Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dowody Trójcy na świecie


  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#21 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-11-13, godz. 14:37

I Trojmiasto :D
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#22 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-11-13, godz. 15:07

I Trojmiasto :D

Hehehe. :D Dobre. :D Ja urodziłem się w Gdyni, a więc pod kogo przynależę? DŚ, Jezusa czy Jehowę? :P

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#23 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-11-13, godz. 15:22

Składa sie z szesc liter, wiec jest w nim min 2 trójce. 

Nawet potrójna trójca

trzy samogłoski - EOA
trzy spółgłoski - JHW
trzy sylaby - JE HO WA

A więc doskonała Trójca Święta!


Hehehe. :D Dobre. :D Ja urodziłem się w Gdyni, a więc pod kogo przynależę? DŚ, Jezusa czy Jehowę? :P

Do BOGA! :P

Ciekawe, że WTS jest też Trójcą! Ale biblia mówi o dwóch Trójcach! Jaka jest ta druga?

Użytkownik mirek edytował ten post 2008-11-13, godz. 15:33

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#24 Emka

Emka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 164 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2008-11-13, godz. 15:32

trzy samogłoski - EOA
trzy spółgłoski - JHW
trzy sylaby - JE HO WA


Ale tetragram [JHWH] ma cztery znaki :P
"When the war of the beasts brings about the world’s end
The goddess descends from the sky."

#25 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-11-13, godz. 15:40

Ale tetragram [JHWH] ma cztery znaki

mam dwa pomysły:

ten czwarty znak to albo znak oznaczający

Chrystusa jako człowieka, albo
Maryję, matkę Jezusa

Jak myślimy?

Mam jeszcze jeden pomysł, że może to oznaczać po prostu istotę całego Boga.

Często bowiem Trójcę Świętą przedstawia się za pomocą rysunku:

Dołączona grafika

Widać cztery obiekty? 3 osoby Boga oraz jego jedną istotę? Byłby więc to kapitalny dowód, iż już ST mówił o Trójcy Świętej. :P

Użytkownik mirek edytował ten post 2008-11-13, godz. 17:29

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#26 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-11-13, godz. 15:59

No to musisz Bracie napisac na ten temat osobną rozprawe teologiczną. W jedynie słusznym języku rewolucyjnej teologii, czyli po rosyjsku. 

Dobre, kwaskowo słodkie. Zrozumiałem ironię. Ale taktowną. Fajne.


można to przyrównać do tego, iż potrzebne są koniecznie przynajmniej trzy nogi od stołu, aby postawić go na powierzchni.

:lol: :lol: :lol: Dobre. Pracowałem w stolarce i meblarstwie swego czasu. Zresztą pisałem pod tym kątem co do ciężarów krzyża lub pala. Natomiast co do stolika, to wystarczy tylko jedna noga na okrągłej szerokiej stopie. Na przykład stolik o średnicy metra. Lub metr na metr. Wsparty na centralnej nodze ze stopką o średnicy 50cm. Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, istnieją takie czarodziejskie stoliki,o jakich nie śniło się teologom. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#27 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-11-13, godz. 17:00

JE HO WA

JAH WE
Dołączona grafika

#28 przepióreczka

przepióreczka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 30 Postów

Napisano 2008-11-13, godz. 21:53

JAH WE

Od czasownika z którego pochodzi wskazanie tłumaczone jako "JESTEM który JESTEM" [wkleję - może mi się nie rozlecą robaczki hebrajskie...]:
היה = był
הוה= jest
יהיה = będzie

Jakby co to w innej wersji kodu:
היה = był  הוה  = jest  יהיה = będzie

Użytkownik przepióreczka edytował ten post 2008-11-13, godz. 21:54


#29 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-11-13, godz. 22:51

Dobre, kwaskowo słodkie. Zrozumiałem ironię. Ale taktowną. Fajne.

A co ty Olo agentem_terenowym jesteś?


Natomiast co do stolika, to wystarczy tylko jedna noga na okrągłej szerokiej stopie. Na przykład stolik o średnicy metra. Lub metr na metr. Wsparty na centralnej nodze ze stopką o średnicy 50cm. Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, istnieją takie czarodziejskie stoliki,o jakich nie śniło się teologom. :)

Dobrze a możesz jakoś oszacować co byłoby bardziej ekonomiczne czy taka jedna szeroka stopka czy trzy mniejsze nóżki? No i w jaki sposób Twój model zasymuluje początek?

A ja przedstawiam teraz jak wyobrażam sobie tetragram JHWH w Trójcy:

Dołączona grafika

rysuneczek pomocniczy:

Dołączona grafika

Co jak co ale dla mnie w całym ST występuje nauka o Trójcy Świętej i to ponad 7000 razy. Czy jeszcze ktoś jest przeciw?

Użytkownik mirek edytował ten post 2008-11-13, godz. 23:04

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#30 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-11-14, godz. 08:54

[...]
Do BOGA! :P

Ciekawe, że WTS jest też Trójcą! Ale biblia mówi o dwóch Trójcach! Jaka jest ta druga?

Bluznisz przeciwko trojcy! Gdansk to bog, gdynia - Jezus, a sopot -ds. :P
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#31 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-11-14, godz. 09:06

A co ty Olo agentem_terenowym jesteś?

Nie, ale to ja powołuję się czasami na rosyjskojęzyczne teksty. A o takim języku była mowa. Poczułem tu delikatną aluzję. Ale to nie ma znaczenia.


Dobrze a możesz jakoś oszacować co byłoby bardziej ekonomiczne czy taka jedna szeroka stopka czy trzy mniejsze nóżki? No i w jaki sposób Twój model zasymuluje początek?

A to nie ma znaczenia w świetle twoich wcześniejszych wniosków. Jak sam napisałeś:

potrzebne są koniecznie przynajmniej trzy nogi od stołu, aby postawić go na powierzchni

Cena i inne czynniki o jakie pytasz nie gra roli przy stawianiu stolika. Więc ściema nie udana. :P
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#32 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-11-14, godz. 10:24

Olo, ale ty to mieszasz, że tak powiem. Tam na tym filmiku było przedstawione, że wystarczą trzy takie same podstawy aby cała konstrukcja trzymała się. Było przedstawionych kilka przykładów. Na przykład kamera czy stolik na trzech nóżkach. Usunięcie czy złamanie jednej nóżki powoduje, że cała konstrukcja zawala się.

Jest to jednak bardzo dobry przykład na Trójcę Świętą. Przestaje ona istnieć, jeśli jakakolwiek osoba boska zostanie z niej usunięta, bowiem cała konstrukcja ulega zniszczeniu.

Oczywiście ty zaraz powiesz, że dla ciebie wystarczy jeden element. A sam przedstawiłeś przykład, że jeden to w rzeczywistości trzy. Mam ci przypomnieć Twój przykład z dzidą?

Nawet w Twoim przykładzie wyróżniamy trzy elementy. Mam je wymienić?

stopka + nóżka + blat = stół

A więc wyraźna nauka o Trójcy. Trzech tworzy jedność. I nawet Twój przykład to potwierdza.

Innym bardzo dobrym przykładem ilustrującym naukę o Trójcy jest Trójmiasto. Ktoś tutaj podał taki przykład, ale dopiero dzisiaj zwróciłem na to uwagę. Zastanawiałeś się w ogóle dlaczego w przyrodzie powstają takie obiekty? Jest to wręcz powiedziałbym konieczne, aby istniał Bóg w trzech osobach. Podobnie jak Trójca Święta nie może istnieć bez każdej z osób z osobna, tak samo i Trójmiasto nie może istnieć bez każdego z miasta z osobna. Wyobraź sobie teraz jakby to było możliwe, gdyby nie istniał Bóg w trzech osobach? Czy takie obiekty mogłyby w ogóle powstawać, gdyby Bóg, który to stworzył, nie był troisty? Dlaczego nie ma "czwórmiast" czy "dwumiast", a jeśli są, to szybko się rozpadają. Przykładem jest na przykład miasto "Chemnitz-Zwickau", które rozpadło się na dwa oddzielne. Ale jak mówi Biblia troisty sznur nie tak szybko się zerwie. :P
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#33 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-11-14, godz. 10:33

stopka + nóżka + blat = stół

Więc sam widzisz, że twój przykład był naciągany. Bo podałeś trzy nogi, no i blat. A więc 4. :)

Innym bardzo dobrym przykładem ilustrującym naukę o Trójcy jest Trójmiasto. Ktoś tutaj podał taki przykład, ale dopiero dzisiaj zwróciłem na to uwagę. Zastanawiałeś się w ogóle dlaczego w przyrodzie powstają takie obiekty? Jest to wręcz powiedziałbym konieczne, aby istniał Bóg w trzech osobach. Podobnie jak Trójca Święta nie może istnieć bez każdej z osób z osobna, tak samo i Trójmiasto nie może istnieć bez każdego z miasta z osobna. Wyobraź sobie teraz jakby to było możliwe, gdyby nie istniał Bóg w trzech osobach? Czy takie obiekty mogłyby w ogóle powstawać, gdyby Bóg, który to stworzył, nie był troisty? Dlaczego nie ma "czwórmiast" czy "dwumiast", a jeśli są, to szybko się rozpadają. Przykładem jest na przykład miasto "Chemnitz-Zwickau", które rozpadło się na dwa oddzielne. Ale jak mówi Biblia troisty sznur nie tak szybko się zerwie. :P

Tak tak. Bielsko i Biała. Teraz Bielsko-Biała. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#34 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-11-14, godz. 10:46

Więc sam widzisz, że twój przykład był naciągany. Bo podałeś trzy nogi, no i blat. A więc 4. :)

U ciebie też jest cztery: stopka, nóżka, blat daje czwarty element stół. :)


Tak tak. Bielsko i Biała. Teraz Bielsko-Biała. :)

No ale sam widzisz, że te dwa są tej samej natury: miasta. Tak jak Syn jest tej samej natury co Ojciec. Natomiast co widzisz wspólnego między Strażnicowym rozumieniem niestworzonego Boga i stworzonego archanioła? Czy mają wspólną naturę? A jak jeszcze weźmiesz rozpatrzysz przykład Trójmiasta to już w ogóle nie da się pogodzić tego z koncepcją Trójjedynego. No bo gdzie wśród tych trzech miast znajduje się moc?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#35 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-11-14, godz. 10:46

Ale jedno jest zastanawiające. Czy zauważyłeś w psychiatrii, jednej z najważniejszych gałęzi opieki zdrowotnej, podział na psychiatrę, psychologa i pielęgniarkę.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#36 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-11-14, godz. 11:23

Ano widzisz! A wiec znowu trzy osoby w jednym. To dopiero jest siła w trzech. :)
A teraz weź spróbuj niech Twój mózg reperuje człowiek, maszyna i prąd elektryczny.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#37 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-11-14, godz. 11:56

Nie, ale to ja powołuję się czasami na rosyjskojęzyczne teksty. A o takim języku była mowa. Poczułem tu delikatną aluzję. Ale to nie ma znaczenia.


Nie Olo, to nie była aluzja do Ciebie. raczej aluzja do REWOLUCYJNEJ teologii, a rewolucja mi sie z Rosja kojarzy. 

#38 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-11-14, godz. 14:39

Rosja jest waznym elementem Trojcy ... przecie byl zabor Ruski, Pruski i Niemiecki...

Jedyne co obala argument o Trojcy jest to ze tak naprawde jest czworca czyli taka spolka i cichym wspolniekiem Jezuska Duszka i Jehowy ...

bo przecie jest ziemia woda ogien i powietrze... i tu mam zagwozdke :)

#39 Emka

Emka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 164 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2008-11-14, godz. 15:04

Nie da się także zaprzeczyć, że mamy cztery strony świata, cztery pory roku, cztery kończyny i cztery Ewangelie. :P
"When the war of the beasts brings about the world’s end
The goddess descends from the sky."

#40 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-11-14, godz. 16:20

Nie da się także zaprzeczyć, że mamy cztery strony świata, cztery pory roku, cztery kończyny i cztery Ewangelie. :P

A to jest ciekawe!
no bo te pory roku to chyba powstaja z wymieszania trzech rożnych temperator: ujemnej (mróz), 0 (zero) i dodatniej
natomiast skąd powstają cztery strony świata, cztery kończyny czy cztery ewangelie to nie wiem :)

Cztery ewangelie to pewnie jedna od Ojca, druga od Syna, trzecia od Ducha, a czwarta od Boga w Trójcy! Nie wiem jednak, na ile to prawda. :P

Ale coś w tym jest, bowiem Mateusz pisał do Żydów (a więc o Ojcu), a Jan jest najbardziej trynitarny ze wszystkich pozostałych. :P

A Strażnica kontynuuje ten preceder i ma na przykład trzy zebrania w tygodniu. <_<

Użytkownik mirek edytował ten post 2008-11-14, godz. 16:40

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych