Skocz do zawartości


Zdjęcie

Black Red White - sukces ŚJ


  • Please log in to reply
184 replies to this topic

#21 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-06-10, godz. 16:03

O Biłgoraju nic nie wiem, ale filia w Mielcu coś cienko przędzie, bo ludzie zarabiają niecały 1000 PLN (dwa lata temu mozna było zarobic nawet w okolicach 3000 PLN), szykują się zwolnienia, zakupywane są maszyny, żeby zminimalizować ilość zatrudnień. Czyzby nadeszły "chude lata" nie tylko dla WTS?

Jak coś będę wiedział więcej to dam znać.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#22 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2005-10-24, godz. 18:52

Ciekawe,jak w oststnich Strażnicach pisali ŚJ po ataku Tsunami, jak to pomagają swoim braciom, i tylko im. Trzebe tylko napomknąć iż, ani słowa nie napisali iż wiele Kościółów i wyznań słało dary, nie patrząc kto i w co wierzy.

Taka hipokryzja śmierdzi siarką na kilometr. Jeśli to ma być pomocą bliżniemu, to Boże chroń od takich pomocników.

#23 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2005-11-01, godz. 06:20

Myślę, że duża część tego artykułu i pretensji Baszki jest oparta na małej różnicy kulturowej. ŚJ są bądź co bądź odłamem nie czyniącego z biedy cnotę katolicyzmu, a przesiąkniętego etosem pracy protestantyzmu.

Małe sprostowanie, świadkowie Jehowy nie są przesiąknięci protestanckim etosem pracy.

Cnotą dla świadka Jehowy jest rezygnowanie z pracy zawodowej, jeżeli ta przeszkadza mu w działalności teokratycznej, a zwłaszcza jeśli koliduje z godzinami zebrań. A nawet jeśli nie koliduje, to i tak każdy SJ jest zachęcany do podjęcia najwspanialszego zawodu świata - pioniera.

Znałam mnóstwo braci, którzy zrezygnowali z pracy zawodowej, bo ta kolidowała z godzinami zebrań. Znałam też i takich, którzy rezygnowali, żeby zostać pionierem pełnoczasowym. Po jakimś czasie kończyły się zasiłki, nowej pracy nie było, osoby te wracały na utrzymanie rodziny albo znajdowały pracę za 200 zł miesięcznie.

Oczywiście są i tacy, którzy się niezbyt przejmują radami "niewolnika" i bardzo dobrze, przynajmniej nie powiększają rzeszy bezrobotnych.

Jeśli jednak chodzi o oficjalne nauczanie Tow. Strażnica to do protestanckiego etosu pracy ma się ono tak, jak wóz drabiniasty do Wielkiego Wozu.

Pozdr;

#24 romero

romero

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów

Napisano 2006-03-29, godz. 11:09

Зачем вы становитесь судьями Tadeusza?
Вы делаете себя равными Богу, или даже выше!

#25 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-03-29, godz. 11:17

Romero, ty oczien choroszo skazal! :D

#26 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-03-29, godz. 11:20

Зачем вы становитесь судьями Tadeusza?
Вы делаете себя равными Богу, или даже выше!

Ło jej, ale ten Brat Tadeusz to dopiero musi być Wielkim ''Bogiem'', skoro sława Jego sięga aż po Chiny, skąd odsiecz ruszyła:))

#27 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-29, godz. 11:29

Proszę, proszę... Niedługo uderzą na nas bojówki w czarno-czerwono-białych dresach ;) . Niezły film. W naszym kraju warto jednak chyba mieć na imię Tadeusz :rolleyes: .
Chińska odsiecz? Prawie jak u Witkacego... B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#28 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-29, godz. 12:42

Czy ktoś byłby łaskaw to przetłumaczyć? Bo zrozumiałem tylko część...

Krytykowanie Brata Tadeusza jest "czynieniem się równym Bogu"?
Tadeusz jest Bogiem czy jak? Co dokładnie znaczy ta pisana cyrylicą wypowiedź?

#29 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-03-29, godz. 13:23

Czy ktoś byłby łaskaw to przetłumaczyć? Bo zrozumiałem tylko część...

Krytykowanie Brata Tadeusza jest "czynieniem się równym Bogu"?
Tadeusz jest Bogiem czy jak? Co dokładnie znaczy ta pisana cyrylicą wypowiedź?

''Dlaczego jesteście sędziami Tadeusza? Czynicie siebie równymi Bogu, lub nawet wyżej!''

Rosyjski w Przekładzie Wolnego Świata:P

#30 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-29, godz. 13:59

Tak, drodzy bracia. Myślę, że stanowczo powinniśmy się ukorzyć za nasze wygłupy... ;) :P . Proponuję jakiś list, coś w stylu:

Kochany Nasz Bracie Tadeuszu Ch.,
Wybacz nam, nędzym robakom tarzającym się w błocie i gnojówce, że mieliśmy czelność snuć na tym łez padole niegodziwe insynuacje... Zwiódł nas szatan, co oczywiście nas w żaden sposób nie usprawiedliwia. Zechciej, miłosierny bracie, mieć wzgląd na to, żeśmy słabego ducha! Spojrzyj na nas łaskawym okiem i nie chowaj urazy w swym sercu. Nędzni jesteśmy i nędzni pomrzemy, bez nadziei na zmartwychwstanie!
O co pokornie proszą Cię Twoi nędzi bracia ze stada 3 owiec.
Niech żyje Brat Tadeusz Ch.! Niech żyje Black Red White!

(............................) <to miejsce na numer konta. może brat się wzruszy i coś sypnie>

:D :D :D
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#31 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-03-29, godz. 16:05

A ja tam do brata Tadeusza nic nie mam, nawet go nie znam. Każdy ze swoimi pieniędzmi powinien robić, co mu się podoba.

Z perspektywy czasu negatywnie oceniłam jedynie zachęty do rezygnowania z pracy czy karieryw imię "celów teokratycznych".

Uwierzcie mi, zostaje się na lodzie.


Pozdr;

#32 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-29, godz. 18:28

A mnie brat Tadeusz Ch. obchodzi tyle samo, co Henryk J. czy Jan P. albo inny Adam Z., czyli... wcale :P :D . Oczywiście dopóki nie dopuści się jakiegoś błazeństwa albo nie nadepnie mi na odcisk (raczej nie czyta tego forum, więc chyba mi to nie grozi). Rozśmieszyła mnie jedynie ta wypowiedź pisana cyrylicą, stąd moje "pokajanie się" przed nim ;) B) :lol:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#33 romero

romero

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów

Napisano 2006-03-30, godz. 07:00

Мне тоже смешно. :lol: Так-как вы обсуждаете историю (сказку, байку), которой вероятно никогда небыло! :D

#34 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-30, godz. 07:57

Teraz ja będę mówił językami (poprawcie, jakby co):

"Mi też jest śmiesznie, zwłaszcza jak opowiadacie opowiastki, których nigdy nie było"

Tawariszcz, ja tiebia praszu: gawaraij po polsku!! Nie wiem, jak inni, ale ja jakos nieszczególnie wpominam lekcje rosyjskiego :ph34r:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#35 mak

mak

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2006-03-30, godz. 08:04

A to jest moja wersja :D

"Mnie także jest śmiesznie. Ponieważ wy omawiacie historie (baśnie, bajki) które prawdopodopodobnie nigdy nie miały miejsca"

Pozdr.

--
Pytania dotyczące komunikacji z użytkownikiem romero tutaj: link | Moderator


#36 romero

romero

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów

Napisano 2006-04-04, godz. 08:03

A pamietam taki czas, byłam wtedy jeszcze w zborze, w Lublinie, w jednym zborze z bratem Tadkiem i dopadło mnie ogromne nieszczęście, a właściwie cały ich pęk: utrata pracy, to było najgorsze... Zwróciłam się do brata Tadka z prośbą o pomoc; nie żeby mi miał coś dawać, chciałam pożyczyć, na procent, z wekslem i świadkami, na umowę, sumę, która nie sądzę, by była dla brata Tadka problemem. Ponieważ była trzycyfrowa... Usłyszałam: NIE.
Dziś cieszę się, że nie muszę już patrzeć na brata Tadka...

Люди ходят на собрания, чтобы наблизится к Иегове. Некоторые, также для своих интересов, и не удевительно что этот человек "nie muszę już patrzeć na brata Tadka". Вы представляете, чтоб человек пошол в католическую церковь и просил деньги под проценты. :lol:

#37 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-04-04, godz. 08:34

Wyciagasz sprawe sprzed poltora roku. Juz ktos wtedy napisal co sadzic o takiej postawie. Dajmy spokoj.

#38 romero

romero

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów

Napisano 2006-04-04, godz. 09:15

Wyciagasz sprawe sprzed poltora roku. Juz ktos wtedy napisal co sadzic o takiej postawie. Dajmy spokoj.

Но я только недавно заметил этот форум, и хочю дать свой коментарий. Возможно кто-то новенький через год что-то скажет, и мне кажется срок давности не важен, потому что мы обсуждаем историю как сучасную так и прошлую (из Библии например)


Pozdr.

#39 romero

romero

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów

Napisano 2006-04-05, godz. 12:26

Кстати, в 2Коринфянам 12:8-9, Бог отказал Павлу в помощи. Подобно и Tadeusz Chmiel поступил правильно.

#40 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-04-05, godz. 12:47

Romero, masz rację, Bóg nakazał wspierać ludzi w miarę naszych możliwości. Ja Tadeusza znam osobiście, no i pracowałem w jego firmie. Na pewno dużo pomaga Organizacji, przekazując ogromne pieniądze na budowy Sal Królestwa czy wyposażenie ich w na przykład meble. Pomaga też pojedynczym braciom, ale z drugiej strony wiem, że raczej niechętnie. Woli dawać na Strażnicę. Każdy przypadek jest inny. Trudno mi oceniać przykład Baszki, bo znam to tylko z jej strony. Ale muszę stwierdzić obiektywnie, że ja skorzystałem na pracy w Black Red White.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych