kiedy zdecydowałam się nie być juz sj, to własnie sobie pomyslałam, po co mi takie swiete zycie przez wieczność, wolę być w zgodzie ze sobą choćby to miało potrwać tydzień :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#17 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-06, godz. 19:52

czyli wiecznie czułam się przymuszana do głoszenia


no z tym to tak maksymalnie do 1000 lat bys głosiła ;-) bo będzie zmartwychwstanie ;-) w kolejności od „najmłodziej” zmarłego do tego z czasów Abrahama ;-) i tych ludzi trzeba będzie uświadomić ;-) jak nie zgodzą się na studium z Tobą to Jehowa puści mu kulkę w łeb itd…i po ptokach a Ty dostaniesz nowego kandydata ;-) czyli super sadystyczna sprawa ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#18 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-06-07, godz. 12:54

no z tym to tak maksymalnie do 1000 lat bys głosiła ;-) bo będzie zmartwychwstanie ;-) w kolejności od „najmłodziej” zmarłego do tego z czasów Abrahama ;-) i tych ludzi trzeba będzie uświadomić ;-) jak nie zgodzą się na studium z Tobą to Jehowa puści mu kulkę w łeb itd…i po ptokach a Ty dostaniesz nowego kandydata ;-) czyli super sadystyczna sprawa ;-)


A czy będzie dostępna dla tych "zmartwychwstałych" teokratyczna biblioteczka ze starymi Strażnicami? Czy stare Strażnice "przeżyją" armagedon? Czy spłoną w ogniu? A jak nie, to czy ŚJ będą je palić, aby ukryć dawne "światła" i aby przypadkiem ktoś nie zaczął zadawać niewygodnych pytań? Bo co to za raj, kiedy ktoś ciągle pyta jak było kiedyś.

Użytkownik hi fi edytował ten post 2007-06-07, godz. 12:55


#19 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-07, godz. 12:58

gdyby (co niemożliwe, ale załóżmy per absurdum) rzeczywiście nastał armagedon w wersji strażnicowej, w którym świadkowie Jehowy by przeżyli, a ja, sebol i brat Jaracz byśmy zginęli, wtedy byłoby to dowodem, że organizacja miała rację, a zmienne światła cieszą się uznaniem kapryśnego Boga. A wtedy, niczego nie trzebaby ukrywać.

#20 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-07, godz. 13:27

byłoby to dowodem, że organizacja miała rację, a zmienne światła cieszą się uznaniem kapryśnego Boga.

Któryś fragment Apokalipsy, z otwieraniem jakiejś księgi, Świadkowie interpretują tak, że nowe światła będą migać nawet po Armagedonie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych