Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trójmiasto grupa wsparcia dla exSJ


  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#81 h@neczka

h@neczka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 33 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:północ

Napisano 2009-09-28, godz. 20:35

Spotkanie się odbyło, było miło i " duchowo " ;) Pozdrawiam Was bracia i siostry w odstępstwie

To prawda, było miło. :lol: warto było! Dzięki i do zobaczenia!!!

#82 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2009-09-30, godz. 16:31

To prawda, było miło.  :lol: warto było! Dzięki i do zobaczenia!!!


szkoda że mnie nie było   :(




Użytkownik novanna edytował ten post 2009-09-30, godz. 16:47


#83 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-09-30, godz. 18:30

szkoda że mnie nie było   :(

A naprawdę było warto ;) Sympatycznie i 'budująco'

#84 warmiaczka

warmiaczka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 47 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-10-01, godz. 06:23

Również załuję że mnie z wami nie było.Trochę za daleko od miejsca gdzie mieszkam.Fajnie by było spotkać z kochanymi odstępcami :) A może ktoś zorganizuje taką grupę wsparcia w Olsztynie?Już zgłaszam swoją osobę na takie spotkanie :D

#85 Thorgal17

Thorgal17

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 Postów

Napisano 2009-10-07, godz. 09:38

Drodzy prawowierni, ortodoksyjni odstępcy ;-)

Co powiecie by w ramach grupy wsparcia odwiedzić któryś z naszych wykładów w ramach naszej pierwszej Gdańskiej Konferencji Kreacjonistycznej pt. "Czego nie wiedział Darwin?" w dniach 19-21.X. z udziałem brytyjskich naukowców - dr Geoffa Barnarda i Paula Garnera?

Oczywiście każdy z Was jest zaproszony! Będzie można posłuchać ciekawych i mądrych ludzi opowiadających (z użyciem projektora i z tłumaczem) na temat połączenia nauki i teologii w kwestii pochodzenia świata oraz życia człowieka.

TUTAJ znajdziecie szczegółowy plan konferencji.

Jako doktorant pedagogiki na Uniwersytecie Gdańskim zapraszam szczególnie na środowe wykłady na Wydziale Nauk Społecznych UG.
Do zobaczenia i pozdrowienia!

#86 ex_śj

ex_śj

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 6 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-10-13, godz. 07:31

Dziękuję scandik za informację na priv o waszej grupie. Co prawda jestem z Bydgoszczy, ale nie widzę problemu, żeby przyjechać na kolejne spotkanie. Tak jak napisałeś - autostrada jest już od Grudziądza, 1,5h i jestem B)

Czekam z niecierpliwością na informacje o dacie kolejnego spotkania.

Mam nadzieję - do zobaczenia "realnie" :)

#87 angel

angel

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 23 Postów
  • Gadu-Gadu:Podaj Dłoń 689 65 33
  • Płeć:Male

Napisano 2010-06-11, godz. 11:49

Chciałbym poinformować iż wkrótce zacznie działać grupa wsparcia dla ex-ów w Trójmieście. Spotkania będą prawdopodobnie odbywać się we Wrzeszczu w okolicach ul. Miszewskiego.

Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że wsparcie NIE BĘDZIE polegać na omawianiu kwestii doktrynalnych ( świadkowskich i innych wyznań ). Będą to spotkania gdzie będzie można uzyskać pomoc jak odnaleźć się w życiu po odejściu z Organizacji, pomoc w "pozbieraniu się " itd.

Ci którzy chcieliby skorzystać z grupy lub mieliby jakieś sugestie proszę o pisanie do mnie PM.

Na bieżąco będę informował o terminach i miejscu spotkań.


Witam serdecznie.
Świetna sprawa odnośnie Grupy Wsparcia.Jestem z centrum Polski i miałem przyjemność być niedawno na spotkaniu ex-ŚJ. Jest oczywiście gorąca potrzeba wspierania tych,którzy są wśród nich i mają obawy o odejście,albowiem trzeba wykazać się odwagą,by odejść. Mam możliwość rozmawiania z gorliwymi wyznawcami Org.ŚJ,którzy "rękoma i nogami"bronią wymyślonych przez "wiernego niewolnika"zasad,które nie są zasadami. Rozmawiam również ex-ŚJ i muszę powiedzieć,że są to bardzo budujące obustronne relacje,a jeśli można,to chciałbym mieć jakieś informacje o tematyce spotkań Grupy Wsparcia,ponieważ mnie to bardzo poważnie interesuje,gdyż doświadczeń nigdy za wiele.
Jeżdżę np.nad rzeki nie raz z rodziną ŚJ wraz z naszymi znajomymi,którzy są na razie na rozdrożu,a nasze dyskusje przypominają filozofów ze starożytnej Grecji,którzy nigdy nie podejmowali decyzji dla Boga. Oczywiście Oni mnie nakłaniają do pójścia w ich ślady,na co ja odpowiadam,że :"Tylko Jezus Jest Drogą Prawdą i Życiem".
Do "usłyszenia"w korespondencji.

#88 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-06-28, godz. 20:27

i co dalej? Gdzie jest scandik? Grupa działa?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#89 h@neczka

h@neczka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 33 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:północ

Napisano 2010-08-06, godz. 16:47

i co dalej? Gdzie jest scandik? Grupa działa?

Sprawdzę niezwłocznie, osobiście... Musi trochę pomyśleć o sobie a nie tylko o innych. Pozdrowić go? Tym razem ciasteczka nie podrzucę, bo będę z trasy :D

#90 romeo

romeo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 354 Postów

Napisano 2010-08-16, godz. 23:14

Ja osobiście uważam , że takie grupy wsparcia to coś super .

#91 scandik

scandik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 120 Postów
  • Gadu-Gadu:811867
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano 2010-08-21, godz. 15:03

Jak już większość z Was zauważyła, od dłuższego czasu działalność grupy zamarła. Ja porostu nie mam na to czasu ( praca,praca i jeszcze raz praca ). Mimo to chciałbym aby to co tak owocnie się zaczęło dalej kontynuowało swoją działalność.

Chciałbym zatem na łamach tego forum zaprosić kogoś do przejęcia pałeczki. Ja ze swojej strony oferuję na początku swoją pomoc i podzielenie się moimi doświadczeniami. Myślę że niekoniecznie musi to być osoba z Gdańska, równie dobrze może być z okolic Trójmiasta.

Osoby chętne proszę o kontakt.


Pozdrawiam
Gdy nadejdzie ta chwila, gdy staniesz w obliczu czegoś nieznanego....... Gdy na końcu ciemnego tunelu ujrzysz światełko.....

To zejdź do cholery z torów bo pociąg jedzie !!!!!!

#92 agnes77

agnes77

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2010-09-27, godz. 17:19

bracie_jaracz, może przejmiesz inicjatywę, chętnie pomogę w organizowaniu spotkań :D

#93 Cleo

Cleo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Cosmo ;)

Napisano 2010-09-28, godz. 10:18

bracie_jaracz, może przejmiesz inicjatywę, chętnie pomogę w organizowaniu spotkań :D


no wlasnie:) cos ostatnio nie widac i nie slychac brata jaracza na forum ;((((

#94 głosiciel-dręczyciel

głosiciel-dręczyciel

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 102 Postów

Napisano 2011-08-05, godz. 20:05

Chciałbym poinformować iż wkrótce zacznie działać grupa wsparcia dla ex-ów w Trójmieście. Spotkania będą prawdopodobnie odbywać się we Wrzeszczu w okolicach ul. Miszewskiego.Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że wsparcie NIE BĘDZIE polegać na omawianiu kwestii doktrynalnych ( świadkowskich i innych wyznań ). Będą to spotkania gdzie będzie można uzyskać pomoc jak odnaleźć się w życiu po odejściu z Organizacji, pomoc w "pozbieraniu się " itd.
Na bieżąco będę informował o terminach i miejscu spotkań.


Czyli ledwo wyszli "umęczeni, zawiedzeni i pognębieni" z jednej organizacji, a już mają wpaść do drugiej ? A może scandik założył kolejną sektę i chce was zwerbować na swoje zebrania ? Uciekajcie biedactwa każdy do swojej norki i pędźcie tam spokojne pustelnicze życie. Nikt wam nie będzie tam nic wmawiał, wymagał, wygłaszał, nawet żaden niewolnik, starszy czy... scandik !

no wlasnie:) cos ostatnio nie widac i nie slychac brata jaracza na forum ;((((


A może brat_jaracz uznał to forum za kolejną sektę, której padł ofiara i uznał, że należy z niej wyjść ? W takim wychodzeniu ma już przecież życiową wprawę.

Użytkownik głosiciel-dręczyciel edytował ten post 2011-08-05, godz. 20:08


#95 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2011-08-06, godz. 23:25

A może brat_jaracz uznał to forum za kolejną sektę, której padł ofiara i uznał, że należy z niej wyjść ? W takim wychodzeniu ma już przecież życiową wprawę.


Powiedz to bratu Jaraczowi...i stracisz przednią jedynkę :)

#96 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2011-08-07, godz. 07:30

A może brat_jaracz uznał to forum za kolejną sektę, której padł ofiara i uznał, że należy z niej wyjść ? W takim wychodzeniu ma już przecież życiową wprawę.


Jak widać wszystko przed tobą.
Nie powiesz, iż stanie w miejscu oznacza, żeś jest człecze rozgarnięty.

Użytkownik polarm edytował ten post 2011-08-07, godz. 07:31


#97 głosiciel-dręczyciel

głosiciel-dręczyciel

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 102 Postów

Napisano 2011-09-18, godz. 18:33

Ostatecznie mogę się poświęcić i też was wesprzeć. Na wszelkie swoje duchowe rozterki i pytania otrzymacie kompetentną odpowiedź pilnie śledząc bieżące jak i skwapliwie wypatrując kolejnych postów dręczyciela na tym i drugim podobnym forum. Zatem problem macie wstępnie z głowy. :P

Użytkownik głosiciel-dręczyciel edytował ten post 2011-09-18, godz. 18:33





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych