Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki jest cel powstania tej strony?


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#21 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2009-08-04, godz. 10:38

Wiem, o czym piszę, gdyż sam kilka lat temu miałem poważną rozmowę z N.O. i dwoma starszymi na ten temat. A obwodowy otrzymał materiały na mój temat (ze zrzutami odwiedzanych przeze mnie stron wraz z cytatmi moich wypowiedzi) prościutko z Nadarzyna. Czyli jakiś Betelczyk czyta sobie różne fora n/t Świadków Jehowy


Możesz coś więcej o tym napisać ? MOże osobny wątek ? Chyba że już był :) Czu rozpoznali cię po NICKU ? Mam nadzieję że mnie jakiś Obi Wan Kenobi nie namierzy. :)
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#22 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-08-04, godz. 11:01

Możesz coś więcej o tym napisać ? MOże osobny wątek ? Chyba że już był Dołączona grafika Czu rozpoznali cię po NICKU ? Mam nadzieję że mnie jakiś Obi Wan Kenobi nie namierzy. Dołączona grafika


Na pewno już gdzieś był, ale żebym to potrafił odnaleźć... :( Może JB pomoże?
W każdym razie padłem ofiarą swojej łatwowierności wobec braci, którzy też się tam udzielali, ale mój pech polegał na napisaniu kilku krytycznych wobec WTS postów, a resztę załatwili "przyjaciele" z Organizacji.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#23 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-04, godz. 11:15

Jedna z naszych nowo tu piszących koleżanek także popełniła ten błąd.... już miała wizyte Panów w czerni.....
nie potrafiłam uwierzyć.......

#24 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-08-04, godz. 11:17

Na pewno już gdzieś był, ale żebym to potrafił odnaleźć... :( Może JB pomoże?

Ten temat przewijał się w różnych dyskusjach, na przykład tutaj: link
Ostatnio mieliśmy także pokrewny tym sprawom wątek: link
.jb

#25 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-04, godz. 11:21

Jedna z naszych nowo tu piszących koleżanek także popełniła ten błąd.... już miała wizyte Panów w czerni.....


querty jak to możliwe?! tzn. podzielila sie tym faktem z kims w zborze czy co?

kiedys byl artykul na temat bezpieczenstwa, tez sobie przypominam, wnioski ogolnie byly takie, ze nikomu tu nie zalezy na doprowadzeniu kogos do katastrofy zyciowej, bo dla niektorych, tak mogloby sie to pewnie skonczyc. pamietam, ze wydzwiek tego postu i mysli pod nim byl ogolnie pozytywny.

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2009-08-04, godz. 11:22

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#26 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-08-04, godz. 11:25

Ja także znam kilku Świadków z innych forów (np. Nasza Klasa), którzy mieli problemy ze starszymi w związku z udzielaniem się na forach, gdzie bywają "odstępcy".
Co prawda do żadnych wykluczeń nie doszło, ale były poważne rozmowy ostrzegawcze...
Na Naszej Klasie to jest tak, że ortodoksyjni Świadkowie sami chodza po takich forach, wyszukują innych Świadków i grzebią im po profilach. Jak znajdą w Znajomych lub w linkach do odwiedzanych forów jakies podejrzane rzeczy to kablują do starszych.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#27 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-04, godz. 11:29

Ja także znam kilku Świadków z innych forów (np. Nasza Klasa), którzy mieli problemy ze starszymi w związku z udzielaniem się na forach, gdzie bywają "odstępcy".
Co prawda do żadnych wykluczeń nie doszło, ale były poważne rozmowy ostrzegawcze...
Na Naszej Klasie to jest tak, że ortodoksyjni Świadkowie sami chodza po takich forach, wyszukują innych Świadków i grzebią im po profilach. Jak znajdą w Znajomych lub w linkach do odwiedzanych forów jakies podejrzane rzeczy to kablują do starszych.



stad pewnie nakazy NO o niezakladaniu profilow, a ja glupi myslalem, ze chodzi o strate czasu, bo tak to tlumaczyli i ze niemoralnosc.
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#28 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-04, godz. 11:44

Ja także znam kilku Świadków z innych forów (np. Nasza Klasa), którzy mieli problemy ze starszymi w związku z udzielaniem się na forach, gdzie bywają "odstępcy".
Co prawda do żadnych wykluczeń nie doszło, ale były poważne rozmowy ostrzegawcze...
Na Naszej Klasie to jest tak, że ortodoksyjni Świadkowie sami chodza po takich forach, wyszukują innych Świadków i grzebią im po profilach. Jak znajdą w Znajomych lub w linkach do odwiedzanych forów jakies podejrzane rzeczy to kablują do starszych.

Dzień bez doniesienia na współbrata jest dniem straconym :)
Straszne to zwłaszcza że nie ma uzasadnienia biblijnego :) Bo W Bibli jest napisane, że jeśli Cię coś razi u innej osoby to idź z nioą porozmawiaj :) A donoszenie starszym albo innym nie ma umocowania Biblijnego :) Za to znamy taki fajny system w któreym się sprawdzało donoszenie SOCJALIZM REALNY :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#29 sk8terboy

sk8terboy

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 160 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-08-04, godz. 12:09

Nikt nie chce wziąć pod uwagę tych zasad, które są dość czytelne i wynikają z Biblii, których to tylko ŚJ wiernie przestrzegają? Np. obrazy - to jedyna religia w której nie czci się bożków ręką wykonanych.


Jeszcze mało wiesz o różnego rodzaju religiach. Widać odrazu, że nie wystawiłeś nigdy nosa poza salę królestwa tudzież wcześniej kościół kat. Radzę się trochę dokształcić w tych i innych sprawach.
Weźmy pierwszą z brzegu, większą religię:

Ze względu na dużą zbieżność głównych założeń XVI-wiecznej reformacji z postulatami wcześniejszych ruchów o podobnym charakterze, lecz występujących na mniejszą skalę, mianem protestantyzmu można określić także te przejawy jawnego przeciwstawiania się doktrynom i elementom tradycji Kościoła Rzymskiego na przestrzeni dziejów, które cechowała ta sama myśl teologiczna. Chodzi tu w szczególności o waldensów oraz husytów, których część przyłączyła się do Reformacji mając identyczne poglądy w kwestiach postrzeganych jako kluczowe dla protestantów:
-przyjęcie zasady nadrzędności Pisma Świętego nad Tradycją;
-uznanie Jezusa Chrystusa za jedynego pośrednika między Bogiem a ludźmi;
-odrzucenie sukcesji apostolskiej;
-przyjęcie zasady powszechnego kapłaństwa wszystkich wierzących;
-zaniechanie jednego lub więcej elementów kultu uznawanych w protestantyzmie za heterodoksyjne np.: kult obrazów, kult relikwii, kult zmarłych, kult Marii, ideę transsubstancjacji, kult świętych miejsc.

źródło:
http://pl.wikipedia....i/Protestantyzm

Użytkownik sk8terboy edytował ten post 2009-08-04, godz. 12:09

Want to know how deep the rabbit hole goes?

#30 Al Bundy

Al Bundy

    Site Admin

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-04, godz. 12:35

Dzień bez doniesienia na współbrata jest dniem straconym :)
Straszne to zwłaszcza że nie ma uzasadnienia biblijnego :) Bo W Bibli jest napisane, że jeśli Cię coś razi u innej osoby to idź z nioą porozmawiaj :) A donoszenie starszym albo innym nie ma umocowania Biblijnego :) Za to znamy taki fajny system w któreym się sprawdzało donoszenie SOCJALIZM REALNY :)


?????????? Doczytaj ten werset na który się powołujesz. Dalej masz wyraźnie napisane jak postępować. To właśnie na tej stronie mi się nie podoba - wyrywanie z kontekstu celem oczernienia.

Piszecie o datach niewolnika które miały sprowadzić koniec. Niewolnik się mylił i to przyznał. Teraz zrozumiał że ustalanie dat nie należy do nas. Czy ze służby zdrowia też przestaliście korzystać bo kiedyś lekarze stosowali metody leczenia dziś wyraźnie zakazane? Dziś jak lekarze tak niewolnik posiada lepsze zrozumienie. Porównywanie go z fałszywym prorokiem to nieporozumienie. To pojęcie obejmuje ludzi którzy chcą odciągnąć uwagę od Boga - pokażcie mi choć wzmiankę o tym i podważcie intencje niewolnika...

Wizyta starszych zboru - czego się bać? Nie bardzo kumam. Opowiadacie że ostrzegają. Ostrzegają przed forum? Bzdura - po prostu dbają o zdrowie duchowe. A to że czasem trafią się nadgorliwi - zawsze można się odwołać a nie unosząc dumą odchodzić z organizacji i odwracać się od Boga który niczemu winien nie jest...

Sprawa kablowania jak to nazwaliście. Tym właśnie różni się organizacja od np. religii katolickiej. Tam jeden przez drugiego bzykają bez ślubu, przeklinają, kradną i nikt nie donosi bo ma głęboko gdzieś zdrowie duchowe swojego bliźniego a i sam choruje. ŚJ jeśli już "donoszą" to zwykle po to by taki delikwent nie psuł opinii zboru, nie gorszył innych ale i po to by mu pomóc. Czysto Biblijna praktyka wykluczania opisana przez Ap. Pawła. Negując to negujecie de facto zasadę Biblijną a nie postępowanie ŚJ. Ale czemu się dziwię - całą ta strona oparta jest o takie a nie inne wypaczanie rzeczywistości...

Jeszcze mało wiesz o różnego rodzaju religiach. Widać odrazu, że nie wystawiłeś nigdy nosa poza salę królestwa tudzież wcześniej kościół kat. Radzę się trochę dokształcić w tych i innych sprawach.
Weźmy pierwszą z brzegu, większą religię:


źródło:
http://pl.wikipedia....i/Protestantyzm


Pisząc to miałem na myśli wystąpienie wszystkich tych czynników łącznie a nie pojedynczo. Co z tego że religia którą opisałeś czyni akurat to zgodnie z Biblią. W jej szeregach toleruje się zdradę małżeńską a w czasie wojny jeden przeciw drugiemu walczył na froncie tym samym odrzucając inne rady z Pisma Świętego. Katolicy też nie zachęcają do morderstw ale już obrazy to dla nich norma...

Proponuję więc przy ocenie wyznania wziąć pod uwagę więcej czynników niż jeden i sprawdzić jaki procent z nich jest zgodny z Pismem Świętym. Bez długiego szukania trafisz właśnie na ŚJ u których procent ten będzie najwyższy ze wszystkich...

stad pewnie nakazy NO o niezakladaniu profilow, a ja glupi myslalem, ze chodzi o strate czasu, bo tak to tlumaczyli i ze niemoralnosc.


Kolejna bzdura - sam znam starszych mających profile na NK i innych forach i nikt nie ma do nich żalu. Będą mieć jeśli złamią zasady Biblijne a nie rady niewolnika...

Na pewno już gdzieś był, ale żebym to potrafił odnaleźć... :( Może JB pomoże?
W każdym razie padłem ofiarą swojej łatwowierności wobec braci, którzy też się tam udzielali, ale mój pech polegał na napisaniu kilku krytycznych wobec WTS postów, a resztę załatwili "przyjaciele" z Organizacji.


Może i faktycznie zostałeś pokrzywdzony ale niczego się nie nauczyłeś. Znam przykład brata który został wykluczony na podstawie fałszywych oskarżeń. Po latach wyszło na jaw ze bezpodstawnie. Nawet przez myśl mu nie przyszło by się odłączać z takiego powodu bo wykluczyli go ludzie a nie Jehowa. Teraz znów cieszy się że może oficjalnie głosić i korzystać ze wszystkich przywilejów w zborze. Ludzie mają za złe innym nie myśląc o powodach które dały podstawę do ich wykluczenia. Dałeś ciała - znasz zasady - kara była naturalną konsekwencją. Wiesz jednak czemu ona służy. Problem nie w tym że ktoś podkablował a w tym że miał co podkablować...

#31 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-08-04, godz. 12:47

Może i faktycznie zostałeś pokrzywdzony ale niczego się nie nauczyłeś. Znam przykład brata który został wykluczony na podstawie fałszywych oskarżeń. Po latach wyszło na jaw ze bezpodstawnie. Nawet przez myśl mu nie przyszło by się odłączać z takiego powodu bo wykluczyli go ludzie a nie Jehowa. Teraz znów cieszy się że może oficjalnie głosić i korzystać ze wszystkich przywilejów w zborze. Ludzie mają za złe innym nie myśląc o powodach które dały podstawę do ich wykluczenia. Dałeś ciała - znasz zasady - kara była naturalną konsekwencją. Wiesz jednak czemu ona służy. Problem nie w tym że ktoś podkablował a w tym że miał co podkablować...


Spokojnie Al :) Nie musisz w to wszystko wkładac tyle emocji :) Rozumiem, że tematyka Cię wkurza, ale najlepiej dyskutuje się na chłodno.
Ja nie zostałem wykluczony, a sytuacja, o której napisałem to był epizod, który co prawda wyprowadził mnie wtedy nieco z równowagi, ale absolutnie nie miał żadnego wpływu na moje "być albo nie być" w Organizacji. Po prostu przeżyłem coś takiego, a że znam bardzo wielu braci, to i wiem, iż niektórzy mają podobne problemy z "teokratycznymi kablarzami".
I powiem Ci, że nie mam do tych ludzi żalu. Co najwyżej odczuwam litość nad ich wyjałowieniem umysłowym.
Qwerty sparafrazowała pewien werset, Ty kazałeś jej go doczytać, a czy Ty go doczytałeś? Nie odbierz tego jako moje użalanie się nad sobą, ale czy ci "kapusie" zastosowali się w moim wypadku do tej rady Jezusa? Nie. Od razu polecieli "do zboru". I tak niestety zazwyczaj jest, że poszczególni Świadkowie nie mają cywilnej odwagi zwrócić komuś uwagę na jego złe zachowanie, ale bardzo chętnie donoszą na tych, o których na zebraniach mówią, że tak ich kochają, iż oddaliby za nich życie. Bullshit.


Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#32 sk8terboy

sk8terboy

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 160 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-08-04, godz. 12:47

Bundy, qwerty ma rację. Delikwent taki zamiast porozmawiać w 4 oczy z 'błądzącym' od razu donosi starszyźnie, która w takiej sytuacji ma już zdeformowany obraz sytuacji.
Szczytem wyrywania z kontekstu są cytaty zamieszczone w strażnicy, ale to trudno zauważyć. Trzeba wpierw zrzucić klapki z oczu.

Niewolnik nie przyznał się nigdy wprost że fałszywie prorokował. Strażnica tylko łagodziła sytuację mówiąc, że to jakaś grupa nadgorliwych braci wysnuła 'za daleko idące' wnioski po przeczytaniu artykułu strażnicowego.
a propos zajrzyj sobie tutaj:
http://watchtower.or...h__1

Pisząc to miałem na myśli wystąpienie wszystkich tych czynników łącznie a nie pojedynczo. Co z tego że religia którą opisałeś czyni akurat to zgodnie z Biblią. W jej szeregach toleruje się zdradę małżeńską a w czasie wojny jeden przeciw drugiemu walczył na froncie tym samym odrzucając inne rady z Pisma Świętego. Katolicy też nie zachęcają do morderstw ale już obrazy to dla nich norma...

Al, powiedz mi, w której to religii toleruje się zdradę małżeńską??

ogólnie nigdzie niema takiego przyzwolenia. Wszystko zależy od 'układów' w zborze/kościele. Wiem z doświadczenia, że na takie jak i wiele innych rzeczy jest zmowa milczenia w zborach śJ i nie tylko śJ

Użytkownik sk8terboy edytował ten post 2009-08-04, godz. 12:54

Want to know how deep the rabbit hole goes?

#33 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-04, godz. 13:33

Piszecie o datach niewolnika które miały sprowadzić koniec. Niewolnik się mylił i to przyznał. Teraz zrozumiał że ustalanie dat nie należy do nas. Czy ze służby zdrowia też przestaliście korzystać bo kiedyś lekarze stosowali metody leczenia dziś wyraźnie zakazane? Dziś jak lekarze tak niewolnik posiada lepsze zrozumienie. Porównywanie go z fałszywym prorokiem to nieporozumienie. To pojęcie obejmuje ludzi którzy chcą odciągnąć uwagę od Boga - pokażcie mi choć wzmiankę o tym i podważcie intencje niewolnika...




A jakieś konkrety? Cytaty? Twarde dowody? Fakty? Nie podasz, bo coś takiego nie istnieje :) Byłoby to nawet i śmieszne, gdyby nie fakt, że poza cynizmem i wyrachowaniem (a może czystą głupotą) stała ślepa naiwność, która prowadziła do życiowych tragedii. Masz pojęcie, co się działo w 1975 roku? Nie wiem, ile masz lat, ale może popytaj sobie "wujków" w starszym wieku. Brooklyn kłamał od początku swego istnienia, kłamie i nadal będzie kłamał (mając samograj w postaci "nowego światła"), bo taka jego rola. Nie interesuje mnie to, czy katolicy, muzułmanie albo buddyści postępują podobnie, bo to nie forum na ich temat :)

Porównaniem CK na Broolynie z lekarzami tak walnąłeś kulą w płot, że bardziej już by się nie dało :lol: Wiesz co? Będę miłosiernym chrześcijaninem i nawet nie będę już więcej tego wyszydzał :P

Chcesz dowodu na odciągnięcie ludzi od Boga przez Niewolnika? A skąd wiesz, że nie jest to zarząd dobrze prosperującej spółki, której celem jest właśnie takie działanie? Nie twierdzę, że tak JEST, ale wiele na to wskazuje. Poszperaj w historii, a znajdziesz dowody.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#34 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-08-04, godz. 13:39

Przykład; seks przed małżeński. Katolicy nadal są Katolikami - byle dawali na tacę. ŚJ jest wykluczany...

Dzięki za informację.
Czy dobrze rozumiem intencję autora?
Czy autor twierdzi, że (wg niego) jak katolik uprawia seks przed ślubem i daje na tacę, pozostaje nadal katolikiem (a gdyby się ośmielił nie zapłacić to go wyrzucą z kościoła? Może oświecisz nas co do wysokości stawek opłat z cennika?

A mówiąc poważnie: bredzisz coś człowieku o rzekomych nieprawdach na temat wierzeń ŚJ
a sam dopuszczasz sie kłamstwa na temat innego wyznania

Al, powiedz mi, w której to religii toleruje się zdradę małżeńską??

Domyślam się że w katolickiej :) tylko opłata za niewszczynanie komitetu sądowniczego przez proboszcza zapewne idzie 5x w górę w porownaniu do napiętnowanej przez Alla opłaty za brak komitetu sądowniczego za seks przedmałżeński :P

#35 Al Bundy

Al Bundy

    Site Admin

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-04, godz. 14:00

Dzięki za informację.
Czy dobrze rozumiem intencję autora?
Czy autor twierdzi, że (wg niego) jak katolik uprawia seks przed ślubem i daje na tacę, pozostaje nadal katolikiem (a gdyby się ośmielił nie zapłacić to go wyrzucą z kościoła? Może oświecisz nas co do wysokości stawek opłat z cennika?

A mówiąc poważnie: bredzisz coś człowieku o rzekomych nieprawdach na temat wierzeń ŚJ
a sam dopuszczasz sie kłamstwa na temat innego wyznania


Źle mnie zrozumiałeś a ja mało precyzyjnie napisałem - tylko tyle. Mówię o tym że kościół zrobi wszystko by zatrzymać u siebie wiernych - powie im co chcą usłyszeć, toleruje takie a nie inne występki itd. Tekst o tacy wskazuje tylko na to że dla Watykanu wierni to źródło dochodu a skoro tak to nie warto ich wywalać z kościoła za spanie z prostytutką itp. Jaka kara? 5 zdrowasiek i po temacie. Czy nadal uważasz że to co napisałem jest kłamstwem? Czyżbyś był "świnią powracającą do swoich wymiocin" że tak ich bronisz? Cytat z Biblii więc bez obrazy...

Te ataki na niewolnika wcale mnie nie dziwią. Sytuacja dawno była zapowiedziana w Biblii. Skupiacie się na detalach a wiarę swoją budujecie na potknięciach. Jeśli to nie niewolnik jest opisanym w Piśmie Świętym ustanowionym nad mieniem to kto? Watykan? Budda? Chętnie poznam... Zastanawia mnie tylko jedno jeszcze - skoro wszyscy macie taką a nie inną świadomość to jakiego jesteście teraz wyznania? Byłych ŚJ najczęściej znam jako ateistów bo to czego się dowiedzieli z Pisma Świętego powoduje u nich odrazę do innych religii a tylko duma nie pozwala im pokornie przyjąć skarcenia i wrócić do zboru - czysto cielesna słabość...

#36 Al Bundy

Al Bundy

    Site Admin

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-04, godz. 14:10

Masz pojęcie, co się działo w 1975 roku? Nie wiem, ile masz lat, ale może popytaj sobie "wujków" w starszym wieku. Brooklyn kłamał od początku swego istnienia, kłamie i nadal będzie kłamał (mając samograj w postaci "nowego światła"), bo taka jego rola. Nie interesuje mnie to, czy katolicy, muzułmanie albo buddyści postępują podobnie, bo to nie forum na ich temat :)

Porównaniem CK na Broolynie z lekarzami tak walnąłeś kulą w płot, że bardziej już by się nie dało :lol: Wiesz co? Będę miłosiernym chrześcijaninem i nawet nie będę już więcej tego wyszydzał :P

Chcesz dowodu na odciągnięcie ludzi od Boga przez Niewolnika? A skąd wiesz, że nie jest to zarząd dobrze prosperującej spółki, której celem jest właśnie takie działanie? Nie twierdzę, że tak JEST, ale wiele na to wskazuje. Poszperaj w historii, a znajdziesz dowody.


Rok 1975 sprawił że mój ojciec teraz zawieszony jest w przestrzeni, pali, pije, przeklina. Ogólnie stacza się zamiast przybliżać się do Boga. Nie potrafił zrozumieć późniejszych wyjaśnień i jest jak jest. Niewolnik też odpowiada przed swoim Panem który na szczęście jest bardziej miłosierny niż ludzie którym niewiele trzeba by się usprawiedliwić. Gdyby nie niewolnik ludzie nadal żyli by w przekonaniu że będą smażyć się w piekle a to już spory powód by mieć dla niego jakiś szacunek...

Wyśmiałeś przykład lekarza - śmiech ma oznaczać że przykład nie był trafiony? Rozumiesz jego przekaz czy jak dziecko kojarzysz z miejsca niewolnika z lekarzem? Rozum go zresztą jak chcesz - nie przyszedłem tu nawracać... Przestań natomiast opowiadać bzdury na temat finansów niewolnika. Nie trzeba być detektywem by wszystko sprawdzić samemu - trzeba by natomiast mieć ciut bardziej otwarty umysł a nie fanatycznie zaślepiony jak Twój...

#37 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-04, godz. 14:35

Niewolnik też odpowiada przed swoim Panem który na szczęście jest bardziej miłosierny niż ludzie którym niewiele trzeba by się usprawiedliwić.

Wyśmiałeś przykład lekarza - śmiech ma oznaczać że przykład nie był trafiony? Rozumiesz jego przekaz czy jak dziecko kojarzysz z miejsca niewolnika z lekarzem?

Przestań natomiast opowiadać bzdury na temat finansów niewolnika. Nie trzeba być detektywem by wszystko sprawdzić samemu - trzeba by natomiast mieć ciut bardziej otwarty umysł a nie fanatycznie zaślepiony jak Twój...


Heh, życzę Niewolnikowi owocnego odpowiadania przed Panem, w swoim czasie. I tego się trzymajmy. Lista zarzutów jest dość długa.

Co do przykładu z lekarzem, to powtórzę, że oszczędzę Ci wstydu i nie odpowiem :) Kto miał zrozumieć, ten zrozumiał.

Nie trzeba być finansistą, żeby dowiedzieć się, jakie są szacowane aktywa i pasywa Organizacji. Poszukaj w Internecie, a znajdziesz. Jakaś mała podpowiedź? Szukaj wśród 100 najbogatszych organizacji w USA :) Ale uważaj, bo takie listy tworzą zaślepieni Filistyni :lol:

Użytkownik brat_jaracz edytował ten post 2009-08-04, godz. 14:38

"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#38 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-08-04, godz. 16:48

Rok 1975 sprawił że mój ojciec teraz zawieszony jest w przestrzeni, pali, pije, przeklina. Ogólnie stacza się zamiast przybliżać się do Boga. Nie potrafił zrozumieć późniejszych wyjaśnień i jest jak jest. Niewolnik też odpowiada przed swoim Panem który na szczęście jest bardziej miłosierny niż ludzie którym niewiele trzeba by się usprawiedliwić. Gdyby nie niewolnik ludzie nadal żyli by w przekonaniu że będą smażyć się w piekle a to już spory powód by mieć dla niego jakiś szacunek...



Jestem w tak głebokim szoku i tak mi słowa odbiera, ze streszcze sie w jednym zdaniu:

Twoj ojciec jest blizej Boga niz Ty, a Ty sie od ojca oddalasz tymi słowami.

#39 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-04, godz. 20:52

Al Bundy: odpowiem ci na jedno z twoich pierwszych pytań: na tym forum 80 % piszących to byli bracia, którzy tu pisząc, wzajemnie się utwierdzają w tym, że dobrze im jest poza zborem.

Wiemy też, że większość jest wykluczana za niemoralność, notoryczne pijaństwo, wybujałe ambicje, rzadziej za śmiałość w głoszeniu innych poglądów. Nienawiść to takie uczucie, które podsycane latami nie gaśnie.

Oczywiście sytuacja nie wygląda tak różowo wewnątrz jak byśmy chcieli. Kiedyś podjęto kilka złych decyzji, z których, do dziś ciężko się wycofać.

Napisano kiedyś kilka słów, które niechcący stały się pułapką, sidłem na lata (Czy wiesz, o czym mówię?). Zasady, które miały w założeniu być dobre, powodują negatywne efekty uboczne. Nikt tego nie przewidział, nikt się nie spodziewał. Mechanizmy, które zamiast być kontrolowane, same stały się żelazną koleiną, obręczą, która dusi ducha. Zmierzenie się z pewnymi faktami może przygasić wiarę, jeśli ma ona wątły fundament. A kosmaty się śmieje, więc nie daj się pogrążyć, bo oto mu chodzi.

--
Z dyskusji wyodrębniono nowy wątek na temat: LINK | Moderator


Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#40 dadi

dadi

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 47 Postów
  • Lokalizacja:pomorskie

Napisano 2009-08-05, godz. 07:00

Witam

Mnie się wydaje że Al "przypadkiem" tu wparował, pobieżnie poczytał, zakażony retoryką Strażnicy szybko się zirytował, w stylu publikacji niewolnika krótko wszystko podsumował, (może to efekt pokongresowy).
Ale niech poczyta, poudowadnia to mu rura zmięknie, oczy się szeroko otworzą, wnioski same się nasuną.
Heh najważniejszy krok wszakże poczynił...
Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych