Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawda i tajne dane


  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#1 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-05-11, godz. 12:17

Czy nie ciekawiloby was jakie informacje sa przechowywane na nasz temat w biurze w Nadarzynie ?
Kazdy kto byl wykluczony ma przeciez swoja teczke w ktorej starsi-donosiciele, pisza co takiego oni uwazali za godne tego zeby oglosic innym ze trzeba danego delikwenta wykluczyc.

Ciekawi mniej jak w swietle prawa wyglada takie "tajne donosicielstwo" (bo bez wiedzy najbardziej zainteresowanego czyli osoby majacej byc wykluczona).

Jakie sa mozliwosci odtajnienia dla nas danych o samych sobie ?? I czy takie przechowywanie informacji o innych osobach jest zgodne z prawem w Polsce ?

Moze bysmy jakis zbiorowy pozew wydali, zeby bracia w dziale prawnym mieli co robic :P

#2 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2005-05-11, godz. 20:31

Myśle, że dobrzeby było zbadać jak to jest w swietle prawa. Wolałabym zeby nikt nie przechowywał danych o mnie. Pozdrawiam wszystkich. Ma
Ma

#3 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-05-12, godz. 07:36

O jej, a tak mi się nie chce...... :huh:

Postaram się sprawdzić do końca weekendu.

Pa!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#4 LegioN

LegioN

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów
  • Lokalizacja:Margonin

Napisano 2005-05-12, godz. 10:48

może niedługo wypłynie WTSowska wersja listy Wildsteina ;-)

#5 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-05-30, godz. 16:54

To jeszcze troche potrwa. Chcę wszystko dobrze przejrzeć, aby ewentualne pozwy miały jakakolwiek szanse powodzenia.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#6 dropsik

dropsik

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2005-06-01, godz. 17:34

Hej. Jestem nowy na tym forum; dowiedzialem sie o nim od dobrego kumpla (ŚJ), ja osobiscie jestem wykluczony:) i mysle ze czesciej bede tu do was zagladal:)
Mysle ze watek ktory podjeliscie jest dosc interesujacy ze wzgledow czysto prawnych, warto wiec podjac dyskusje nt. walki z ewidentnym lamaniem prawa przez tzw.„nasza” organizacje

Zamieszczm link do ustawy o ochronie danych osobowych z 1997 roku, ustawy wokol ktorej coraz czesciej jest glosno ze wzgledu wlansie na czeste lamanie prawa w tym przedmiocie:
http://www.kodeks.wi...odo.htm#TOC5515

Chroni ona z zalozenia prawo jednostek do prywatnosci, ale nie dotyczy to nas:)..bo nasz organizacja nie rozumie artykulu 27.1 z ww. ustawy:

Art. 27. 1. Zabrania się przetwarzania danych (...) o nałogach lub życiu seksualnym.

Jest to prosty przyklad, ale jak smutne jest gdy coreczki starszych chwala sie ciekawa lektura kartotek, sprawozdan z wykluczen..wiedzac co kto gdzie i z kim robil!! (sic! – osobiscie slyszalem to z ust takowej)

Tlumaczy sie to paragrafem 4. tego artykuly..gdzie jest powiedziane ze: takie przetwarzanie jest dozwolone gdy: „jest to niezbędne do wykonania statutowych zadań ko¶ciołów i innych zwi±zków wyznaniowych(...)” – no ale do jasnej cholery:
1. czy widzial ktos statut dzialanosci „naszej” organizacji?,
2. w zaden sposob nie ma to sie do dzialalnosci organizacji
Vide: jest to ewidentne lamanie prawa;

Kazdy z was pewnie wie ze z komitetu na specjalnych formularzach przesyla sie sprawozdanie z komitetow, z dokladnym opisaniem przyczyny wykluczenia(co nastepnie zalega w kartotekarz nadarzyna), powiedzcie mi jak to sie ma do tego ze niby zyjemy w panstwie prawa?..skoro „wielcy chrzescijanie” swiadomie lamia prawo?
A gdzie kolejne nasze prawo do bycia poinformowanym ze przetwarzane sa dane na nasz temat? (Art. 32.1.)

Pozdrawiam wszystkich
I jeszcze raz dzieki za uswiadomienie mi istnienia problemu

#7 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-01, godz. 17:48

Ten paragraf 4 to własnie główny problem.

Organizacja wyklucza za niemoralność więc potrzebuje danych o tych rzeczach. Rozpowszechnianie ich jest robione nie przez organizacje ale przez poszczególnych członków, którzy nie stosują się do zaleceń i zakazów.
Teraz sprawdzam wyroki SN może coś będzie
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#8 dropsik

dropsik

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2005-06-01, godz. 18:45

Ale ten paragraf mowi ze moga przetwarzac czyli "gromadzic, przetrzymywac..itp" wlasnie koscioly i zwiazki wyznaniowe;
to organizacja przetwarza te dane, ktore bez pisemnej zgody (a ta tutaj jest wymagana) otrzmuja od starszych ktorzy takze te dane przetrzymuja.

#9 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-01, godz. 18:51

Swiadkowie Jehowy są związkiem wyznaniowym to po pierwsze

Kazdy kto do nich wstepuje - wyraża zgodę na to wszystko, tak, tak kto przystepuje do organizacji akceptuje i przyjmuje do wiadomości wszystkie jej działania.

Sorry
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#10 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-01, godz. 18:53

I nie jest wtedy wymagana pisemna zgoda!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#11 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2005-06-01, godz. 20:01

Hm... to trzeba dokładniej przejrzeć, gdyż nie wydaje mi się aby takowa zgoda nie była wymagana. :unsure:
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#12 dropsik

dropsik

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2005-06-02, godz. 10:00

popatrz na dzialalnosc zwiazku wyznaniowego jakim jest organizacja SJ?
czy uwazasz ze bezwglednie konieczne dla dzialalnosci statutowej jest przetwarzanie przez organizacje danych nt. twojego zycia seksualnego?..oczywiscie ze NIE
druga rzecz: zgoda musi byc "swiadoma"(wymog prawny); przystapienie do organizacji nie wywoluje skutku w postaci wyrazenia zgody na przetwarzanie twoich danych
zadnej swiadomej zgody chyba nikt z nas nie wwyrazal..?:>

#13 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-02, godz. 10:09

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

O słodka naiwności.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#14 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-02, godz. 10:22

Kto przyjmuje chrzest zgada się na wszystko. A jeśli czegoś nie wiedział to miał pecha. To primo.
Secundo: Jeżeli się zgodzili wszyscy na przystąpienie do organizacji, która statutowo wyklucza i poucza za niemoralne postępowanie to logiczne jest , ze do tych celów prowadzi dokumentacje.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#15 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2005-06-02, godz. 11:11

Ale z drugiej strony dlaczego nie można mieć wglądu do danych o samym sobie, które są przechowywane w biurze oddziału? :huh:
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#16 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-06-02, godz. 15:00

I mysle ze to jest strzal w dziesiatke :)
Zwrocic sie do Nadarzyna o to zeby miec wglad w dane ktore tam przechowuja a dotycza np. mnie. Odpowiedz bedzie ze nie mozna bo .......
I tu czy bylyby szansa na wygranie procesu o wglad w wlasne dane?
A jezeli odpowiedz bylaby nie bo.... czy samo to nie jest lamanie prawa i czy t tego tytulu nie mozna skarzyc wielce praworzadnego WTS :)
O ile zglosiloby sie wiecej osob to wieksza bylyby sila i wymowa takiego dzialania.

A potem jak w ameryce :) odszkodowanie.... :) co zmusi do nastepnej rezoucji o wzrost skladek :) i tak kolko sie nakreci :) az moze prawda o praworzadnosci wyjdzie na jaw B)

#17 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-03, godz. 07:28

A zwróciłeś się?

Jeśli nie to najwyższy czas to robić. Najlepiej pisemnie. Ich odpowiedź będzie tutaj kluczowa. Pamietaj jednak, ze wstepując do organizacji wyraziłeś zgodę na utajnienie informacji o przebiegu komitetu sądowego i na to jak te wszystkie dokumenty są przechowywane, to raz, a po drugie: Każdy związek wyznaniowy przechowuje informacje o swoich członkach, także o byłych, muszą one jednak dotyczyc tylko tego okresu w którym był członkiem danego związku. I tam będą informacje dlaczego, jak i za co został wyrzucony dany członek. Taka dokumentacja jest prawie w każdym związku wyznaniowym (w oficjalny kościołach także np: w katolickim).
Po trzecie: Jeśli donos był podstawą wszczęcia postępowania sądowniczego to będzie figurował w aktach, natomiast mogą oni zataić jego autora (potrzebna wtedy zgoda sądu). Jeśli udowodnisz, że to było kłamstwo, możesz dochodzić swych praw w procesie cywilnym ale tylko przeciwko autorowi donosu. Natomiast inne listy są objete tajemnicą korespondencji i zasadą wolności sumienia i wyznania, któa gwarantuje mi pisanie do mojego związku czy kościoła o czym mi się żywnie podoba. i nikomu nic do tego. A co z tym robi Nadarzyn to jego sprawa, a może rejestrować wszystkie donosy na kogoś, tak jak się rejestruje wszelką korespondencje.
Ale spróbuj.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#18 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-06-03, godz. 07:38

No dziekuje za informacje :)
Napisalem do nadarzyna raz, ale odpowiedzi nie dostalem pisemnie , skontaktowali sie ze mna starsi zboru ( w ktorym bylem starszym :) ) ze takich danych sie nie udostepnia. Moze wiec czas napsiac ponownie , moze przez prawnika,
Idziesz jakby po linii, bo chodzilo o fakt ze byl donosiciel - dosc wysoko "postawiony" ktory, jezeli jest w aktach w nadarzynie wypisany nazwiskiem to mozna by go pociagnac do odpowiedzialnosci i to karnej :) , nie bede opisywal szczegolow choc one sa dla tej sprawy najwazniejsze :) ale postaram sie w ramach rozrywki cos zasiac w temacie :) dam znac pozniej jekie to przynioslo efekty a w sprawie trzymylbym sie jednego CHCE WIEDZIEC CO MAJA LUDZIE OBCY NA MOJ TEMAT :) dokladnie co SB mialo na przesladowanych :)

#19 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-03, godz. 07:46

Wtedy byłeś jednym z nich i dlatego nie dostałeś odpowiedzi. Taka zasada.
Ale teraz spróbuj i to pisemnie.
Jestem ciekaw co odpowiedzą. Powodzenia.
Jakbys poznał swoje dane i treść tego "donosu" to choćby nie było nazwiska, bo na pewno zamażą to wal z tym od razu do prokuratora.
To ich oduczy donosicielstwa.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#20 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-08, godz. 13:40

A ICH BÓG wszystko wybacza i zapomina........ widac daleko im do tego wzorca :))))) A przecież nie ONI sa i będą sędziami ( jakby co ) ........ więc po co im te przepastne tomy danych.......... Ale sami czują pismo nosem, żeby nie dawac odpowiedzi pisemnych tylko wszystko ustnie :) Swoją drogą ciekawe wytyczne muszą dostawać w takim Nadarzynie z samej centrali :))))) Przełapac gdzies te pisemka.........
nie potrafiłam uwierzyć.......




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych