Skocz do zawartości


Zdjęcie

Budujące doświadczenia


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#21 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-06-30, godz. 13:52

Mi się najbardziej "podobało" studiowanie z 10-latkiem, którego rodzice są przeciwni ( o ile historyjka w ogóle jest prawdziwa (?), to jestem zdziwiona,że rodzice zgodzili się na taką indoktrynację ich dziecka). Zapewne postawa tych ludzi jest uznana przez ŚJ za bardzo pozytywną, światłą, ale czy sami pozwolili by swojemu dziecku na poznawanie w taki lub podobny sposób innej religii? Oczywiście pytanie retoryczne.




Też mnie ten przykład ściął. Niech no jaka sekta zaproponuje coś podobnego mojej córci... :ph34r: Bożesz Ty mój, to naprawdę trzeba być wypranym z wyobraźni, a nawet wyższych uczuć, aby dobrowolnie pozwalać na taką indoktrynację. To powinno być karalne. Kopa w zadek i budować autostrady - dla takich rodziców :angry:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#22 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-06-30, godz. 20:42

Według mnie ŚJ niczym się nie różnią w tej kwestii od innych religii.

Oczywiście, nie różnią się. Co nie powinno usprawiedliwiać nikogo obrażającego uczucia religijne członków innego wyznania. Zwiedzając ewangeliczne zbory, spotkałam się z różnymi niepochlebnymi, choć może w pewnym sensie trafnymi uwagami pod adresem śJ. I wcale mi nie było miło, mimo, że nie do końca inedtyfikuję się ze świadkami. Myślę, że stosowniej jest niektóre "budujące" rzeczy przemilczeć niż powiedzieć za dużo.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#23 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-07-01, godz. 07:22

Oczywiście, nie różnią się. Co nie powinno usprawiedliwiać nikogo obrażającego uczucia religijne członków innego wyznania. Zwiedzając ewangeliczne zbory, spotkałam się z różnymi niepochlebnymi, choć może w pewnym sensie trafnymi uwagami pod adresem śJ. I wcale mi nie było miło, mimo, że nie do końca inedtyfikuję się ze świadkami. Myślę, że stosowniej jest niektóre "budujące" rzeczy przemilczeć niż powiedzieć za dużo.


Ponoć sporo członków innych wyznań wierzy w to, że śJ z premedytacją oszukują ludzi. Być może nie zdają sobie sprawy z tego, czym jest manipulacja.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#24 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-07-01, godz. 07:51

Taka mala ciekawostka najbardziej dla mnie budujaca.

Tworcy tej strony prowadza firme Dual System. Wsrod przygotowanych przez nich stron mozna znalez i takie cos:

http://www.samborowi...cezja.opole.pl/

Widac ze ludzie rozsadni i jak mozna zarobic kase to i od Babilon Wielkiego nie smierdzi :)

Pozdrawiam
Umbre Summum

#25 szulamitka

szulamitka

    Początkujący (1-50)

  • Validating
  • Pip
  • 60 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-07-01, godz. 11:57

Taka mala ciekawostka najbardziej dla mnie budujaca.

Tworcy tej strony prowadza firme Dual System. Wsrod przygotowanych przez nich stron mozna znalez i takie cos:

http://www.samborowi...cezja.opole.pl/

Widac ze ludzie rozsadni i jak mozna zarobic kase to i od Babilon Wielkiego nie smierdzi :)

Pozdrawiam


No to nawet nazwe firmy maja odpowiednia jak ciagna kase z obu systemow :D

#26 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-07-01, godz. 12:30

No to nawet nazwe firmy maja odpowiednia jak ciagna kase z obu systemow :D



Moze odpowiednia bylaby nazwa "Wicked System of Things"

co z belkotu WTSu po angielsku na belkot WTSu po polsku przeklada sie jako

Zepsuty System Rzeczy :)
Umbre Summum

#27 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-07-01, godz. 12:36

Taka mala ciekawostka najbardziej dla mnie budujaca.

Tworcy tej strony prowadza firme Dual System. Wsrod przygotowanych przez nich stron mozna znalez i takie cos:

http://www.samborowi...cezja.opole.pl/

Widac ze ludzie rozsadni i jak mozna zarobic kase to i od Babilon Wielkiego nie smierdzi :)

Pozdrawiam


Nieźle. Już dawno zauważyłam, że im ludzie bardziej religijni, tym bardziej przedsiębiorczy ;)

#28 Emka

Emka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 164 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2009-07-01, godz. 15:22

Potworna jest ta strona, niektóre doświadczenia czytałam z obrzydzeniem, zwłaszcza te, w których wyraźnie podkreślano wyższość ŚJ nad katolikami i innymi ludźmi. I pomyśleć, że dla kogoś takie historyjki są budujące :angry: Ale i tak najbardziej rozwala mnie atmosferka tej strony, dopiski w stylu "czyż nie jest to budujące?" oraz masa błędów ortograficznych: "podporzątkować", "pobież plik" itd. Zaiste, teokracja zapewnia najlepsze z możliwych wykształcenie :P

Propaganda pełną gębą, zwłaszcza z tą muzyczką na głównej.
"When the war of the beasts brings about the world’s end
The goddess descends from the sky."

#29 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-12-13, godz. 15:49

Na stronie http://www.dualsyste...jeh/dos_01.html jest wzruszające doświadczenie o przemianie więźnia Nekaty, który z plującego naokoło mordercy, stał się skruszonym i gorliwym chrzescijaninem.
Polecam!

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#30 nunek

nunek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 193 Postów
  • Gadu-Gadu:18612649
  • Płeć:Male

Napisano 2009-12-13, godz. 19:44

Pamiętam to doświadczenie.Kiedy siedziałem w więzieniu przepisywałem je na maszynie w dziesiątkach egzemplarzy dla braci.Przepisywaczy było pewnie wielu,bo czytałem je po kilku latach i namieszane trochę było."Duch" doświadczenia jakiś nijaki,taki "wyciskacz łez"?

#31 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-12-13, godz. 19:59

Historię Nekaty można znaleźć w "Strażnicy" z 1961 roku, nr 1. Jest to dość popularne świadectwo – różne jego wersje wielokrotnie spotykałam także na zagranicznych stronach i blogach ŚJ.
.jb

#32 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-12-13, godz. 20:00

Wzruszające, bardzo wzruszające.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#33 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2009-12-23, godz. 19:09

Czegoś nie rozumiem. ŚJ chcą być posłuszni Bogu Jehowie i naśladować Jezusa Chrystusa. Co więc złego jest w tym, że nazywają rzeczy po imieniu i śmieją się raczej z komentarzy ludzi spoza zboru? 10 letnie dziecko chce zbliżyć się do Jehowy pomimo braku akceptacji rodziców... przecież to budujące! Nie rozumiem głosów krytyki. W Biblii możemy znaleźć liczne przykłady o poganach, faryzeuszach, wielkiej nierządnicy, plemię żmijowe, chwasty, obłudnicy itd. Sam Jezus powiedział Piotrowi "idź precz szatanie". Boli was to, że chłopczyk odpowiedział biskupowi, jak biskup pytał? Przecież panem tego świata jest Diabeł... to też wiadomo z Biblii. Ludzie mają tendencje do śmiania się z wszystkiego, i z prezydenta i (chyba nie muszę podawać przykładów :) :) ) papieża, szefa, i też z samego diabła. Rzeczywiście błotko by takiemu biskupowi chyba troszkę przeszkodziło, ale to nie opinia ŚJ to opinia i was samych, tylko że nie którzy czują się dotknięci... ojojoj Jakich wy macie znajomych? Jakie towarzystwo? Wolnej woli co do transfuzji zabraniacie ale papierosów nie, żartów o katolikach zabraniacie a o prezydencie nie, na pamiątkę lejecie, a choinkę ubieracie. Sami wierzący, wszystko wiedzący, natchnieni duchem świętym, światli w większości katolicy bo echo słychać z daleka...
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#34 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-02-13, godz. 19:17

Boli was to, że chłopczyk odpowiedział biskupowi, jak biskup pytał? Przecież panem tego świata jest Diabeł... to też wiadomo z Biblii.


Nic mnie nie boli. Nic mi nie wiadomo, żeby moim Bogiem był Diabeł. To, że Diabeł ma we władaniu świat to nie znaczy że wszystkich ludzi. Przecież ŚJ też ten świat zamieszkują, więc gdyby pójść dalej twym tokiem rozumowania ich Bogiem też jest Diabeł. A jeśli jednak ich Bogiem nie jest Diabeł, to równie dobrze moim Bogiem też on nie jest, bo ja wyznaję Boga Jahwe oraz Jezusa Chrystusa i do niego się modlę a nie do Diabła. Zapewne ten pop również nie modlił się do Diabła. Jednak chłopiec szybko osądził zarówno jego jak i wszystkich innych uczniów nie będących ŚJ. Jest to typowe zachowanie u dzieci które są wychowywane w nadgorliwych rodzinach ŚJ. Nie dość, że zawsze mają wiele do powiedzenia, to jeszcze obrażają innych ludzi, nawet dorosłych oraz ranią ich uczucia religijne. Jest to lekceważące i złośliwe zachowanie. Nie wiem jak można dziecku aż tak wyprać mózg, że zacznie się obelżywie wyrażać o swoich bliźnich. Wypowiedź tego chłopca co najwyżej pasuje do satanistów. A nazywanie cywilizowanych ludzi wyznawcami Diabła to już przegięcie.

W Biblii możemy znaleźć liczne przykłady o poganach, faryzeuszach, wielkiej nierządnicy, plemię żmijowe, chwasty, obłudnicy itd. Sam Jezus powiedział Piotrowi "idź precz szatanie".


Tak, tylko że Jezus potrafił czytać w sercach ludzi i wiedział kto jaki jest. Widział obłudę u faryzeuszy i zło w ich sercach. Faryzeusze byli tak zepsutymi ludźmi, że Jezus słusznie nazwał ich pomiotem żmijowym. Ale mały chłopiec nie potrafi czytać w sercach ludzi więc nie może nikogo oceniać.

Jezus powiedział Piotrowi "idź precz szatanie", ale te słowa nie były skierowane bezpośrednio do Piotra. W razie wątpliwości odsyłam ciebie do wyjaśnień z publikacji Organizacji.

Wielka nierządnica to temat rzeka i nie można jednoznacznie powiedzieć, że są nią wszystkie religie poza religią ŚJ. Pokaż mi choć jeden fragment Biblii który mówi że wielka nierządnica to wszystkie religie poza religią ŚJ. Oczywiście takiego fragmentu nie ma i ty dobrze o tym wiesz. W związku z tym nie możesz powiedzieć, że Diabeł jest bogiem wszystkich religii poza religią ŚJ.

Jakich wy macie znajomych? Jakie towarzystwo? Wolnej woli co do transfuzji zabraniacie ale papierosów nie, żartów o katolikach zabraniacie a o prezydencie nie, na pamiątkę lejecie, a choinkę ubieracie. Sami wierzący, wszystko wiedzący, natchnieni duchem świętym, światli w większości katolicy bo echo słychać z daleka...


Jeśli chodzi o mnie, to mam dobrych znajomych i dobre towarzystwo. Zadaję się z porządnymi ludźmi. Nikomu nie zabraniam wolnej woli w kwestii transfuzji krwi, palenia papierosów nie pochwalam. Żarty o katolikach mnie nie obchodzą bo nie jestem katolikiem a nawet gdybym nim był to mam to gdzieś. Chciałbym jednak, aby odnoszono się do nich z należytym szacunkiem i miłością jaką należy okazać bliźnim (o tym Biblia mówi, tak tak) i nie ranić ich uczuć religijnych głupimi, nieprzemyślanymi wypowiedziami. Pamiątka to święto ustanowione przez ŚJ które niekoniecznie musi mieć swoje poparcie w Biblii. Choinki nie ubieram, a nawet gdybym to robił to mnie to nie interesuje mnie jej pochodzenie. ŚJ też noszą obrączki ślubne pomimo, iż prawdopodobnie mają one pochodzenie pogańskie. Nie mówiąc już o stawianiu świeczek na tortach ślubnych ŚJ. Ten zwyczaj również może mieć pochodzenie pogańskie a mimo to ŚJ praktykują go na swoich weselach. Uważam się za wierzącego ale nie uważam się za wszystko wiedzącego. To ŚJ z ostatka uważają, że są natchnieni i wszystkowiedzący. Ciało Kierownicze przecież wie najlepiej, jest to prawda której nie wolno podważać, bo każdy ŚJ który ją podważy może zacząć być uważany za odstępcę godnym posłania na bruk.

Użytkownik ble edytował ten post 2010-02-13, godz. 21:40


#35 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-04-19, godz. 01:29

Do pobrania bogaty zbiór budujących doświadczeń z terenu Polski (były przedstawiane w relacjach nadzorców podróżujących): link
.jb

#36 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2010-04-21, godz. 20:49

Do pobrania bogaty zbiór budujących doświadczeń z terenu Polski (były przedstawiane w relacjach nadzorców podróżujących): link

słabią mnie takie doświadczenia.
Założę się, że conajmniej połowa z nich jest ubarwiona.

Ja kiedyś przeczytałem swoje doświadczenie, które opowiedziałem kilku osobom (i one opowiedziały innym). Jak zobaczyłem je w wersji spisanej przez jednego ze starszych to prawie padłem. Nie do poznania !!!! Przekolorowane że głowa boli. I do tego jeszcze takie sztuczne.

Fuj, nie lubię takich doświadczeń...
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#37 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-06-13, godz. 09:12

Kolejne tego rodzaju świadectwo: „Ksiądz vs Świadek Jehowy”
.jb

#38 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-08-05, godz. 05:56

Kilka "budujących opowieści" także tutaj: link
.jb

#39 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-07, godz. 08:37

Jehowa co prawda stworzył Wszechświat ale wątpie, by kiedykolwiek
prowadził samochód.. :)



moim zdaniem jest więcej kierowców w niebie i to też nie za dobrych, niektorzy z nich jeżdzą samochodami, a niektórzy je pchają.
autentyczna historia chyba z kanady chyba juz pisalem o niej, wiec tak z pamieci :

dwojka pionierów, para malzenska, bieda, strata pracy, dylemat wydac pieniądze na jedzenie i pojsc do sluzby czy zatankowac i szukac pracy. postanawiaja udac sie do hipermarketu, wiedza, ze ledwo starczy im na kilka dni przezycia, robia zakupy z silnym postanowieniem dalszego uczestniczenia w sluzbie kaznodziejskiej. nagle przez glosniki sklepowe slysza, ze podawane sa ich nr rejestracyjne samochodu, sa proszeni o zgloszenie sie na parking. ich zdumionym oczom ukazuje sie zgnieciony ich wlasny samochod, w ktory uderzyl jeden z klientow. tlumaczyl sie, ze probowal hamowac, ale auto i tak jechało i uderzylo w tyl zaparkowanego pojazdu. pionierzy byli zdruzgotani, ale brat wiedzial, ze to Jehowa wystawia go na probe i zachowal zimną krew. czlowiek, ktory byl winny wypadku poczul sie bardzo zaklopotany, wreczyl pionierom kwote, ktora pokryla naprawe i dodatkowo kwote odszkodowania.

przyklad pokazuje, ze warto ufac Jehowie, a on nie pozostawi nas i w slusznym czasie udzieli blogoslawienstwa.
w tym wypadku domyslam sie, ze ingerencja stworcy musiala polegac na wyslaniu gwiezdnego czlowieka, co sie zowie janioł i ten pchal z calych sil hamujacego uporczywie nieszczesnika, ktory w koncu wjechal w tył pionierskiego pojazdu.


doswiadczenie z kongresu.

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2010-10-07, godz. 08:40

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#40 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-07, godz. 08:50

moim zdaniem jest więcej kierowców w niebie i to też nie za dobrych, niektorzy z nich jeżdzą samochodami, a niektórzy je pchają.
autentyczna historia chyba z kanady chyba juz pisalem o niej, wiec tak z pamieci :

dwojka pionierów, para malzenska, bieda, strata pracy, dylemat wydac pieniądze na jedzenie i pojsc do sluzby czy zatankowac i szukac pracy. postanawiaja udac sie do hipermarketu, wiedza, ze ledwo starczy im na kilka dni przezycia, robia zakupy z silnym postanowieniem dalszego uczestniczenia w sluzbie kaznodziejskiej. nagle przez glosniki sklepowe slysza, ze podawane sa ich nr rejestracyjne samochodu, sa proszeni o zgloszenie sie na parking. ich zdumionym oczom ukazuje sie zgnieciony ich wlasny samochod, w ktory uderzyl jeden z klientow. tlumaczyl sie, ze probowal hamowac, ale auto i tak jechało i uderzylo w tyl zaparkowanego pojazdu. pionierzy byli zdruzgotani, ale brat wiedzial, ze to Jehowa wystawia go na probe i zachowal zimną krew. czlowiek, ktory byl winny wypadku poczul sie bardzo zaklopotany, wreczyl pionierom kwote, ktora pokryla naprawe i dodatkowo kwote odszkodowania.

przyklad pokazuje, ze warto ufac Jehowie, a on nie pozostawi nas i w slusznym czasie udzieli blogoslawienstwa.
w tym wypadku domyslam sie, ze ingerencja stworcy musiala polegac na wyslaniu gwiezdnego czlowieka, co sie zowie janioł i ten pchal z calych sil hamujacego uporczywie nieszczesnika, ktory w koncu wjechal w tył pionierskiego pojazdu.


doswiadczenie z kongresu.



No proszę - "On powoduje,że się staje" - jednak warto wierzyc w Boga i może,to palec Boży???,bo jeżeli Stwórca istnieje(jest weielu na tym forum Userów,którzy są ateistami),to na pewno wysyła swoich aniołów.Można powiedziec,że ja często doświadczyłem tego "przypadku?","zaszczytu"?,ale do końca zachowywałem sceptycyzm,bo i tak rządzi nami czas i nie przewidziane zdarzenie?


Aniołów ziemskich szybciej można znaleśc na swojej drodze życiowej(czyt.przyjaciół) i to też może byc błogosławieństwo Boże.
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych