Skocz do zawartości


Zdjęcie

koniec swiata w maju 2011 roku


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#61 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-10-06, godz. 18:47

A co do Grunwaldu,to racja jest po naszej stronie : Konrad I Mazowiecki podarował ziemię chełmińską skąd dokonywali najazdów na Prusy i przez 200 lat kolonizowali ten obszar.Permanentne napaści Krzyżaków na Polaków i łupienie zwykłych obywateli z powodował casus belli.


Artur cieszmy się i to bardzo,że nie żyjemy w tamtych czasach,bo zawsze się znajdą ludzie,którzy będą w najgorszych czarnych barwach opisywac średniowiecze,ale też będą katoliccy apologeci,którzy uważaja,że to wszystko był potrzebne i pożyteczne- amen.


Caius...przyjacielu :)

Ten temacik zboczył na niebezpieczne tory i za chwile z tej lokomotywy
zostanie kupa złomu..heh

Musimy trzymać się tematu czyli przyszłości i końca świata a nie
zamierzchłej przeszłości - już wiemy że 2011 raczej nam nie grozi i
Euro 2012 też chciałbym jeszcze zobaczyć.. :D
A więc jak myślisz, kiedy by można tak w przybliżeniu na podstawie
Pism spodziewać się tych intrygujących wydarzeń opisanych w Apokalipsie?
czy to raczej tylko symbolika i przestroga dla niewiernych ?

Przecież przepowiednie Joela czy Daniela w ST mają zupełnie inny
wymiar niż Janowe Objawienie..?

#62 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-10-06, godz. 18:47

To jest dlamnie nie do przyjęcia,to,co pisze ten współczesny pseudo historyk-katolik?,to hucpa w najpiękniejszym wydaniu i gdyby mógł,to chyba wprowadziłby te metody do współczesności??


w tym cytacie co podałeś jest mowa o tym, jak chce się zrozumieć co działo się w tamtym okresie to należy się wczuć w sposób rozumowania tamtych ludzi. Pokazał tutaj jak oni rozumowali.
pozdrawiam Andrzej

#63 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-06, godz. 19:42

Caius...przyjacielu :)

Ten temacik zboczył na niebezpieczne tory i za chwile z tej lokomotywy
zostanie kupa złomu..heh

Musimy trzymać się tematu czyli przyszłości i końca świata a nie
zamierzchłej przeszłości - już wiemy że 2011 raczej nam nie grozi i
Euro 2012 też chciałbym jeszcze zobaczyć.. :D
A więc jak myślisz, kiedy by można tak w przybliżeniu na podstawie
Pism spodziewać się tych intrygujących wydarzeń opisanych w Apokalipsie?
czy to raczej tylko symbolika i przestroga dla niewiernych ?

Przecież przepowiednie Joela czy Daniela w ST mają zupełnie inny
wymiar niż Janowe Objawienie..?



Wiesz przyjacielu czasem się zapędzę za daleko i ominę właściwy peron:lol: :lol: ,także dzęki za przypomnienie,a co do Anda,to ma racje,tak czuli średniowieczni mieszkańcy.

Wiesz Oskar nie bardzo pamiętam już Joela I Daniela,ale mam film - chyba katolicki - "Stąd do wieczności",który podobnie opisuje dni ostateczne jak Biblia i Strażnica i mówi,że to początek końca;) .


Trudno mi cokolwiek konkretnego powiedziec w świetle dzisiejszych wydarzeń, na każdy okres i epokę można te wersety zastosowac. Tak jak Nostradamusa,tylko,że kiedyś nie było mediów i nie można było wszystko do kupy z kleic i wyciągnąc odpowiednią konkluzję,a dzisiaj to inne czasy:) .

Użytkownik caius edytował ten post 2010-10-06, godz. 19:43

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#64 NoWay

NoWay

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-07, godz. 09:06

Dziwny jest ten świat, że taka sobie książeczka napisana wieki temu, robiła, robi i będzie robić nadal tyle zamieszania wśród wariatów...

#65 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-07, godz. 10:24

Dziwny jest ten świat, że taka sobie książeczka napisana wieki temu, robiła, robi i będzie robić nadal tyle zamieszania wśród wariatów...



Świadkowie mówią,że Biblia jest bardzo prosta i sama się tłumaczy innym razem mówią,że nie da sie jej zrozumiec bez pomocy niewolnika wiernego i roztropnego i bez stażnicy - koło szaleństwa się zamyka.


Biblia w rękach fanatyków jest nie bezpieczną księgą,a wiemy,że odkąd powstała,to ciągłe konflikty religijne narastały,które popychały ich do szaleńczych tortur.


Dzisiaj mamy inne czasy i lepszy kodeks karny i dlatego nikt się nie posuwa do zbrodni - nie mówiąc o Alkaidzie i Talibach,ale to inna bajka.
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#66 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-10-07, godz. 11:38

Dziwny jest ten świat, że taka sobie książeczka napisana wieki temu, robiła, robi i będzie robić nadal tyle zamieszania wśród wariatów...


A nie uważasz że gdyby była "taką sobie książeczką" to nikt nawet
by jej nie zauważył w nieprzeliczonych ilościach innych egzemplarzy
na półkach księgarskich.. :)

#67 NoWay

NoWay

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-07, godz. 12:27

A nie uważasz że gdyby była "taką sobie książeczką" to nikt nawet
by jej nie zauważył w nieprzeliczonych ilościach innych egzemplarzy
na półkach księgarskich.. :)


Subiektywnie. Najlepiej sprzedająca się płyta nie jest automatycznie najbardziej wartościowa muzyką... Takie jest moje zdanie.

#68 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-10-07, godz. 13:14

Subiektywnie. Najlepiej sprzedająca się płyta nie jest automatycznie najbardziej wartościowa muzyką... Takie jest moje zdanie.


OK.. :) ale trzeba ją przesłuchać by to stwierdzić ?

#69 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-07, godz. 16:21

OK.. :) ale trzeba ją przesłuchać by to stwierdzić ?



Zazwyczaj dobra płyta wciąga i rozchodzi się w tysiącach(egzemplarzy) nakładów.I tak samo jest z książkami,dobra poczytna staje się bestsellerem,a Biblia jest albo była super bestsellerem.
Dobra ksiązka musi miec dobra fabułę i suspens,a Biblia to majstersztyk w takim wydaniu,bo ma początek ( fantastyczne stworzenie ) rozwinięcie(akcja,dramaty i wyciszenie) i zakończenie (Apokalipsa - koniec świata).

Na podstawie Bibli nakręcono dużo filmów m.innymi końca świata i dlatego Biblia będzie budzic najwięcej emocji i kontrowersji ze wszystkich książek.

Użytkownik caius edytował ten post 2010-10-07, godz. 16:23

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#70 NoWay

NoWay

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-07, godz. 16:56

OK.. :) ale trzeba ją przesłuchać by to stwierdzić ?


"Przesłuchałem". Jak dla mnie dno.

#71 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-07, godz. 16:58

"Przesłuchałem". Jak dla mnie dno.



Są gusta i guściki,a o gustach się nie dyskutuje:lol: :D
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#72 NoWay

NoWay

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-07, godz. 16:59

Zazwyczaj dobra płyta wciąga i rozchodzi się w tysiącach(egzemplarzy) nakładów.I tak samo jest z książkami,dobra poczytna staje się bestsellerem,a Biblia jest albo była super bestsellerem.
Dobra ksiązka musi miec dobra fabułę i suspens,a Biblia to majstersztyk w takim wydaniu,bo ma początek ( fantastyczne stworzenie ) rozwinięcie(akcja,dramaty i wyciszenie) i zakończenie (Apokalipsa - koniec świata).

Na podstawie Bibli nakręcono dużo filmów m.innymi końca świata i dlatego Biblia będzie budzic najwięcej emocji i kontrowersji ze wszystkich książek.


Jeżeli słuchasz Britney Spears lub Lady Gaga to masz absolutną rację....

#73 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-07, godz. 17:01

Jeżeli słuchasz Britney Spears lub Lady Gaga to masz absolutną rację....



:lol: :lol: :lol: mylisz się
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#74 ania88

ania88

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2011-07-26, godz. 07:12

http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/nowa-data-konca-swiata-ogien-nas-zniszczy,1,3704751,wiadomosc.html

mamy nową grupe która powołując się na Biblie wyliczyła kiedy Bóg zniszczy ziemię :)



Te grupy stają się już po woli nudne. A koniec świata 21.12.2012 roku już w ogóle, ja nie wiem jak oni wyznaczają te daty. Za inną datę końca świata można też przyjąć rok 2036 i rzekome zderzenie asteroidy apophis z ziemią. Tego akurat naukowcy nie wykluczają dlatego śledzę nowinki na temat apophis. Jeśli też chcecie coś na ten temat wiedzieć przeczytajcie sobie artykuł na tej stronie: http://linkaturs.com/news0041.php . Zachęcam, naprawdę warto.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych