Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bony świąteczne


  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#21 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-11-29, godz. 21:34

Nilrem0 czepiasz sie ;)

W tym przypadku chodzi pewnie o to, że te paczki są rozdawane właśnie 6 grudnia, czyli można je uznać za prezenty mikołajkowe. Może, jeżeli tylko jest taka możliwość, trzeba dawać takie paczki bezpośrednio rodzicom i informować, że im się to należy (wtedy ewentualnie mogą zmienić zdanie).

Moznaby tez wybrnac z tej sytuacji i dac dzieciom/rodzicom te rzeczy innego dnia np dzien pozniej, wtedy przynajmniej nie wprowadzaloby to tyle dylematow dla dzieci jakby bylo poza 'tymi' dniami etc
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#22 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2007-11-29, godz. 21:52

>>>Moznaby tez wybrnac z tej sytuacji i dac dzieciom/rodzicom te rzeczy innego dnia np dzien pozniej, wtedy przynajmniej nie wprowadzaloby to tyle dylematow dla dzieci jakby bylo poza 'tymi' dniami etc>>
mozna, ale to "faryzejska" metoda jest..

Użytkownik Epoka edytował ten post 2007-11-29, godz. 22:04


#23 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-11-29, godz. 21:58

Nilrem0 czepiasz sie ;)


Czepianie czepianiem, ale jutro idę do urzędu patentowego bo mi jeszcze WTS pomysł podkradnie :D
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#24 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-29, godz. 22:27

Moznaby tez wybrnac z tej sytuacji i dac dzieciom/rodzicom te rzeczy innego dnia np dzien pozniej, wtedy przynajmniej nie wprowadzaloby to tyle dylematow dla dzieci jakby bylo poza 'tymi' dniami etc

Religijny "red herring" - zgodnie z sugestią cytowanej w tym temacie Strażnicy z 1980 roku, nr 22 - jest już w wielu dziedzinach życia skutecznie praktykowany w społeczności zwanej Świadkami Jehowy.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-11-29, godz. 22:27

Dołączona grafika

#25 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-11-30, godz. 06:12

Ja widzę, że niektórzy próbują tu robić z igły widły ;-) (zachowujecie się jak nadgorliwi starsi, upatrujący we wszystkim złego ;-) )w naszym kraju zwyczajowo już przyjęło się , że w okresie przedświątecznym pracodawcy w ramach zakładowej pomocy socjalnej dofinansowują swoich pracowników bonami towarowymi. Bon towarowy jest to pomoc finansowa od której pracownik płaci podatek,...dla pracodawcy jest to tani sposób „podwyższania pensji” pracownika, gdyż nie musi odprowadzać składek ZUS. Więc pytam, w czym problem ? czy w ustawie o ZFŚS określono z jakiej okazji udziela się takiej pomocy finansowej ?

ps. tytuł tego wątku jest mylący, bo ja nie słyszałem o czymś takim jak "bony świąteczne" !!!

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-11-30, godz. 06:17

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#26 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-30, godz. 07:40

ps. tytuł tego wątku jest mylący, bo ja nie słyszałem o czymś takim jak "bony świąteczne" !!!

bony świąteczne (>>)
Dołączona grafika

#27 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-30, godz. 08:57

P.S.
Świadkowiejehowy i ich wyznawcy - co widać, słychać i czuć - nawet raz w roku nie potrafią przemówić ludzkim głosem. Miłego pakowania zakupów w świąteczne reklamówki życzę. W razie gdyby komuś nie odpowiadał mój styl wypowiedzi, odsyłam do twórczości Kochanowskiego i Reja. Jeśli ktoś nie posiada lub nie ma dostępu do ich dzieł, niech napisze kartkę do "Świętego Mikołaja", albo kupi sobie za bony nieświąteczne. A zatem, wesołych Świąt Bożego Narodzenia, których także nie obchodzę. "Ale kto mnie tam wie, czy obchodzę czy nie".

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-11-30, godz. 12:03

Dołączona grafika

#28 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-11-30, godz. 09:48

W szkole w Karpaczu, gdzie pracowały dwie ŚJ dyrektorka kiedyś rozwiązała podobny problem z okazji 8 marca w ten sposób że zaprosiła te dwie pracownice na pączka i herbatę dzień wcześniej i nazwała to nie dniem kobiet ale podziękowaniem za pracę (sprzątały szkołę, było czysto) i one wtedy przyjęły to świadczenie z funduszu socjalnego.

#29 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-11-30, godz. 13:05

Z cytatu wynika, że przyjmowanie bądź nie bonów to dla prawowiernych ŚJ typowa kwestia sumienia. W artykule podano jak zawsze czynniki, które Swiadek powinien rozważyć w konkretnej sytuacji, bowiem bon bonowi nie równy. Gdzie tu lawirowanie? Ja tu widzę jedynie że się czepiacie. Dajcie spokój.



Ja widzę, że niektórzy próbują tu robić z igły widły ;-) (zachowujecie się jak nadgorliwi starsi, upatrujący we wszystkim złego ;-) )w naszym kraju zwyczajowo już przyjęło się , że w okresie przedświątecznym pracodawcy w ramach zakładowej pomocy socjalnej dofinansowują swoich pracowników bonami towarowymi


Nie chodzi o żadne czepianie się, czy nadgorliwość. Chodzi tylko o to żeby pokazać że niektóre pomysły CK są głupkowate i tak czy siak nie da się ich stosować w 100%. Nikt przecież nie widzi nic złego w przyjmowaniu bonów świątecznych przez ŚJ, nikt też nie widziałby nic złego gdyby przyjmowali prezenty na urodziny, dzień matki etc. Jak napisał fly, bony są kwestią sumienia , bo "ktoś" tak zarządził, urodziny są kategorycznie zabronione bo ten sam ktoś tym razem zarządził sobie inaczej. W praktyce wychodzi tak że ktoś zarządza sumieniami tych ludzi <_<
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#30 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-30, godz. 13:17

W praktyce wychodzi tak że ktoś zarządza sumieniami tych ludzi <_<

I dotyczy to każdej dziedziny ich życia, choć w posłuszeństwie niepisanym zakazom wykazują wiele niekonsekwencji. Odrzucają np. film "Jezus" pogardliwie uzasadniając, że nie mają zamiaru go oglądać. Z drugiej zaś strony niechrześcijańskie filmy są akceptowane. Podobnie jest z tymi bonami. Elementy z tradycji świątecznych niosące namacalne korzyści są do przyjęcia, natomiast te mające jedynie wymiar symboliczny są w ich mniemaniu złe.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-11-30, godz. 13:35

Dołączona grafika

#31 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-11-30, godz. 13:18

ps. tytuł tego wątku jest mylący, bo ja nie słyszałem o czymś takim jak "bony świąteczne" !!!

Moja matka dostaje je od kilkunastu lat przynajmniej i dwa razy do roku. Tak jak ona dostaje te bony świąteczne dziesiątki innych osób i nazywają się bonami świątecznymi. Chcesz nr tel do mojej mamy? bo się jej o to pytałem...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#32 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-11-30, godz. 14:15

sebol zapewne uważa że przedmiot dyskusji nazywa się "bony towarowe" albo jakoś inaczej, ale zapewne chodzi mu o użycie jakiegoś pojęcia znanego jego księgowej.

#33 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-11-30, godz. 14:34

ps. tytuł tego wątku jest mylący, bo ja nie słyszałem o czymś takim jak "bony świąteczne" !!!


Sebol, czasami mnie wkurzasz jak (...) :angry:
Albo "żeś" młody i głupi, albo masz słaby słuch, względnie wybiórczy po "praniu mózgu" przez WTS :P .

Źródło: Dziennik Zachodni
Wiele firm nadal jednak stara się spełniać rolę świętego Mikołaja. - Pracownicy dostaną w tym roku bony świąteczne w wysokości kilkuset złotych - mówi Adam Lewandowski, rzecznik Dyrekcji Okręgu Poczty Polskiej w Katowicach. - Dużą wagę przywiązujemy także do najmłodszych, którzy otrzymują od firmy prezenty. Z okazji Mikołaja są to zwykle paczki ze słodyczami.


http://www.finanse.w...ml?ticaid=14ea0
Święta za bony


Tradycją stało się już, że przed świętami pracownicy wielu firmy obdarowani zostali przez pracodawców świątecznymi bonami. W tym roku ich wartość jest jednak z reguły mniejsza niż w latach poprzednich.

W tym roku świąteczne bony nie będą mogły być zwolnione z konieczności zapłacenia od ich wartości podatku dochodowego.


Gazeta prawna

ŚWIADCZENIA PRACOWNICZE
Jak ujmować w księgach bony świąteczne
Przekazywane pracownikom bony towarowe i paczki mogą być finansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. W takim przypadku nie odprowadza się od nich składek ZUS.


Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.

Wzystkich zdegustowanych moim atakiem na Sbolka, przepraszam (z wyjątkiem Sebolka ;) )

D.

Użytkownik Noc_spokojna edytował ten post 2007-11-30, godz. 14:35


#34 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-30, godz. 14:52

po prostu byśmy chcieli aby rygorystyczni sj faktycznie rygorystycznie podchodzili do wszystkiego wszystkich w tym głównie do siebie. Bo jesli tak bardzo nalatują na katolików i naśmiewają się z kolacji wigilijnej, to niech po prostu nie przyjmują bonów świątecznych ( bo wiadomo, żepensja jest wypłacana po świetach i dlatego większość zakładów przygotowuje premię świąteczną aby było za co wigilię wyprawić i prezenty kupić ot cała tajemnica ), więc jesli nie potrzebują kupowac prezentów i wyprawiac wigilii to bony im niepotrzebne :)
A tak btw, moi rodzice zawsze powtarzali, że dzieci sj nie dostają podarków z różnych okazji bo dostają je kiedy indziej ( chodzi o gwiazdke wielkanoc, dzien dziecka, imieniny urodziny chocby ) ja przez cale swoje zycie nie dostalam od nich 5 prezentów w roku ( no bo chyba butów i odziezy nie można zaliczac do prezentów ) , moje dziecko tak samo, ma juz latek ...... a dostał jeden raz misia :) Więc to bardzo niekonsekwentne i niesprawiedliwe, bo dzieci nie sj, wiedza kiedy mają czekac, spodziewaja się i wyczekują na ten dzień, dzieci sj, sa uboższe bo nic ich nie czeka :) Mogą czekac na zgromadzenie letnie co najwyżej :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#35 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-30, godz. 15:10

ja nigdy nie widzalem problemu.. nie spodziewam sie zeby moj pracodawca podarowal mi bon z okazji pamiatki smierci J.Ch. .. nawet nie wiem jak bym mial ten bon nazwac... smiercionosny?? czy pamatkowy??? z racji tego ze zyjemy w tej czesci swiata gdzie nadal jeszcze ( patrz liczba budowanych meczetow w europie) dominuje kultura chrzescijanska wiec pracodawcy wybrali sobie te pore na bony... i logiczne bo i dla pracownikow jest to z regoly czas zwiekszonych wydatkow.
Sebol ma racje piszac o podstawach czy zaletach finansowych dla pracodawcy wynikajacych z bonow.
a co to oznacza dla SJ??
a to mianowicie ze pracodawca dysponuje funduszem socjalnym na ktory wszyscy sie skladamy... mnie to wisi kiedy on mi to wyplaci byle wyplacil.. lub wydal w formie bonow.
bycie SJ w tej materi lub nie bycie nim nie ma nic do rzeczy.

ale jest jeszcze inny aspekt sprawy .. njprawdopodobniej s SJ, ktorym sma pora wydawani bonow lub potoczna ich nazwa... "swiateczne" przeszkadza w ich przyjeciu ( patrz glos sumienia).. mnie to osobiscie smieszy ... ale z calym szacunkiem respektuje takie postawy... mam inny wybor????
[font=Tahoma]

#36 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-30, godz. 15:20

Qwerty, nic dodać nic ująć. Amen.

mnie to wisi kiedy on mi to wyplaci byle wyplacil.. lub wydal w formie bonow.

"Niech też pokój Chrystusowy włada w waszych sercach, do tego bowiem zostaliście powołani w jednym ciele. I okazujcie się wdzięczni" (Kolosan 3,15)

bycie SJ w tej materi lub nie bycie nim nie ma nic do rzeczy.

"Albowiem ludzie będą rozmiłowani w samych sobie, rozmiłowani w pieniądzach, zarozumiali, wyniośli, bluźniercy, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, nielojalni" (2 Tm 3,2)

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-11-30, godz. 15:13

Dołączona grafika

#37 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-30, godz. 15:25

po prostu byśmy chcieli aby rygorystyczni sj faktycznie rygorystycznie podchodzili do wszystkiego wszystkich w tym głównie do siebie. Bo jesli tak bardzo nalatują na katolików i naśmiewają się z kolacji wigilijnej, to niech po prostu nie przyjmują bonów świątecznych ( bo wiadomo, żepensja jest wypłacana po świetach i dlatego większość zakładów przygotowuje premię świąteczną aby było za co wigilię wyprawić i prezenty kupić ot cała tajemnica ), więc jesli nie potrzebują kupowac prezentów i wyprawiac wigilii to bony im niepotrzebne :)

g... prawda. Jak mogą nie chcieć zwrotu swoich własnych pieniędzy?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#38 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-11-30, godz. 17:11

Sebol, czasami mnie wkurzasz jak (...) :angry:
Albo "żeś" młody i głupi, albo masz słaby słuch, względnie wybiórczy po "praniu mózgu" przez WTS :P .
Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.

Wzystkich zdegustowanych moim atakiem na Sbolka, przepraszam (z wyjątkiem Sebolka ;) )

D.

a ja ci odpowiem ;-) na drugi raz jak dostaniesz bon towarowy to załuż okularki i dobrze przeczytaj z obu stron , najlepiej ze zrozumieniem ;-)

No dobra cwaniaczki ;-) banki w tym okresie promują tzw. kredyty (pożyczki) świąteczne ;-) wiec mam pytanie czy SJ wg Was mogą takie kredyty (pożyczki) zaciągać ;-) ?

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-11-30, godz. 17:23

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#39 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-11-30, godz. 17:30

jak dostaniesz bon towarowy


Jak dostanę bon towarowy (inaczej świąteczny), to będzie znaczyło, że mój szpital zmienił właściciela, bo ja to od lat na święta od mojego zakładu pracy nic nie dostaję, a już bonów świątecznych na pewno.
A tacy "katoliccy" ci właściciele...na pasterce ich widziałam <_<.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#40 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-11-30, godz. 17:32

A jak walczący z komuną członkowie wielu wyznań chrześcijańskich brali gratyfikacje z okazji świąt ustanowionych przez komune to było dobrze. To nie była hipokryzja?

Natomiast co do postawy ŚJ dotyczącej bonów, to pracodawcy będący ŚJ jakoś nie rozdają tej zapracowanej gratyfikacji swoim pracownikom innych religii, twierdząc że to na święto pamiątki. Dają tym pracownikom na święta. Ale nie dlatego, że jest to święto kościelne. Tak sie składa, że jest to również święto państwowe. Czyli dni wolne od pracy, poza sobota i niedzielą. Mają wtedy świąteczny odpoczynek Żydzi, muzułmanie , Świadkowie Jehowy i ateiści, w danym kraju. Cała ta masa społeczna może swobodnie brać gratyfikacje z okazji tego świątecznego wolnego, niezależnie od tego czy świętują w tedy Boże narodzenie. Ich Państwo zobligowało do przymusowego święta państwowego. Ale ja wiem, jak ŚJ są konserwatywni to źle. A jak dla Żydów stają się Żydami, a dla Greków Grekami to też źle. "Graliśmy wam a nie tańczyliście. Zawodziliśmy a nie smuciliście się." Daliście tym tematem gotowe świadectwo świadkom aby tak stwierdzili.

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-11-30, godz. 17:34

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych