Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pilnie zważaj na proroctwa Daniela


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#21 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-23, godz. 04:00

Zajrzyj czasem do innych przekładów a unikniesz absurdów :)

Skoro ta polemika dotyczy obrony chronologii uznawanej przez Świadków Jehowy, bądź tak uprzejmy cytować z nieabsurdalnego Przekładu Nowego Świata.
Dołączona grafika

#22 paczani

paczani

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2007-11-23, godz. 07:37

Skoro ta polemika dotyczy obrony chronologii uznawanej przez Świadków Jehowy, bądź tak uprzejmy cytować z nieabsurdalnego Przekładu Nowego Świata.

Ponieważ przekład NS wprawia Was w konwulsję to staram się to brać pod uwagę i dlatego cytuję z innych.
1Kor 9:20 BT "Dla Żydów stałem się jak Żyd, aby pozyskać Żydów. Dla tych, co są pod Prawem, byłem jak ten, który jest pod Prawem - choć w rzeczywistości nie byłem pod Prawem - by pozyskać tych, co pozostawali pod Prawem."

Ale jeśli chcesz ten werset z NS to prosze bardzo.
Za 1:12 NS "Toteż anioł Jehowy odpowiedział i rzekł: "Jehowo Zastępów, jak długo nie będziesz okazywał miłosierdzia Jerozolimie i miastom judzkim, które potępiałeś przez tych siedemdziesiąt lat? ""

http://www.jan8-32.mine.nu/

#23 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-23, godz. 11:58

Ponieważ przekład NS wprawia Was w konwulsję to staram się to brać pod uwagę i dlatego cytuję z innych.

Wypowiadam się indywidualnie, więc proszę o zwracanie się do mnie w liczbie pojedynczej.
Dołączona grafika

#24 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-23, godz. 14:13

Akurat rok róxnicy wynika z tego ,że 70 lat żydowskich to nie 70 gregoriańskich. Nasze mają 365 dni a tamte 360. A ,że 5*70 = 350 dni to mamy to przesunięcie czasowe. Dwa nalezy pamiętać jeszcze o tym ,że rok nie zaczynał się wtedy w styczniu jak nasz.

Nie rozumiem, jak ktos kto nie wie jak wyglądał polityka przesiedleńcza w Babilonie, może twierdzić iż Zydzi nie obchodzili szabatu podczas wygnania. To już się w głowie mi nie mieści.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#25 paczani

paczani

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2007-11-23, godz. 14:50

Akurat rok róxnicy wynika z tego ,że 70 lat żydowskich to nie 70 gregoriańskich. Nasze mają 365 dni a tamte 360. A ,że 5*70 = 350 dni to mamy to przesunięcie czasowe. Dwa nalezy pamiętać jeszcze o tym ,że rok nie zaczynał się wtedy w styczniu jak nasz. Nie rozumiem, jak ktos kto nie wie jak wyglądał polityka przesiedleńcza w Babilonie, może twierdzić iż Zydzi nie obchodzili szabatu podczas wygnania. To już się w głowie mi nie mieści.


A obchodzili tam sabat? :) możesz mi pokazać to w Biblii że obchodzili? i zaprzeczyć tym samym Ezechielowi i Jeremiaszowi? :) no i mamy to o co nas wszyscy posądzają jeśli chodzi o daty, zaczyna się filozofowanie na temat kalendarzy bo nie pasuje do teori :) Czytacie się tutaj wszyscy jeden po drugim? Przecież Jeden drugiemu zaprzecza i podaje inne zrozumienie Spustoszenia Jeropzolimy
a mimo to i tak wszyscy przeciwko ŚJ :)
Ciekawe czemu nie prostujecie jeden drugiego :)

czyżby to powiedzenie się sprawdzało?
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem :)

Użytkownik paczani edytował ten post 2007-11-23, godz. 14:54


#26 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-23, godz. 15:21

Przepraszam, ale prosze o dokładne wersety mówiące ,że Żydzi nie obchodzili Sabatu na wygnaniu. Gdzie o tym pisze Jeremiasz, skoro nie było go na wygnaniu?

Jak dotąd spustoszenie Jerozolimy wszyscy datujemy na moment spalenie światyni - jej odbudowa, tudzież poświęcenie.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#27 paczani

paczani

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2007-11-23, godz. 15:52

Przepraszam, ale prosze o dokładne wersety mówiące ,że Żydzi nie obchodzili Sabatu na wygnaniu. Gdzie o tym pisze Jeremiasz, skoro nie było go na wygnaniu?

Jak dotąd spustoszenie Jerozolimy wszyscy datujemy na moment spalenie światyni - jej odbudowa, tudzież poświęcenie.


Nie nie Kolego Podaj wersety pokazujące że obchodzili :)
ja wykazałem to na stronie http://www.jan8-32.mine.nu/

Jeśli uważasz że obchodzili to werset poproszę.:)

i może jeszcze pytanko prosze odpowiedz datami.
1) w którym roku Dariusz I zaczął Panować
2) który to jest 2 rok Dariusza
3) który to jest 6 rok Dariusza

#28 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-23, godz. 17:44

Zapewnie w tym czasie nie korzystali tez z toalety. Nie ma żadnych wersetów stwierdzających ,że nie obchodzili. W Bibli nie ma opisanych wszystkich szabatów. Njapierw udowdnij ,że nie a potem możemy dyskutować.

Niczego na razie nie udowodniłeś.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#29 paczani

paczani

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2007-11-23, godz. 18:05

Zapewnie w tym czasie nie korzystali tez z toalety. Nie ma żadnych wersetów stwierdzających ,że nie obchodzili. W Bibli nie ma opisanych wszystkich szabatów. Njapierw udowdnij ,że nie a potem możemy dyskutować.

Niczego na razie nie udowodniłeś.



No to pogodali :)
Arturze wiesz czemu nie chcesz podac tych dat?
Obaj wiemy :)


Ps. odpowiedz o sabatach w niewoli masz na mojej stronie
http://www.jan8-32.mine.nu/

#30 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-23, godz. 18:47

Dariusz I 522-486

2 rok 520
6 rok 516. Mi się zgadza.

A w Wikipedi jest zarówno 521 jak i 522 co oznacza,ze autor albo się pomylił albo nie znał dokładnie dat. Dlaatego korzysta się z powazniejszych źródeł.

To może podsumuje.:

Dwa okresu 70 lat (i to dokładnie 70 lat)

to 609-539 Datą poczatkową jest upadek Asyrii (jej całkowicte unicestwienie, a nie jak chcą nasi czołowi apologeci 605 i Bitwa pod Kirkamesz, bo Egipt przetrwał a Asyria upadła i jej mijesce zajeło nowe mocarstwo - patrzcie jak ładnie pasuje,mało tego w 609 roku pod Megiddo(sic!) ginie ostatni szlachetny król Judy Jozjasz)Datą końcową całkowite ucnicestwienie Babilonu.

oraz 586 zdobycie Jerozloimy, spalenie światyni i 516 jej odbudowanie.

Wszystko zgodne. Nie ma żadnych 68 ani 72. nawet w naszych latach liczone. A mogą byc niedokładności i róxnice roku w obie strony.

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2007-11-23, godz. 19:09

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#31 paczani

paczani

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2007-11-23, godz. 20:04

Dariusz I 522-486

2 rok 520
6 rok 516. Mi się zgadza.

A w Wikipedi jest zarówno 521 jak i 522 co oznacza,ze autor albo się pomylił albo nie znał dokładnie dat. Dlaatego korzysta się z powazniejszych źródeł.

To może podsumuje.:

Dwa okresu 70 lat (i to dokładnie 70 lat)

to 609-539 Datą poczatkową jest upadek Asyrii (jej całkowicte unicestwienie, a nie jak chcą nasi czołowi apologeci 605 i Bitwa pod Kirkamesz, bo Egipt przetrwał a Asyria upadła i jej mijesce zajeło nowe mocarstwo - patrzcie jak ładnie pasuje,mało tego w 609 roku pod Megiddo(sic!) ginie ostatni szlachetny król Judy Jozjasz)Datą końcową całkowite ucnicestwienie Babilonu.

oraz 586 zdobycie Jerozloimy, spalenie światyni i 516 jej odbudowanie.

Wszystko zgodne. Nie ma żadnych 68 ani 72. nawet w naszych latach liczone. A mogą byc niedokładności i róxnice roku w obie strony.



No to mamy 520 jako 2 rok Dariusza
Zachariasz pisze że w tym roku przypada 70 rok jak Bóg się gniewa na Jerozolimę i Judę.
Za 1:12 BT "Wtedy anioł Pański zapytał tymi słowami: Panie Zastępów, czy długo jeszcze nie przebaczysz Jerozolimie i miastom Judy, na które gniewasz się już lat siedemdziesiąt?"
w 516 jak powiadasz gniew ten się kończy więc łącznie trwał 74 lata :)

jeszcze raz odnosze do mojej strony bo albo nie czytałeś albo przeleciałeś tylko oczami
http://www.jan8-32.mine.nu/

#32 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-23, godz. 20:24

Lepiej 74 lata niż 86 według Chronologi Strażnicy.... Zdaje się ,że jednak jestem mimo wszystko bliżej prawdy.
No chyba ,że coś sie zdarzyło w 590 roku? Ale co?

ten fragment z Zachariasza dobitnie wskazuje ,że chodzi o okres zburzenia światyni, a liczba jest raczej w przybliżeniu.Zresztą jest napisane:

Za 1. 12-17 „Wtedy powiedział anioł Pański: Panie Zastępów, jak długo jeszcze będziesz odmawiał swego miłosierdzia Jerozolimie oraz innym miastom judzkim, na które jesteś zagniewany od lat siedemdziesięciu?(13) A Pan odpowiedział aniołowi, który przemawiał do mnie słowami pełnymi życzliwości i pociechy:(14) Powiedz im, że tak mówi Pan Zastępów: Wielką życzliwość moją pragnę okazać Jerozolimie i Syjonowi.(15) Lecz jestem pełen zagniewania na narody, które są pewne siebie w swej fałszywej dumie. Kiedy Ja bowiem tylko nieznacznie obruszyłem się [na was], oni, będąc narzędziem mego karania, chcieli was całkowicie zniszczyć.(16) I dlatego tak oto mówi Pan: Znów okaże Jerozolimie moją wielką litość. Tam mój dom znów zostanie zbudowany - wyrocznia Pana Zastępów - a sznur mierniczy znów będzie rozciągnięty w Jerozolimie.(17) Powiedz im również, że tak mówi Pan Zastępów: Moje miasta znów będą opływać we wszelkie dobra, a Pan znów pocieszy Syjon i upodoba sobie w Jerozolimie.”

Gniew przeminie gdy Bóg zamieszka w Jerozolimie. I wszystko sie zgadza o jaki okres chodzi. A jesli chodzi o inny to wtedy zamiast potencjalnych 4 lat pomyłki mamy 16 lat a to już trochę przesada nie uważasz?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#33 paczani

paczani

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2007-11-23, godz. 20:39

Lepiej 74 lata niż 86 według Chronologi Strażnicy.... Zdaje się ,że jednak jestem mimo wszystko bliżej prawdy.
No chyba ,że coś sie zdarzyło w 590 roku? Ale co?

ten fragment z Zachariasza dobitnie wskazuje ,że chodzi o okres zburzenia światyni, a liczba jest raczej w przybliżeniu.Zresztą jest napisane:

Za 1. 12-17 „Wtedy powiedział anioł Pański: Panie Zastępów, jak długo jeszcze będziesz odmawiał swego miłosierdzia Jerozolimie oraz innym miastom judzkim, na które jesteś zagniewany od lat siedemdziesięciu?(13) A Pan odpowiedział aniołowi, który przemawiał do mnie słowami pełnymi życzliwości i pociechy:(14) Powiedz im, że tak mówi Pan Zastępów: Wielką życzliwość moją pragnę okazać Jerozolimie i Syjonowi.(15) Lecz jestem pełen zagniewania na narody, które są pewne siebie w swej fałszywej dumie. Kiedy Ja bowiem tylko nieznacznie obruszyłem się [na was], oni, będąc narzędziem mego karania, chcieli was całkowicie zniszczyć.(16) I dlatego tak oto mówi Pan: Znów okaże Jerozolimie moją wielką litość. Tam mój dom znów zostanie zbudowany - wyrocznia Pana Zastępów - a sznur mierniczy znów będzie rozciągnięty w Jerozolimie.(17) Powiedz im również, że tak mówi Pan Zastępów: Moje miasta znów będą opływać we wszelkie dobra, a Pan znów pocieszy Syjon i upodoba sobie w Jerozolimie.”

Gniew przeminie gdy Bóg zamieszka w Jerozolimie. I wszystko sie zgadza o jaki okres chodzi. A jesli chodzi o inny to wtedy zamiast potencjalnych 4 lat pomyłki mamy 16 lat a to już trochę przesada nie uważasz?



:) KOlego drogi w bibli nie ma kto ma mniejsze wachnięcie ten lepszy :)
albo 70 lat jak udawadniasz albo to co ponadto to znaczy ze gdzieś masz błęda w interpretacji :)
Szukaj a znajdziesz jesli jeszcze nie zaskoczyłeś :)

#34 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-23, godz. 21:05

Na razie to błąd masz ty i to duży bo ten fragment wyraźnie zaprzecza jakoby 70 lat można liczyć od 607roku. Nawet jesli traktować go w przybliżeniu to u przypadku WtS mowa jesto 80 latach a nie 70.I nie per kolego, bo kolegami to my nie jesteśmy....żaden ŚJ nie będzie mnie tykałMoże być tak, ze się obydwaj mylimy.... tylko ,że moja pomyłka to tylko pomyłka, a twoja to koniec WtSu.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#35 paczani

paczani

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2007-11-23, godz. 21:48

Na razie to błąd masz ty i to duży bo ten fragment wyraźnie zaprzecza jakoby 70 lat można liczyć od 607roku. Nawet jesli traktować go w przybliżeniu to u przypadku WtS mowa jesto 80 latach a nie 70.I nie per kolego, bo kolegami to my nie jesteśmy....żaden ŚJ nie będzie mnie tykałMoże być tak, ze się obydwaj mylimy.... tylko ,że moja pomyłka to tylko pomyłka, a twoja to koniec WtSu.



:) o Nietykalny Arti :)
No to pomyśl bo u nas nie ma pomyłki jest tak jak pisze Prorok Jeremiasz 70 lat spustoszenia Jerozolimy
i kara po 70 latach na królu Babilonie.

Pytanie jak Królestwo Boże zniszczy wszystkie królestwa wymienione we śnie Nabuchodonozorowi
skoro już nie istnieją.

Pomyśl ale widzę że daremna ta rozmowa

#36 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-23, godz. 22:00

70 lat spustoszenie Jerozolimy, mija w 520? To nie może być ona spustoszona w 607... Przecież to prosta matematyka....

Jedyna osoba, któa nie mysli tutaj to....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#37 paczani

paczani

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2007-11-23, godz. 22:27

70 lat spustoszenie Jerozolimy, mija w 520? To nie może być ona spustoszona w 607... Przecież to prosta matematyka....

Jedyna osoba, któa nie mysli tutaj to....



Ty myslisz o tym co piszesz? :)
o czym Ty mówisz?
Ok czyli nie zaskoczyłeś :)
a moje pytania które miały cię naprowadzić na sedno sprawy to kulą w płot.

Trudno no ale czy powinno mnie to dziwić :)

#38 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-11-23, godz. 23:08

Paczani, bądź łaskaw odnieść się do mojej wypowiedzi i wskazać dlaczego 70 lat musi być wg ciebie dokładną liczbą a nie np. przybliżoną.

#39 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-24, godz. 02:54

No to mamy 520 jako 2 rok Dariusza
Zachariasz pisze że w tym roku przypada 70 rok jak Bóg się gniewa na Jerozolimę i Judę.

520 + 70 = 607

Ty myslisz o tym co piszesz? :)
o czym Ty mówisz?


Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-11-24, godz. 07:18

Dołączona grafika

#40 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-11-24, godz. 06:53

:) KOlego drogi w bibli nie ma kto ma mniejsze wachnięcie ten lepszy :)
albo 70 lat jak udawadniasz albo to co ponadto to znaczy ze gdzieś masz błęda w interpretacji :)
Szukaj a znajdziesz jesli jeszcze nie zaskoczyłeś :)


Takim dosłownym traktowaniem wszystkiego co napisano w Biblii, Świadkowie w rzeczywistości oddają tej księdze niedźwiedzią przysługę. Ale czasem i oni są zmuszeni przyznać, że jakiś okres trzeba traktować symbolicznie albo w przybliżeniu. Że jakieś 70 lat to mogło być w przybliżeniu 70 lat. Tak jest w przypadku Tyru, który wg Izajasza miał być w poniżeniu przez 70 lat. A Strażnica widząc problem z umiejscowieniem tych 70 lat w chronologii, przyznaje, że mogło to być około 70 lat, a co więcej że może chodzić nie o sam Tyr ale o okoliczne narody(!) Ciekawe, że 70 lat dla Jerozolimy musiało trwać akurat dokładnie 70 lat i że na pewno nie mogło chodzić o 70-letnie poddaństwo okolicznych narodów królom Babilonu.
Wiadomo o co chodzi. Nie o rok 607 przecież. Chodzi o to, żeby dojść do roku 1914, który jest kluczowy aby uwiarygodnić jajjaśniejszego prezesa Rutherforda i jego dwór.
Paczani, a książku C.O.Jonssona ty czytał?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych