Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika norbi29

Odnotowano 128 pozycji dodanych przez norbi29 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-05 )



Sort by                Order  

#24891 Studium I.

Napisano przez norbi29 on 2006-04-17, godz. 21:20 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

zauwarzylem ze wszelkie poglady niezgodne z "jedyna sluszna wykladnia " prezentowana przez niektorych forumowiczow sa : "wymądrzaniem"

A wiec jesli tak to kim byli apostolowie ktorym zakazywano mowienia ? :-)

Wybacz ale bede psuc humor niektorym tu obecnym i nadal bede mowil to na co wy rowniez macie ochote i o co ponoc tak walczycie ( bede wyrazal swoje zdanie )  :D

wiesz kiedys wdalem sie tu w niepotzrebna dyskusje bo uwazalem ze warto. Otóż NIE WARTO przekonywać żmiji przesiąknietej jadem żeby nie kąsała. Jak byłem " za mądry" to dali mi bana - czyli wykluczyli.
I wiesz co? To bylo najlepsze wyjscie! Z czasem przestała mnie męczyć zaciekłość tego forum!
Dobra rada dla wszyskich braci: Tutaj nie poszukuje sie prawdy tylko bije byłych wspolslug, wiec nie traccie czasu... Jak bym sie znowu nie odezwal na forum, to pewnie dostalem znowu bana - tym razem obiecali mi na 10 lat. Najgorszy starszy by tego nie powiedział ;)
A osobiście do Cześka nic nie mam, ale syna tak nie nazwę... :ph34r:



#24885 Ostatek - dlaczego nie wymiera

Napisano przez norbi29 on 2006-04-17, godz. 20:35 w Obowiązki teokratyczne

Ponieważ wiem, że Nadarzyn czyta nasze posty, więc niech wezmą sobie to do serc :P

skad wiesz???



#3459 Sprawozdania ze służby - psychomanipulacja

Napisano przez norbi29 on 2005-02-12, godz. 17:48 w Obowiązki teokratyczne

Liberal, a co to znaczy ze satrsi dostaja po tylku?
Tak z ciekawosci pytam, co moze zrobic N.O. oprocz prawienia moralow? I co sie moze stac jak napisze do biura, ze wyniki slabe?



#3420 Prosba o pomoc

Napisano przez norbi29 on 2005-02-10, godz. 17:23 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

To by bylo na tyle, jesli chodzi o twoja madra rade yogii. Na nienawisc tych ludzi nie ma lekarstwa.
Jokasta:
Pamietaj, ze dziecko bedzie obserwowac konflikt. Okaz tolerancje i milosc, bo kiedys twoje, jak mniemam, dobre nastawienie zostanie zle zrozumiane. Lata szybko leca, sprzeciw i udowadnianie nie poprawi atmosfery. raczej powolaj sie na szacunek dla meza, ktorego domaga sie Apost. Pawel i popros , zeby rozmowy odbywaly sie przy Tobie. Bedzie to dowod, ze nie jestes zaslepiony.
Mowie to z doswiadczenia, bo sytuacja wydaje mi sie bardzo podobna. Dziecko zapamieta tylko gniew, a nie argumenty.



#3393 Kilka pytań do świadków Jehowy i ich sympatyków.

Napisano przez norbi29 on 2005-02-08, godz. 10:10 w Tematyka ogólna

Norbi29, gdybyś czytał całą Biblię i ją analizował, to pewnie zauważyłbyś, że 4 rozdział Księgi Daniela zawiera nie tylko sen Nabuchodonozora, ale także wykład tego snu podany przez Daniela, jak też pokazuje jak Bóg spełnił na Nabuchodonozorze to, co zapowiedział poprzez ten sen.

Czyli proroctwo nie moze spelnic sie dwa razy?
Dlaczego uwazasz, ze sen krola, nie mogl miec wazniejszego spelniania, tak jak uwazaja SJ?
piszesz:
"Od tego też momentu można liczyć panowanie Babilonu nad narodami"
A dlaczego od 607 r "nie mozna liczyc"?



#3392 Kilka pytań do świadków Jehowy i ich sympatyków.

Napisano przez norbi29 on 2005-02-08, godz. 10:04 w Tematyka ogólna

Ja wiem TRABA, ze jestes tak zadufany w sobie, ze zaden autorytet nie jest wazny. Ale w ten sposob nie da sie rozmawiac, juz kiedys napisales ze nawet biskup mogl sie pomylic w przyznawaniu imprimatur, wiec o czym mowa.
Na reszte nie bede odpowiadal, bo nie upadlem tak nisko, zeby sie z Toba rownac w obelgach. Dlaczego ADMINISTRATOR nie reaguje??
Poniewaz nie masz argumentow na, czekasz na moje? Niezle...



#3369 ksieza pedofile ??? sj takze

Napisano przez norbi29 on 2005-02-07, godz. 00:21 w Seksualność

A cyzm to się leczy?

IZOLATKA W KLASZTORZE.
Wysyla sie takiego "chorego" ksiedza do klasztoru, jesli jest gejem to najlepiej meskiego i chorba przechodzi jak reka odjal. No, z pedofilami jest gorzej, ale zawsze mozna mu pozwolic korepetycje z religii dawac. Face in face.



#3367 Kilka pytań do świadków Jehowy i ich sympatyków.

Napisano przez norbi29 on 2005-02-07, godz. 00:11 w Tematyka ogólna

Nie podałeś żadnego dowodu na to, że niewola skończyła się akurat w 537 p.n.e. Taki dowód nie istnieje ani w Biblii, ani w historii starożytnej.

Bzdura. Poprosze o jakis dowod, a najlepiej dowody, a nie pseudonaukowe brednie PZPR-owskiego aparatczyka, TRABA. (Tak A. miales racje, zmiekczylem troszke, ale to rzeczywiscie TRABA a nie trabka).
Rozmawialem kiedys na temat 607 roku z o. Jackiem Salij dominikaninem, jest dla mnie wiekszym autorytetem; nie zaprzecza namacalnym faktom, dot. 537 roku. Jestes nie wartym uwagi ignorantem. Nie chce mi sie z Toba gadac. (To do TRABY bylo rzecz jasna) :)



#3357 Ile razy po raz drugi powróci Pan Jezus?

Napisano przez norbi29 on 2005-02-06, godz. 20:00 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Ale oni wcale nie chca poznac drugiej strony. Tak chce zrobic tylko osoba pokorna, szczerze poszukujaca. Ja tak zaczalem tutaj pisac.
Ale naprawde oni nie maja tej drugiej strony, o ktorej piszesz. Po prostu latwiej im krytykowac, wyciagac jakies zmurszale numery straznic, zamiast zastanowic sie nad swoimi wierzeniami. Zycze ci powodzenia, bede ci kibicowal i pomagal, bo podoba mi sie twoje nastawienie.



#3356 myśle o przystąpieniu do ŚJ

Napisano przez norbi29 on 2005-02-06, godz. 19:42 w Szukam kontaktu

Wiec niech nie krytykuje SJ bo nie jest SJ, logiczne. Nie wiem jakie pytania moge mu zadac, bo nie mowi kim jest, a ja nie mam daru jasnowidzenia. A moze ty odpowiesz Grodzik?Kazdemu wolno...



#3355 Kilka pytań do świadków Jehowy i ich sympatyków.

Napisano przez norbi29 on 2005-02-06, godz. 19:39 w Tematyka ogólna

;)



#3354 Kilka pytań do świadków Jehowy i ich sympatyków.

Napisano przez norbi29 on 2005-02-06, godz. 19:39 w Tematyka ogólna

1. Oczywiscie pomylilem sie. Cyrus zdobyl Babilon w 539, natomiast niewola 70-letnia skonczyla sie w 537. Ale ty o tym wiesz TRABKA, wiec nie sciemnaj, nie utrudniaj. W sumie nic innego nie potrafisz. raczej powiedz dlaczego nie mamy przyjac, ze Jeremiasz ma racje? Dlatego ze Lewandowski ma miec?

2. Trabką nazwalem Lewandowskiego zgodnie z 1 Kor. 14:8, kiedy pisal calostronicowe bzdety, ktorych ludzie uzywajacy normalnego jezyka nie rozumieli. Nie rozumieli nie co do tresci, ale stylu. Byc moze czul sie przez to lepszy, ale trudno bylo to zmienic . Polecam watek: "Teraz nie ma juz zadnych watpliwosci" w Nowosciach z kraju i z zagranicy.



#3349 Ile razy po raz drugi powróci Pan Jezus?

Napisano przez norbi29 on 2005-02-06, godz. 18:55 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Tola, wiesz co oni powiedzieli kiedys, jak zapytalem czy KK zrobil to czy tamto? Podaj dokument. Ktos podal dokumnet z nihil obstat, wiec poprosili o dokument papieski, bo kazdy biskup moze sie pomylic.
Popros o osobisty list Prezesa, najlepiej Dona Adamsa, bo reszta sie nie liczy ;) chyba ze sie liczy, to liczy sie tez inwizycja i rece pelne krwi. Ale im to nie wygodne...



#3346 Odwiedzili mnie SJ...

Napisano przez norbi29 on 2005-02-06, godz. 18:34 w Obowiązki teokratyczne

No widzisz yogii. Ty zakladasz, ze oni poszukuja, zastanawiaja sie jak ty.
NIE!
Oni maja juz swoj poglad, czuja sie lepsi niz SJ i wierz mi - nie szukaja jakis odpowiedzi, nic nie buduja. Po prostu burza.
Jeden z nich (nie pamietam ktory, to jest w ktoryms watku) jest nadal SJ, zeby obserwowac. Taki maly spieg. Czy to lojalne, moralne? Czego mozna spodziewac sie po takich ludziach?



#3344 myśle o przystąpieniu do ŚJ

Napisano przez norbi29 on 2005-02-06, godz. 18:29 w Szukam kontaktu

Sprytne. Dalej nie ma jednak odpwiedzi. Czekam... I czeka conajmniej 12 zadanych pytan.

Jestes swietny w unikaniu odpowiedzi... Nie stosuj wobec mnie takich prostackich, inkwizytorskich metod, bo to nie mnie nie bierze. Po prostu odpowiedz. Porozmawiajmy na kazde z tych pytan osobno, nie cignijmy tego przewalania.
Czekam!



#3334 Ile razy po raz drugi powróci Pan Jezus?

Napisano przez norbi29 on 2005-02-06, godz. 15:48 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Ktoś mógłby powiedzieć „co za głupie pytanie,

No wlasnie. Coz za durne pytanie!
Zacytowales wyjasnienie Straznicy,ale nie sadze zebys przeczytal. a moze prosroctwo, ze patrzysz i nie widzisz spelnia sie na Tobie??



#3333 Kilka pytań do świadków Jehowy i ich sympatyków.

Napisano przez norbi29 on 2005-02-06, godz. 15:43 w Tematyka ogólna

I tu sie zdziwisz TRABKA.
Pytanie, ktore zniknela jest proste dla kazdego, kto analizuje Biblie, cale Slowo Boze a nie tylko Nowy testament.
Belkot ala TRABKA:
"Kolejny bezmyślny skręt w stronę KrK nie na temat. To nie jest forum o KrK."
I tak po wielokroc, zamiast pomyslec nad pytaniem.

Swiadkowie Jehowy czytaja tez ksiege daniela, w ktorej jest mowa o przejsciu siedniu czasow nad scietym drzewem, ktore wyobraza panowanie wladcy wyznaczonego przez Boga - DANIELA rozdz.4
Poniewaz zajecie Babilonu przez Cyrusa nastapilo w 537 p.n.e., jak zapowiedzial Jeremiasz po 70 latach od zburzenia Jerozolimy i wtracenia Izraelitow w niewole babilonska, wiec jej zburzenie nastapilo w 607 r. p.n.e.
Wiec moje pytanie: Kto klamie? TRABKA, Czesio i reszta zaprzeczajac dacie zburzenia w 607 czy JEREMIASZ, a zatem i Bog ktorego byl prorokiem?



#3332 myśle o przystąpieniu do ŚJ

Napisano przez norbi29 on 2005-02-06, godz. 15:28 w Szukam kontaktu

Mnostwo pierdul, zadnej odpowiedzi.



#3326 Odwiedzili mnie SJ...

Napisano przez norbi29 on 2005-02-06, godz. 14:23 w Obowiązki teokratyczne

Nie potrafili nic znaleźć w Biblii, kartowali tylko ksiązki, a i tak nie umieli dać odpowiedzi na podstawowe pytania.
Nie znali nawet aktualnej nauki WTS odnośnie "owiec i kóz" czy zasadności użycia imienia Jehowa w Chrześcijańskich Pismach Greckich. Tworzyli na poczekaniu bzdury, a jedynym argumentem było: "bo ŚJ tak wierzą, więc to musi być prawda".

To przykre jesli rzeczywiscie na takich trafiles. Ale jak pamietasz ja trafilem na takich katolikow, ktorzy nic nie potrafili przekartkowac. Weim nie chcesz byc katolikiem, ale pewnie jak bym na prawoslawnych czy innych sytuacja bylaby podobna.
Kiedys zadano mi pytanie. Czy patriotami byliby ludzie, ktorzy co dzien czytaliby Konstytucje, nawet jesli mozna by ich zlapac na nieznajomosci jakiegos szczegolu?



#3324 Odwiedzili mnie SJ...

Napisano przez norbi29 on 2005-02-06, godz. 14:18 w Obowiązki teokratyczne

Oświecceni braciszkowie nic więcej poza tym, co wykują na studium nie mają do powiedzenia. Będą powtarzać, brnąć i kołować, dotknięci są bowiem nowotworową naroślą na mózgu Made in Brooklyn.

Wiesz co Polarm? Wolalem cie jak nie uzywales retoryki made in Jan Lewandowski vel TRABKA, tylko pisales co czujesz. Lepiej ci wychodzilo.
Mowisz prawda w wolnym umysle? A co to znaczy? wyjasnij



#3323 myśle o przystąpieniu do ŚJ

Napisano przez norbi29 on 2005-02-06, godz. 14:10 w Szukam kontaktu

Tak jak sie spodziewalem zamiast merytorycznej dyskusji pierdulki o krasnoludkach. I to ty mi zarzucasz zmiane tematu?? Byc moze i jestes starszy ode mnie (swiadczy o tym modrnistyczne imie, ktorego uzywasz). Ale jakie to ma znaczenie?
Pytania dalej pozostaly bez odpowiedzi. Zeby krytykowac trzeba miec cos w zamian. Jednak na krytyke bez fundamentow do zbudowania czegos lepszego (tu:wiary) zawsze mozna liczyc w Kosciele Katolickim. Tak naprawde nie wazne, jesli sie tego wstydzisz, jakie jest twoje wyznanie. I tak Jezus zalicza Was wszystkich do Babilonu Wielkiego. Nie reprezentujesz nic lepszego, nie jestes lepszy, chociaz tak uwazasz.
A w ogle to skad pewnas, ze nie jestes katolikiem, a nawet ksiedzem?



#3302 myśle o przystąpieniu do ŚJ

Napisano przez norbi29 on 2005-02-05, godz. 19:11 w Szukam kontaktu

Norbi nawet swoje słowa próbujesz zmanipulować...

Przeczytaj uwaznie co napisalem, bo zapytam jak Czesiu: Co cie tak zaslepia, ze nie analizujesz mioch postow?



#3301 myśle o przystąpieniu do ŚJ

Napisano przez norbi29 on 2005-02-05, godz. 19:08 w Szukam kontaktu

„bylem powyzej przecietnej” – to chyba o czymś świadczy, a ty nie masz do czynienia z idiotami.

Naprawde? No to chyba mam do czynienia ze slepcami.
Poniewaz zadalem pytania Twoim watku, ale nie Tobie wiec je ominales. Wiec zacytuje je jeszcze raz ponizej. I nie trac czasu na tlumaczenia ze to bylo do J.Lewandowskiego. Raczej po prostu na nie odpowiedz. Liczy sie tylko Slowo Boze, a nie twoje wypocinki.

poprosze o teksty Biblii, ktore stwierdzaja:

- ze koniec swiata mial byc w 1000 roku. Lub popierajacym jakakolwiek wasza date.
- Ze nie ma siedmiu czasow pogan
- ze w ogole wiesz czym sa czasy pogan
- ze nie nalezy ich liczyc od 607 r. p.n.e. (wersety Trabka, wersety. Sam zaczales).
- ze Jeruzale nie zburzono w 607 r p.n.e.
- ze papiez jest nieomylny
- ze biskup nie moze miec zony
- ze mozna modlic sie przed obrazem Boga
- ze Maria zostala dziewica na zawsze
- ze zostala z cialem i krwia wzieta do nieba (pamieta WERSETY wprost!)
- ze Piotr byl w Rzymie
- ze biblia MOWI o trojcy (wiesz nie chodzi mi te twoje bredniowate wywody tylko slowo TROJCA)
- ze dusza ludzka ma NIESMIERTELNA NATURE.



I nie wstydz sie swojego wyznania. Wojtkowi chodzilo o to by nie zadawac Tobie pytan, w ktorych spierasz sie z KK, jako pewnie protestant. Bo po co?
na pierwsze mozesz nie odpowiadac, bo uz to przeszlismy. I jak zwykle do niczego nie doszlismy. Skup sie na reszcie.
Aha. Widziesz teraz pytania?



#3299 myśle o przystąpieniu do ŚJ

Napisano przez norbi29 on 2005-02-05, godz. 18:43 w Szukam kontaktu

Oj Norbii, namieszałeś dokładnie. Po pierwsze jeśli ktos jest tylko zainteresowanym a nie ochrzczonym sw.jehowy to mu Nadzrzyn odroczki nie daje, bo takie sa zasady.

A mozesz dopuscic mysl, ze ktos nie bedac SJ, nie zgadza sie na sluzbe wojskowa i dostaje odroczke?? Odroczke zreszta nie dostaje sie od braci starszych tylko w WKU. Ale ty to ma Ma pewnie wiesz...
No mowie, ze nie mozecie sie wydostac ze schematycznego myslenia. :ph34r:



#3298 Odwiedzili mnie SJ...

Napisano przez norbi29 on 2005-02-05, godz. 18:40 w Obowiązki teokratyczne

Ta prawda którą masz na mysli nie wyswowadza lecz zniewala. Ta prawda która wyswobadza jest gdzie indziej nie tam gdzie ty ja chcesz widzieć.

czekam az ktos z Was wreszcie to powie: GDZIE??