Skocz do zawartości


Zdjęcie

SN w sprawie wniosku ŚJ w kwestii zaliczenia do okresów składkowych okresu bycia duchownym


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-11-21, godz. 19:03


Uchwała Sądu Najwyższego w sprawie wniosku Bogdana M. przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych:

Wnioskodawca domagał się zaliczenia do okresów składkowych okresu od 1 września 1974 roku do 30 czerwca 1989 roku, w którym to okresie „ubezpieczony był duchownym – kaznodzieją pełnoczasowym w wyznaniu Świadków Jehowy”.


Uchwała z dnia 2 września 2009 r. (sygn. akt II UZP 5/09).

Okres pozostawania duchownym przed dniem 1 lipca 1989r. nie jest okresem składkowym (art. 6 ust. 1 pkt 3a ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - jednolity tekst: Dz. U. z 2004 r. Nr 39, poz. 353 ze zm.) jeżeli po tej dacie nie były opłacane składki na ubezpieczenie społeczne osób duchownych z powodu niepodlegania temu ubezpieczeniu. (link)


Uzasadnienie (pdf)

.jb

#2 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2009-11-22, godz. 08:35

Niezwykle optymistyczna postać - liczył na zaliczenie skłądek których nie płacił jeszcze z czasów w jakich jego organizacja była nielegalna. Dość dziwne rozumowanie, nie sądzicie?

#3 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-22, godz. 17:33

Organizacja jako troskliwa matka, powinna zadbac o swoich orędowników pełnoczasowych i odprowadzać za nich składki..... Ale po co tracić pieniążki..... po pierwsze liczyli, że przyjdzie Armagedon i wybawi ich z kłopotu a po drugie, musza kaskę doBrooklyno odsyłac więc w kasie zostaje niewiele.... Tylko Ciało kierownicze wie w jaki hotel zainwestować i co jeszcze z nieruchomości by im się przydało :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#4 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-11-22, godz. 19:39

nie oddawał "co cesarskie cesarzowi" a od niego żądał.
Nie był z tego świata, a świat ma o niego zadbać.

Użytkownik and edytował ten post 2009-11-22, godz. 19:40

pozdrawiam Andrzej

#5 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-11-22, godz. 19:49

bury, ja pamiętam że w zborze pod koniec lat dziewięćdziesiatych panowało (nie wiem błędne czy poprawne) jakoby przedstawiciele wielkiej nierządnicy dostawali emerytury ot tak sobie w prezencie od państwa.

#6 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2009-11-22, godz. 20:19

Nie znam tego gościa, ale tak sobie myślę, że skoro wystąpił z tym do sądu, to musiał byc w naprawdę trudnej sytuacji finansowej. Gościu był pewnie pionierem kupę lat. Robił wszystko dla "prawdy". Może był w terenie gdzieś w zabiej dechami wiosce. nie miał ubezpieczenia. a teraz po latach jest schorowanym sześcdziesięciolatkiem. Może nie ma żadnego doświadczenia zawodowego, bo gdzie miał go zdobycc jak był cąły czas pionierem, nikt go nie chce przyja do pracy, bo.....do czego? a organizacja ma  go w d...ie. Jeżeli jest chory i stary to kot z kulawą nogą go pewnie nie odwiedzi nie mówiąc o pommocy finansowej. 


Zostął sam. a na pocieszenie od braci dostaje pewnie poklepanie po ramieniu i radę zeby się modlił, 



to oczywiście "moja wizja.....",a le jakoś mi się jawi bo znam dużo takich historii.





#7 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-11-22, godz. 21:51

to co pisze novanna jest bardzo prawdopodobne: znam podobny przypadek w Karpaczu, może go juz nawet opisywałem...

#8 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-11-23, godz. 17:39

Niezwykle optymistyczna postać - liczył na zaliczenie skłądek których nie płacił jeszcze z czasów w jakich jego organizacja była nielegalna. Dość dziwne rozumowanie, nie sądzicie?

raczej brakowało jemu okresów sładkowych do otrzymania jakiejkolwiek emerytury szczególnie jakby chciał na nią przejść przed ukończeniem 65 lat.
Czesiek

#9 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-11-28, godz. 19:02

W zasadzie jest to chyba pierwszy namacalny dowód na to, że ŚJ korzystają z pieniędzy Funduszu Kościelnego bo z tego funduszu wypłacane są te składki. Bo chyba nigdzie jak dotąd się nie pojawił żaden papierowy dowód, że śJ korzystają z FK, choć wszyscy o tym wiemy? :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych