Skocz do zawartości


Zdjęcie

wszechwiedza Jezusa


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#21 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-04-21, godz. 06:32

Czy Bóg musiał osobiście udać się do Sodomy i Gomory, aby przekonać się, czy rzeczywiście ludzie ci dopuścili się grzechu czy po prostu nie wiedział?



nie musial, wiem do czego zmierzasz. roznica jest taka, ze Jezus glodny poszedl szukac. czyli nie wiedzial czy cos jest mial nadzieje ale pech. rozumiesz teraz?
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#22 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-22, godz. 11:06

nie musial, wiem do czego zmierzasz. roznica jest taka, ze Jezus glodny poszedl szukac. czyli nie wiedzial czy cos jest mial nadzieje ale pech. rozumiesz teraz?

Podobnie bylo i z Bogiem, który udał się do Sodomy, aby sprawdzić, czy rzeczywiście ludzie dopuścili się grzechu. Czyli nie wiedzial o tym i mial nadzieje ale pech. rozumiesz teraz?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#23 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-04-23, godz. 13:10

Podobnie bylo i z Bogiem, który udał się do Sodomy, aby sprawdzić, czy rzeczywiście ludzie dopuścili się grzechu. Czyli nie wiedzial o tym i mial nadzieje ale pech. rozumiesz teraz?


czyli przyznajesz ze Jezus nie wiedzial?

Użytkownik pawel77 edytował ten post 2010-04-23, godz. 13:13

UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#24 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-23, godz. 16:26

czyli przyznajesz ze Jezus nie wiedzial?

Podobnie jak Bóg udający się do Sodomy!

A skąd Jezus wiedział, że kobieta jest rozwódką?

Joh 4:18 bw Miałaś bowiem pięciu mężów, a ten, którego teraz masz, nie jest twoim mężem; prawdę powiedziałaś.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#25 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-04-23, godz. 20:59

nie wiem skad wiedzial, moze bylo to mu dane od ojca.

rozumie ze przyznajesz ze nie wiedzial ze owocu nie ma.

mozemy sie teraz zastanowic nad tym kto poszedl do sodomy
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#26 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-24, godz. 09:54

nie wiem skad wiedzial, moze bylo to mu dane od ojca.

Nie jest tam nic o tym napisane. Po prostu Jezus wiedział, bo jest wszystko wiedzący. Czy powtórzyłbyś o Jezusie pogrubione słowa, którzy wypowiadali o nim jego uczniowie:

J 16:30 Bw „Teraz wiemy, że Ty wszystko wiesz i nie potrzebujesz, aby cię ktoś pytał; dlatego wierzymy, żeś od Boga wyszedł.”

J 21:17 Bw „Rzecze mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, miłujesz mnie? Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Miłujesz mnie? I odpowiedział mu: Panie! Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że cię miłuję. Rzecze mu Jezus: Paś owieczki moje.”



rozumie ze przyznajesz ze nie wiedzial ze owocu nie ma.

Ale mógł się o tym dowiedzieć gdy tylko chciał; podobnie jak Bóg udając się do Sodomy. I taka właśnie jest definicja wszechwiedzy.


mozemy sie teraz zastanowic nad tym kto poszedl do sodomy

Czy będziesz zaprzeczał Biblii?

rdz 18:20-21 bp (20) Rzekł więc Jahwe: - Skarga na Sodomę i Gomorę - jakaż ona głośna! Ich grzechy jakże są ciężkie niezmiernie! (21) Chcę zatem pójść i zobaczyć, czy rzeczywiście dopuścili się tego wszystkiego, co zawiera skarga na nich, która dotarła do mnie, czy też nie; chcę to wiedzieć.

Użytkownik mirek edytował ten post 2010-04-24, godz. 10:33

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#27 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-04-24, godz. 14:45

Nie jest tam nic o tym napisane. Po prostu Jezus wiedział, bo jest wszystko wiedzący. Czy powtórzyłbyś o Jezusie pogrubione słowa, którzy wypowiadali o nim jego uczniowie:


ale slowo mowi nam ze ojciec objawia synowi.

nie jest wszystkowiedzacy co potwierdza omawiany wiersz.


J 16:30 Bw „Teraz wiemy, że Ty wszystko wiesz i nie potrzebujesz, aby cię ktoś pytał; dlatego wierzymy, żeś od Boga wyszedł.”


no jak widac nie wszystko jesli ew. mial na mysli wszystko w sensie absolutnym


J 21:17 Bw „Rzecze mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, miłujesz mnie? Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Miłujesz mnie? I odpowiedział mu: Panie! Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że cię miłuję. Rzecze mu Jezus: Paś owieczki moje.”


tak jak wyzej



Ale mógł się o tym dowiedzieć gdy tylko chciał; podobnie jak Bóg udając się do Sodomy. I taka właśnie jest definicja wszechwiedzy.



robisz ze mnie durnia?

dowiedzial sie jak sprawdzil, dowodzi to tego ze nie wiedzial ze nie ma. dodatkowo zemscil sie na drzewie ze nie mialo owocu


I taka właśnie jest definicja wszechwiedzy.

moze byc ale twoja

cdn...
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#28 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-25, godz. 12:49

ale slowo mowi nam ze ojciec objawia synowi.

Ale przecież syn nie jest automatem, aby sam też nie musiał sprawdzić, jak chociażby w przypadku tego drzewa oliwnego.

nie jest wszystkowiedzacy co potwierdza omawiany wiersz.

Już ci mówiłem, iż źle rozumiesz pojęcie wszechwiedy i dlatego ci takie bzdury wychodzą. Apostołowie nie kłamali Jezusa:

J 16:30 Bw „Teraz wiemy, że Ty wszystko wiesz i nie potrzebujesz, aby cię ktoś pytał; dlatego wierzymy, żeś od Boga wyszedł.”


no jak widac nie wszystko jesli ew. mial na mysli wszystko w sensie absolutnym

Właśnie nie miał wszystkiego w sensie absolutnym na mysli, bo by wyszło, iż Ojciec też nie jest wszechmogący. Dopiero przeciwnicy nauki o Trójcy wymyślili sobie, iż chodzi o wiedzę absolutną. I tak głoszą kłamstwa, iż Jezus nie jest wszystko wiedzący, ale milkną na temat tego, iż Ojciec też nie jest wszystko wiedzący zgodnie z ich definicją.


robisz ze mnie durnia?

dowiedzial sie jak sprawdzil, dowodzi to tego ze nie wiedzial ze nie ma. dodatkowo zemscil sie na drzewie ze nie mialo owocu

No właśnie! A więc podobnie Bóg Jahwe dowiedział się o Sodomie jak osobiście to sprawdził.

Użytkownik mirek edytował ten post 2010-04-25, godz. 12:51

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#29 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-04-26, godz. 21:12

Ale przecież syn nie jest automatem, aby sam też nie musiał sprawdzić, jak chociażby w przypadku tego drzewa oliwnego.


mirku z toba jak z woda, jesli musial sprawdzic to znaczy ze nie wiedzial


Już ci mówiłem, iż źle rozumiesz pojęcie wszechwiedy i dlatego ci takie bzdury wychodzą. Apostołowie nie kłamali Jezusa:

J 16:30 Bw „Teraz wiemy, że Ty wszystko wiesz i nie potrzebujesz, aby cię ktoś pytał; dlatego wierzymy, żeś od Boga wyszedł.”



bzdury?

czlowieku co ty opowiadasz?

jesli fakty sa przeciwko nam...



Właśnie nie miał wszystkiego w sensie absolutnym na mysli, bo by wyszło, iż Ojciec też nie jest wszechmogący. Dopiero przeciwnicy nauki o Trójcy wymyślili sobie, iż chodzi o wiedzę absolutną. I tak głoszą kłamstwa, iż Jezus nie jest wszystko wiedzący, ale milkną na temat tego, iż Ojciec też nie jest wszystko wiedzący zgodnie z ich definicją.



mi nie zalezy na tym aby udowodnic za wszelka cene czy ktos jest lub nie jest wszechwiedzacy

analizuje to co czytam i wyciagam wnioski.

nie uwazam ze ojciec byl u abrahama. powod jest prosty. ojca nikt nigdy nie widzial itd.

No właśnie! A więc podobnie Bóg Jahwe dowiedział się o Sodomie jak osobiście to sprawdził.



jesli to bylby ojciec to tez nie bylby wszechwiedzacy.

proste
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#30 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-27, godz. 08:29

mirku z toba jak z woda, jesli musial sprawdzic to znaczy ze nie wiedzial

nigdy temu nie zaprzeczałem. Zwróciłem tylko uwagę, iż źle rozumiesz pojęcie "wszechwiedza". Czy odrobiłeś pracę domową, która została zadana w postaci pytań?


nie uwazam ze ojciec byl u abrahama. powod jest prosty. ojca nikt nigdy nie widzial itd.

Raczej Boga nikt nigdy nie widział, a to różnica!


jesli to bylby ojciec to tez nie bylby wszechwiedzacy.

I właśnie o to chodzi. Nawet jak to był ktoś, kto zastępował Ojca to i tak wychodzi na to, iż sam Ojciec nie wiedział, bowiem wysłał kogoś aby się dowiedział :)

rdz 18:20-21 bp (20) Rzekł więc Jahwe: - Skarga na Sodomę i Gomorę - jakaż ona głośna! Ich grzechy jakże są ciężkie niezmiernie! (21) Chcę zatem pójść i zobaczyć, czy rzeczywiście dopuścili się tego wszystkiego, co zawiera skarga na nich, która dotarła do mnie, czy też nie; chcę to wiedzieć.

Użytkownik mirek edytował ten post 2010-04-27, godz. 08:30

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#31 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-04-28, godz. 23:07

nigdy temu nie zaprzeczałem. Zwróciłem tylko uwagę, iż źle rozumiesz pojęcie "wszechwiedza". Czy odrobiłeś pracę domową, która została zadana w postaci pytań?



mirku twoje pojecie wszechwiedzy nie odpowiada temu ktore wczesniej podalem.

to nie jest nawet wszechwiedza tylko wiedza ktora da sie sprawdzic

czyli przewidywanie przyszlosci jest na chybil trafil

lub Bog steruje przyszloscia ograniczajac wolna wole.


Raczej Boga nikt nigdy nie widział, a to różnica


powiedzmy ze roznica

powiedz ktorego z bogow nie widziano


ojca syna czy ducha


I właśnie o to chodzi. Nawet jak to był ktoś, kto zastępował Ojca to i tak wychodzi na to, iż sam Ojciec nie wiedział, bowiem wysłał kogoś aby się dowiedział


no to mamy ze i ojciec nie wie wszystkiego.
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#32 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-04-29, godz. 19:52

powiedzmy ze roznica

powiedz ktorego z bogow nie widziano


ojca syna czy ducha



Jan 14:9 Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca?

to kogo widzieli?
pozdrawiam Andrzej

#33 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-04-30, godz. 18:35

sugierujesz ze ojciec i syn to blizniaki?

to bardzo prawdopodobne ;)



aha i jeszcze jedno, ponoc Boga nikt nigdy nie widzial

powiedz prosze jako to bylo z Jezusem byl on bogiem czy nie?
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#34 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-05-01, godz. 17:26

Widzę, że Boga ubierasz w ludzkie szaty. Według Ciebie Bóg ojciec to - dziadek, syn to - człowiek Jezus, a Duch Święty to - gołębica? <_<
Boga nikt nie widział, lecz w Biblii są opisane spotkania z Bogiem. Jezus na ziemi był człowiekiem ale to inna dyskusja.
pozdrawiam Andrzej

#35 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-05-01, godz. 22:54

nikogo w nic nie ubieram

napisales ze apostolowie widzac czlowieka Jezusa widzieli ojca

objasnij nam prosze o co chodzi
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#36 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-05-02, godz. 18:56

Nic Ci nie wytłumaczę, jest wyraźnie napisane i jak ktoś nie wierzy (że tak jest napisane) to nic na to nie poradzę.
pozdrawiam Andrzej

#37 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-05-02, godz. 21:41

widze ze pytanie nie wygodne.
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#38 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-05-03, godz. 14:43

Pytanie nie jest nie wygodne, lecz ja tego Tobie nie wytłumaczę.

napisales ze apostolowie widzac czlowieka Jezusa widzieli ojca

a kogo się spodziewałeś, czy Abrahama odwiedził Bóg?
pozdrawiam Andrzej

#39 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-05-03, godz. 17:31

poczytaj sobie np. kto przemawial z krzaka

kto byl u rodzicow samsona itd

ps. pisz na temat
dotyczy on wszechwiedzy Jezusa

Użytkownik pawel77 edytował ten post 2010-05-03, godz. 18:28

UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#40 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-05-03, godz. 18:41

Wyjaśnij nam, na czym to polegało i jak się to ma do wersetu, że Boga nikt nigdy nie widział. A co do tego kogo widział Abraham, to przeczytaj sobie w 1 Jana 14,12 i 1 Tym 6,16

Boga nikt nie widział, tylko tyle ile sam objawił, a objawił się w postaci Jezusa.
Odnośnie Jana 14
9 Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca?
10 Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł.
11 Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła.
12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca.
13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu.
14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.

Odpowiedź jest w następnych wersetach.
Widzisz zaprzeczenie w 12 wersecie?
Czy 1 Tym 6:16 zadaje kłam słowom Jezusa z Jana 14:9-14? jeśli tak to nie warto czytać całości.


Dyskusja nie na temat lecz nie ja zacząłem.

Użytkownik and edytował ten post 2010-05-03, godz. 18:49

pozdrawiam Andrzej




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych