Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świętowanie przez nieświętowanie


  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#21 miedziana_cyna

miedziana_cyna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 273 Postów

Napisano 2007-12-09, godz. 16:10

Co jest złego w prowokacji? Zresztą nie o tym jest temat.

Pozdrawiam :)
Miedziana cyna, żelazny sód, wanadowy skand, berylowy tantal, kadmowy molibden...

#22 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-12-09, godz. 20:36

to jest prześladowanie śJ, i nie tylko ich lecz również niektórych Ex śJ.

Użytkownik and edytował ten post 2007-12-09, godz. 20:47

pozdrawiam Andrzej

#23 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-12-09, godz. 20:54

W związku z tym chciałbym zadać pytanie: czy w okresie bożonarodzeniowym są podczas zebrań ŚJ poruszane jakieś okołoświąteczne tematy - np. znaczenie wcielenia Archanioła Michała, dlaczego akurat wtedy zstąpił na Ziemię itp.? Czy może raczej ŚJ robią wszystko, aby mówić o czymś innym?

Wystarczy się odpowiednio ubrać i samemu zawitać na zebraniu - będzie informacja z pierwszej ręki.

#24 miedziana_cyna

miedziana_cyna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 273 Postów

Napisano 2007-12-09, godz. 22:06

Chciałbym się w końcu wybrać, ale bardzo dziwnie bym się chyba czuł. Byłem już na różnych nabożeństwach - prawosławnych i protestanckich, ale u ŚJ obawiam się, że będzie trudniej jakoś wtopić się w tłum, po prostu "być". Czy będą może jakoś specjalnie witać, odpytywać, "oferować pomoc" itp.? Nie żeby było w tym coś złego, ale wolałbym być przygotowany.

Pozdrawiam :)
Miedziana cyna, żelazny sód, wanadowy skand, berylowy tantal, kadmowy molibden...

#25 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-12-09, godz. 22:14

Dyskusje zawierające informacje oraz rady dla wybierających się do Sali Królestwa:

Z KK do Sali Królestwa, Jak wielkie są różnice ??

Spotkania ze Świadkami Jehowy

(tematy pokrewne >>)
.jb

#26 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-12-10, godz. 00:25

Nie żeby było w tym coś złego, ale wolałbym być przygotowany.

„Ale Pana Boga poświęćcie w sercach waszych, a bądźcie zawsze gotowi odpowiedź dać każdemu pytającemu się o sprawie nadzieje onej, która w nas jest.” (1 list Piotra 3,15)
Dołączona grafika

#27 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-12-10, godz. 01:36

Chciałbym się w końcu wybrać, ale bardzo dziwnie bym się chyba czuł. ...

W takim przypadku dobrze by było wybrać się w taką podróż z kimś jeszcze innym - wspólnie zawsze raźniej i bezpieczniej.

#28 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-12-10, godz. 08:35

Chciałbym się w końcu wybrać, ale bardzo dziwnie bym się chyba czuł. Byłem już na różnych nabożeństwach - prawosławnych i protestanckich, ale u ŚJ obawiam się, że będzie trudniej jakoś wtopić się w tłum, po prostu "być". Czy będą może jakoś specjalnie witać, odpytywać, "oferować pomoc" itp.? Nie żeby było w tym coś złego, ale wolałbym być przygotowany.

Pozdrawiam :)



To nie boli , ja bylam, to raczej przypomina amerykanski spektakl, niz nabozenstwo w formie jakiej to rozumuja europejczycy, zobaczysz duzo usmichnietych buziakow sztucznie grzecznych (to pierwsze co sie rzuca w oczy -ta uprzejmosc, wyuczona jak u zaprogramowanych komputerkow, i ten w powietrzu klimat tej potrzeby pokazania ,ze my to co robimy to robimy lepiej niz inni, a szczegolnie te katoliki, masz wrazenie ze jestes w szkolce dla dzieci, przezywania tam Boga nie znajdziesz, masz wrazenie ,ze stoisz miedzy biednymi zagubionymi ludzmi, ktorzy na sile cos tam malpuja i nie znajdziesz w tym ni spontanicznosci ,ni naturalnosci no bo to wszystko jest tak sztuczne i wyuczone, takie bylo moje wrazenie sprzed 15- lat ,teraz omijam tych okaleczonych ludzi z daleka, bo bije od nich taki pesymizm i zagubienie ,ze raczej nie jest to budujace towarzystwo :)

#29 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-12-10, godz. 09:20

Co jest złego w prowokacji? Zresztą nie o tym jest temat.

Pozdrawiam :)

To, ze chciales sie po prostu ponabijac, a Twoje pobudki nie byly szczere. :angry:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#30 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-12-10, godz. 11:04

Świadkowiejehowy stanowią największe skupisko religijnych pozorantów, jakich można spotkać.


To prawda, mam wrazenie ,ze to sa takie " krowy co duza rycza a malo mleka daja", wszystko co robia jest tylko takim pozorem do zapelnienia Ich wewnetrznej pustki, te zakazy- nakazy czesto absurdalne , ten sztuczny swiat , ktory z religia nie ma nic wspolnego i te ciagle powtarzane my mamy Prawo byc innymi , tak jakby im ktos tego tak naprawde zabranial, pamietam kiedys dawno temu ,przyszly do mnie w sama Wigilie dwie moje znajome SJ mnie nauczac ,tak bez uprzedzenia, moja rodzina sie zjechala ,pelno roboty bylo w domu itp, wszyscy katolicy wiedza,ze w ten dzien ktos spoza rodziny wizyty nie sklada( to niewypada!), SJ majac sie za nauczycieli innych powinni tez , uczyc sie etyki, spokojnie wysluchalam tych dziewczyn i pomyslalam sobie ,ze albo sa zle wychowane ,albo tak krytykujac katolikow same nie maja za grosz taktu, albo nie wiedza co to jest Wigilia albo to byla zwykla prowokacja, pomimo zazenowania nasze spotkanie odbylo sie kulturalnie ale poczucie niesmaku mam do dzisiaj :)

#31 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-10, godz. 11:36

Obwiniasz SJ. Ale sam przyznałeś, że to była prowokacja z Twojej strony. I jak widać z powyższych postów działałeś podstępnie. Na jakiej podstawie mniemasz, że owi ŚJ z którymi rozmawiałeś, absolutnie nie domyślili się tego. Może Cię rozgryźli i dlatego tak a nie inaczej potraktowali Twoje zaledwie prowokacyjne, a nie szczere życzenia.

Olo
A czy ty jak głosiłeś nie stosowałeś prowokacji? Przecież te wstępy w NSK (Jak proponować czasopisma) są prowokacyjne i mają na celu wciągnięcie potencjalnego rozmówcę w dyskusję. Czy to też jest działanie podstępne i nieszczere?

A tak w temacie, to WTS stara się, aby w grudniowych wydaniach Strażnicy był jakiś okolicznościowy artykuł na temat świąt Bożego Narodzenia. Czyli na swój sposób obchodzi te święta.
Czesiek

#32 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-12-10, godz. 11:41

A czy ty jak głosiłeś nie stosowałeś prowokacji? Przecież te wstępy w NSK (Jak proponować czasopisma) są prowokacyjne i mają na celu wciągnięcie potencjalnego rozmówcę w dyskusję. Czy to też jest działanie podstępne i nieszczere?


No tak, ale my tu podobno lepsi od ŚJ jesteśmy, co nie? Tacy niesekciarscy, nieobłudni. W ogóle.
[db]

#33 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-10, godz. 11:48

No tak, ale my tu podobno lepsi od ŚJ jesteśmy, co nie? Tacy niesekciarscy, nieobłudni. W ogóle.

[db]
Może warto sobie uświadomić, że nie kazde działanie prowokacyjne od razu musi być nieszczere i obłudne. I tylko tyle chciałem swoim postem pokazać, a nie wywyższać kogoś, czy też poniżać.
Czesiek

#34 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-12-10, godz. 13:54

Może warto sobie uświadomić, że nie kazde działanie prowokacyjne od razu musi być nieszczere i obłudne.


Rozmawiamy o konkretnym przypadku. Twoim zdaniem życzenia składane jako prowokacja, są szczere?
[db]

#35 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-12-10, godz. 14:20

Twoim zdaniem życzenia składane jako prowokacja, są szczere?

A "bożonarodzeniowe" artykuły w Strażnicy i/lub Przebudźcie się!?
Dołączona grafika

#36 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-12-10, godz. 15:25

A "bożonarodzeniowe" artykuły w Strażnicy i/lub Przebudźcie się!?


A u was biją murzynów.
[db]

#37 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-10, godz. 17:04

Rozmawiamy o konkretnym przypadku. Twoim zdaniem życzenia składane jako prowokacja, są szczere?

To może ocenić jedynie składający i Bóg. Ja przy wszelkich życzeniech po prostu dziękuję i życzę "wzajemnie" nie dopytując się o intencje.

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-12-10, godz. 17:05

Czesiek

#38 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-12-10, godz. 17:15

To może ocenić jedynie składający i Bóg.


Chyba nie zrozumiałeś pytania. Nie pytam, czy życzenia są prowokacyjne. To już wiemy. Składający sam się przyznał.

Prowokacja jest działaniem wyrachowanym, nastawionym na konfrontację. A wyrachowanie z definicji wyklucza szczerość intencji. CBDU

Ja przy wszelkich życzeniech po prostu dziękuję i życzę "wzajemnie" nie dopytując się o intencje.


A ja prowokatorom odpowiadam "cmoknij mnie w rzyć".
[db]

#39 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-12-10, godz. 18:47

wyrachownie wyklucza szczerość intencji? A słyszałeś coś takiego jak zemsta najlepiej smakuje na zimno? Szczerość do wyrachownia cynizmu i prowokacji jest wręcz wskazana i to po obu stronach
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#40 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-12-10, godz. 20:03

A u was biją murzynów.

Zupełnie nie trafione nawiązanie, bo

Rozmawiamy o konkretnym przypadku.


Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-12-10, godz. 21:09

Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych