Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika fibit

Odnotowano 15 pozycji dodanych przez fibit (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-04 )


Sort by                Order  

#60885 BYLI ŚJ LUB BYLI CZLONKOWIE INNYCH SEKT - POZNAŃ

Napisano przez fibit on 2007-04-18, godz. 15:11 w Szukam kontaktu

Jakbyś chciał, ja mogę udzielić Tobie wywiadu, ale mieszkam daleko. Możnaby nagrać mój głos, a w tle pokazać strony internetowe. Niestety nie mam skypa ani kamerki (mój komp jest głuchoniemy bo nie ma karty dźwiękowej) musielibyśmy więc zadowolić sie nagraniem głosowym np. przez sieć komórkową.

To taka awaryjna propozycja, jakbyś nikogo nie znalazł do występu z pokazaniem twarzy.

Dzięki wielkie... jak nikogo nie znajdę, to z wielką chęcią skorzystam z Twojej pomocy:)



#60877 BYLI ŚJ LUB BYLI CZLONKOWIE INNYCH SEKT - POZNAŃ

Napisano przez fibit on 2007-04-18, godz. 13:41 w Szukam kontaktu

To co Ty tu jeszcze robisz. Zbieraj manatki i drałuj do niego :)

No wiem... pójdę do niego 4 maja, bo wtedy akurat będę miał wolne...



#60858 BYLI ŚJ LUB BYLI CZLONKOWIE INNYCH SEKT - POZNAŃ

Napisano przez fibit on 2007-04-18, godz. 11:39 w Szukam kontaktu

Wiecz czy kto kompetenty czy nie to inna sprawa bo moze si okazac ze osoba kompetentna jest nawiedzona ;) No ale nie kracze...

To nie kracz...:P... a tak serio, to znam tego księdza i on na prawdę zna się na rzeczy... pytanie tylko czy zgodzi się wziąć udział w reportażu...



#60825 BYLI ŚJ LUB BYLI CZLONKOWIE INNYCH SEKT - POZNAŃ

Napisano przez fibit on 2007-04-18, godz. 07:29 w Szukam kontaktu

2) Dla wyrobienia sobie opinii o tej grupie skontrontowanie opinii księdza katechety z opinią świadka Jehowy to za mało, bo przeciętny ksiądz bardzo mało wie o świadkach Jehowy.

TO ZDANIE MUSI PAŚĆ, aby kogoś nie urazić i nie podpaść proboszczowi ani pani katechetce możesz złagodzić wymowę tego zdania, tłumacząc kapłanów, że oni są uczeni posługi kapłańskiej a nie agresywnej apologetyki, bo ich misja polega na nauczaniu wiary a nie na tępieniu heretyków.

To trzeba jeszcze przemyśleć, ale MUSI PAŚĆ stwierdzenie o nieprzygotowaniu kapłanów do polemiki.

Ja gdy miałem 15 lat porównałem opinie katechety z tezami ŚJ, a miałem pecha że katecheta był niekompetentny. A ja popełniłem błąd, bo wydawało mi się, że takie porównanie opinii "powinno wystarczyć". Wyciągnąłem błędny wniosek, że skoro jeden kapłan nie umie odpowiedzieć na zarzuty ŚJ, to cały Kościół Katolicki też nie ma nic na swoją obronę. Przed popełnieniem takiego błędu trzeba młodzież ostrzec.

Ja myślałem, żeby porozmawiać z dominikaninem, który zajmuje się sektami... on jest kompetentny

PS: na jakiej lekcji to ma być prezentowane? Godzina wychowawcza? Wiedza o społeczeństwie? Religia?
Bo od tego dużo zależy, pod jakim kątem ukazywać problem...

heh... na języku polskim :P
Kurcze...bardzo bym chciał, aby reportaż zawierał też świadectwo jakiejś osoby, która tam była... ale wszyscy mi, póki co odmówili :/



#60779 BYLI ŚJ LUB BYLI CZLONKOWIE INNYCH SEKT - POZNAŃ

Napisano przez fibit on 2007-04-17, godz. 17:43 w Szukam kontaktu

ile minut ma trwać reportaż

Jak to reportaż... nie za długi, nie za krótki... mniej więcej pół godziny

jaka jest wiedza odbiorców (widzów, słuchaczy)

Skąd ja to mam wiedzieć?? Raczej nie za duża... (m.in. dlatego niestety zadanie jest tak trude:/)... reportaż ma na celu wyjaśnić i przybliżyć jakiś problem... nawet jak odbiorca nie ma o nim zielonego pojęcia

jakie postawy reportaż ma kreować

Generalnie postaram się zrobić reportaż obiektywny... nie w sensie takim, że widz pomyśli sobie, że w sumie nic nie straci idąc do sekty, ale po prostu wysłucham obydwu stron...

jaką korzyść z zapoznania się z nim mają odnieść widzowie i słuchacze...

Wielu z ludzi nie zdaje sobie sprawy, że problem sekt nadal istnieje. Chcę poprzez mój reportaż uzmysłowić ludziom, że problem ten jest jak najbardziej aktualny. Chcę także ukazać im, że członkowie sekt, jak i ex-członkowie, to ludzie potrzebujący pomocy, a odrzucanie ich i nazywanie "pomylonymi" jest tylko ucieczka od problemu...


Kurcze... ja naprawdę chcę dobrze... nie chcę nikogo obrazić...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mam w formacie mp3 świadectwo Matana Sumińskiego


Czy mógłbyś mi wysłać to mp3 na maila??



#60698 BYLI ŚJ LUB BYLI CZLONKOWIE INNYCH SEKT - POZNAŃ

Napisano przez fibit on 2007-04-16, godz. 20:28 w Szukam kontaktu

Intencją moich słów była porada, aby nie stosować krzywdzących uogólnień.

Jeśli kogoś skrzywdziłem, to z góry przepraszam...

przede wszystkim zdecyduj czy to ma być reportaż o świadkach Jehowy czy o krisznowcach, a napewno NIE rób jednego reportażu o dwóch tak odmiennych ruchach, bo te dwie grupy różnią się jak dzień od nocy.


Już napisałem, że nie chcę ich łączyć... Chciałem zrobić reportaż o krisznowcach, ale nie znalazłem osób, które były w tej sekcie... w związku z tym zrobię o ŚJ... nie zamierzam niczego łączyć



#60674 BYLI ŚJ LUB BYLI CZLONKOWIE INNYCH SEKT - POZNAŃ

Napisano przez fibit on 2007-04-16, godz. 17:44 w Szukam kontaktu

Sorki Sebastian, faktycznie jesteś jednym z niewielu, którzy mi pomogli i za to ogromne dzięki :) .
Chodziło mi o to, że większość osób mówi, że chętnie pomoże i gdy proszę ich o spotkanie w celu przeprowadzenia krótkiego wywiadu, to nagle stają się podejrzliwi i nie chcą brać w tym udziału :angry: .

Myślałem dużo nad tym reportażem i faktycznie... macie rację... powinienem "odwiedzić" także siedzibę ŚJ, żeby oni mi opowiedzieli trochę o swojej wierze.

Mam jeszcze jedno do Was pytanie... Czy na forum znajdują się osoby z Poznania, które były w jakieś sekcie takiej jak Hare Kriszna, bo ja głównie na tym chciałem się skupić??!!



#60622 BYLI ŚJ LUB BYLI CZLONKOWIE INNYCH SEKT - POZNAŃ

Napisano przez fibit on 2007-04-16, godz. 14:46 w Szukam kontaktu

Dzięki wielkie Sebastian... jest mi tylko trochę smutno, że gdy chcę zrobić dobrze i gdy proszę Was o pomoc, to nagle wszyscy myślą, że to jakiś podstęp i mam w tym ukryte zamiary:/...

Poprawię Cię Sebastian tylko w jednym... Zielonoświątkowcy to nie sekta, tylko odłam chrześcijaństwa (na tej religii akurat się dość dobrze znam, bo mój tata należał do nich kiedyś)... ale to taka mała dygresja :P .



#60492 BYLI ŚJ LUB BYLI CZLONKOWIE INNYCH SEKT - POZNAŃ

Napisano przez fibit on 2007-04-15, godz. 13:26 w Szukam kontaktu

Czy wy uważnie czytaliście mój post?? To jest zadanie domowe, aczkolwiek traktuje to baaaardzo poważnie. Robiąc ten reportaż nie chciałem wspominać w nim nic o ŚJ. Chciałem go zrobić o Hare Kriszna (gdyż o nich wiem dość dużo, ponieważ moja koleżanka w niej była), ale ponieważ nie znalazłem osób, które mogłyby opowiedzieć swoje świadectwo przed kamerą (moja koleżanka mieszka teraz w Anglii) postanowiłem, że zrobię go m. in. o ŚJ. Termin mam do czerwca.
qwerty... niby co by miało w tym być?? Mam 17 lat (we wrześniu kończę 18) i bynajmniej nie mam złych intencji... Proszę Was jedynie o pomoc. Proszę osoby, które miały styczność z jakąkolwiek z sekt, lub ze ŚJ (piszę tak, ponieważ wiele osób nie traktuje ich jak sektę) o to by zgodzili się opowiedzieć o tym przed kamerą! W razie czego mogę nałożyć cenzurę, oraz zmienić głos. To bardzo ważne :) .



#60481 BYLI ŚJ LUB BYLI CZLONKOWIE INNYCH SEKT - POZNAŃ

Napisano przez fibit on 2007-04-15, godz. 10:30 w Szukam kontaktu

Oko-Rentgen oczywiście, że się modlę, cały czas, o to bym pomyślnie nakręcił ten reportaż i bym nikogo w nim przez przypadek nie uraził.
Ja po prostu nigdy nie byłem w siedzibie ŚJ i nie wiem w jakim celu miałbym się tam udać i do kogo tam podejść... Dajcie mi jakąś radę i proszę także o modlitwę.



#60479 BYLI ŚJ LUB BYLI CZLONKOWIE INNYCH SEKT - POZNAŃ

Napisano przez fibit on 2007-04-15, godz. 09:38 w Szukam kontaktu

No... może trochę przesadziłem, że się boję. O świadkach już dużo czytałem i oglądałem kilka filmów. Powiedzcie tylko co ja miałbym zrobić odwiedzając ich siedzibę??



#60458 BYLI ŚJ LUB BYLI CZLONKOWIE INNYCH SEKT - POZNAŃ

Napisano przez fibit on 2007-04-14, godz. 21:40 w Szukam kontaktu

Dzięki za Wasze wszystkie pomysły... oczywiście wykorzystam je:D... a co do odwiedzania siedzib sekt... szczerze, to się trochę boję:PPPP

Uwierz mi qwerty, że są osoby w moim wieku (18 lat:), dla których ta przestroga będzie ważna...



#60408 BYLI ŚJ LUB BYLI CZLONKOWIE INNYCH SEKT - POZNAŃ

Napisano przez fibit on 2007-04-14, godz. 17:45 w Szukam kontaktu

Dzięki wielkie za zainteresowanie się moim postem, za wszelkie materiały i pomoc:). Mam nadzieję, że nakręcę film, który w jakiś sposób trafi do moich rówieśników, tak że zdadzą sobie oni sprawę jakie zagrożenia niosą za sobą sekty. Pozdrawiam Was serdecznie i oczywiście, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś materiały i będzie chciał mi pomóc, to chętnie z tej pomocy skorzystam:)))).



#60392 BYLI ŚJ LUB BYLI CZLONKOWIE INNYCH SEKT - POZNAŃ

Napisano przez fibit on 2007-04-14, godz. 14:26 w Szukam kontaktu

Oczywiście, że film... :). Bardzo Was proszę o pomoc:D



#60377 BYLI ŚJ LUB BYLI CZLONKOWIE INNYCH SEKT - POZNAŃ

Napisano przez fibit on 2007-04-14, godz. 11:05 w Szukam kontaktu

Witam!
Jestem uczniem LO i mam za zadanie nakrecic reportaz. Duzo myslalem nad tematem, gdyz chcialem, zeby byl bardzo ciekawy. W koncu doszedlem do wniosku, ze bardzo dobrym tematem byloby przedstawienie zagrozen plynacych z sekt, gdyz wielu moich kolegow i kolezanek ze szkoly nie zdaje sobie sprawy, czym naprawde one sa (reportaz ten bedzie przedstawiany na forum szkoly). W zwiazku z tym prosze bardzo o pomoc. Chcialbym przeprowadzic krotki wywiad z jakas osoba kompetentna, ktora sie zna na rzeczy (ktora by dobrze wytlumaczyla i ukazala istote tego problemu), oraz z osoba, ktora moglaby przedstawic swoje swiadectwo na ten temat (oczywiscie w razie potrzeby moze zostac nalozona cenzura i zmieniony glos). Prosze Was bardzo o pomoc! Odezwijcie sie do mnie na maila [email protected] lub tu na forum. Z gory wielkie dzieki! Moze w jakis sposob przyczynicie sie do tego, ze moi rowiesnicy beda bardziej czujni i nie beda "olewac" tej sprawy...
Pozdro:))))))))))))))