Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tczew: "Chcą działki za 1 procent wartości"


  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#21 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-06-27, godz. 20:04

Co ty chrzanisz tu Fabian? Co niby te twoje linki udowadniają?

Według Konstytucji to wszystkie związki wyznaniowe sa sobie równie i uprzywilejowanych to nie ma. Więc nie można dzielić na podstawie stosunku regulowanego przez odrębne ustawy i poprzez jedną ustawe ogólną.

Art. 25.

Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2007-06-27, godz. 20:14

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#22 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-06-27, godz. 21:10

Co ty chrzanisz tu Fabian? Co niby te twoje linki udowadniają?

Według Konstytucji to wszystkie związki wyznaniowe sa sobie równie i uprzywilejowanych to nie ma. Więc nie można dzielić na podstawie stosunku regulowanego przez odrębne ustawy i poprzez jedną ustawe ogólną.

Art. 25.

Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.


Pisanie imienia zamiast nicka na g... sie ci zda. Nie wyjaśniałem tego Tobie, ale chętnym w zdobyciu wiedzy, dlaczego jest tak, a nie inaczej. Ty już wystarczająco ,,prawnie'' zabłysłes, szkoda mego czasu.

Użytkownik ISZBIN edytował ten post 2007-06-27, godz. 21:11


#23 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-28, godz. 19:17

związków wyznaniowych, mających uregulowane stosunki z państwem, na cele działalności sakralnej;

mnie zastanawia ten zapis? ;-)

Nie wiesz, Sebol, o jakie "stosunki" chodzi? :P

Po prostu <żart>inne wyznania uprawiają "nierząd z tym szatańskim światem", a świadkowie Jehowy nie...</żart>

#24 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-28, godz. 19:37

więc dlaczego z nierzadu chca się budowac ?;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#25 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-28, godz. 19:52

coś chyba poplątałem, w dziedzinie seksualnej nierząd to są chyba nieuregulowane prawnie stosunki :P a po ich uregulowaniu otrzymujemy małżeństwo.

a mówiąc poważnie, korzystanie z konstytucyjnego prawa do równości związków wyznaniowych i ustawowego prawa do nabywania nieruchomości z bonifikatą wydaje mi się jak najbardziej chrzećijańskie, legalne i zgodne z Biblią...

#26 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-06-29, godz. 09:57

Pisanie imienia zamiast nicka na g... sie ci zda. Nie wyjaśniałem tego Tobie, ale chętnym w zdobyciu wiedzy, dlaczego jest tak, a nie inaczej. Ty już wystarczająco ,,prawnie'' zabłysłes, szkoda mego czasu.

Iszbin, jesteś wyjątkowo niegrzeczny, nie wszyscy muszą się zgadzać z Twoimi poglądami. Twoje poglądy nie muszą od razu być bezkrytycznie przyjmowane przez innych forumowiczów.

#27 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-29, godz. 11:48

Iszbin, jesteś wyjątkowo niegrzeczny, nie wszyscy muszą się zgadzać z Twoimi poglądami. Twoje poglądy nie muszą od razu być bezkrytycznie przyjmowane przez innych forumowiczów.


Zadam proste pytanie - A wiesz o co chodzi? B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#28 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-06-29, godz. 12:11

Iszbin, jesteś wyjątkowo niegrzeczny, nie wszyscy muszą się zgadzać z Twoimi poglądami. Twoje poglądy nie muszą od razu być bezkrytycznie przyjmowane przez innych forumowiczów.


A gdzie ja tu wyraziłem własne poglądy? A coś na temat potrafisz? Bo już za długo siedzę w netosferze, abym ambitnie reagował na takie teksty jakie Ty serwujesz. EOT.

#29 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-29, godz. 14:02

E Ty Ich bin a może tak konkrety?
Te hubercik przecież Czesiu dobrze radzi świadkom. Skoro chcą tej ziemi za darmo tak jak inni to czemu nie chcą spełniać tych samych wymagań?

pawelku...tzn maja wlazic w d...pe? oni spelnili juz warunek.....i to jest fakt

A ŚJ są jak zwykle "prześladowani" B)

oj blisko prawdy jestes pawle... uradujesz Pana gdy przybedzie
hihiihihihi
[font=Tahoma]

#30 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-29, godz. 14:02

pawelku...tzn maja wlazic w d...pe? oni spelnili juz warunek.....i to jest fakt


Spełnili? Jaki? Nikt nie mówi o wchodzeniu w tamtą część ciała ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#31 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-29, godz. 14:08

Spełnili? Jaki? Nikt nie mówi o wchodzeniu w tamtą część ciała ;)

sa rownoprawna religia w tym pochrzanionym kraju......chyba ze mamy sanacje II i wsrod rownych sa rowniejsi.
to ze jakis zwiazek wyznaniowey ma jakis tam sobie konkordat z panstwem to nie znaczy ze inni musza miec gdyby musieli byc spelniac warunki zarejestrowanego zwiazku wyznaniowego to mielibysmy wlasnie w Polsce pojecie pelnej legalnosci i niepelnej legalnosci. tzn jedne zwiazki bylyby calkowicie legalne a inne tylko tyci tyci..... troche to byloby glupie i wlasnie to zawarte jest w expertyzie prawnej miasta Tczew czy jak to sie tam nazywa... mamy wiec przykjlad **U Pana Boga za piecem**
kto ogladal ten zrozumie......
[font=Tahoma]

#32 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-29, godz. 14:22

sa rownoprawna religia w tym pochrzanionym kraju......chyba ze mamy sanacje II i wsrod rownych sa rowniejsi.
to ze jakis zwiazek wyznaniowey ma jakis tam sobie konkordat z panstwem to nie znaczy ze inni musza miec gdyby musieli byc spelniac warunki zarejestrowanego zwiazku wyznaniowego to mielibysmy wlasnie w Polsce pojecie pelnej legalnosci i niepelnej legalnosci. tzn jedne zwiazki bylyby calkowicie legalne a inne tylko tyci tyci..... troche to byloby glupie i wlasnie to zawarte jest w expertyzie prawnej miasta Tczew czy jak to sie tam nazywa... mamy wiec przykjlad **U Pana Boga za piecem**
kto ogladal ten zrozumie......

Hubert Konstytucja również mówi o równości obywateli tylko dlaczego - idąc Twoim tokiem rozumowania - ja np. nie mogę zostać Prezydentem RP w wieku np. 34 lat (mając nawet 100% poparcia)? Dlaczego skoro wszyscy są równi jedni płacą wyższe podatki a inni niższe? Hubert to są odpowiednie uregulowania ustawowe których Towarzystwo Strażnica nie spełniło albo nawet nie złożyło chęci spełnienia. Skoro to o czym piszesz jest tak oczywiste to dlaczego np. we Włoszech WTS podpisało z rządem umowę oprócz zalegalizowania związku? Przecież ich konstytucja w zasadach nie rózni się prawie niczym od naszej... B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#33 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-29, godz. 14:25

to ja poprosze o przepisy okoloustawowe gdzie pisze ze warunkiem koniecznym jest podpisanie specjalnej umowy z rzadem..... jesli nie ma .....a jesli jest to juz gorzej.. to pawelek ma u mnie piwo...hihiih
[font=Tahoma]

#34 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-06-29, godz. 14:40

Zwróćcie też uwagę na coś innego: nie wydaje się, by świadkowie Jehowy podważali poprawność interpretacji tego przepisu w kwestii uregulowania stosunków z państwem. Chcą jednak zostać uznani za prowadzących taką działalność, która kwalifikuje ich do otrzymania nieruchomości bez przetargu.

Ta wykładnia prawna jest nam znana. Ale pozostaje jeszcze inna kwestia - nieruchomość jest zbywana w drodze bezprzetargowej osobom fizycznym i osobom prawnym, które prowadzą działalność charytatywną, opiekuńczą, kulturalną, leczniczą, oświatową, naukową, badawczo-rozwojową, wychowawczą lub sportowo-turystyczną, na cele nie związane z działalnością zarobkową. Działalność Świadków Jehowy jak najbardziej wpisuje się w te założenia.


.jb

#35 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-29, godz. 14:44

to ja poprosze o przepisy okoloustawowe gdzie pisze ze warunkiem koniecznym jest podpisanie specjalnej umowy z rzadem..... jesli nie ma .....a jesli jest to juz gorzej.. to pawelek ma u mnie piwo...hihiih

Tylko jedno piwo? Łeeee to nawet odechciało mi się szukać :P

jb od samego początku na to zwróciłem uwagę.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#36 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-29, godz. 14:49

nie kwestionuja bo sa pokorni
[font=Tahoma]

#37 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-29, godz. 14:56

nie kwestionuja bo sa pokorni


Pokorni? Przecież im odmówiono to skoro są pokorni powinni odejść, a oni się domagają z ramienia innej ustawy? A dlaczego z ramienia innego zapisu chcą dostać ziemię - nie łapiąc się de facto na ten zapis - skoro mogą odwołać się do rzekomych praw w związku z rejestracją? To ma być pokora? Hubert weź przestań... :blink:
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#38 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-29, godz. 15:01

Pokorni? Przecież im odmówiono to skoro są pokorni powinni odejść, a oni się domagają z ramienia innej ustawy? A dlaczego z ramienia innego zapisu chcą dostać ziemię - nie łapiąc się de facto na ten zapis - skoro mogą odwołać się do rzekomych praw w związku z rejestracją? To ma być pokora? Hubert weź przestań... :blink:

dlaczego mam przestc???
oni zamiast wdawac sie w klutnie i byc moze isc do sadu..... wola skorzystac z innej usawy... tacy ugodowi sa a co????
[font=Tahoma]

#39 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-29, godz. 15:08

dlaczego mam przestc???
oni zamiast wdawac sie w klutnie i byc moze isc do sadu..... wola skorzystac z innej usawy... tacy ugodowi sa a co????


blink.gif Hubert załamujesz mnie przecież nie spełniają warunków tego na co się powołują! A ponadto wyraźnie jest napisane:

Wystawiona dla Urzędu Miejskiego opinia prawna jest jednak rozbieżna z wykładnią przedstawioną przez wnioskodawców. W opinii czytamy, iż nie ma podstaw prawnych do przekazania ziem z dużą bonifikatą. Trudno bowiem działalność związków wyznaniowych określić jako charytatywną, bądź kulturalną.


Przecież dostali odmowe! Tacy nadal są ugodowi?

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-06-29, godz. 15:10

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#40 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-29, godz. 15:14

blink.gif Hubert załamujesz mnie przecież nie spełniają warunków tego na co się powołują! A ponadto wyraźnie jest napisane:



Przecież dostali odmowe! Tacy nadal są ugodowi?

odmowe dostali bo chodzi o Tczew i polske.....neokomuna i czarna mafia.....czy przesadzilem z zartem????
[font=Tahoma]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych