Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika azariasz

Odnotowano 152 pozycji dodanych przez azariasz (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-04 )



Sort by                Order  

#21864 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-22, godz. 13:41 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Dziadku Kloo - trochę tych postów czytałem, ale nie wszystko z nich mozna wyczytać, albo nie wszystkie przejrzałem (szkoda mi trochę czasu na przeglądanie całego forum). Z tego co widzę, to może lepiej byłoby, żebys się odłączył. A starszym się szczerze dziwię. Jak możesz, to wyjasnij pokrótce na czym polega Twój pobyt w organizacji.

ehomo - oczywiście, ze niektóre rzeczy są poprawione w nowszych ksiażkach. Np. na początku można było przeczytać (przynajmniej w polskiej weersji), że święte świętych zostało namaszczone przez to, że Jezus przedstawił Bogu wartość człowieczej ofiary okupu. Potem ten bład został porawiony, bo stało się to przy chrzcie Jezusa. Str. 195. Poza tym książka zawiera nieaktualne światło w sprawie "obrzydliwości w miejscu świetym" Wg książki, którą mam stało się to w momencie powstania LN/ONZ. Z którejs ze Strażnic z maja 99 wiemy, ze obrzydliwosc dopiero stanie w miejscu świętym. I tego drugiego błędu jeszcze nie poprawiono, chyba, ze nie wiem. A co do Nabonida, to mam wrazenie, ze nie ma nic takiego w tej ksiażce.



#21814 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-21, godz. 22:33 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo, powiedz, z którego roku masz książkę. Bo wiem, ze wyszła edycja poprawiona. Może masz starszą i stąd niektóe problemy. A wogóle, to:
1) w czym konkretnie przyznają Ci rację starsi?
2) po co jeszcze przychodzisz na zebrania?