Skocz do zawartości


Zdjęcie

Internet


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#21 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-20, godz. 08:35

A babcia kiedyś serfowała, że taka ekspertka?

Paweł kocham cie za ten tekst:)
...... miałam dzis kiepski nastrój od rana.... az tu czytam Twój texcior i juz do konca dnia bede sie z niego cieszyc :))))
nie potrafiłam uwierzyć.......

#22 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-20, godz. 09:12

Z babciami tak to właśnie jest, zwłaszcza jeśli mają już od kilkudziesięciu lat mózgi przetrawione WTS-owską papką. Kiedyś spierałem się z nią nt. Ciała Kierowniczego (jeszcze wówczas mi się chciało, teraz już nie dostrzegam sensu). Pytanie babci było krótkie: "A gdzie to takie mądrości można przeczytać, co?". No to odpowiadam, że u wuja Raya, że są też strony w internecie. Babcia na to mi przerywa: "TO CHYBA SAM DIABEŁ JE PISZE" :ph34r: :P
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#23 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-03-20, godz. 10:41

[...]

a wracając do obrzydzania internetu: nie sądzę, aby ŚJ jakoś szczególnie wyróżniali się niskim uinternetwieniem...

#24 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2008-03-20, godz. 11:01

Zdecydowanie masz racje Sebastian. Wystarczy zobaczyc nasza klase, co juz bylo tutaj dyskutowane :)

#25 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-20, godz. 12:46

co do naszej klasy to tylko patrzec jak nadarzyn wyda zarzadzenie w stylu, zastanów się młody bracie siostro, czy Jezus załozyłby sobie profil na naszej klasie? Na równi z ludzmi z tego szatańskiego swiata? Na pewno wielki nauczyciel niechciałby aby jego zdjecie przewijało sie pomiedzy satanistami, cudzołoznikami złodziejami pijakami itd a taki przeciez jest szatański zły swiat...... rozpatrz wiec drogi bracie , siostro i podejmij własciwa decyzje likwidujac swoje konto, ,majac w sercu słowa naszego Pana .... A wy nie jestescie ze swiata :)
no bo w sumie po co im nasza klasa? i tak sie nie powinni bratac z ludzmi ze swiata a temu ten portal ma słuzyc :) odnawianiu starych znajomosci!
nie potrafiłam uwierzyć.......

#26 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2008-03-20, godz. 14:14

Ale można założyć klasę 'Zbór xyz lata 1990-2000' przecież :) to może by bardziej przeszło niż ostatni link z tematu nasz-zbor.pl :)

#27 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-03-20, godz. 14:26

nasz-zbor.pl jest under construction ;)
[db]

#28 otello

otello

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów

Napisano 2008-03-28, godz. 20:35

Z babciami tak to właśnie jest, zwłaszcza jeśli mają już od kilkudziesięciu lat mózgi przetrawione WTS-owską papką. Kiedyś spierałem się z nią nt. Ciała Kierowniczego (jeszcze wówczas mi się chciało, teraz już nie dostrzegam sensu). Pytanie babci było krótkie: "A gdzie to takie mądrości można przeczytać, co?". No to odpowiadam, że u wuja Raya, że są też strony w internecie. Babcia na to mi przerywa: "TO CHYBA SAM DIABEŁ JE PISZE" :ph34r: :P

Skoro nie chcesz przyjąć nauczania ludzi którzy odkryli sens życia i zaginasz ich wiedzą to musisz być albo diabłem albo ostępcą.Bez dyskusji.Stalin pytał grzecznie polskich oficerów czy przejdą na jego stronę.Jak odmawiali wycieczka do Katyńskiego Lasu.

#29 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-03-29, godz. 18:44

Skoro nie chcesz przyjąć nauczania ludzi którzy odkryli sens życia i zaginasz ich wiedzą to musisz być albo diabłem albo ostępcą.Bez dyskusji.Stalin pytał grzecznie polskich oficerów czy przejdą na jego stronę.Jak odmawiali wycieczka do Katyńskiego Lasu.

Ponieważ Budda odkrył sens życia to czy mam przyjąć jego nauczanie? A co w takim razie z nauczaniem Mahometa, czy innych oświeconych, którzy mieli jakieś objawienie i pisali swoje książki jak Koran czy Księga Mormona? To których odkrywców sensu życia mam słuchać aby nie być przez ciebie nazwanym diabłem i odstępcą? I jakie podasz mi Otello kryteria według których mógłbym zbadać nauczanie tych ludzi, których mi polecisz jako odkrywców sensu życia?

A Stalin nikogo nie pytał czy chce przejść na jego stronę, po prostu podpisał odpowiedni dokument i tysiące ludzi zostało zabitych. A ty mógłbyś nieco douczyć się z najnowszej historii Polski aby nie wychodzić na głupa.
Czesiek

#30 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-03-30, godz. 09:09

Przy okazji to prównanie jest ciekawe. Rozumiem ,ze tymi ludzmi, któzy odkryli chęć życia jest CK.

Czy mam rozumieć ,że CK to taki wujek Josef i będzie wobec odstępców sosowac wycieczki do lasu w jedną stronę? To nowe światło?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#31 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-03-31, godz. 08:26

no nie mogą korzystać bo w internecie można znaleźć dużo niewygodnych dla ORGANIZACJI informacji

Ale osoby zainteresowane moga bez problemu, internet moze sie wiec przysluzyc do tego, ze mniej bedzie osob zostajacych SJ dlatego ze poznali tylko czesc prawdy. Tak sobie ostatnio mysle, ze gdybym 17 lat temu (kiedy zaczelam studium ze SJ) miala dostep do tej informacji co teraz, byc moze nie dalabym sie ochrzcic. Bylam wtedy zbuntowana nastolatka i brak dostepu do "materialow odstepczych" miedzy innymi sprawil ze latwo bylo mnie zindoktrynowac.

no bo w sumie po co im nasza klasa? i tak sie nie powinni bratac z ludzmi ze swiata a temu ten portal ma słuzyc smile.gif odnawianiu starych znajomosci!

Nie mialam kontaktu z nikim ze zboru odkad odeszlam kilkanascie lat temu, a nawet wyprowadzilam sie daleko nie podajac kontaktu, a jednak mnie namierzyli... na portalu "Nasza-klasa". Wlasnie niedawno zostalam usunieta z listy znajomych dobrej kolezanki z dziecinstwa ktora - jak sie potem dowiedzialam - zostala SJ.
A potem sie okaze, ze Jehowa nie tylko oczyszcza z odstepstwa zbor, ale takze internetowe profile braci ;)
Dołączona grafika

#32 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-03-31, godz. 09:41

Ale osoby zainteresowane moga bez problemu, internet moze sie wiec przysluzyc do tego, ze mniej bedzie osob zostajacych SJ dlatego ze poznali tylko czesc prawdy. Tak sobie ostatnio mysle, ze gdybym 17 lat temu (kiedy zaczelam studium ze SJ) miala dostep do tej informacji co teraz, byc moze nie dalabym sie ochrzcic. Bylam wtedy zbuntowana nastolatka i brak dostepu do "materialow odstepczych" miedzy innymi sprawil ze latwo bylo mnie zindoktrynowac.

Agape, w tym samym roku, w którym zaczęłaś studiować ze śJ dla mnie mit o "Raju"w wydaniu WTS prysł jak bańka mydlana. Zgadzam się z Tobą, że internet przeszkadza WTS w ich działalności pozyskiwania nowych członków. 17 lat temu inetrnet w Polsce był nie dostępny. Masz rację, że przy braku dostępu do alternatywnych źródeł wiedzy łatwo jest ludźmi manipulować.
I chociaż wielu śJ przy zaglądaniu na tzw. "strony odstępcze" łomocze serce, to jednak myślę, że i tak korzystają z tych portali.
Niestety, korzystanie z internetu ogólnie pojęte to ciągle rzadkie zjawisko ( zdecydowanie za rzadkie ) zwłaszcza dla nieco starszego pokolenia i zwłaszcza dla świadków, bo przecież "tyle tam niebezpieczeństw" no i do szczęścia to nie potrzebne :D

Nie mialam kontaktu z nikim ze zboru odkad odeszlam kilkanascie lat temu, a nawet wyprowadzilam sie daleko nie podajac kontaktu, a jednak mnie namierzyli... na portalu "Nasza-klasa". Wlasnie niedawno zostalam usunieta z listy znajomych dobrej kolezanki z dziecinstwa ktora - jak sie potem dowiedzialam - zostala SJ.
A potem sie okaze, ze Jehowa nie tylko oczyszcza z odstepstwa zbor, ale takze internetowe profile braci ;)

Osobiście znam świadka ( na marginesie, naprawdę kumatego faceta ), który usunął swój profil z naszej-klasy.
Wcześniej było widać, że sprawiało mu wiele radości odświeżanie starych znajomości oraz swój profil regularnie i ładnie prowadził.
Niesamowite ale prawdziwe jak bardzo doktryny WTS ograniczają wolność jednostki!

Pozdrawiam :)

#33 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-04-19, godz. 14:29

nasz-zbor.pl jest under construction ;)

Doobre! :lol:

co do naszej klasy to tylko patrzec jak nadarzyn wyda zarzadzenie w stylu, zastanów się młody bracie siostro, czy Jezus załozyłby sobie profil na naszej klasie? Na równi z ludzmi z tego szatańskiego swiata? Na pewno wielki nauczyciel niechciałby aby jego zdjecie przewijało sie pomiedzy satanistami, cudzołoznikami złodziejami pijakami itd a taki przeciez jest szatański zły swiat...... rozpatrz wiec drogi bracie , siostro i podejmij własciwa decyzje likwidujac swoje konto, ,majac w sercu słowa naszego Pana .... A wy nie jestescie ze swiata :)
no bo w sumie po co im nasza klasa? i tak sie nie powinni bratac z ludzmi ze swiata a temu ten portal ma słuzyc :) odnawianiu starych znajomosci!

Bomba! Jakbym przeczytał bez komentarza, to byłbym pewny, że to cytat ze Strażnicy! Ten duch boga jechowy!

#34 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-11-18, godz. 23:36

no nie mogą korzystać bo w internecie można znaleźć dużo niewygodnych dla ORGANIZACJI informacji. swego czasu Ciało Kieerownicze poprosiła, aby bracia poniszczyli stara literaturę która mają w domach, bo to już pokarm nieaktualny..... dlaczego? aby nie można było się cofnąć i porównać tych pomyłek i potknięć. NIE SĄ WSTANIE ZAPANOWAĆ NAD INTERNETEM.

Aktualnie rozpisują się o szkodliwości "przelotnego zerknięcia na odstępcze strony internetowe":


Musimy się jednak strzec szkodliwych wpływów, które mogłyby osłabić nasz zapał. Na przykład słuchanie odstępczej propagandy może zaciemnić nasz sposób myślenia i sprawić, że przestaniemy dostrzegać wartość duchowego pokarmu, udostępnianego we właściwym czasie przez niewolnika wiernego i roztropnego.

Aaron, który przez lata służył Jehowie, dał się zwieść odstępczym poglądom. Sądził, że przelotne zerknięcie na odstępcze strony internetowe mu nie zaszkodzi. Opowiada: „Zafrapowały mnie rzekome prawdy, głoszone przez odstępców. Im głębiej wnikałem w ich nauki, tym silniej narastało we mnie przekonanie, że opuszczenie organizacji Jehowy to nic złego. Później jednak, gdy lepiej przeanalizowałem zarzuty wysuwane przeciw świadkom, zdałem sobie sprawę z tego, że odstępcy to bardzo przebiegli, fałszywi nauczyciele. Ich niezbitymi dowodami przeciw nam były informacje wyrwane z kontekstu. Dlatego znów zacząłem czytać nasze publikacje i chodzić na zebrania. Szybko dotarło do mnie, jak wiele straciłem.” Na szczęście Aaron powrócił do zboru.

--
źródło: „Strażnica” z 15 lutego 2011 roku, artykuł „Czy doceniasz błogosławieństwa, jakich zaznajesz?” (fragment), cytat na podstawie nagrania mp3

(Co ciekawe, w wydaniu anglojęzycznym posłużono się imieniem André, nie Aaron.)
.jb

#35 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-11-19, godz. 07:06

Aaron, który przez lata służył Jehowie, dał się zwieść odstępczym poglądom. Sądził, że przelotne zerknięcie na odstępcze strony internetowe mu nie zaszkodzi.



kurde jakie idealnie przebiegłe narzędzie do manipulacji :D

jak swiadek to bedzie czytał, to pierwsze co mu przyjdzie na mysl po zdaniu nr 1 to ten złoty cielec, a pozniej przeczyta o internecie i sobie pomysli, ze izraelici mieli internet :lol: :lol:


nie wiem jak to nazwac, ale widze w tym strasznie pefridną manipulację :)

#36 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2010-11-19, godz. 07:23

jak swiadek to bedzie czytał, to pierwsze co mu przyjdzie na mysl po zdaniu nr 1 to ten złoty cielec, a pozniej przeczyta o internecie i sobie pomysli, ze izraelici mieli internet :lol:


Petali sie po pustyni przez 40 lat bo im sie GPS marki DzeHOva popsul ha ha ha
Umbre Summum




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych