Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pieśni Królestwa


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 [email protected]

[email protected]

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2008-09-20, godz. 19:09

Mam taka prośbę Czy by mógł ktoś wstawić Wszystkie pieśnie Nie muszą to byc w jednym, dużym pliku tylko nawet każdy osobno!

Lub Czy jak Nie czy ktos może sie orientuje gdzie by mogł właśnie sobie ściągnąć ?

Pozdrawiam

#2 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-09-20, godz. 20:29

Mam taka prośbę Czy by mógł ktoś wstawić Wszystkie pieśnie Nie muszą to byc w jednym, dużym pliku tylko nawet każdy osobno!

Lub Czy jak Nie czy ktos może sie orientuje gdzie by mogł właśnie sobie ściągnąć ?

Pozdrawiam

http://www.jw.org/in...=QrYQZRQVNZHFVP

Oryginalne. Legalnie. Nie warto ;-)
[db]

#3 [email protected]

[email protected]

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2008-09-20, godz. 20:43

A Dlaczego Nie warto ??

Użytkownik [email protected] edytował ten post 2008-09-20, godz. 20:44


#4 Jerry

Jerry

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów
  • Lokalizacja:Somerset UK

Napisano 2008-09-20, godz. 21:36

a po co Ci to?idzie armagedon?

#5 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-09-20, godz. 23:33

A Dlaczego Nie warto ??

Bo to prosta, tandetnie zaaranżowana, amatorsko i bezdusznie zagrana muzyka.
[db]

#6 sabekk

sabekk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 224 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:uk

Napisano 2008-09-20, godz. 23:39

a po co Ci to?idzie armagedon?

Jeszcze nie. Nie wydaje mi się również, aby klimat tych melodii go przyspieszył... :)

#7 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-09-21, godz. 08:38

Mam taka prośbę Czy by mógł ktoś wstawić Wszystkie pieśnie Nie muszą to byc w jednym, dużym pliku tylko nawet każdy osobno!

Lub Czy jak Nie czy ktos może sie orientuje gdzie by mogł właśnie sobie ściągnąć ?

Pozdrawiam

Tomuś, a nie wolałbyś turystycznych posłuchać :rolleyes: ? Albo harcerskich <_< ?
Kup płytę SDM-u, albo Wolnej Grupy Bukowina ;) , zobaczysz jak Ci sie zrobi lekko na duszy (oczywiście ma na myśli duszę=człowiek).
Chyba coś mi nie wyszło, chciałam się SJ podlizać, ale jak może być człowiekowi lekko na człowieku, znaczy duszy :blink: .
Matko kochana, ale się zamotałam :blink: .

Wycofuję się...Tomuś, słuchaj Pieśni Królestwa całym człowiekiem!... :blink: <_<

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.

Piotr Banach
" Dusza"

Odsprzedałem diabłu duszę
To nie dobra była dusza
W niczym słuchać mnie nie chciała
Niech ją teraz diabeł zmusza
Żeby mu posłuszna była

Za diabelski grosz kupiłem
Dużo taniej niż sprzedałem
Nową duszę, bez ambicji
Dobrze spasowaną z ciałem

Nic mnie teraz nie uwiera
Nic na boki nie wystaje
Odsprzedałem krnąbrną dusze
A kupiłem, jaką chciałem


D.

#8 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-09-21, godz. 10:12

A Dlaczego Nie warto ??




Bo to syfilizm muzyczny. Apogeum stadium choroby to zmuszanie  stadionu do piania na nutę tego szitu.

#9 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-09-21, godz. 10:21

No, najwyższych lotów to nie jest...ale z syfilizmem to ci się coś chyba poj...bało.

#10 sabekk

sabekk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 224 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:uk

Napisano 2008-09-21, godz. 18:42

Bo to syfilizm muzyczny. Apogeum stadium choroby to zmuszanie  stadionu do piania na nutę tego szitu.

Myśle, że podchodzisz do tematu, niczym Wojewódzki krytykujac w "Idolu". Są gusta i guściki. Mnie osobiście te melodie wystarczą na stadionie czy salce. Czyli traktuje je, niczym Katolik zawodzenie księdza, którego nuta zadko gosci później w domach katolickich (nie liczac słuchających RM).


No, najwyższych lotów to nie jest...ale z syfilizmem to ci się coś chyba poj...bało.


Wiesz Brie... ISZBIN sam kiedyś "piał na nutę tego (*****)". Jego wypowiedź raczej swiadczy o tym, że jego gust muzyczny, podobnie jak mój, jest nieco libaralniejszy. Jednak co do określenia jakie urzył... masz rację.

Użytkownik sabekk edytował ten post 2008-09-21, godz. 19:27


#11 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-09-21, godz. 19:59

Myśle, że podchodzisz do tematu, niczym Wojewódzki krytykujac w "Idolu". Są gusta i guściki. Mnie osobiście te melodie wystarczą na stadionie czy salce. Czyli traktuje je, niczym Katolik zawodzenie księdza, którego nuta zadko gosci później w domach katolickich (nie liczac słuchających RM).
Wiesz Brie... ISZBIN sam kiedyś "piał na nutę tego (*****)". Jego wypowiedź raczej swiadczy o tym, że jego gust muzyczny, podobnie jak mój, jest nieco libaralniejszy. Jednak co do określenia jakie urzył... masz rację.




Raczej nie dysutuje o gustach muzycznych. Wyraziłem swój osobisty pogląd, że to muzyczny syfilizm i tyle. Do tego teksty z pogranicza komunistycznych marszów rewolucyjnych. Stanowczo jedbnak wole katolicką Arkę Noego :P

To tyle. 

#12 sabekk

sabekk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 224 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:uk

Napisano 2008-09-21, godz. 22:09

Raczej nie dysutuje o gustach muzycznych. Wyraziłem swój osobisty pogląd, że to muzyczny syfilizm i tyle. Do tego teksty z pogranicza komunistycznych marszów rewolucyjnych. Stanowczo jedbnak wole katolicką Arkę Noego :P

To tyle. 

No cóż. Odnosnie "Arki Noego", to sam czasem sobie ich puszczę. Jednak to co reprezentuje soba ta grupa, nie ma odzwierciedlenia w liturgii KK. A piesni królestwa mają. Dlatego, jesli tak chcesz podejsc do tematu... to mozna by powiedzieć podobnie na intonacje kapłana w kościele, na którą odśpiwewywują wierni.

Poza tym lubie muzyke dawną (np. Estampie), słucham równiez w pewnych aranzacjach gregorianów. Za pewien majstersztyk uważam "Oficjum" Garbarka.
A zatem odzielmy "liturgię" od gustu, który może okazac sie stronniczym poglądem...

Użytkownik sabekk edytował ten post 2008-09-21, godz. 22:14


#13 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-09-22, godz. 07:33

A ja lubiłam to uczucie kiedy cały stadion na jedną nutę...... ale chyba z samymi piesniami nie miało to nic wspólnego, bardziej to poczucie jedności wspólnoty, nawet gdybysmy wtedy radziecki hymn spiewali to tez bym miała to uczucie...
nie potrafiłam uwierzyć.......

#14 Davido

Davido

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów

Napisano 2008-09-22, godz. 09:24

A ja lubiłam to uczucie kiedy cały stadion na jedną nutę...... ale chyba z samymi piesniami nie miało to nic wspólnego, bardziej to poczucie jedności wspólnoty, nawet gdybysmy wtedy radziecki hymn spiewali to tez bym miała to uczucie...

Myślę że wśród rosyjskich komunistów panuje duch jedności podjudzany samolubstwem.
A pieśni same w sobie mogą takie uczucia wzbudzać ale na krótką metę.
Prawdziwym więzem jedności jest MIŁOŚĆ ! ...ona nigdy nie zawodzi...
Smutne jest że niektórzy mają wypaczone jej pojęcie.

"... jeśli bowiem to postanowienie albo ta sprawa jest z ludzi, wniwecz się obróci; jeśli jednak jest z Boga, nie zdołacie ich zniszczyć, a przy tym mogłoby się okazać, że walczycie z Bogiem." Dzieje Ap. 5:38,39 BT


#15 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2008-09-22, godz. 09:29

Dla takiej muzycznej jedności się na koncerty właśnie chodzi, gdzie wszyscy mogą śpiewać razem z artystą piosenki, które w moim odczuciu są fajniejsze niż pieśni królestwa :) Co prawda, na stadionie nie byłem nigdy, więc też nie mogę z osobistego doświadczenia się tutaj odnieść.

#16 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2008-09-22, godz. 11:55

A ja Iszbinku lubiłam śpiewac co niektóre "zarazeczki" z tego "syfilizmu muzycznego". :rolleyes:
szczególnie ,że w moim zborze spotykalismy się na spotkaniach tzw. młodzieżowych i przy gitarze śpiewalismy pieśni, tworzyliśmy czasami nowe aranżacje do nich, śpiewaliśmy na głosy i takie rózne inne rzeczy
na zebraniu nie pialiśmy, ani nie robiliśmy "murmuranda", ale naprawdę dobrze śpiewaliśmy...tak "z serca"
bardzo lubiłam np. pieśn nr 199, 191, 13 wiele innych...
teraz tak sobie posłuchałam niektórych podanych w linku i się naprawdę wzruszyłam....fajne czasy to były.

#17 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-09-22, godz. 15:16

A ja Iszbinku lubiłam śpiewac co niektóre "zarazeczki" z tego "syfilizmu muzycznego". :rolleyes:
szczególnie ,że w moim zborze spotykalismy się na spotkaniach tzw. młodzieżowych i przy gitarze śpiewalismy pieśni, tworzyliśmy czasami nowe aranżacje do nich, śpiewaliśmy na głosy i takie rózne inne rzeczy
na zebraniu nie pialiśmy, ani nie robiliśmy "murmuranda", ale naprawdę dobrze śpiewaliśmy...tak "z serca"
bardzo lubiłam np. pieśn nr 199, 191, 13 wiele innych...
teraz tak sobie posłuchałam niektórych podanych w linku i się naprawdę wzruszyłam....fajne czasy to były.




Piszesz ładnie a nawet nie dostrzegasz automatyzmu w swej wypowiedzi. Znasz NUMERY piesni, a nie znasz nawet TYTUŁU.


Ja swoje ulubione kawałki znam nie tylko z tytułu, ale znam na pamiec i doskonale wiem na której płycie z jakim tytułem były wydane (moge pokiełbasic lata, chociaz nie kolejnosc płyt). 

Tym sie rózni to o WTSowskiego automatyzmu. 

Pozdra.

#18 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-09-22, godz. 15:31

Moj zbor nie byl szczegolnie muzykalny, rzadko spiewalo sie poza zebraniami. Jedyna piesn ktora pamietam(glownie z melodii) to "nic sie takich nie lekajcie co chca zgladzic ciala wam" :P Jak na 15 lat bez kontaktu to i tak niezle.
Dołączona grafika

#19 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-09-22, godz. 15:33

Prawdziwym więzem jedności jest MIŁOŚĆ ! ...ona nigdy nie zawodzi...
Smutne jest że niektórzy mają wypaczone jej pojęcie.

Smutne, że niektórzy nie rozumieją prawdziwej miłości......
nie potrafiłam uwierzyć.......

#20 Davido

Davido

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów

Napisano 2008-09-23, godz. 07:55

Smutne, że niektórzy nie rozumieją prawdziwej miłości......

:)Tę z "M jak Miłość" czy tę z "Harlequin"`a ? ;)

"... jeśli bowiem to postanowienie albo ta sprawa jest z ludzi, wniwecz się obróci; jeśli jednak jest z Boga, nie zdołacie ich zniszczyć, a przy tym mogłoby się okazać, że walczycie z Bogiem." Dzieje Ap. 5:38,39 BT





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych