Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Religia i praca", artykuł


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#21 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-11-18, godz. 23:34

W nawiązaniu do tematu – przypomniane przez „Strażnicę” wskazówki związane z kwestią zatrudnienia:


W jaki sposób możemy ćwiczyć swoje sumienie? Gdy studiujemy Biblię i oparte na niej publikacje, warto pamiętać o słowach: „Serce prawego rozmyśla, żeby odpowiedzieć” (Prz. 15:28). Zastanówmy się, jaki pożytek przynosi uwzględnianie tej reguły w sprawach dotyczących zatrudnienia. Jeżeli jakaś praca narusza normy biblijne, większość z nas od razu reaguje zgodnie z wytycznymi podanymi przez klasę niewolnika wiernego i roztropnego. Ale gdy trudno jest jednoznacznie ocenić sytuację, należy wziąć pod uwagę zasady ze Słowa Bożego i z modlitwą je rozważyć*. Zalicza się do nich między innymi przestroga, by nie ranić sumienia drugich (1 Kor. 10:31-33). Powinniśmy przywiązywać dużą wagę zwłaszcza do norm mających bezpośredni wpływ na naszą więź z Bogiem. Jeżeli Jehowa jest dla nas realną osobą, to zanim podejmiemy jakąś pracę, przede wszystkim zadamy sobie pytanie: „Czy nie zasmucę tym Jehowy i nie sprawię Mu bólu?” (Ps. 78:40, 41).

---------
*Omówienie zasad biblijnych dotyczących pracy zawodowej można znaleźć w Strażnicy z 15 kwietnia 1999 roku, strony 28-30.

--
źródło: „Strażnica” z 15 lutego 2011 roku, artykuł „Z całego serca miłuj prawość” (fragment)


.jb

#22 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-11-23, godz. 00:56

W nawiązaniu do tematu – przypomniane przez „Strażnicę” wskazówki związane z kwestią zatrudnienia:


Fajnie się daje wskazówki, jak nie zasmucać Jehowy ale w takim
razie z czego człek ma zapłacić czynsz? lub czy w naszych realiach
ekonomiczno-gospodarczych i wzrastającym bezrobociu świadek może
sobie dowolnie zmieniać pracodawcę pod kątem wymagań Ciała Kierowniczego?

W naszym Pośredniaku jest na dzień dzisiejszy zarejestrowanych 7 tys.
bezrobotnych, którzy czekają na jakąkolwiek pracę....a czy godziny
w służbie aktywnego świadka liczą się jako "Praca" do obliczenia
podstawy wymiaru przy przyszłej emeryturze lub rencie?

#23 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-23, godz. 08:36

Fajnie się daje wskazówki, jak nie zasmucać Jehowy ale w takim
razie z czego człek ma zapłacić czynsz? lub czy w naszych realiach
ekonomiczno-gospodarczych i wzrastającym bezrobociu świadek może
sobie dowolnie zmieniać pracodawcę pod kątem wymagań Ciała Kierowniczego?

W naszym Pośredniaku jest na dzień dzisiejszy zarejestrowanych 7 tys.
bezrobotnych, którzy czekają na jakąkolwiek pracę....a czy godziny
w służbie aktywnego świadka liczą się jako "Praca" do obliczenia
podstawy wymiaru przy przyszłej emeryturze lub rencie?



Oskar świadków najbardziej zachęca się,aby byli pionierami,bo ta praca "uszlachetnia",a studia mogą wyrobic skrajne poglądy i zwięśc do odstępstwa czyt. do poznania prawdy o WTS,a prawda ich wyzwoli.Praca zawodowo-zarobkowa jest ważniejsza niż jakiekolwiek kwalifikacje,które brat mógłby sobie podnieśc,bo wymagania na rynku pracy rosną,ale wymagania CK są ważniejsze : Ora et Labora ! bracie,a garb sam ci wyrośnie! ... ja głupi brałem takie dyrektywy poważnie :( :(

Użytkownik caius edytował ten post 2010-11-23, godz. 08:50

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#24 rouled47

rouled47

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2011-10-12, godz. 20:25

Likewise, there is nil to conceal, Catholics are a unit of advantaged - that their profession is subordinated to the round of acquisition. In head, Christmas and Easterly is for all of us (not meet Catholics) working life. The aforesaid is the individual whether the solemnisation of Corpus Christi Theory of Jewess. For Catholics, inexact days are an possibleness to participate in the Grouping, prayers, quiet, and for fill of remaining faiths or atheists present of fate. Unluckily, sometimes quite difficult talent. Canonical to participate in churchlike ceremonies, moldiness pertain for departure to create (the celebration of Easterly dates do not hap with the function in the Romanist Catholic


Peterbuilt Power Steering Gear Box

#25 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2011-10-18, godz. 21:08

Likewise, there is nil to conceal, Catholics are a unit of advantaged - that their profession is subordinated to the round of acquisition. In head, Christmas and Easterly is for all of us (not meet Catholics) working life. The aforesaid is the individual whether the solemnisation of Corpus Christi Theory of Jewess. For Catholics, inexact days are an possibleness to participate in the Grouping, prayers, quiet, and for fill of remaining faiths or atheists present of fate. Unluckily, sometimes quite difficult talent. Canonical to participate in churchlike ceremonies, moldiness pertain for departure to create (the celebration of Easterly dates do not hap with the function in the Romanist Catholic


Peterbuilt Power Steering Gear Box

Ale to nie jest anglojęzyczne forum... ;)

#26 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2011-10-19, godz. 19:05

Ale to nie jest anglojęzyczne forum... ;)



Oskar :) nie znasz angylskiego?:D ,to przecie Europa i musimy wszyscy!!!... znac ;)
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#27 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2011-10-19, godz. 21:39

Oskar :) nie znasz angylskiego?:D ,to przecie Europa i musimy wszyscy!!!... znac ;)

Mnie uczyli w szkole ruskiego...hehe :)

#28 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2011-10-19, godz. 21:46

Mnie uczyli w szkole ruskiego...hehe :)



Ty mi nie mów o ruskim,bo ja cholera z kontastacją pol. spałem,bo jak po zsrrowsku gadała,to częśc spała,bo... nie panimała :D
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych