Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bony świąteczne


  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#41 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-30, godz. 18:54

g... prawda. Jak mogą nie chcieć zwrotu swoich własnych pieniędzy?

Tere :)
jakich własnych :)
Jak masz dziecko to dostajesz bony na dziecko, jak nie masz dziecka nie dostajesz. Jak jedziesz na wczasy w Polsce dostajesz z funduszu zwrot ilus tam procent, jak za granice to juz nie dstajesz, Fundusze socjalne pracownicze i inne g...a rządzą się swoimi regulaminami, więc te "należne" pieniadze sa pod pewnymi warunkami. I nie każdy je otrzymuje, więc nie jest to takie oczywiste że dla wszystkich.
W moje pracy zamiast kasy przed świętami dostaje się paczkę w której są słodycze ( w postaci mikołaja z czekolady, i bombek czekoladowych), serwetka z choinkami, oraz szynka w puszce :) oraz świeczka zazwyczaj w kształcie choinki posypanej brokatem :) No i ponieważ tpo sa moje jak twierdzisz pieniądze to czy jako sj powinna to przyjąc? Nie , powinnam wyciągnąc tylko szynke pod warunkiem, że nie ma na niej akcentów świątecznych a resztę oddać :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#42 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-11-30, godz. 19:19

Ja jadłem już diabła z czekolady. To i Mikołaja zjem. :)

A może to był Posejdon? :rolleyes:

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-11-30, godz. 19:19

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#43 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-11-30, godz. 19:36

jak za granice to juz nie dstajesz,

już się dostaje ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#44 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-12-01, godz. 12:55

Tere :)
jakich własnych :)

Tych, które odciągają z pensji.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#45 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-12-01, godz. 13:47

no tak, chyba jednak nie nadajemy na tych samych falach :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#46 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-12-01, godz. 14:33

A jak walczący z komuną członkowie wielu wyznań chrześcijańskich brali gratyfikacje z okazji świąt ustanowionych przez komune to było dobrze. To nie była hipokryzja?

Natomiast co do postawy ŚJ dotyczącej bonów, to pracodawcy będący ŚJ jakoś nie rozdają tej zapracowanej gratyfikacji swoim pracownikom innych religii, twierdząc że to na święto pamiątki. Dają tym pracownikom na święta. Ale nie dlatego, że jest to święto kościelne. Tak sie składa, że jest to również święto państwowe. Czyli dni wolne od pracy, poza sobota i niedzielą. Mają wtedy świąteczny odpoczynek Żydzi, muzułmanie , Świadkowie Jehowy i ateiści, w danym kraju. Cała ta masa społeczna może swobodnie brać gratyfikacje z okazji tego świątecznego wolnego, niezależnie od tego czy świętują w tedy Boże narodzenie. Ich Państwo zobligowało do przymusowego święta państwowego. Ale ja wiem, jak ŚJ są konserwatywni to źle. A jak dla Żydów stają się Żydami, a dla Greków Grekami to też źle. "Graliśmy wam a nie tańczyliście. Zawodziliśmy a nie smuciliście się." Daliście tym tematem gotowe świadectwo świadkom aby tak stwierdzili.

A co sądzicie o tym, że od prezentów rodzinnych nie trzeba odprowadzać podatku. Natomiast od bonów towarowych danych przez pracodawcę tak. Czy to cos może wnieść do dyskusji w świetle tego co napisałem powyżej.

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-12-01, godz. 14:35

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#47 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-01, godz. 16:41

Tych, które odciągają z pensji.

Funduszu socjalnego nie tworzy się z pensji pracowników ale jest to odpis z zysku firmy.
Czesiek

#48 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-12-01, godz. 19:03

jest to odpis z zysku firmy.

bzdura ;-) (bo z zysków dzieli się , ale dywidendy;-)już napisałem jaką kwotę należało odprowadzić np. w 2007r za pełnoetatowca na rachunek ZFSS w danej firmie ;-)

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-12-01, godz. 19:13

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#49 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-12-02, godz. 15:36

no tak, chyba jednak nie nadajemy na tych samych falach :)

Po prostum różnimy się w jednym temacie. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#50 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-02, godz. 17:00

jest to odpis z zysku firmy.

bzdura ;-) (bo z zysków dzieli się , ale dywidendy;-)już napisałem jaką kwotę należało odprowadzić np. w 2007r za pełnoetatowca na rachunek ZFSS w danej firmie ;-)

Czyli odpis na ZFSS tworzy się odciągając odpowiednia kwotę z pensji pracowników jak to sugeruje Terebint?
A może ty napiszesz precyzyjniej skąd tą kwotę (5% od przeciętnego wynagrodzenia) się bierze, jeśli nie z tego co firma wypracuje a co może mało precyzyjnie nazwałem zyskiem.
Czesiek

#51 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-12-02, godz. 18:05

Czyli odpis na ZFSS tworzy się odciągając odpowiednia kwotę z pensji pracowników jak to sugeruje Terebint?

Zakład pracy jest zobligowany ustawowo do tworzenia takiego odpisu . Na początku roku robi się plan ZFSS i przelewa się określoną kwotę na specjalnie wyodrębnione konto, pod koniec roku robi się korektę. Wszystkie wydatki z ZFSS są zaliczane do kosztów uzyskania przychodów danej firmy, czyli nie ma tu mowy o wypłacie z zysku (przychody – koszty = zysk), źródłem środków ZFSS też nie są wynagrodzenia pracowników;-) bardziej szczegółowo masz opisane w ustawie którą już zacytowałem ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#52 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-12-03, godz. 07:57

[...]
A tak btw, moi rodzice zawsze powtarzali, że dzieci sj nie dostają podarków z różnych okazji bo dostają je kiedy indziej ( chodzi o gwiazdke wielkanoc, dzien dziecka, imieniny urodziny chocby ) ja przez cale swoje zycie nie dostalam od nich 5 prezentów w roku ( no bo chyba butów i odziezy nie można zaliczac do prezentów ) , moje dziecko tak samo, ma juz latek ...... a dostał jeden raz misia :) Więc to bardzo niekonsekwentne i niesprawiedliwe, bo dzieci nie sj, wiedza kiedy mają czekac, spodziewaja się i wyczekują na ten dzień, dzieci sj, sa uboższe bo nic ich nie czeka :) Mogą czekac na zgromadzenie letnie co najwyżej :)

To mozesz miec pretensje jedynie co do skapstwa swoich rodzicow a nie tego ze byli/sa akurat SJ.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#53 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-12-03, godz. 09:41

A ŚJ w Niemczech biorą Weihnachtsgeld?
[db]

#54 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-12-28, godz. 19:00

a co to jest "Weihnachtsgeld"?
Sprawdziłem że jeden ze słowników podaje "trzynastka", ale sąsiednie hasło "Weihnachtsbaum" = choinka
Domyślam się więc, że jest to jakaś premia świąteczna, "choinkowe" ;) Dobrze kombinuję?!

#55 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-12-28, godz. 19:30

jest to jakaś premia świąteczna, "choinkowe" ;) Dobrze kombinuję?!

dokładnie
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#56 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-01-04, godz. 13:47

a co to jest "Weihnachtsgeld"?
Sprawdziłem że jeden ze słowników podaje "trzynastka", ale sąsiednie hasło "Weihnachtsbaum" = choinka
Domyślam się więc, że jest to jakaś premia świąteczna, "choinkowe" ;) Dobrze kombinuję?!


Jest to dokładnie trzynastka a nazywa się Weihnachtsgeld bo w Niemczech dostaje się ją razem z pensją listopadową, czyli w sam raz są to pieniążki na święta :-)
[db]

#57 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-01-04, godz. 14:09

To mozesz miec pretensje jedynie co do skapstwa swoich rodzicow a nie tego ze byli/sa akurat SJ.

gdyby nie byli, to bym dostawała prezenty z wszystkich tych swieckich okazji :), wiec nie o skapstwo chodzi tylko o bycie sj, bo skapi kupili by tanszy prezent po prostu :) ale zawsze :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#58 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-01-07, godz. 09:22

gdyby nie byli, to bym dostawała prezenty z wszystkich tych swieckich okazji :), wiec nie o skapstwo chodzi tylko o bycie sj, bo skapi kupili by tanszy prezent po prostu :) ale zawsze :)

Raczej skapi nie kupiliby w ogole (jak w twoim przypadku) bo nie ma do tego okazji. Skapiec jesli nie jest do tego zmuszony okazja np urodzinami dziecka to nie kupuje nic bo nie widzi takiej potrzeby.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#59 Emka

Emka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 164 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2008-02-05, godz. 10:07

Ja pamiętam, że mój ojciec dostawał na święta paczki z zakładu pracy i zawsze chętnie je brał. Nawet, jeśli na opakowaniu był Mikołaj. My z siostrą dostawałyśmy po czekoladce, a szynka i kawa szły do barku, bo nie były dla plebsu :)

A jak był szkolny Mikołaj, to dostawało się lizaka i miało się nie beczeć.

Tak przy okazji - czy Mikołaja z czekolady można uznać za "pokarm ofiarowany bożkom"? :P
"When the war of the beasts brings about the world’s end
The goddess descends from the sky."

#60 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-02-05, godz. 10:29

Tak przy okazji - czy Mikołaja z czekolady można uznać za "pokarm ofiarowany bożkom"? :P

Przyłączam się do pytania :) Może HC, Hu'bercik lub P.K.D... nam odpowie.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych