Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy duński film "Worlds Apart"


  • Please log in to reply
281 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-01-16, godz. 18:35

Dołączona grafika


Forum JWD poinformowało o nowej duńskiej produkcji, w której poruszono temat życia w społeczności świadków Jehowy. Dramat "Worlds Apart" (duński tytuł "To Verdener"), którego reżyserem jest uznany już Niels Arden Oplev, opowiada historię siedemnastoletniej Sary (w tej roli Rosalinde Mynster). Dziewczyna prowadziła spokojne życie jako świadek Jehowy, ale miłość do chłopca (w tej roli Pilou Asbæk) spoza tej społeczności wszystko zmieniła. Sara jest rozdarta między wiarą i namiętnością. Młoda bohaterka filmu staje przed koniecznością dokonania poważnego wyboru: religia i rodzina czy uczucie i odmienny od dotychczasowego styl życia. Międzynarodowa premiera filmu będzie miała miejsce na tegorocznym Berlinale.

Już teraz można zobaczyć trailer: link

Wątek na forum JWD: link


Dołączona grafika
.jb

#2 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-01-16, godz. 21:54

ciekawe kiedy ktos nakreci dramat o sj, ktory musi odejsc bo uwaza inaczej i co go potem spotyka........
nie potrafiłam uwierzyć.......

#3 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2008-01-17, godz. 17:29

Próbka filmu wydaje się być wielce zachęcająca.
Widać przejęcie się losami ludzkimi, uwikłanymi w "obłęd".
Im bardziej pokaże prawdę o strażnicy, tym będzie bardziej potępiany i krytykowany przez prawdziwych chwalców i wiernych sług, przenajświętszej cielesności k'analnej.

#4 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-01-17, godz. 18:41

Im bardziej pokaże prawdę o strażnicy, tym będzie bardziej potępiany i krytykowany przez prawdziwych chwalców i wiernych sług, przenajświętszej cielesności k'analnej.

I na odwrót. ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#5 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-01-22, godz. 11:32

obejrzałam zwiastun...... wróciły wspomnienia....... zawsze się zastanawiałam, czy ktokolwiek "ze świata" jest wstanie zrozumieć...... że osoba będąca śj , wybierająca partnera ze świata i odchodząca od sj, ma tylko JEGO. Czy taki partner jest wsatnie zastąpić rodzinę? Być bardziej wyrozumiały, kochający.......
CHYBA NIE, nikt kto nie "był w matrixie" nigdy nie zrozumie o co chodzi, choćby obejrzał 100 filmów i choćby znim gadac milion godzin :( pozdro
nie potrafiłam uwierzyć.......

#6 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-01-23, godz. 02:00

to ciekawe, ale czasami można trafić na partnerkę z innego matrixa :)
gdzie podstawą manipulacji jest coś innego niż religia...

i potem też ona ma tylko jego...

manipulacja nie jest tylko problemem sekt... ale również "normalnych" rodzin...

#7 Łukasz Kowalski

Łukasz Kowalski

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2008-01-26, godz. 01:11

Może się czepiam ale ten nadzorca blondas to ma za długie te włosy, no i ta broda! :rolleyes: A kongres to wygląda bardziej jak bitwa pod grunwaldem ;) A tak na serio chętnie obejrze ten film, sam przechodziłem bardzo podobne losy jako 16latek i tak jak qwerty napisała, osoba z zewnątrz nigdy tego nie zrozumie w 100%
Pozdrawiam :)

#8 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-01-26, godz. 09:23

Może się czepiam ale ten nadzorca blondas to ma za długie te włosy, no i ta broda! :rolleyes: A kongres to wygląda bardziej jak bitwa pod grunwaldem ;) A tak na serio chętnie obejrze ten film, sam przechodziłem bardzo podobne losy jako 16latek i tak jak qwerty napisała, osoba z zewnątrz nigdy tego nie zrozumie w 100%
Pozdrawiam :)

Chyba, że jako światus jest blisko takiej sytuacji i ją obserwuję "na żywca" ;) Co do brody... hmmm może Hu'bercik by się tu wypowiedział bo on jakiś tam za zarost ma. Ciekawe jak w jego zborze na to reagują. ;)

Użytkownik pawel r edytował ten post 2008-01-26, godz. 09:24

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#9 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-01-26, godz. 10:41

Co do brody... hmmm może Hu'bercik by się tu wypowiedział bo on jakiś tam za zarost ma. Ciekawe jak w jego zborze na to reagują. ;)


Ponoć w niektórych krajach Zachodu nie ma już tego zakazu ;)

#10 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-02-17, godz. 19:06

W jednym z wywiadów reżyser filmu wspomniał, że inspiracją dla niego była opisywana w prasie historia byłej ŚJ, Tabity. Oplev rozmawiał zarówno z nią, jak i innymi byłymi świadkami Jehowy. Ponadto wspomniał, że w filmie położono nacisk na przedstawienie sprawy wykluczania ze społeczności w kontekście poglądu świadków Jehowy, że żyjemy w dniach ostatnich. W efekcie, jak zauważył Oplev, wykluczenie może się jawić jak wyrok śmierci dla wykluczonego, który nie przeżyje Armagedonu i nie stanie się częścią nowego, lepszego świata.
.jb

#11 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-02-17, godz. 20:10

Data premiery w Niemczech była na festiwalu 11 lutego, 22 lutego będzie w Danii tylko nie wiem kiedy u nas. Proponowałbym przeglądać sieci akademickie kto ma dostęp bo wiadomo, że tam szybciej ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#12 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-02-19, godz. 21:49

Szukałem po różnych serwerach tego filmu jak narazie nic nie znalazlem. Jeśli ktos znajdzie ten film to proszę o namiary.

#13 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-03-12, godz. 23:09

Zdjęcia i krótkie fragmenty filmu można znaleźć tutaj:


http://www.toverdener.dk


.jb

#14 Jarosław_P

Jarosław_P

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 219 Postów
  • Lokalizacja:Cork - Ireland

Napisano 2008-03-13, godz. 00:41

Znalazłem torrenty, ale tylko na mbt, więc trzeba zapłacić za dostęp.... Ale są tam wersje hiszpańska, francuzka i duńska. Jeszcze jutro poszukam.
"Mostem między przekonaniami oddzielonymi największą przepaścią jest szlachetność"
Aleksander Świętochowski

#15 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-03-18, godz. 16:15

Szukałem na torrentach i emulu, nie ma tego filmu. Jarosław_P gdzie znalazles ten film? Moze ktos ma konto na tych płatnych torrentach.

#16 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-18, godz. 18:36

Nie jestem pewien, ale ja chyba bym nie dał rady obejrzeć tego filmu. :wacko:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#17 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-03-29, godz. 09:31

Witam!

Mam pomysł, aby zwrócić się z prośbą o dystrybucję tego filmu do Pana Gutka. On sprowadza ambitne, niszowe filmy. Sam regularnie chodzę w Poznaniu na filmy z jego stajni. Na stronie www.gutekfilm.pl znajdują się maile na które pewno można taką prośbę zgłaszać. W sumie tą tematyką mogłoby być zainteresowanych kilkaset tysięcy widzów w Polsce, którzy mają styczność ze śJ. Gdyby na plakacie pojawił się wyraźny napis, że historia dzieje się w środowisku śJ, wtedy mogłoby to wzbudzić zaciekawienie potencjalnych widzów, gdyż organizacja choć powszechnie znana, to jednak bardzo tajemnicza i niedostępna dla ludzi z zewnątrz. Poza tym, w szerszym aspekcie pewnie film traktuje o tolerancji jako takiej.

Przy okazji pierwszego postu pozdrawiam serdecznie! Czytam forum od kilku lat - niektórych z Was znam osobiście innych bardzo dobrze z postów :)

Urodzony w "prawdzie", ochrzczony w wieku 14 lat ( podobnoć dobrowolnie ). 17 lat temu czar "Organizacji" w momencie największego zaangażowania prysł dosłownie w jednym dniu i od tego momentu nic
nie jest już takie same!


#18 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-29, godz. 09:55

Witaj pawdob7 na forum. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#19 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-03-29, godz. 10:38

Witaj Terebint :) Pozdrowienia for all :)

Przy okazji polecam też forumowiczom doskonały film Equilibrium
Film, jak pewnie wiecie traktuje o totalitaryzmie w szerokim aspekcie oraz zniewoleniu jednostki przez system.
Dla mnie jednak skojarzenia były oczywiste - pamiętacie chociażby codzienną dawkę Prozium, aby nic nie odzczuwać i nie myśleć samodzielnie? I ta hierarchia, która zresztą bezpośrednio nawiązuje do religii ( kapłani )
Czy też mieliście podobne skojarzenia?

Był jeszcze film Wyspa przy oglądaniu którego też nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że znam tą złudną obietnicę Raju :)

Oglądaliście ten film?

Pozdrawiam!

#20 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-03-31, godz. 18:48

Oglądałem film wyspa i uważam że świetny.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych