Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawda i tajne dane


  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#41 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-06-01, godz. 15:43

Sorrki, zapomniałem zmienić firme na związek wyznaniowy.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#42 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-06-01, godz. 16:08

A jak to udowodnisz?

właśnie pisałem o trudnościach z udowodnieniem.

Ostatnio napisali że "nie przetwarzają moich danych"... a moją datę urodzenia to pewnie mieli objawioną przez Boga...

Teraz (załóżmy) że napisaliby że takich a takich informacji nie mają. I ja musze im uwierzyć na słowo. Gdybym podejrzewał ich o kłamstwo, nie mam jak tego sprawdzić.

#43 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-06-01, godz. 16:53

Generalnie chodzi o to, że Kościół i inne związki wyznaniowe cieszą się autonomią i równie dobrze, moim zdaniem, można by było mieć pretensje, że w księgach miejscowej parafii znajdują się czyjeś dane osobowe (imię, nazwisko itp.).

Parę osób "wypisało się" z KK, ale czy można żądać usunięcia swoich danych z ksiąg parafialnych? Wątpię.

No dobrze, ja powiedziałam swoje, a wy róbcie, co chcecie.


Pozdro

#44 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-06-01, godz. 16:56

Ewa, ja wiem, ze nie mozna usunąc danych. Bo stwierdzą, ze są potrzebne do porwadzenia statutowej działalności związku wyznaniowego. Tutaj mamy zgodność. Ale do ksiąg parafialnych swoich to ja mam pełny dostęp. A ex-SJ to swoich teczek - żadnego. I tu jest problem.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#45 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-06-01, godz. 17:41

tak z ciekawości: jak wygląda dostęp heretykow i apostatów do swoich danych osobowych w kartotece parafialnej?

#46 dariusz

dariusz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 148 Postów
  • Lokalizacja:ślońcsk górny

Napisano 2006-06-06, godz. 11:49

Do pyt. zas.


To nie wszystko

Conajmniej starsi mają informacje na temat zainteresowanych i adeptów którzy
jeszcze nie są Ś.J.
Wiedzą więcej niż to wynika z rozmów face to face ( twarzą w twarz ).

Rozmowy o potencjalnej ofierze toczą się na długo wcześniej niż ofiara zostanie spełniona. ( autopsja - dariusz )
Visit My WebsiteHi38-14" Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie"
[email protected]/Prz9-5 "Chodźcie, nasyćcie się moim chlebem, pijcie wino, które zmieszałam".

#47 ABC...

ABC...

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 72 Postów
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano 2006-08-30, godz. 10:13

Do pyt. zas.
To nie wszystko

Conajmniej starsi mają informacje na temat zainteresowanych i adeptów którzy
jeszcze nie są Ś.J.
Wiedzą więcej niż to wynika z rozmów face to face ( twarzą w twarz ).

Rozmowy o potencjalnej ofierze toczą się na długo wcześniej niż ofiara zostanie spełniona. ( autopsja - dariusz )


Oh, chyab sie sbulwersowalam. SB, KGB czy jak?

#48 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-08-30, godz. 12:29

Do pyt. zas.
To nie wszystko

Conajmniej starsi mają informacje na temat zainteresowanych i adeptów którzy
jeszcze nie są Ś.J.


Gdzie je mają?

Wiedzą więcej niż to wynika z rozmów face to face ( twarzą w twarz ).


Wiedzą tyle, ile im powie osoba prowadząca studium, albo ile ewentualnie sami się dowiedzą jak pójdą na to studium.
[db]

#49 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-30, godz. 13:22

To nie jest żadna rewelacja. Pisałem już wcześniej, że starsi MOGĄ (ale nie muszą) odnotowywać pewnych zainteresowanych. Chyba że delikwent "interesuje się" kilka lat, a nic z tego nie wynika. Nic mi o tym nie wiadomo, żeby istaniała konieczność słania oficjalnych raportów w tej sprawie do Nadarzyna. A więc raczej takie notki mają charakter bardzo, ale to bardzo lokalny.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#50 jon

jon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 35 Postów
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-11-11, godz. 14:52

kiedyś przypadkiem natknąłem się na pudełko z kartami głosicieli u mojego ojca w papierach. każdy miał swoją kartę, gdzie był nanoszony bieg zdarzeń. wyglądało to na przykład tak:

(data) - osłabienie aktywności kaznodziejskiej
(data) - nieczynny
(data) - wizyta pasterska
(data) - próba rozpoczęcia studium biblijnego
(data) - "ma ważniejsze zajęcia" (siłownia)
(data) - napomniany
(data) - wykluczony !

oraz nie miało to charakteru kartoteki gromadzącej wielkie ilości danych osobowych - zazwyczaj tylko imię i nazwisko.

#51 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-11-11, godz. 19:04

kiedyś przypadkiem natknąłem się na pudełko z kartami głosicieli u mojego ojca w papierach. każdy miał swoją kartę, gdzie był nanoszony bieg zdarzeń. wyglądało to na przykład tak:

(data) - osłabienie aktywności kaznodziejskiej
(data) - nieczynny
(data) - wizyta pasterska
(data) - próba rozpoczęcia studium biblijnego
(data) - "ma ważniejsze zajęcia" (siłownia)
(data) - napomniany
(data) - wykluczony !

oraz nie miało to charakteru kartoteki gromadzącej wielkie ilości danych osobowych - zazwyczaj tylko imię i nazwisko.

Widzę, że Twój ojciec robił dodatkowe kopie bezpieczeństwa dokumentów. :D :D :lol:
Głosiciel ma jeszcze "Kartę sprawozdań głosiciela" oznacza to, że jeżeli osoba jest nieochrzczonym głosicielem ma taka samą kartę, tylko w rubryce data chrztu jest napisane nieochrzczony, czyli nie będąc
członkiem kościoła masz swoja kartotekę. Jeżeli poprosisz, żeby starsi zniszczyli twoje dane osobowe, to w pierwszej kolejności zniszczą kartę S-21-P prześlą do Nadarzyna twoją kartę S-79b Skreślenie Świadka Jehowy (kolor brązowy) zobacz: http://www.geocities...d/2919/diss.jpg wraz z listem, list zostanie w archiwum Nadarzyna z adnotacją nie niszczyć a S-79b wróci do zborowego archiwum, zostanie zaklejony w kopercie i będzie czekać na twój powrót do organizacji jako skruszonego grzesznika.
Nasi dzielni Norwescy agenci gościli w ubiegłym miesiącu w Polsce i mamy kolejny przełom: opublikowaną w Internecie kartę sprawozdań głosiciela zborowego S-21-P. zobaczmy wszyscy ten tajny dokument:
Dołączona grafika
Niedługo ujawnimy nawet myśli Dona Adamsa, właśnie jest konstruowana do tego celu specjalna maszyna, jej działający prototyp powstał w 1996 roku. :D :D :lol:
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#52 jon

jon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 35 Postów
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-11-11, godz. 20:31

Widzę, że Twój ojciec robił dodatkowe kopie bezpieczeństwa dokumentów.


nie, to raczej ja jako wścibski pędrak pozwalałem sobie czasem zaglądać tam, gdzie nie powinienem : )) swego czasu takie rzeczy byly przechowywane u mnie w domu. nie jestem w stanie teraz stwierdzić, jak się dokładnie nazywały tamte karty (ojciec nie posiada juz tych dokumentow, w sumie nie powinien miec juz zadnych dokumentow u siebie. chociaz zapewne zainspirowany dolaczeniem do tego forum przekopie mu przy najblizszej okazji papiery). tak teraz patrze - moze to byly te... nie pamietam juz dokladnie. z tego wynika ze procedura wysylania takich rzeczy do Nadarzyna nie byla dostatecznie skrupulatnie przestrzegana ; )

#53 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-11-11, godz. 22:34

nie, to raczej ja jako wścibski pędrak pozwalałem sobie czasem zaglądać tam, gdzie nie powinienem : )) swego czasu takie rzeczy byly przechowywane u mnie w domu. nie jestem w stanie teraz stwierdzić, jak się dokładnie nazywały tamte karty (ojciec nie posiada juz tych dokumentow, w sumie nie powinien miec juz zadnych dokumentow u siebie. chociaz zapewne zainspirowany dolaczeniem do tego forum przekopie mu przy najblizszej okazji papiery). tak teraz patrze - moze to byly te... nie pamietam juz dokladnie. z tego wynika ze procedura wysylania takich rzeczy do Nadarzyna nie byla dostatecznie skrupulatnie przestrzegana ; )


Jeżeli prawdą są informacje, które czytałeś, to nie na "karcie sprawozdań głosiciela" były notowane. Wiem to z prostej przyczyny: sam buszowałem ojcu po dokumentach zborowych ;)
[db]

#54 jon

jon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 35 Postów
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-11-11, godz. 22:47

wiem że było to zapisywane datami, jedno pod drugim. wiem że był to jakiś druk - tylko nie wiem czy miał naniesioną siatkę miesięczną, czy były po prostu wpisywane daty. kiedyś miałem manię układania na szafie pudełek po różnych elektrycznych diwajsach, a moj ojciec mial w barku pudelko po jakiejs starej Nokii, to mu gwizdnalem, ciezkie bylo ale nie interesowalo mnie to zbytnio. kiedys tam otwarlem, no i okazalo sie ze tam siedza te papiery. watpie, ze to pudelko jest jeszcze u mnie w domu - obadam. no i zajrzalem w pierwsze kilka kart od gory - akurat tam znalazla sie karta niegdys uczeszczajacego na zebrania mojego bylego sasiada, ktory zostal wykluczony (czasem go widuję) - dlatego utkwiło to w mojej głowie, pierwszy raz spotkałem się z dokumentem czy też kartą kogoś wykluczonego.

#55 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2008-05-09, godz. 06:44

Voldek!
Spróbuj napisać to w takiej formie.


Wniosek o podanie informacji o danych osobowych posiadanych przez administratora może wyglądać tak:

Miejscowość, dnia.................
..........................................................
(imię i nazwisko składającego wniosek)

.........................................................
(adres składającego wniosek)

.....................................................................
(nazwa i adres siedziby administratora danych)

Na podstawie art.32, ust. 1, pkt 1-5 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r., nr 133, poz. 883) wnoszę o podanie następujących informacji dotyczących posiadanych przez związek wyznaniowy danych dotyczących mojej osoby:

czy moje dane osobowe są przetwarzane przez Państwa firmę,
od kiedy oraz jakimi moimi danymi Państwo dysponujecie,
z jakiego źródła pozyskaliście Państwo moje dane,
w jakim celu, zakresie i w jaki sposób przetwarzacie Państwo moje dane,
czy przekazaliście Państwo moje dane osobowe innemu administratorowi danych, jeśli tak - proszę o podanie zakresu przekazanych danych i pełnej nazwy oraz siedziby tego administratora.
...............................................
( podpis składającego wniosek )


Jesli to zawiedzie, spróbujemy skargi do inspektora

Miejscowość, dnia................

...................................................
(imię i nazwisko zgłaszającego skargę)
...................................................
(adres zgłaszającego skargę)


Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych
ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa


Na podstawie art. 12, pkt 2) ustawy z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r., Nr 133, poz. 883) zgłaszam skargę na naruszenie przez ............... (nazwa i adres siedziby administratora danych) przepisów tejże ustawy.
(opis naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych)
(żądanie jakie kierujemy w związku ze skargą do GIODO)
W związku z powyższym wnoszę o podjęcie przez GIODO działań zmierzających do..................
....................................................
(podpis zgłaszającego skargę)

I zobaczymy co on na to odpowie.
Dopero wtedy pomyslimy o pozwie.



Ja wczoraj wysłałem polecony i będę czekał na odpowiedź. Jeśli jakąś dostane to dam znać
by Nico

#56 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-05-09, godz. 07:02

Ja wczoraj wysłałem polecony i będę czekał na odpowiedź. Jeśli jakąś dostane to dam znać

Gdzie wyslales?
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#57 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2008-05-11, godz. 17:45

Gdzie wyslales?



Tylko pierwszą- część do Nadarzyna
by Nico

#58 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-05-12, godz. 07:17

Tylko pierwszą- część do Nadarzyna

W celu dowiedzenia sie czy maja jakies Twoje dane osobowe? I co z tym zrobisz jak juz sie dowiesz ze maja albo i nie?
Jesli maja to nie dziw sie temu bo sam dobrowolnie sie na to zgodziles stajac sie czlonkiem zwiazku wyznaniowego - a one wmysl ustawy o ochronie danych osobowych rzadza sie troche innymi prawami.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#59 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-05-12, godz. 08:14

a ja zapytam, co z osobami które "nie zostały członkami związku wyznaniowego", tzn. z nieochrzczonymi głosicielami?

czy osoby te także "same sie zgodziły" i to na dodatek "dobrowolnie"?

#60 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-05-12, godz. 08:28

A tego to nie wiem przyznam szczerze.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych