Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Ko¶ció³ Katolicki, a ¦wiadkowie Jehowy - czyli ch³opiec do bicia


  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#41 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-03-09, godz. 14:00

1Kor 3:11-15 NS „Bo nikt nie mo¿e za³o¿yæ ¿adnego innego fundamentu oprócz tego, który jest za³o¿ony, a którym jest Jezus Chrystus.(12) A je¶li kto¶ na tym fundamencie buduje ze z³ota, srebra, drogocennych kamieni, drewna, siana, ¶cierni ?(13) dzie³o ka¿dego stanie siê jawne, gdy¿ dzieñ to poka¿e, zostanie bowiem objawione poprzez ogieñ; i sam ogieñ wypróbuje, jakie jest dzie³o ka¿dego.(14) Je¿eli czyje¶ dzie³o, które na tym zbudowa³, ostoi siê, taki otrzyma zap³atê:(15) je¶li czyje¶ dzie³o sp³onie, taki poniesie stratê, lecz sam zostanie wybawiony, ale je¶li tak bêdzie, to jakby poprzez ogieñ.”

A co to wnosi do tematu?
Fryderyk Nietzsche
"W co mot³och bez dowodów uwierzy³, jak¿e by¶my to mogli dowodami obaliæ?"

#42 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-09, godz. 14:02

A co to wnosi do tematu?

Aby nawzajem siê nie os±dzaæ tylko od siebie uczyæ.

#43 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-03-09, godz. 14:11

Aby nawzajem siê nie os±dzaæ tylko od siebie uczyæ.

Temat mowi o tym dlaczego SJ urzadzili sobie z KK kozla ofiarnego a nie dyskusja o tym czy mamy kogos osadzac czy nie
Fryderyk Nietzsche
"W co mot³och bez dowodów uwierzy³, jak¿e by¶my to mogli dowodami obaliæ?"

#44 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-03-09, godz. 14:16

Aby nawzajem siê nie os±dzaæ tylko od siebie uczyæ.


Z tym fragmentem siê akurat zgodzê. Oczywi¶cie uczmy sie tylko tych dobrych "rzeczy" :)
I czy jaki¶ ¦J przyzna oficjalnie ¿e mo¿na sie uczyæ czego¶ od KK ?? :blink: [chyba tylko uczyæ siê na b³êdach KK <_< ].
Ja przyznam siê ¿e kilku rzeczy mo¿na siê nauczyæ od ¦J.
To w co wierzysz nie jest prawd±, jest tylko tym w co wierzysz a umys³ pozwoli Ci tego do¶wiadczyæ. Zrobi wszystko aby to na czym siê koncentrujesz, o czym ci±gle my¶lisz sta³o siê mo¿liwe do do¶wiadczenia.

#45 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2007-03-09, godz. 16:13

To, ¿e Katolicy nie pa³aj± mi³o¶ci± do ¦J z wzajemno¶ci± to na tym forum nie ma siê, co d³ugo o tym rozwodziæ ze wzglêdów oczywistych...W koñcu to forum jest o kochanych i kochaj±cych ¦J. ;)
Ale jak tak sobie poczytam lub pos³ucham, co Katolicy mówi± lub pisz± (nie na tym forum!!!) o Katolikach (szczególnie w Polsce!!!) to jest dopiero kuriozum rodem z za¶ciankowego piekie³ka...
No, ale ponoæ najlepiej brudy pierze siê we w³asnym gronie. :P
***
Zastanawia mnie jeszcze taka sprawa. Jaki ¦J maj± stosunek do ¯ydów czy im te¿ tak (jak katolikom) po zasadach wiary je¿d¿± jak po ³ysej kobyle???

BB
W dowodzeniu s³uszno¶ci w³asnych racji patrzmy na bli¼niego jak na siebie samego.

#46 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2007-03-09, godz. 16:37

Zastanawia mnie jeszcze taka sprawa. Jaki ¦J maj± stosunek do ¯ydów czy im te¿ tak (jak katolikom) po zasadach wiary je¿d¿± jak po ³ysej kobyle???

¦wiadkowie Jehowy jako¶ specjalnie nie zajmuj± siê ¯ydami. Co prawda uwa¿aj±, ¿e Izrael zosta³ odrzucony przez Boga, ale nie je¿d¿± po nich tak jak po chrze¶cijañstwie.

A co do Ko¶cio³a, jako ch³opca do bicia, to te¿ nie mogê siê do koñca zgodziæ z tym sformu³owaniem. Ko¶ció³ móg³by byæ takim ch³opcem, gdyby "razy" zadawane im przez ¶wiadków Jehowy, faktycznie okazywa³y siê celne i bolesne. Tymczasem ¶J nie robi± Ko¶cio³owi ¿adnej krzywdy. Choæ wiem, jak bardzo pragn± w to wierzyæ, ¿e jest inaczej. ;)

U¿ytkownik Terebint edytowa³ ten post 2007-03-09, godz. 16:37

"Ot, ma wygl±d ptaka, a wiêc bêdzie lata³, proste". - Baltazar Siedem S³oñc


#47 [db]

[db]

    o¶wiecony

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-03-09, godz. 17:03

Zastanawia mnie jeszcze taka sprawa. Jaki ¦J maj± stosunek do ¯ydów czy im te¿ tak (jak katolikom) po zasadach wiary je¿d¿± jak po ³ysej kobyle???


W krajach w których g³osz± ¯ydom - pewnie tak. Trudno ¿eby je¼dzili po ¯ydach w Polsce. Owszem, ka¿da radiomaryjna babcia by przyklasnê³a, ale raczej nie sk³oni³oby jej to do zmiany wyznania ;)
[db]

#48 Koraj

Koraj

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2007-03-20, godz. 11:17

To, ¿e Katolicy nie pa³aj± mi³o¶ci± do ¦J z wzajemno¶ci± to na tym forum nie ma siê, co d³ugo o tym rozwodziæ ze wzglêdów oczywistych...W koñcu to forum jest o kochanych i kochaj±cych ¦J. ;)
Ale jak tak sobie poczytam lub pos³ucham, co Katolicy mówi± lub pisz± (nie na tym forum!!!) o Katolikach (szczególnie w Polsce!!!) to jest dopiero kuriozum rodem z za¶ciankowego piekie³ka...
No, ale ponoæ najlepiej brudy pierze siê we w³asnym gronie. :P
***
Zastanawia mnie jeszcze taka sprawa. Jaki ¦J maj± stosunek do ¯ydów czy im te¿ tak (jak katolikom) po zasadach wiary je¿d¿± jak po ³ysej kobyle???

BB


Czy ¶J je¿d¿± katolikom po zasadach wiary ? Nigdy jeszcze nie widzia³em takiej sytuacji. Owszem pisz±, ¿e to i to powo³uj±c siê na jakie¶ fragmenty wyrwane z kontekstu, ale od razu na 1 rzut oka widaæ, ¿e s± zak³amani i otumanieni. Wydaj± jakie¶ "dekrety", "zasady swojej wiary" (niektóre) oparte na byle czym + atak na inne religie. To mnie bardzo denerwuje. Wiecie, raz do mnie przyszli ¶wiadkowie - nie zd±¿y³em otworzyæ drzwi, a mi³a do bólu pani czyta jaki¶ werset z wydania nowego ¶wiata. Popatrzy³em na ni± i powiedzia³em : Po 1 proszê przynie¶ Bibliê Tysi±clecia, a nie te wasze wdanie i czytaj ca³y rozdzia³, a nie fragmenty, po 2 przyjd¼ tego i tego, porozmawiamy na temat dogmatów i zasad wiary, ty we¼ jakie¶ tematy i ja wezmê parê. Efekt - nigdy nikt ju¿ nie zapuka³. A by³em mi³y ...

#49 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Pó³nocna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-03-20, godz. 15:20

...Wiecie, raz do mnie przyszli ¶wiadkowie - nie zd±¿y³em otworzyæ drzwi, a mi³a do bólu pani czyta jaki¶ werset z wydania nowego ¶wiata. Popatrzy³em na ni± i powiedzia³em : Po 1 proszê przynie¶ Bibliê Tysi±clecia, a nie te wasze wdanie i czytaj ca³y rozdzia³, a nie fragmenty, po 2 przyjd¼ tego i tego, porozmawiamy na temat dogmatów i zasad wiary, ty we¼ jakie¶ tematy i ja wezmê parê. Efekt - nigdy nikt ju¿ nie zapuka³. A by³em mi³y ...


A to Ty tak im na "TY" w trybie rozkazuj±cym uczyni³e¶ przekaz informacji? Bardzo ciekawe.
Pozdrawiam

#50 Koraj

Koraj

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2007-03-21, godz. 09:18

A to Ty tak im na "TY" w trybie rozkazuj±cym uczyni³e¶ przekaz informacji? Bardzo ciekawe.
Pozdrawiam


Nie darzê ich sympati± ... Mia³em jeszcze jeden przypadek - ten ju¿ naprawdê by³ skandaliczny. Po szkole, po drodze do domu postanowi³em zaj¶æ do katedry na mszê. Id±c ju¿ do drzwi - zobaczy³em tê sam± pani±, która przysz³a do mnie g³osiæ. Zaczê³a rozdawaæ gazetkê z tytu³em : "Kres religii fa³szywej". Od razu zorientowa³em siê, ¿e przysz³a nawracaæ. Ko³o niej przechodzi³ jeden starszy pan. Ona mu tê gazetkê wcisnê³a. On otworzy³, jak zobaczy³ tytu³, powiedzia³ tak : "Z tak± ³adn± pani± to bym chêtnie u mnie siê po nawraca³ - id¼ kobieto z pod tego ko¶cio³a póki mi nerwy nie puszcz±". Ona popatrzy³a siê i zmieni³a miejsce. Nadszed³ czas, ¿e podesz³a do mnie. Moja odpowied¼ : "Albo wchodzisz do Ko¶cio³a albo naprawdê zaraz sami Ciê st±d wyprowadzimy si³± - Czy my tak robimy pod wasz± sal± ?". Jej odpowied¼ : "Ale ja g³oszê dobr± nowinê". - "Id¼ kobieto g³osiæ swoj± nowinê gdzie¶ indziej, a nie przed Katolick± ¦wi±tyni±". Wreszcie sobie posz³a. No to akurat by³o bardzo skandaliczne.

#51 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-03-21, godz. 09:29

Gratuluje!

Dziêki Koraj za kreci± robotê, naprawdê. Nic piekniejszego ni¿ upewniæ ¦wiadka Jehowy i¿ jest prze¶ladowany i mu groziæ!
To jest forum o ¦wiadkach Jehowy. Ta religia mo¿e i ma tam swoje plusy. Rozchodzi siê jednak o to aby te plusy nie przes³oni³y nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#52 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-03-21, godz. 12:03

Czy my tak robimy pod wasz± sal± ?"

Ja regularnie wrzucam ulotki do skrzynek pocztowych przy salach ;)
Do³±czona grafika

#53 Koraj

Koraj

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2007-03-22, godz. 10:18

Artur :

O żal, tak prześladuję ich dniami i nocami, rzucam klątwy, idę do shamana aby mi ich zaklną, biję ich, grożę im, dzwonię po nocach, grożę śmiercią, że pobiję itp. - Ironia, jakby ktoś był na tyle głupi i nie zauważył.

No wybacz, ale tego tolerować nie będę - trzeba się bronić przed czymś takim. Ciekawe na co ona liczyła ? Że nawróci ludzi 70-letnich, którzy przez całe życie byli w 1 wierze i naglę ją zmienią ??

Niech sobie myślą co chcą ... nawet, że ich prześladujemy - to dowodzi, że nie są zdrowi psychicznie.... ehhh

Mówiłem jej to grzecznie, nie krzyczałem - a co zrobiłbyś na moim miejscu ? ;)

Adelfos:

Gratuluję ! :D

U¿ytkownik Koraj edytowa³ ten post 2007-03-22, godz. 10:23


#54 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BY£EM ¦wiadkiem Jehowy

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-03-22, godz. 12:56

mimo, ¿e ¦J nie s± od³amem ¿adnego ugrupowania protestanckiego, ich wierzenia stanowi± zlepek wierzeñ ró¿nych radykalnych grup protestanckich, opieraj±cych siê na negacji katolicyzmu. St±d my¶lê, ¿e sk³onno¶ci do atakowania katolicyzmu nale¿y upatrywaæ w tyglu protestanckim, który jest kolebk± wierzeñ ¦J.

#55 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-03-22, godz. 22:31

Gratuluje!

Dziêki Koraj za kreci± robotê, naprawdê. Nic piekniejszego ni¿ upewniæ ¦wiadka Jehowy i¿ jest prze¶ladowany i mu groziæ!





On Swiadkom nie grozi :)

On nam uswiadamia na czym polega "chrzescijanska milosc" w wydaniu tej denominacji :(

Wlasciwie to pan Artur nie powinien sie oburzac bo ja samemu otrzymalem od niego ostrzezenie o "piesci" :P

http://watchtower.or...s...ost&p=56898
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszed³ siaæ ziarno. A gdy sia³, jedno pad³o na drogê i zosta³o podeptane, a ptaki powietrzne wydzioba³y je.

#56 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-03-23, godz. 06:35

On nam uswiadamia na czym polega "chrzescijanska milosc" w wydaniu tej denominacji :(

Tiaaa co¶ podobnie jak zachowania ¦wiadkó Jehowy? :P
Nale¿ê do 144...

Islam zdominuje ¶wiat
Islam bêdzie rz±dziæ ¶wiatem
¦ci±æ g³owy tym, którzy zniewa¿± Islam
Islam jest religi± pokoju...


#57 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-03-23, godz. 08:07

On Swiadkom nie grozi :)

On nam uswiadamia na czym polega "chrzescijanska milosc" w wydaniu tej denominacji :(

Wlasciwie to pan Artur nie powinien sie oburzac bo ja samemu otrzymalem od niego ostrzezenie o "piesci" :P

http://watchtower.or...s...ost&p=56898

Pokaz mi w takim razie w jaki sposob Wy przejawiacie milosc np wzgledem katolikow w swojej sluzbie? Wielokrotnie spotkalem sie z gorszymi slowami wzgledem innych ludzi ktorym to tak glosicie o milosci i pokazujecie ze to Wy jestescie "ta religia w ktorej jest milosc" sic! Wiecej w Was nienawisci do katolikow niz milosci!
Fryderyk Nietzsche
"W co mot³och bez dowodów uwierzy³, jak¿e by¶my to mogli dowodami obaliæ?"

#58 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-03-23, godz. 08:30

mimo, ¿e ¦J nie s± od³amem ¿adnego ugrupowania protestanckiego, ich wierzenia stanowi± zlepek wierzeñ ró¿nych radykalnych grup protestanckich, opieraj±cych siê na negacji katolicyzmu. St±d my¶lê, ¿e sk³onno¶ci do atakowania katolicyzmu nale¿y upatrywaæ w tyglu protestanckim, który jest kolebk± wierzeñ ¦J.


Sebastian
my¶la³em, ¿e po niemi³ych do¶wiadczeniach, kiedy to brak wiedzy wepchn±³ ciebie do "organizacji" do³o¿ysz wiêcej starañ w poznaniu tego co oceniasz i o czym siê wypowiadasz.
Czesiek

#59 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-03-23, godz. 09:14

Ja bym siê niezgodzi³ na upatrywanie win w protestantach :P Czê¶æ faktycznie kiedy¶ je¼dzi³a po kk jak po ³ysym koniu, a czê¶æ inny mia³a swój poczatek ni¿ negacja kk ;) Nie lubie uogólniac skrajno¶ci.
Nale¿ê do 144...

Islam zdominuje ¶wiat
Islam bêdzie rz±dziæ ¶wiatem
¦ci±æ g³owy tym, którzy zniewa¿± Islam
Islam jest religi± pokoju...


#60 stamaim

stamaim

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 246 Postów

Napisano 2007-06-27, godz. 15:59

Piszê tutaj, bo nie wiem, pod który podczepiæ to temat.
Zauwa¿y³em ju¿ jaki¶ czas temu, ¿e w wielu dyskusjach, w których kto¶ raczej przychylny ¦J argumentuje swoje wywody odnosz±c siê do ko¶cio³a katolickiego natychmiast, zamiast odpowiedzi dostaje komunikat miej wiêcej o takiej tre¶ci:
1. to jest forum o ¦J wiêc jak chcesz pisaæ o ko¶ciele katolickim to id¼ sobie na inne forum lub/i
2. ale¿ ty masz wyprany mózg przez tych ¶wiadków. to przez to nienawidzisz ko¶cio³a i nie umiesz rozmawiaæ inaczej, jak tylko atakuj±c ko¶ció³.
Z³oszcz± mnie powy¿sze, bezsensowne moim zdaniem, odpowiedzi. ¦J nie ¿yj± w pró¿ni, ¿yj± w kraju ca³kowicie zdominowanym przez katolików, katolick± tradycjê, katolickie ¶wiêta i katolickich polityków. G³osz± katolikom. Niby jaka religia ma byæ dla nich odniesieniem? Buddyzm? Sikhizm? Jak dyskutowaæ o piekle czy zmartwychwstaniu bez nawi±zywania do nauk katolickich?
Zobaczcie:
http://watchtower.or...?showtopic=2339
http://watchtower.or...s...ic=1877&st=
http://watchtower.or...?showtopic=2738
Nie rozumiem, dlaczego w tych tematach mo¿na pisaæ o ko¶ciele, w innych nie.
Mam takie wra¿enie, ¿e je¶li kto¶ pisze ¼le o ¦J, to super. Je¶li wypisuje peany na ich cze¶æ jest walniêty.
Mam takie wra¿enie, ¿e je¶li kto¶ pisze ¼le o katolikach, to jest nawiedzonym ¦J. Je¶li kto¶ pisze peany na ich cze¶æ, to ok.
Nie piszê tego, ¿eby broniæ ¶wiadków, bo mam o nich bardzo negatywn± opiniê. Dlatego te¿ tu jestem :)
Piszê jedynie o moim wra¿eniu.
"Je¿eli Boga nie ma,
to nie wszystko cz³owiekowi wolno.
Jest stró¿em brata swego
i nie wolno mu brata swego zasmucaæ,
opowiadaj±c, ¿e Boga nie ma."




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych